Komentowana treść: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
[#91] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #90

że gdyby nawet nowa płyta Amigi była standardu ImacaG5 to i tak byś znalazł dziurę w całym i ją wyśmiał i zmieszał z błotem.



Powyżej Twojego komentarza widać wypowiedź, która wystarczająco dobitnie pokazuje jak bardzo zaślepionym człowiekiem jesteś. Ale to nie moja sprawa.
[#92] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #90

że coś poza boskim pegazem może być fajnym komputerem



Mówisz o Amy , że to niby jest fajny komputer , no tak, każde g*wienko w sreberku jest fajne . Pokaż mi co ta Amy ma ciekawego , bo jak napisałem na e*ec-u , całe to boskie DMA133 i boskie USB2.0, leci po boskiej, starej, jedenastoletniej szynie PCI ( PCI 2.0 nie jest używane od 1993/94 r:) ) więc ten sprzęt to będzie potęga szybkości za nędzne 400GBP + VAT :D , biore 10 od razu, takiej okazji już nie będzie
[#93] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Olo, post #92

Bierz nawet ze 20. To tylko zwiększy dopływ gotówki dla twórców AmigaOS4.

Już ci chyba odpisali na execu że najpierw stwórz coś samemu a dopiero potem czyjąś pracę nazywaj gównem bo ja tak samo mógłbym określić MOSa (zwłaszcza w wydaniu PowerUP bo nie wiem czy tak samo się zachowuje na peg) a tego nie robię publicznie z szacunku dla twórców tego systemu, którzy poświęcili mu swój czas.

Ale ty zapewne posiadłeś Wiedzę Ostateczną i co nazwiesz gównem gównem na wieki pozostanie a co pobłogosławisz sprzedawać się będzie.Amen.
[#94] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #93

Aż się wtrącę.



tego nie robię publicznie z szacunku dla twórców tego systemu, którzy poświęcili mu swój czas.



Hmmm... A co z szacunkiem dla użytkowników, klientów? Pomyślałeś przez chwilę o tym? Powiedz mi, ze zrozumieniem czego tak naprawdę masz problem? Wyjaśnij mi, z jakiego powodu mam się podniecać wynalazkiem Troiki? Tylko dlatego, że "To tylko zwiększy dopływ gotówki dla twórców AmigaOS4."? Jak dla mnie to OS4 może być nawet w wersji dla kalkulatora Bolek - jeśli będzie zapotrzebowanie to proszę bardzo, mnie nic do tego. Tylko proszę, proszę, proszę - nie próbuj wmawiać (bo właśnie to, chociaż nie wprost, robisz), że po prostu nie można inaczej. Bo wiadomo, że można. Że możliwe jest opracowanie i wyprodukowanie sprzętu (nie, nie będę używał ocen "lepszy - gorszy") i bardziej przemyślanego, z perspektywami rozwoju, no i "last, but not least" - tańszego. A pomyślałeś choć przez moment, że OS4 dla odnośnego sprzętu tak samo "zwiększy dopływ gotówki dla twórców AmigaOS4."? Wiem, OS4 dla Pega niet. Ale to jest stan na dzień dzisiejszy; a za to, że w niezbyt odległej przyszłości nie ulegnie on zmianie, to głowy bym nie dał (zwłaszcza, że jedną mam tylko, przydaje się niekiedy :) i ogólnie dość mocno do niej jestem przywiązany ;)). Zrozum, tu przecież nie chodzi o to, że ktoś z mosowiec wrednych jest wrogiem zaciekłym OSa4 - szczerze mówiąc nie wierzę w to. Oczywiście, dobrze, że ktoś w ogóle robi jakiś sprzęt - chodzi tylko o to, żeby nie był "jakiś". Zauważ, że nikt tutaj przecież nie napisał, że AmigaOS4 jest be, a cała reszta cacy - po prostu może wystarczy już skazywania się na pobyt w skansenie - a wynalazki w rodzaju Amy tylko tam prowadzą.
[#95] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #93

Już ci chyba odpisali na execu że najpierw stwórz coś samemu a dopiero potem czyjąś pracę nazywaj gównem bo ja tak samo mógłbym określić MOSa


Ty masz problem z czytaniem i zrozumieniem tekstu czy z odróżnieniem sprzętu od oprogramowania ??

Bo z tego co widzę AmigaOS to dla Ciebie sprzęt.. a Troika, mA1 czy inne takie .. to coś bliżej nieokreślonego.

Pokaż w którym miejscu napisano w tym wątku że OS4 jest be ? Bo ja jakoś doczytać się nie mogę. Proponuję najpierw odwiedzić najbliższą

szkołę podstawową i jeszcze raz przerobić rozdział o czytaniu ze zrozumieniem.

Coby było wszystko jasne. Mnie się AmigaOS4 podoba. Nie podoba mi się wciskanie szmelcu ludziom pod płaszczykiem zasilania konta Hyperionowi.

A na codzień używam badziewnego nalepkowanego AGP w pegazosie oraz systemu MorphOS...
[#96] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@LeMan, post #94

Wyjaśnij mi, z jakiego powodu mam się podniecać wynalazkiem Troiki?



Nikt nie każe Ci się podniecać tą płytą, zresztą nikomu, no chyba, że coś przegapiłem, a większość osób wypowiadających się w tym wątku wygląda na podnieconych jak "dzikie świnie" (sorry), przekazując przy tym energie miłości przypominającą tę z radia M.
[#97] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@stOOsh, post #96

st00sh , chyba Ci się wątki pomyliły . Jeśli chcesz pisać na temat radia M , telewizji T , i wypowiedzi O. R. to się zapisz na jakiś właściwy portal .

A na PPA ogranicz się do tematów amigopodobnych . OK ? :)



[#98] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@MaaG^dA, post #95

Proponuję najpierw odwiedzić najbliższą

szkołę podstawową i jeszcze raz przerobić rozdział o czytaniu ze zrozumieniem




Och dziękuję za te rady. Na pewno przyczynią się one do lepszego zrozumienia skomplikowanego układu Amigo-Mosowego jaki panuje w Polsce.



Akurat w tym wątku nikt nie poruszał kwesti AOS4 więc nikt nie napisał że jest be czy cacy więc o co chodzi.

W tym wątku nie chodzi czy to sprzęt, oprogramowanie czy coś bliżej nieokreślonego a o to, że żadnej pracy jakiś samozwańczy posiadacz Prawdy Ostatecznej nie może nazywać gównem i wyśmiewać się ze wszystkich, którzy tak samo tego nie nazwą tylko dlatego, że jemu się nie podoba.
[#99] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@LeMan, post #94

z jakiego powodu mam się podniecać wynalazkiem Troiki?



Nikt Ci nie każe się tym podniecać, uważam jedynie, że epitety w rodzaju "g...o" są co najmniej nie na miejscu.



przecież nie chodzi o to, że ktoś z mosowiec wrednych jest wrogiem zaciekłym OSa4 - szczerze mówiąc nie wierzę w to.



Po wielu wypowiedziach na PPA użytkowników MOSa przy różnych wątkach mam odmienne zdanie.
[#100] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #98

(..)a o to, że żadnej pracy jakiś samozwańczy posiadacz Prawdy Ostatecznej nie może nazywać gównem(..)



Jestem, zaślepiony, głupi, permanentny kłamca, samozwańczy posiadacz Prawdy Ostatecznej...hmmm, o czymś zapomniałem , ja chce jeszcze więcej .



Proponuje :



a) abyś wziął tabletki na uspokojenie, policzył do dziesiąciu , ochłonął i ponownie zacząć pisać;

b) nauczył się czytać co ludzie (w tym i ja) piszą .



Wypuszczając taki a nie inny sprzęt Troika po prostu obraża swoich potencjalnych klientów. To MOIM ZDANIEM jest zwykłe i chamskie wyciąganie łapy po pieniądze amigowców. Nie wiem jak ty to widzisz, ale sam musisz przyznać że taki komputer w roku 2005 to naprawde porażka . I będe pisał że Amy to g****no w sreberku, bo ja tak uważam. Nie ma tutaj też znaczenia czy sam stworzyłem coś czy nie, dla mnie taki sprzęt to zwykłe zdzierstwo i próba wyszabrowania jak największej ilości kasy z amigowców. Gdyby Amy kosztowła np 100 GBP, nie ma sprawy, płyta jest kiepska, ale i cena niska, ale 400 + VAT, to żarty



P.S. Aha ... samozwańczy posiadacz Prawdy Ostatecznej to mój drugi tytuł, pierwszy to "nieokiełznany podniecacz lamp i pieściciel styków, niepokorny sympatyk systemu, "którego nazwy wypowiadać nie wolno", z cudownego miasta bez SDRamów " Zadowolony
[#101] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Olo, post #100

Prosiłem wiele komentów temu o link do tego nieszczęsnego trailera,
sprawdzę go na pegazie porządniejszą wersją mplayera (bo tu nie chodzi
o kodek, ale o to jak działa program - niestety mplayer 0.91 z arexem
działa żałośnie na większości kodeków) oraz froggerem.
[#102] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Kaczus, post #101

http://www.scary-monsters.com/media/mov/trailer_final_1000_dl.zip



To chyba jeden z tych plików ( ok 100 MB ) , ale nie jestem pewien.
[#103] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Olo, post #100

Olo uważaj, bo zostaniesz skarcony! ;)

[#104] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Olo, post #100

Nie podoba ci się płyta to jej nie kupuj ale nie masz prawa decydować co ludzie zrobią ze swoimi pieniędzmi i jak ktoś chce to kupić to NIC CI DO TEGO

To nie jest żadne wyciąganie pieniędzy bo nikt nikomu na siłę nie wpycha tej płyty.
[#105] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #104

Wiesz chodzi o fanatyzm,niektorzy kupia te slawetne go**o w sreberku byle mialo napisa AMIGA.

A specyfikacja Amy to smiech na sali,pochwal sie (specyfikacja Amy) swoim znajomym

ktorzy maja i znaja sie na komputerach(to bedzie taki test przez osoby bezstronne) nastepnie podziel sie wrazeniami

[#106] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #104

To on ma jakąś moc wpływania na ludzi? Jakiś nowy bóg? Dyktator? Magik? Czy może Ty bez wpływu innej osoby nie możesz funkcjonować? Nie denerwuj się tak, pisząc komentarze, bo to co wychodzi na pewno nie załagodzi sytuacji i nic nie wyjaśni, wręcz przeciwnie.
[#107] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@AmiChris, post #105

Pokazałem, technikowi układów cyfrowych, pracującym w Tokyo. Długo się śmiał. Wcale to wszystko nie jest śmieszne.
[#108] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@AmiChris, post #105

Jak już ktoś napisał chyba na Execu w pewnym wieku wyrasta się z chwalenia kolegom czego to nie mam i ich podziw bądź nie nie jest dla mnie wyznacznikiem.

Jeżeli dla ciebie wyznacznikiem "fajności" sprzętu jest to czy będziesz się mógł pochawlić nim znajomym to chyba najwyższy czas wydorośleć
[#109] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@AmiChris, post #105

niektorzy kupia byle mialo napisa AMIGA.



Czyżby cię bolało to, że ci ludzie nie chcą kupić boskego pegaza właśnie dlatego, że to NIE jest AMIGA



slawetne go**o w sreberku



Widzę, że odezwał się owczy pęd i jak przewodnik stada tak określił płytę to wszyscy ślepo posłuszni muszą ją tak określać
[#110] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #109

No i teraz jestem przewodnikiem stada, jak tak dalej pójdzie to będe jakimś guru



Zrozum, po pierwsze nie zmuszam nikogo do kupna, ani nie namawiam aby nie kupił Amy. Po prostu wyrażam woją opinie o tej płycie i mam do tego prawo jako samozwańczy posiadacz Prawdy Ostatecznej , a wogóle przecież Tobie do wszystkiego wystarczy MC68060 więc pewnie i tak nie kupisz tej, naprawde zaawansowanej technicznie jak na 1993r płyty .
[#111] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Olo, post #110

Wcześniej napisałeś, że kupisz 10 więc kupuj i nie decyduj co ja kupię a czego nie.

Czemu aż 1993? Napisz od razu 1989.

Pewnie się lepiej czujesz jak możesz coś zmieszać z błotem i to tylko dlatego, że nie spełnia twoich niezwykle wygórowanych oczekiwań (odnosząc się do specyfikacji, którą podałeś na forum jako płytę marzeń - nie spodziewaj się takich płyt przez najbliższe lata).



I pilnuj swojego boskiego pegaza bo nic ci do tego co mi wystarcza a co nie.



Tak wogóle to nie zaglądaj czasem do działu "gielda" bo tam ktoś chce wymienić (i zapewne dopłacić) boskiego p****II na starą A4000 czyli konstrukcję z 1992.

Przeciez to wg ciebie będzie profanacja świętości
[#112] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #111

Są tacy którzy wymieniają jedynie słuszną mA1 na Pegaza, i co z tego konkretnie wynika? Czyżby to samo co z wymiany Pegaza na A4000? Czyli nic?
[#113] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@MinisterQ, post #112

wymieniają mA1 na Pegaza



Znaczy np. kto?



co z tego konkretnie wynika?



Jak to co? Czyżby maszyna marzeń nie spełniła oczekiwań i wolą starą Amigę?

Przecież to dla orędowników "jedynie słusznej pegazowej platformy" osobista porażka życiowa
[#114] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #113

Kanał #castor-cvs odwiedza jedna osoba która to zrobiła. Można sobie z nią porozmawiać.

Może jakiś szyderczy komentarz też do tego wymyślisz? No, dalej, wysil swoje neurony.
[#115] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #113

Czy ktoś z posiadaczy pegaza, doznał jakiejś "osobistej porażki życiowej" że ktoś wymienił ten komp na A4000 .Pozatym to witamy kolejnego gwiazdora ( to ten od p*******II ), mam pytanie natury ..hmm.. medycznej, czy to jest zaraźliwe jakie są pierwsze symptomy , jak się można zarazić , może to jakaś fobia .



Zauważ że tylko ty masz problemy z tym że ktoś mówi o Amy że to przestarzała maszyna za kupe kasy , ale to wynika z fakty że na tym ma chodzić boski w założeniach A*****4 ( sorry, za reklame nikt mi nie płaci ). A jęsli chodzi o mój sprzęt marzeń, to chciałbym taką amige dostać, przecież to całkiem realny projekt. Ale w amiświatku nierealny, przecież im starszy standart tym bardziej wszystko jest trendy-cool , a wogóle to nudny już jesteś . Samozwańczy posiadacz Prawdy Ostatecznej i przewodnik stada kończy trollować
[#116] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@Olo, post #115

Gwiazdkowa choroba zrodziła się wśród niedowartościowanych pegazowiec, które zamiast napisać Exec czy AmigaOS4 zaczeli używać gwiazdek - I TY TEŻ WIĘC CZEGO SIĘ O TO MNIE CZEPIASZ

Mnie też nikt nie płaci za reklamę p*****a więc nie będę tego robił.

Ty też jesteś nudny więc najpierw spójrz na siebie a dopiero potem innych krytykuj.

Nie dziwię się Mufie, że olał takie środowisko bo przez takich ludzi jak ty człowiek nabiera ochoty wyrzucenia Amigi.

Potroluj jeszcze to może zniechęcisz do Amigi jeszcze kilka osób i ilośc użytkowników się zmniejszy, pewnie leży to w twoim interesie skoro tak się o to starasz.
[#117] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #116

Gwiazdek zamiast nazwy Pegaza pierwszy zaczął używać pewien betatester OS4. Czy w tym przypadku też podpada on pod niedowartościowanie?
[#118] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@amigafan, post #116

Sugerujesz, że osoby zainteresowane nową Amigą/Amy lub posiadające ten sprzęt, mają małpi rozum? Bo tak wynika, że nie potrafią same myśleć i mieć własnego zdania, no i nie rozumieją (jak w Twoim przypadku), że ktoś ma WŁASNE zdanie na różne sprawy. Trzeba być idiotą, żeby np. nie kupić tego co się chce i wierzy, że się tego chce, pod wpływem tego, co jakiś troll, czy inny nawiedzony gdzieś powiedział.

Ja na miejscu tych użytkowników bym się na Ciebie obraził...



Amiga to drogie hobby nie od dziś, dlaczego nie może być również dobre? Na przykładzie Pegasosa2 widać, że da się zrobić dobrze i dużo.

Zastanów się, gdzie by dziś była Amiga, gdyby nie spory firm amigowych? Oni dbają wyłącznie o siebie. Pomyśl, ilu miałaby Amiga użytkowników teraz, gdyby Pegasos był uznany i działał na nim AOS4.0, programiści mogliby razem pisać i rozwijać system. Ale nie, bo ten widzi tak, inny inaczej i mają się nawzajem gdzieś i nie interesują ich żadne kompromisy.



Nie odpisuj mi od razu, poczytaj kilka razy, zastanów się znacznie dłużej, może coś w tym zrozumiesz. Bo chyba potrafisz sam myśleć? Liczę na to! Serio.
[#119] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0

@SirLEO, post #118

zainteresowane nową Amigą/Amy lub posiadające ten sprzęt, mają małpi rozum?



Chyba powinieneś to napisać pod adresem olo bo to on cały czas coś takiego sugeruje. Ja nigdzie nic takiego nie napisałem a on co drugi post sugeruje, że każdy zainteresowany Amy ma "małpi rozum".



gdyby Pegasos był uznany



A MOS byłby nazwany AmigaOS bo chyba o to Ci chodzi.



zastanów się



Nad czym się tu zastanawiać? Jak napisałem olo krzyczy, że każdy kto nie traktuje Amy jak g...o ma małpi rozum.

A ja jestem dziwny ponieważ śmiałem się przeciwstawić nazywaniu tej konstrukcji (i jakiejkolwiek innej - nawet gdyby tam było 601,SIMM,ISA) - gównem.



Oczywiście natychmiast zostało uznane, że osoba krzycząca g...o prezentuje "konstruktywny krytycyzm" a ja jestem zaślepionym fanatykiem bo go nie poparłem.
[#120] Re: Amy - nowy sprzęt pod AmigaOS 4.0
Amy (a jak na razie tylko specyfikacja) jest sprzętem, na którym będzie działać w zamierzeniach firmy Troika system AmigaOS4.

Sugerowanie, że lepszym rozwiązaniem jest Pegasos II w kontekście Amy jest nonsensowne i choć nie wiem ile słów g***O będzie zawartych w odniesieniu do Amy czy do Pegasosa to są to sprzęty dla zupełnie innych systemów. Podejrzewam, że sprzęt firmy Troika mogą kupić Ci, którzy lubią Amigę, mają takie hobby żeby mieć różne ciekawe komputery w domu, a do tego lubią AmigaOS. To jest przywiązanie do cech systemu, do nazwy też.

Specyfikacja jest słaba, ale jest. To dobrze, że AmigaOS4 ma szanse działać na kolejnym sprzęcie, a że nie jest on patrząc na specyfikację sprzetem marzeń to może ktoś z was podjąłby się zrobienia lepszego? Jeśli tego produktu nikt nie kupi to sam się skończy. Jestem jednak pewien, że Amy jest poważny sprzętem (a właściwie na razie specyfikacją) jeśli chodzi o AmigaOS4.

Natomiast Pegasos nie, bo nie ma żadnych przesłąnek żeby na ten sprzęt ukazał się AmigaOS4.



Poza tym uważam, że niektóre osoby tutaj, np. Ollo czy MisterQ niepotrzebnie dodają nowe komentarze, które nic nie wnoszą poza tym, że są zaczepką do kolejnych komentarzy, do odpowiedzi. Takie jest moje odczucie. Czy ja mam w końcu te czasowe bany włączyć?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem