[#31] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@selur, post #30

Zakopać wątek, a nie reklamę dziadom robić.
3
[#32] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@KM_Ender, post #31

no robimy reklamę... ale czy pozytywną...
1
[#33] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@miau, post #22

Odpowiadając sobie... to jednak zupełnie nie ma sensu. Powierzchownie idea wydaje się zbożna, ale jak tam poczytać między wierszami + posłuchać co społeczność o tym mówi + obejrzeć pierwotne wideo Davida sprzed kilku miesięcy, to pozostaje tylko współczucie i żal, a nie nadzieja na fajny projekt. I trochę złości, bo ktoś próbował mnie nabić w butelkę. Wsparłem wiele projektów KS, ten jest pierwszym, z którego się wycofałem.
2
[#34] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@miau, post #33

Bo takie organizacje jednak powinny pociagnac z rok za wlasna kase. Cos przedstawia amigowcom jako osiagniecie i bedzie wiadomo czy cos warto wspierac czy nie.
5
[#35] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@RokiS, post #1

Czyli przeżuwanie przeżutego w nowej odsłonie wersja premium?

Jakoś ostatnio kickstarter źle mi się kojarzy, także nie "skorzystam".
4
[#36] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@miau, post #33

No jak, przecież 65% ma wracać do ludu, nowe programy itp
[#37] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@Hellena, post #36

Ech szkoda gadać. Wydaję lekką ręką (i stanowczo za dużo :P) na nowe gadżety, soft, książki i projekty retro i nie mam z tym problemów. Ludzie miewają droższe i bardziej uciążliwe dla bliskich koniki. Ale mam duży problem z tym, gdy ktoś mnie próbuje oszukać. Takie inicjatywy burzą całe zaufanie do reszty społeczności. Dałem się nabrać, na szczęście z KS można wyciągnąć wkład bez straty.

I widzę, że nie tylko ja się wycofuję, bo kwota "pledged" zmniejsza się zamiast rosnąć.

Jak sobie teraz o tym myślę, to ciekawa jest też nieobecność Trevora w inicjatywie. A przecież dobrze się znają i prowadzili wspólnie wiele pokazów. I przypomniała mi się Amiga Ireland 2019, gdzie długo rozmawiałem z nimi oboma, i gdzie wrażenie po rozmowie z TD było takie, że to pasjonat, a po rozmowie z DP -- że chciał mnie omamić, żeby mi wcisnąć swoją (wówczas nową) książkę. Książki nie kupiłem ani wtedy, ani na szczęście teraz.
[#38] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@miau, post #37

Ogólnie to ta kampania łamie regulamin Kickstartera. Nagrodami nie mogą być rzeczy, których zakładający nie jest autorem. Dodatkowo zakazane są loterie, konkursy i nagrody dla wybranych, więc Minimag dla wybrańca też łamie regulamin. Dziadek pisze książki ale widocznie z czytaniem regulaminów nie idzie mu najlepiej

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2023 10:37:52 przez snifferman
1
[#39] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@miau, post #37

Nie ma Trevora, Cloanto itp. bo ten projekt to nic na poważnie.
[#40] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@RokiS, post #1

po pierwsze: nic z tego nie bedzie i tak wiec szkoda czasu i pieniedzy


Ostatnia aktualizacja: 08.06.2023 13:35:12 przez Azakiel
[#41] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@snifferman, post #38

Nagrodami nie mogą być rzeczy, których zakładający nie jest autorem.

[cynizm ON]
Naprawdę? Nie mogę sobie coś narysować, zaprojektować wygląd i z takim projektem zamówić u podwykonawcy urządzenie?
[cynizm OFF]
Stałbym się wtedy VAR, a mój podwykonawca OEM, i nie wiem do końca czy to jest zgodne z ideą i ToU Kickstartera
[#42] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@sq7bti, post #41

Chodzi o nagrodę w postaci gry, która już powstała i jest. Autor Kickstartera nie ma z nią zbyt wiele wspólnego.

Idea tego portalu polega na finansowaniu bądź dofinansowaniu powstającego projektu, a nie na sprzedaży książek i gier, które już powstały i możesz sobie je kupić bez tej inicjatywy.

Dodatkowo chodzi też o losowanie nagrody, która może prowadzić do nadużyć. Czyli wszyscy wspierają a nagrodę otrzyma jeden.

Ty mówisz o projektowaniu i produkowaniu czegoś.

Ma powstać strona internetowa (już coś tam jest zrobione przy użyciu darmowego narzędzia) z super zasobami a wszystkie nagrody za wsparcie, to ksiązki, które już są i gra. No i dostęp do witryny, która ma być płatna.

Takie troche telezakupy. Gratis to, gratis tamto, zamów już teraz
2
[#43] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@snifferman, post #42

[#44] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@KM_Ender, post #43

https://www.amigadirectory.com/ :D
[#45] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@teh_KaiN, post #44

Wreszcie bedzie jakaś jedyna słuszna strona :)
Bo teraz to jedna od Kajfasza druga od Judasza :)
1
[#46] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@Ralpheeck, post #45

Aż chciało by się rzec: " Wodzu Plesęt prowadź"
[#47] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@jaster, post #46

Długo kazałeś na siebie czekać Davidzie!

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2023 17:32:00 przez Pinto
[#48] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@Pinto, post #47

https://www.kickstarter.com/projects/amigaglobalalliance/announcing-a-brand-new-aga-for-2023-amiga-global-alliance/posts/3833115
[#49] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@Mgi, post #48

Szybko go uświadomili…
[#50] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@Mgi, post #48

w momencie kiedy juz na samym forum hajpiarzy ( EAB'ie ) ludzie zaczeli pisac o dojeniu amigowcow (bo w sumie tak wlasnie sie prezentowal ten "projekt"), to dozbieranie prawie 70 tys. pln bylo juz niemozliwe. Wiec lepiej skasowac zbiorke niz dotrwac do konca tej porazki i przyznac, ze nie bylo szans na jej realizacje.

Tak czy siak, mysle, ze tacy ludzie nigdy sie nie poddaja i wczesniej czy pozniej, pojawi sie kolejny pomysl na to, jak wycisnac jeszcze troche piniendzy z trupa.

Takze drogie amigowce STAY TUNED ! ok, racja
[#51] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@Mgi, post #48

A więc to był tylko "marketing testowy". No...no.
[#52] Re: AMIGA LOCAL ALLIANCE

@Mgi, post #48

Skoro nie wypaliło globalnie, to może teraz lokalnie.
4
[#53] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@Stoopi, post #51

Smiech
1
[#54] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@Stoopi, post #51

Szkoda że nie napisał cos w stylu: "Moje pomysł był dobry ale to społecznośc mnie źle zrozumiała"

Poza tym sam przyznaje że został odhibernowany w 2015 roku, więc chyba według niego między circa 1995 a 2015 nic sie nie wydarzyło.szeroki uśmiech
1
[#55] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@jaster, post #54

Sadly, it appears I did not deliver the message clearly enough, and my lack of clarity led to a complete misunderstanding of my intentions resulting in two or three days of negative feedback.


A to co?
[#56] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #55

Rzeczywiście! Napisał Czyli zwalanie na kogoś innego odchaczone.
[#57] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@jaster, post #56

Wydaje mi się że nie przeczytałeś ze zrozumieniem, przynajmniej tego fragmentu:
...I did not deliver the message clearly enough, and my lack of clarity led to a complete misunderstanding...
[#58] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #57

Jasne takie przyznanie sie do winy, bo źle ludziom wytłumaczyłem (w domyśle nie rozumiecie mojej wizji)
[#59] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #57

Mam wrażenie (może mylne), że traktujesz go jako duży autorytet. Dla mnie to "sprzedawca". Kupiłem jego dwie książki, na trzecią się już nie zdecyduję.
1
[#60] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@SimonGK, post #59

Dla mnie to "sprzedawca". Kupiłem jego dwie książki, na trzecią się już nie zdecyduję.

Amerykański sprzedawca samochodów
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem