Komentowana treść: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
[#1] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
A co z tą dyrektywą o komponentach?
[#2] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
To dobra informacja.... Fajnie OK
[#3] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
mam nadzieje ze osoby czekajace szybko dostana sprzet w swoje rece.
[#4] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@stefkos, post #3

Przydalo by sie jeszcze by system sie rozwijal...
[#5] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Kaczus, post #4

Racja! OK
[#6] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
do redaktorów PPA: powinniście jeszcze w tekście dać linka do eFunzine :)
[#7] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
Dlaczego, dlaczego, DLACZEGO??? Dlaczego akurat wtedy, kiedy mam cholerne pilne wydatki? BUUUU...
[#8] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
Tak sie zastanawiam, moze bym sobie kupil Pegasosa i pobawil sie Linuksem... ;)
[#9] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@reactor, post #8

A to linuxa nie ma na x86? ;)
[#10] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@alpine, post #9

Jest, ale:
a) lubie alternatywe (sprzetowa)
b) uzywanie jakiego innego systemu na PII ma wiekszy sens aniezeli Linuksa (pytanie retoryczne)
[#11] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
Taniocha, jedynie 2249 zł :)
Zdaje się że to cena za samą płytę główną z CPU. ?
Ciekawe ile kosztuje płyta główna z zainstalowanym innym systemem operacyjnym i jak to jest zrobione? OS jest w EPROMie jakimś czy jak? no i poza tym linuksem jakie jeszcze inne systemy?
[#12] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Prince, post #11

Nie da się ukryć..
Zawrotna suma , a miało być tak tanio.. ech.
[#13] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Prince, post #11

Domyślnie uruchamiany system operacyjny sam sobie instalujesz, nie musi to być MorphOS jeśli ktoś nie chce. Wystarczy ustawić sobie w OpenFirmware auto-boot by ładował kernel danego systemu operacyjnego. Systemu operacyjnego nie ma w OpenFirmware Pegasosa. Poza tym zainstalować system to chyba każdy amigowiec by potrafił, zwłaszcza że są instrukcje obsługi, etc.
Podejrzewam, że chodziło Ci o to czy Pegasos bez dołączanej płytki z MorphOS-em byłby tańszy. Nie wiem czy jeszcze dodają MorphOS-a do Pegasosów, ale myśle że nie ma to znaczenia jeśli chodzi o cene.
[#14] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@reactor, post #10

Uzywanie zadnego amigowego systemu nie ma sensu w dzisiejszych czasach.
[#15] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@grxmrx, post #13

Moja drobna uszczypliwa uwaga dotyczyła tego, że w cenę jest wliczona sama płyta główna i zainstalowny system. Zdaje się, że ten system musiałby być na czymś fizycznie zainstalowany, np. na twardym dysku.
[#16] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Prince, post #15

Moze usluge instalacji masz wliczona w cene, jesli sam nie potrafisz, to ci zainstaluja...
[#17] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@reactor, post #10

Sens używania jakiegokolwiek systemu nadaje mu użytkownik. Jeśli nie jest to możliwe, to w grę wchodzą dwie ewentualności: system nie jest dla danego użytkownika przeznaczony, lub użytkownik jest ciężko ograniczony, np. przez swoje irracjonalne uprzedzenia. Która ewentualność się tyczy Ciebie, drogi reactorze-prowokatorze? Pytanie retoryczne, oczywiście.
[#18] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@reactor, post #8

jak chcesz to ci zrobie konto na serverze wydziałowym to sie pobawisz zdalnie unixem i nic nie zepsujesz :)
[#19] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@LeMan, post #7

Dlaczego, dlaczego, DLACZEGO???

Bo wyrocznia mowi ze Tobie przypisana jest prawdziwa Amiga, a nie jakies klony na ktorych chodza przezroczyste zegarki i pluginy do ANR :P
[#20] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Andrzej Drozd, post #19

Raduj się bracie :)
pegaza nie kupiwszy przy Amidze prawdziwej zostaniesz,
a do kacerzów mosowych nie przystawszy, duszę swą amigową od mąk piekielnych uchronisz i ciału oszczędzisz kar doczesnych
[#21] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
Hmmm ciekawe czy Genesi nadal jest zainteresowane rozdawaniem PII lub ODW dla ludzi chcących coś pod to napisać ?
[#22] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
A o stronie Pegasos.pl to już dawno zapomnieli..., ostatni news jest z 10 stycznia 2005, a i ceny też inne (nie licząc wielu innych nieaktualnych danych, błędnych linków, etc.). No chyba, że efunzine już tej strony nie prowadzi. buuu!
[#23] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@rzookol, post #18

A jest EKG via SSH? :> To ja poprosie! :)
[#24] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@grxmrx, post #22

Nie wiem jak strona, ale domena to chyba do ravka należała
[#25] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@wali7, post #20

Ciii...Mosci Kolego. Wszak wiadomo ze MOS na Classicu takze dziala...a pokusa jest wielka, gdyz na MOSie w ogole nie rwie AmigaAMP, podczas buszowania po WWW, co na 68k (WB3.x) sie zdarza ;)
Jeszcze moze bedzie ze mnie Mowca-Classcowca...jak tylko bedzie Tools Daemon :P
A tak powaznie, to znowu troche wlacze z MOSem po ostatniej aktualizacji i odkad mam duzy HD w "no split" :)
[#26] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@reactor, post #10

@ reactor
b) uzywanie jakiego innego systemu na PII ma wiekszy sens aniezeli Linuksa (pytanie retoryczne)

Musiałbym kopytkami do góry upaść i pobrudzić sobie loczki na grzbiecie, żeby kupić Pega tylko dla samego Linuxa.
[#27] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@MinisterQ, post #17

W czesci wypowiedzi masz racje - uzytkownik wybiera system jaki jest dla niego odpowiedni. Jesli nie jest niebieski motylek, to wcale nie oznacza irraconalizamu... ministrze-karnistrze ;)
[#28] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@reactor, post #27

Szerokich horyzontów to również nie dowodzi. Zwłaszcza w sytuacji gdy używa się amigi dla jej używania, a nie dla jej nazwy.
[#29] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@MinisterQ, post #28

Zbyt wyolbrzymiasz sprawe oceniajac horyzonty przez pryzmat MOS-a... i kto tu pisze o ograniczeniu.
BTW: Amigi uzywam nie dla uzywania tylko dlatego ze mnie to bawi
[#30] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@reactor, post #29

ale co ciebie bawi? mnie np bawi uzywanie... a nie tylko manie...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem