Komentowana treść: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
[#61] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Grzegorz Kraszewski, post #59

Dokładnie tak jest . To proste . To jest niepotrzebne zaśmiecanie architektury komputera . Nie zawsze więcej , znaczy lepiej . Równie dobrze do stacji dyskietek , ps2 , serial , parallel , mógłbyś dorzucić np. ISA , Vesa local bus , stacje dyskietek 5,25', czytnik tasiemek perforowanych ;) To by był z pewnością lepszy komp . Wiecej , znaczy lepiej ? ;)Nie .



[#62] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@ems, post #61

Jesli co do innych portow sie zgodze to jednak wyrzucanie seriala jest glupim pomyslem IMO. Potrafi byc bardzo przydatny przy debugowaniu a i elektronik amator moze sobie porobic i popodlaczac rozne ciekawe rzeczy pod ten port :)
[#63] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@ems, post #61

Port szeregowy: jesli jest na plycie, to programista moze za pomoca kilku linijek kodu zrobic z niego uzytek - ma konsole do debugowania chociazby. Jesli port szeregowy bedzie zrobiony na USB, to albo bedzie korzystal z systemu zeby tam cokolwiek wyslac (jesli robi rzeczy wysokopoziomowe), albo bedzie musial sobie napisac sterownik do stosu usb sam (jesli robi rzeczy niskopoziomowe i na system operacyjny liczyc nie moze)



Port rownolegly: nie jestem calkowicie pewien, czy porty rownolegle na USB sa az tak elastyczne jak ten z mostka poludniowego w kwestii programowania. Jesli nie sa, wiele urzadzen dla elektronikow (chociazby JTAG) nie zadziala. Trzeba szukac wtedy wersji na USB



:) Wiem, te porty sa archaiczne, ale sa tez nadal przydatne. W przeciwienstwie do ISA, VLB, stacji 5.25" czy czytnika tasm perforowanych - a przeciez w prtzypadku tej Amy05 ktos mowil o zastosowaniach biznesowych.
[#64] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
Przeczytalem komentarze na ann.lu dotyczace tej plyty i zwatpilem do reszty. Jak w Amy05 bedzie mozna wykorzystac oba zlacza PCI? Beda do tego jakies specjalne obudowy? Bo jesli nie, to bedzie chyba potrzebna pilka do metalu :)
[#65] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@szuler, post #64

Jak w Amy05 bedzie mozna wykorzystac oba zlacza PCI?



a nie mozna??

[#66] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@R-Tea, post #65



format w jakim ma byc zrobiona plyta przewiduje tylko jedno zlacze pci i pod takim katem sa robione obudowy.
[#67] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@kiero, post #66

Amigowcy zawsze lubili rzeźbić, wycinać, kanapkować, cudować. Ta płyta jest dla nich doskonale stworzona. ;)
[#68] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
Hahaha setnie się ubawiłem jakie wnioski wyciąga AmigOS na e**cu przy
porownaniu dekodowania filmów... Zresztą nie wiem czemu ale pod mosem
ludzie używaja jakiś skopanych portów, astatni dobrze działający i
dostępny publicznie był 0.91 wydane parę lat temu... pozostałe to
szmelc, proste filmy na pegu1 chodziły jak slideshow, dla porownania
tamta starsza wersja odtwarzała te filmy płynnie.... No ale wnioski
muszą być jedynie słuszne - hehehehehe
[#69] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Kaczus, post #68

Ja tego trailera odtworzyłem u siebie na MPlayerze 0.91 (publiczna wersja). W trybie -benchmark miałem 20 fps (odtwarzanie z dźwiękiem) w trybie okna na Ambiencie i nic się nie cięło.
[#70] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Kaczus, post #68

Takze czytalem ten watek na Execu i powiem szczerze ze trzeba byc kompletnym oslem aby tak nieudana konstrukcje traktowac jak osmy cud swiata. Nawet ewidentne dla laika rzeczy jak np. prehistoryczne PCI czy brak standardowych portow na exeku przekuwa sie w zalety. To juz nie zaklamanie, to czysta, solidna schozofrenia - tak autentycznie uwazam.
[#71] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Grzegorz Kraszewski, post #69

A gdzie jest ten trailer, to moze i ja spróbuje kilkoma wersjami?
[#72] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Poke, post #70

Jaka schizofrenia?

Czy sądzicie, że wszyscy zajkmujący się Amigą są idiotami a MOS-oce to "jedyni oświeceni"?

Projektańci Amy na pewno przed przystąpieniem do budowy tej płyty zrobili jakiś biznes-plan określili uzytkownika docelowego (tzw target), który byłby zainteresowany taką płytą (może to bedzie środowisko biznesowe może nie nikt z nas tego nie wie) i skoro przystąpili do budowy to wyszło im, że jest to opłacalne przedsięwzięcie.

Na Execu bardzo dobrze napisali - płyta (tak jak każdy inny sprzęt) jest wart tyle ile są skłonni dać za niego użytkownicy.

Ostatnio na Ebay.de były 3 oryginalne obudowy do A4000T - licytacja wszystkich zaczynała się od 1 euro i wszystkie były kupione za ponad 100euro. Dla was byłby to kawał blachy nie wart złamanego grosza ale rynek wycenił te obudowy dosyć wysoko.

Tak samo jest z tą płytą - jeżeli znajdą się ludzie, którzy ją kupią znaczy że jest warta swojej ceny. Jeżeli nie jest warta to nikt jej nie kupi.

Naprawdę trzeba być wielkim hipokrytą żeby uważać, że jeżeli mnie się coś nie podoba i uważam to za bubel to wszystkim też musi się nie podobać i mają tak samo uważać.
[#73] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
you let me violate you, you let me desecrate you

you let me penetrate you, you let me complicate you

help me I broke apart my insides, help me I've got no soul to sell

help me the only thing that works for me, help me get away from myself



I want to fuck you like an animal

I want to feel you from the inside

I want to fuck you like an animal

my whole existence is flawed

you get me closer to god



you can have my isolation, you can have the hate that it brings

you can have my absence of faith, you can have my everything

help me tear down my reason, help me its' your sex I can smell

help me you make me perfect, help me become somebody else



I want to fuck you like an animal

I want to feel you from the inside

I want to fuck you like an animal

my whole existence is flawed

you get me closer to god



through every forest, above the trees

within my stomach, scraped off my knees

I drink the honey inside your hive

you are the reason I stay alive



Ale nie przy takim konfigu



[#74] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
Troika, jeżeli ma zaistnieć na rynku, to albo zaskoczy wszystkich (niską) ceną, albo zmienią specyfikacje. Jak się możemy domyślać zapewne chcieli zaoszczędzić na pieniądzach wprowadzając przestarzałe rozwiązania. Troika spóźniła się nie tylko na BigBash, ale wogóle jest kilka lat spóźniona jeszcze przed startem.
[#75] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #72

Projektańci Amy na pewno przed przystąpieniem do budowy tej płyty zrobili jakiś biznes-plan



Jesteś tego pewien? Oczywiście masz rację, że rynek określi cenę, ale ja nie wróżę tej płycie większych sukcesów. Ciągle odnoszę wrażenie że ta strona www i specyfikacja (pamiętajmy, że ciągle nie ma prototypu) to robota hobbystów, albo pokłosie jakiejś pracy studenckiej i cała maszynka robiona jest dla zabawy i być może kiedyś prototypu.
[#76] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #72

Wole byc hipokryta niz schizofrenikiem. EOT.
[#77] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Grzegorz Kraszewski, post #75

robota hobbystów, albo pokłosie jakiejś pracy studenckiej



Wydaje mi się, że kilku studentom bawiącym się po godzinach w projektowanie płyty ciężko by było zdobyć licencję na AmigaOS4 dla ich dzieła.
[#78] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Poke, post #76

Wole byc hipokryta niz schizofrenikiem

Człowieku czy ty wogóle wiesz o czym mówisz i co to schizofrenia?
[#79] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #77

oj, obyś się nie zdziwił, to zalezy tylko od kasy, bo od jakości produktu na pewno nie.... zresztą czy lepsze dzieło studentów, czy dyletantów (mam na myśli Amy)?
[#80] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #72

ty lepiej się naucz mysleć i oceniać fakty samodzielnie, zamiast podpierać się incydentalnymi przykładami...

czy gdybyś znalazł się powiedzmy w szpitalu psychiatrycznym (jako lekarz, w końcu to Twój zawód), dawniej nazywanym domem dla obłąkanych, i połowa tam przebywających twierdziła że jest gąsienicą bielinka kapustnika, to byś im uwierzył, i kto wie, może sam zaczął obawiać się szpaków?
[#81] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@wali7, post #80

Co jest dla ciebie incydentalnym przykładem?

Cena obudowy czy może to, że rynek (też na aukcjach) płaci więcej za stare karty CybreStormPPC niż wynosi cena nowego Peg1.



To dopiero wg ciebie są frajerzy przecież za tę cenę mogą mieć boskiego pegaza a kupują stare amigowe karty.

Ale nie myśl o tym za dużo bo jeszcze zacznie ci się wydawać że jesteś gąsiennicą i będziesz się bał wyjść spod stołu w obawie przed szpakami
[#82] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@wali7, post #80

A co do mojego samodzielnego myślenia i oceniania faktów to z tym nie mam problemów - właśnie dlatego nie poszedłem jak ty za stadem owiec i nie kupiłem pegaza
[#83] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@wali7, post #79

to zalezy tylko od kasy

Nie wiem czy jest kraj gdzie studentów stać na tę licencję.

Jeżeli tak to cieszę się, że każdy ŻYCZLIWY systemowi AmigaOS może ją nabyć na swój produkt - czyli tylko NIEŻYCZLIWY p****** nie dostał licencji i pewnie to jest powodem twojej frustracji
[#84] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #83

uderz w stół, a-miga-fan się odezwie ;)

incydentalne, ponieważ napisałeś o trzech obudowach. to że na świecie znalazło się trzech maniaków płacących po 100 $ za jak to ładnie ująłeś "metalowe pudło" nie dowodzi że ono jest tyle warte. powiedzmy 300 obudów sprzedających się w ciągu miesiąca za średnią cenę 100 $ może czegoś dowodzić. 3 przypadki to dopiero początek statystyki, ale zazwyczaj nikną one w błędach wywołanych granulacją i nikt się na 3 przypadki nie powołuje.

jak rozumiem połowa pensjonariuszy wspomnianego przybytku przyprawia Cię o zawrót głowy... nic dziwnego, skoro na podstawie 3 trzech przypadków już wyciągasz wiążące wnioski. jak dla mnie, jedyną tezą którą można postawić jest ta, że znalazło się trzech wariatów spośród 5 miliardowej ludzkiej populacji gotowych kupić za 100 $ "metalowe pudło".

pozdrowienia dla szpaków
[#85] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #83

oczywiście że fakt iż p****** (policzyłeś gwiazdki - brawo) nie dostał licencji na A******* powoduje iż jestem sfrustrowany. powiem Ci w sekrecie, że to ja zwariowałem i nabyłem w tajemnicy te obudowy na ebay (mam 15 różnych kont oczywiście) za śmieszną sumę 300 $. zaprzyjaźniony spawacz zespawał mi je w większą całość i teraz siedzę tam obawiając się szpaków. one mają takie wielkie dzioby...

pozatym chciałem na***** że n** ****** t** s**** si* hy*** ***** ***** *** ****** ***** ***** **** * * ** *****

niedługo zacznę pisać na forum miłośników gwiazdek, rozumiem ża stamtąd przybywasz.
[#86] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #83

Jak juz bylo kilka razy zauwazone nie ma zadnej oficjalnej wypowiedzi na temat licencji (a co do zyczliwych - AHT chcialo licencje i jej nie dostali - krzywo sie usmiechneli i poczytali to za niezyczliwosc? ;) ) a pomijajac kwestie ceny i tego dostajemy za to nia to sama plyta nie istnieje - nie zakladam ze wszystko co czytamy to jest klamstwo i wielka mistyfikacja, ale patrze trzezwo - nie ma nawet pierwszego prototypu wykonanego. Po zrobieniu go trzeba bedzie przetestowac na wszystkie strony (nietestowane plyty juz przerabiali i amigowcy i pegasosowcy), pewnie wykonac kilka kolejnych, opracowac firmware (ma dzialac na UBoocie wiec nie musza pisac od zera ale i tak bedzie z tym roboty), przetestowac z systemem, uzyskac oznaczenie CE, zainwestowac kilkadziesiesiat tysiecy w pierwsza produkcje, etc a z tego co wiem to wiekszosc osobow zaangazowanych w to robi to "po godzinach" wiec nie wstrzymywalbym oddechu w oczekawianiu bo jako lekarz sam wiesz jak szkodliwe moze byc niedotlenienie :)

[#87] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
Jesteście koffane moje ofieczki Poklikajcie sobie jescio... :P
[#88] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@marcik, post #86

Idz Ty wyznawco szatana..



PS. spojrz na ilosc komentarzy
[#89] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@wali7, post #85

Widzę że ta "dyskusja" zabrnęła z mojej strony w zdecydowanie złym kierunku i zdecydowanie za daleko. Przepraszam Cię Amigafanie za złośliwości z mojej strony (serio).

A wracając do meritum sprawy, to nie jest dla mnie sprawa wrogości wobec OS4, nie mam nic przeciwko temu systemowi, naprawdę dziwi mnie tylko to, że jak na razie nie powstała dla tego systemu żadna porządna konstrukcja, w rozumieniu stosunku jakość/cena. Na czele stawki stoi obecnie microA1 (kto wie czy kiedyś sobię nie jej kupię), Amy rozbudziła nadzieje użytkowników, a tymczasem okazało się że przy nie najwyższych parametrach technicznych cena jest bardzo wysoka (do podanych 400 funtów należy doliczyć VAT, u nas 22% - to już jest suma niebagatelna). Oczywiście zweryfikuje to rynek, pewnie ktoś to kupi, ale to nie zmienia faktu, że jest to b. dużo pieniędzy.
[#90] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@wali7, post #85

Swoimi głupawymi komentarzami ośmieszasz tylko siebie.

Napisałem już kiedyś, że gdyby nawet nowa płyta Amigi była standardu ImacaG5 to i tak byś znalazł dziurę w całym i ją wyśmiał i zmieszał z błotem.

Zwyczajnie prędzej padniesz trupem niż dopuścisz do siebie myśl, że coś poza boskim pegazem może być fajnym komputerem i ludzie to kupują a twoje dziwaczne prześmiewcze komentarze świadczą tylko o twojej desperacji w tym temacie.

EOT
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem