[#61] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@SimonGK, post #59

Owszem, traktuję go jako autorytet. Może nie jakiś bardzo duży, o wiele większym szacunkiem darzę RJ Micala czy Dave'a Haynie - osoby techniczne, bezpośrednio zaangażowane w rozwój Amigi w pierwotnej fazie.

David Pleasance jest dla mnie kimś bardziej pokroju (nie przymierzając, szczególnie pod względem nazwijmy to intelektualnym) Lecha Wałęsy - człowiekiem legendą, symbolem pewnej ery, którego zasługi (nie wchodząc w to jak bardzo się do nich przyczynił i czy zrobił to sam i z kim przy okazji współpracował czy nie) zapisały sie na kartach historii.
Ponieważ znam Davida osobiście, spędziłem z nim wiele czasu, sporo rozmawialiśmy o tym projekcie, zadeklarowałem zaangażowanie z mojej strony w kwestii techniczno-merytorycznego nadzoru, pozostawiając tematy PR-owe, organizacyjne i promocyjne innym, bo ze mnie biznesmen żaden i nie chcę nawet nic o tym słyszeć. Od początku wyraźnie zaznaczyłem, że mój udział ma sie ograniczyć jedynie do roli konsultanta w kwestiach techniczno-merytorycznych.
Co do samego projektu, do niedawna nie było mowy o Kickstarterze, sam pomysł modelu subskrypcyjnego wydawał mi sie nietrafiony, ale - jak wpsomniałem - postanowiłem sie nie wtrącać w tematy biznesowe.
Środowisko źle zareagowało, polał sie hejt nie tylko na PPA ale też na FB, EAB i w paru innych miejscach.
Ostatecznie wygląda na to że David zrezygnował nie tylko z Kickstartera ale i z całej inicjatywy. Nie rozmawiałem z nim o tym i raczej nie chcę tego robić online, będzie okazja pogadać osobiście to wtedy to zrobię.
Nie zamierazm go tu bronić, ani krytykować właśnie dlatego, że jak na razie wszytko co wiem to jest tylko "zdaje mi się" a nie "wiem na pewno". I właśnie w tym miejscu musze napisać coś, co od dawna chciałem zrobić ale z lenistwa zwyczajnie mi sie nie chciało:
Nie mam maniery (jak niektórzy tutaj) udowadniania całemu światu że znam sie na wszystkim najlepiej i torpedować czy hejtować każdej inicjatywy. A jak czytam Wasze komentarze to mi się narkotytka z banami otwiera w kieszeni. W skrócie g***no wiecie a najgłosniej gęby drzecie. Ale nic to, demokrację mamy i jaki by nie był to ułomny ustrój, i tak jest najlepszym jaki dotąd wymyślono.
Cały czas jednak ciśnie mi się na usta, żeby niektórym tutaj zaproponować żeby najpierw zrobili coś sami i doprowadzili do końca z sukcesem, a potem zabierali się za krytykowanie działań innych.
Ja rozumiem konstruktywną krytykę - ta jest bardzo potrzebna, pożądana i pomocna. Ale to co Wy tutaj odwalacie (nie tylko w tym wątku, ale praktycznie przy każdej okazji) to jest jakaś parada i przekrzykiwanie sie kto wyleje większe wiadro z ekskrementami.
Weźcie się niektórzy lepiej zajmijcie swoim cyrkiem i swoimi małpami, a jak przygotujecie pokaz w tym cyrku, to zobaczymy jak Wam idzie, i ciekaw jestem jak wtedy będziecie reagowali na "krytykę" w stylu, jaki sami uprawiacie.
Właśnie dlatego, pomimo bycia redaktorem i moderatorem na tym naszym grajdołku, udzielam się tutaj maksymalnie sporadycznie i praktycznie wyłącznie moderując Giełdę oraz sporadycznie udzielając wskazówek technicznych na forum.

Tyle przynudzania, pora wracać do pracy.
Teraz możecie mnie rozjechac swoim walcem.
12
[#62] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #61

Ale to co Wy tutaj odwalacie (nie tylko w tym wątku, ale praktycznie przy każdej okazji) to jest jakaś parada i przekrzykiwanie sie kto wyleje większe wiadro z ekskrementami.
Weźcie się niektórzy lepiej zajmijcie swoim cyrkiem i swoimi małpami, a jak przygotujecie pokaz w tym cyrku, to zobaczymy jak Wam idzie, i ciekaw jestem jak wtedy będziecie reagowali na "krytykę" w stylu, jaki sami uprawiacie.


Właściwie moje podsumowanie tych słów może być tylko jedno: sad but true.

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 13:39:36 przez Drakon
4
[#63] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #61

3
[#64] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@amikoksu, post #63

Rozumiem, ze to wszystko co masz mądrego do powiedzenia w temacie.
Jeśli tak, to serdecznie gratuluję.
1
[#65] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #61

Masz rację, zapisał się na kartach historii, ale czy pozytywnie to już sprawa dyskusyjna. Ja także go poznałem osobiście, gość potrafi nawijać makaron na uszy, ale zawsze jakoś sceptycznie nastawiony byłem do niego.

Nie wiem czy jedna Twoja uwaga dotyczy mnie, ale akurat ja zrobiłem kilka małych projektów głównie hobbystycznie za własne środki. Zapewne wiesz o brackecie do ReA4091, obudowa zasilacza do A3000D, obudowy do Amig (gdzie też się wylało trochę hejtu na mnie). Cześć rzeczy robię tylko na własne potrzeby, inne za namową i pomocą przyjaciół ze środowiska Amigowego.
6
[#66] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #61

Jako potencjalni adresaci tego projektu (tzw target) myślę że troche zdewaluowałeś naszą krytykę tego tworu.
Czy tylko reżyserzy mają prawo krytykować i powiedzieć ze film jest ciulowy? Bo zgodnie z Twoją logiką, krytycy i widzowie przecież nie tworzą filmów, wiec powinni się nie wypowiadać? To samo z chlebem. Czy trzeba być piekarzem, żeby powiedzieć ze chleb z tego miejsca jest niesmaczny?
Czy już jesteśmy na tym etapie, gdzie jak na narcystycznych profilach celebrytów, akceptuje się tylko komplementy. Każdy nie komplement jest hejtem, a hejt musi być usuwany?
Z tego co piszesz, sam nie wierzyłeś w ten projekt (przynajmniej w pewne jego aspekty) i teraz mam wrażenie odcinasz się od nas, tylko dlatego że nie pykło?
Przedostatni paragraf, zabrzmiał jakbyś był klawiszem w więzieniu, a nie moderatorem i znanym członkiem amigowej grypsery :)
6
[#67] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #61

jak czytam Wasze komentarze to mi się narkotytka z banami otwiera w kieszeni

Czy mamy to poważnie traktować ? czy to był żart bo boje sie teraz cos powiedzieć żeby bana nie oberwać
1
[#68] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@SimonGK, post #65

Nie, generalizowałem. Gdyby miało być personalnie, to wytknąłbym palcem po imieniu.

Owszem, potrafi nawijać - dlatego w swoim czasie miał taką rolę, jaką miał. Takich stanowisk nie zajmują ludzie, którzy nie są w stanie sklecić jednego sensownie brzmiącego zdania...
2
[#69] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #61

A tak pomijając tę Twoją ścianę tekstu: co takiego ciekawego było w tym projekcie według Ciebie i czemu nie można tego robić bez Kickstartera?
Na marginesie: Twój avatar kojarzący się z popijaniem piwa na "murku przed blokiem" - rewelacyjny wizerunek moderatora portalu amigowców..


Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 14:31:29 przez TuReX
[#70] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@TuReX, post #69

A doczytałeś ten tekst czy tylko zobaczyłes i tl;dr?

Co do samego projektu, do niedawna nie było mowy o Kickstarterze, sam pomysł modelu subskrypcyjnego wydawał mi sie nietrafiony, ale - jak wpsomniałem - postanowiłem sie nie wtrącać w tematy biznesowe.


Ciekawe było to, że jedną z idei było scentralizowanie projektów HW/SW i potencjalnie stworzenie platformy do kolaboratywnej współpracy przy nich.
A także - co mnie jeszcze bardziej interesowało - zebranie do kupy szczątków wiedzy historycznej ich publikacja.
3
[#71] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #70

Doczytałem, ale czemu nie można tego zrobić bez Kicstartera? Skoro popierałeś projekt to jestem ciekaw Twojego zdania, bo przecież anulowanie zbiórki nie oznacza, że projektu nie da się zrealizować, prawda?


Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 14:37:30 przez TuReX
[#72] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@Ralpheeck, post #66

Myślę że nie zauważasz różnicy pomiędzy konstruktywną krytyką a radosnym obrzucaniem g***nem. I w tym tkwi problem.

W projekt wierzyłem, choć nie do końca byłem przekonany do modelu biznesowego. Ale jak już powiedziałem wcześniej - biznesowa strona tego przedsięwzięcia to nie była moja działka i nie wtrącałem sie w to.

Dlaczego od razu klawiszem w więzieniu? Przecież drzwi sa otwarte...
1
[#73] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #72

W projekt wierzyłem, choć nie do końca byłem przekonany do modelu biznesowego

Znaczy byłem za, a nawet przeciw szeroki uśmiech
2
[#74] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #72

Czy nie przasadzasz aby czasami? jakie obrzucanie gównem? normalna dyskusja.

Gdyby gość nie chciał żeby jego pomysły sfinansowali inni to nie było by problemu. Trzeba sie liczyć w takim przypadku z krytyką. Jakoś nie chce mi sie wierzyc że mighty wodzu dawnego Commodore UK, nie ma tych 15tys funciaków żeby wyłożyc na swój pomysł.

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 14:44:21 przez jaster
4
[#75] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #72

Dlaczego od razu klawiszem w więzieniu? Przecież drzwi sa otwarte...


To samo z klawiszami. Zawsze mogą zmienić prace lub się przenieść.
[#76] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@TuReX, post #73

W projekt wierzyłem, choć nie do końca byłem przekonany do modelu biznesowego

Znaczy byłem za, a nawet przeciw szeroki uśmiech


Aby sparafrazować Wałęsę, trzeba byłoby napisać cos w ten deseń:

"Projekt mail same plusy. Są plusy dodatnie, ale są tez plusy ujemne"
[#77] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #61

Pomysł był niezły. Może nie wszystko było przemyślane do końca ale ogólnie - niezły. Moim zdaniem, rozbił się o jeden zasadniczy element, jak w sumie zawsze przy tego typu przedsięwzięciach - amigowcy (większość) dostają drgawek, jak tylko usłyszą, że trzeba za coś zapłacić. Wynika to, nie wiem, ze średniej wieku i związanych z tym przyzwyczajeń? Nie mam pojęcia ale sam, jako użytkownik dzisiejszego Internetu, płacę subskrypcję za rzeczy, przy których Amiga Global Aliance, to inicjatywa na miarę lotu w kosmos więc absolutnie nie miałbym problemu dorzucić kolejnych 100 Euro na coś, co ułatwi i ujednolici pewne rzeczy w naszym środowisku - głównie wspomniane rozdrobnienie projektów sprzętowych i dostęp do ciekawych materiałów w jednym miejscu a nie na 5 forach). Jeśli w ogóle zadziała. No ale to tylko moje zdanie.
2
[#78] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@_arti, post #77

Oczywiście. Nikt nie lubi płacić za coś co w 90% ma już a darmo, czuje sie wtedy jakby ktos chciał go nabić w przysłowiową butelkę. Ale jak by ten ktoś włożył juz w to trochę swojej pracy i pieniążków, wystawił tzw gotowy (nawet na wpółgotowy) produkt, wtedy chętnie kupię, zasubskrybuję...jeśli mi sie spodoba.

Za dużo sie zrobiło inicjatyw typu: dajta kase to pokażę...a powinno być: pokaż to dam kasę

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 15:09:54 przez jaster

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 15:11:28 przez jaster
1
[#79] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@_arti, post #77

Brakowało szczegółowej rozpiski na co każdy grosz byłby przeznaczony, kto by za to brał kasę i za co. Ten darmowy CMS też odpychał.
1
[#80] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@amikoksu, post #79

Ta strona, która tam była zalinkowana to była chyba robiona w latach 90-tych. Jak coś takiego mogło przyciągnąć? Mnie skutecznie odepchnęło..
Żeby nie było: chętnie zapłacę za coś, co ma sens, ale właśnie - niech ma ręce i nogi.
Dajmy na to: mam problemy z moją A500 i nigdzie nie mogę znaleźć poradników w stylu jak pozbyć się typowych problemów z płytą główną. No to wchodzę na PPA..

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 15:16:21 przez TuReX
[#81] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@jaster, post #78

Takie czasy. Dziś to właśnie tak się robi przedsięwzięcia - nie tylko te niszowo-niszowe jak AGA ale i te zupełnie poważne, które później zarabiają. Kasę albo wykładają przyszli użytkownicy albo inwestorzy. ¯\_(ツ)_/¯
Choć zgadzam się z tym, że na start David mógłby już COŚ pokazać.
[#82] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@_arti, post #81

Takie czasy.

Tu się nie ma co zasłaniać czasami. Ludzie stosują logikę, a nie korpo-nowo-mowę, bez jaj..
Jak ktoś naprawdę chce to robi - patrz wiele projektów sprzętowych, na które rzeczywiście trzeba wydać hajs.

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 15:18:23 przez TuReX
[#83] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@_arti, post #81

No właśnie. po takim kalibrze człowieka jak Pleasance, ludzie spodziewali sie na początek czegos więcej niż pustego darmowego cmsa, że taki człowiek ma jakieś zaplecze fachowe (jeśli miał to wogóle nie wykorzystał). A każdy odniósł wrażenie że to palcem na wodzie pisane i fanaberia Davida.

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 15:34:02 przez jaster
[#84] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@_arti, post #81

nie wiem jak inni...
ale ja nie mam zamiaru placic zadnym ami-darmozjadom tylko dlatego, ze sa w tym srodowisku bardzo znani i powszechnie lubiani.

taki juz selur jest ¯\_(ツ)_/¯
4
[#85] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@TuReX, post #73

Doskonały przykład tego, co właśnie staram się skrytykować.
Z mojej wypowiedzi wyjąłeś sobie tylko tę część, która potwierdza Twoją tezę, do której poparcia nie masz żadnych argumentów.

całość brzmiała:
W projekt wierzyłem, choć nie do końca byłem przekonany do modelu biznesowego. Ale jak już powiedziałem wcześniej - biznesowa strona tego przedsięwzięcia to nie była moja działka i nie wtrącałem sie w to.


Jeżeli cytujesz czyjąś wypowiedź to szanuj jej kontekst, bo może się okazać, że ją wypaczasz.
[#86] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@TuReX, post #69

Na marginesie: Twój avatar kojarzący się z popijaniem piwa na "murku przed blokiem" - rewelacyjny wizerunek moderatora portalu amigowców..


To już jest OT. Ale niech będzie. Spójrz na avatary innych użytkowników wypowiadających się w tym wątku, jaki wizerunek sobą prezentują?

Na marginesie marginesu: fotka pochodzi z Pixel Heaven 2013. I owszem - było to popijanie piwka na murku przed blokiem (INDEED!). "Ale historii tego swetra i tak byś nie zrozumiał".
4
[#87] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@RokiS, post #1

@alt_
dałem linka, dałem nawet pomysł żebyś wrzucił info o tym projekcie na główną i wszystko nam ładnie opisał i wytłumaczył. nie zrobiłeś tego i dopiero po upadku kickstartera wylewasz na nas Swoje łzy - tak też przyczyniłeś się do upadku tego projektu. a dużego hejtu - tu na ppa nie było - rączej prawda - która boli co niektórych..

@_arti
nie Amigowcy nie mają drgawek żeby za coś płacić - np nowe gry, karty turbo, graficzne ba nawet systemy ( tytuły gier, programów, kart dopiszcie sobie sami)
nikt inteligentny nie będzie płacić za coś co jest darmowe - wesprzeć dobrowolnymi datkami prędzej ( sam tak robię )
1
[#88] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@RokiS, post #87

I co by to zmieniło?
Co ja Wam miałem wytłumaczyć?
Może i mogłem, ale nie miałem czasu. Nie wiem czy wiesz, ale nikt z nas nie jest tutaj na etacie, za to mamy pracę, dom, rodzinę i masę problemów w prawdziwym życiu.
Ty też mogłeś zredagowac i podesłać newsa, to wcale nie musiałem być ja.
Ja się przyczyniłem? Nie rozśmieszaj mnie.

Powtórzę jeszcze - temat kickstartera był świeży i nawet nie miałem czasu się nad nim pochylić żeby cokolwiek doczytać - a jak już wspomniałem strona biznesowa tego przedsięwzięcia interesowała mnie najmniej więc nawet nie czułem większej potrzeby. Ja w tym wszystkim czekałem na swoją kolej, bo na tylko tyle mogłem sobie pozwolić przy swoich codziennych obowiązkach.
[#89] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #61

Upadło tyle amigowych projektów kickstarterowych, że bez wersji "demo", nikt nie będzie inwestować swoich pieniędzy na coś palcem po wodzie pisanym. Już sugerowałem wcześniej - jeśli jakaś grupa chce zrobić taki projekt to niech zrobi wersję demo. Utrzyma ją przez pół roku i wtedy ludzie zobaczą że warto i zaczną płacić. Dlaczego oczekuje się od ludzi wydawania pieniędzy, a samemu nie chce się zainwestować. To z zewnątrz sprawia wrażenie, że ktoś chce dostać łatwą kasę za to co część innych portali robi za darmo.

Co do spraw organizacyjnych to wyszło, że klasykowce są dupa a nie organizatorzy. Userzy AmigaOS 4 by zrobili taki portal w miesiąc (jeśli by było błogosławieństwo Hyperionu/AEonu) i jeszcze by wpłacali grosiwo szczodrze.
Uważam też, że podobno inicjatywy powinni kiełkować ze stron, które aktualnie istnieją. Niech to będzie EAB, czy jeśli co by było polskiego to PPA. Rozdzielanie informacji na kolejne portale jest przeciwskuteczne.

Z ogródka polskiego, to mamy na PPA nieukończone wiki, miałem się tym zajmować, ale jako że jestem pracoholikiem to mam niedoczas w trakcie tygodnia. Może by warto zrobić zbiórkę dla osoby, która by przeklejała informacje/porady z forum do wiki. Wiki ma o tyle dobrą formę, że jak się coś pojawi nowego to można to przecież poprawić. Społeczność by więcej i prędzej zyskała niż na opisywanym projekcie.

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 16:24:21 przez michal_zukowski
2
[#90] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@TuReX, post #71

przecież anulowanie zbiórki nie oznacza, że projektu nie da się zrealizować, prawda?


Z postu w którym Pleasance "odwołuje" to zamieszanie wynika, że zwrócone zostaną wpłaty roczne dokonane poza Kickstarterem. To pozwala przypuszczać z dużym prawdopodobieństwem, że nie tylko Kickstarter jest anulowany, ale całość.

Doczytałem, ale czemu nie można tego zrobić bez Kicstartera? Skoro popierałeś projekt to jestem ciekaw Twojego zdania


Już wcześniej powiedziałem, nie mam swojego zdania. Jedynie mogę zgadywać, że z wpłat bezpośrednich nie dało się sfinansować stworzenia strony (stąd marny zaczątek zrobiony na jakimś CMSie?). I podejrzewam, że to było przyczyną utworzenia zbiórki na Kickstarterze.

Jeszcze a propos zarzutu że dlaczego nie wyłożył z własnej kieszeni z 15k funtów na stworzenie strony

Wam się naprawdę wszystkim wydaje że taki Pleasance skoro pracował 30 lat temu w C= to teraz śpi na górze pieniędzy?
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem