Komentowana treść: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
[#1] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
Dobra podstawa pod przyszłe kanapki.
[#2] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
No dobra, przyznaje, mało interesowałem się tym projektem, szukałem troche więcej informacji i nie znalazłem jednej - jakie nazwisko, czyli kto stoi za tym wszystkim? Kto jest prezesem tej firmy, czy są w ogóle jakieś nazwiska? Znalazłem tylko "Josh B."...
[#3] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
Chyba się komuś coś pomyliło... Gdzie jest AGP? ;)
[#4] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@MDW, post #3

Czepiasz się szczegółów ;) Po prostu Tundra nie posiada obsługi AGP.
[#5] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@grxmrx, post #4

Marvell tez nie posiada a potrafili sobie z tym poradzic i wyszlo im lepsze AGP niz na innych wiodacych amirozwiazaniach
[#6] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
Heh a cena miała być taka piękna w granicach 500$ czyli jakieś połowe ceny microA1 i jeszcze to, że procesor wlutowany jest w płytę główną na stałe wspaniale

[#7] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
Nie podano prędkości tego procesora.

Mam nadzieję, że będzie to najszybszy G3 czyli 900MHz (zwłaszcza, że jest wlutowany).

Reszta podzespołów jest taka jak w mA1-I co może sugerować docelowy rynek dla tej płyty jako rynek biznesowy (gdzie nie jest ważna super-szybka grafika i stąd wynika brak AGP)

Na plus zasłguje to, że w końcu jest ATA-133 i USB 2.0 czego nie uświadczymy nawet w "boskim pegazie"
[#8] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
dwa sloty PCI (33 MHz, 32bit)



Nie chciałbym wyjść na trolla , ale czy obecnie nie używa się PCI 2.2, zamiast starego PCI 2.0 . Przecież nawet w A1 jest slot PCI 66MHz 64bit . Może zastosowano PCI 2.0 bo wtedy są trendy cool ;)

O cenie już nie wspomne ;) , miała być niska, a wychodzi że to coś będzie kosztowało więcej niż mA1 , koniec trollwania



[#9] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #7

Halo obudz sie czlowieku jaki rynek biznesowy...



Brak AGP toz to kpina jest...ludzie idzcie kupowac te cudo

bedziecie super happy
[#10] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@AmiChris, post #9

Ten rynek biznesowy na który została przygotowana również mA1-I
[#11] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Olo, post #8

Przecież podana cena detaliczna jest niższa niż mA1. Pozostaje jedynie sprawą otwartą o ile będzie niższa bo tego nie sprecyzowano.
[#12] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #10

Ten rynek biznesowy na który została przygotowana również mA1-I



Jaki rynek biznesowy , pokaż mi pod OS4 oprogramowanie biurowe, jakieś procesory tekstu, arkusze kalkulacyjne, coś w rodzaju płatnika, cokolwiek.

Pozatym kto będzie przepłacał za mA1 , jak może za tą cene kupić pece, który w biurze będzie lepiej się sprawował niż mA1. Amiga to sprzęt dla hobbystów i nostalgików, a z takim zapleczem sprzętowym ( SDRAM i PCI ) i ceną, świata nie podbije. Proste .
[#13] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #10

wymien mi aplikacje os4 ktore mozna podciagnac pod "rynek biznesowy" tylko nie rzucaj starociami...
[#14] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Olo, post #12

Olo uprzedziles mnie :)
[#15] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Olo, post #12

Bodajrze w wywiadzie udzielonym przez kogoś z Eytechu (tłumaczenie jest chyba na ppa) było, że szansą jest właśnie rynek biznesowy i dlatego została przygotowana mA1-I. Nowa płyta pewnie też zostałą pomyślana pod tym kątem (obecność RAID).

Chyba nawet ktoś z Eytechu był w Chinach szukając tam rynku zbytu dla tej mA1-I.
[#16] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #15

Ano RedHause podobno jezdzil po Chinach i szukal rynku zbytu. Ale chyba sam wiesz jak sie to skonczylo. Swoja droga to nie wiem komu on chcial to sprzedawac tam - OS4 niezbyt nadaje sie do Chin a Linux na MA1 niezbyt dobrze dziala.
[#17] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #15

Ciekawe co rozumieją przez "rynek biznesowy". Chyba nie to co wszyscy, bo jak tak to nie wiem... nie wiem jak można być tak naiwnym...
[#18] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #15

Wiesz wszystkie te chyba,rozmawial,szukal..czy widzisz jakis progres w tym kierunku.

Chodzi mi tu i teraz jakies aplikacje ktore moglyby przyciagnac userow.

spojrz na pega i superboundle to cos w tym rodzaju.



Ollo dobrze napisal to jest dla hobbystow sprzet tak jak Pegasos

(a i tak jest ich wiecej)

[#19] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #11

Tak podano cene detaliczną less than £400 , mA1 kosztuje £349 , więc nie wiem gdzie ta cena jest niższa od mA1 . Less then £400, może równie dobrzxe oznaczać £399 . Pomijając to że sprzęt takiej "wysokiej" klasy powinien kosztować nie więcej niż £100.



@15



Aby jakiś sprzęt zaistniał dla tzw. rynku biznesowego musi coś sobą reprezentować, a mA1 co może pokazać , sprzęt cofnięty w rozwoju (R7000 32MB , sdramy ), brak na dzień dzisiejszy systemu, brak Officów, brak, przeglądarki www itd. Z czym do ludzi , płyta Troiki jest jeszcze gorsza od mA1 , widać rozwój "prawdziwej" amigi polega na drastycznym cofniu się. Pewnie za rok wyjdzie Amy 2 z 2xISA i 2 x SIMM .... bo to takie amigowe, przecież classici miały SIMM i ISA .
[#20] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
Brak AGP rzeczywiscie wskazywalby, ze to plyta pod serwer jakis jest tylko.
[#21] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@MDW, post #17

Może to chodzi o robienie biznesu na podstawie tzw. "AmiEkonomii"?
[#22] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
ejjj to nie Amiga bo się nie nazywa "Amiga"

Pamiętam ktoś kiedyś wykłucał się że Pegasos to nie Amiga bo się nie nazywa Amiga :)

Ciekawe co mówią "Czerwoni" na temat Amy



Przegieli troche z tym PCI 33MHz, ja miałem 66MHz w komputerze z 1998r PM B&W G3

acha i ta pamięć :) dlaczego tylko 133 ?? pisze się chyba DIMM
[#23] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
A ja sie moze jeszcze przyczepie do tego "Suggested production price less than Ł400". Jesli to sa tylko koszty produkcji to cos mi sie wydaje ze moze byc to drozsze nawet od MA1 - podatek, marza dystrybutorow, OS4, licencja od Amiga Inc - to wszystko kosztuje. No chybe ze "less than Ł400" oznacza np. Ł100 ;)
[#24] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Olo, post #19

Wybacz ale nie wiem czy jesteś złośliwy, zaślepiony czy taki głupi jeżeli Amiga twoim zdaniem nie ma nic do pokazania.

Wszystkie twoje tezy są formułowane chyba tylko po to aby sprowokować jakiś brednioserial (zresztą nie pierwszy raz bo z moich obserwacji to w tym przodujesz)



Płyta troiki jest krokiem do przodu (USB2.0,ATA133,RAID) a SDRAM można były jeszcze spotkać w nowych pecetach kupowanych ze 2-3 lata temu więc nie przesadzaj z tą starością.

Brak AGP może zastanawiać ale jeszcze przez jakiś czas karty gfx na PCI będą zapewniać dostateczną moc jak na Amigowe opraogramowanie dlatego nie ma co lamentować.



Co do ceny to ma1-I kosztuje 399Ł a troiki ma kosztować >400Ł czyli co najmniej 399 ;)
[#25] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
Jakiś problem z netem

Miało być < 400Ł
[#26] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #7

A potrolluję sobie, weekend w końcu. ;)

ATA-133 to chybiony pomysł, musieli zapłacić więcej za licencję, no i inna rzecz, że więcej jest chyba dysków ATA-100 (oni nie płacą, bo dyski i tak nie mają różnicy w prędkości, nawet na ATA-100 nie osiągają górnaj granicy transferu), a teraz SATA i SATA2. Więc ATA-133 to psu na budę. ;)

Na dysku SATA przenosząc duże pliki osiągnąłem transfer ponad 42MB/s.
[#27] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@SirLEO, post #26

Nie dziw się. Użytkownikowi klasycznej amigi wszystko styknie, byle by tylko nie śmierdziało pegazem.
[#28] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
SD RAMy?? kto to zaprojektowal????? kolejna porazka.....
[#29] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
Komputer o podanej specyfikacji to jakaś ewidentna kpina.
[#30] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@adam239, post #29

Jak to kpina ? Raczysz zartowac :) To jest wspaniala i tania konstrukcja, ktora juz niebawem znajdzie zastosowanie w biznesie (chyba jako przycisk do papieru, dosc zreszta drogi) No i ma jedna wielka zalete ... nie nazywa sie Pegasos ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem