Komentowana treść: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
[#31] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@reactor, post #29

Ja piszę o ograniczeniu, bo ja nie miałem najmniejszych problemów z tym, by się zainteresować MOSem, używać go, i nie robić z tego wielkich problemów. Pierwsze słyszę by ktoś był ograniczony robiąc coś, a nie był ograniczony nie robiąc czegoś. Ale jak wolisz; nie muszę zgłębiać tajników Twojej logiki, do szczęścia mi to potrzebne nie jest. Jakkolwiek mogę się z Tobą nawet zgodzić, przecież ustąpienie myślącemu inaczej nie strąci mi korony z głowy, której i tak nie posiadam. EOT z tej strony, ładuj do woli jak chcesz.
[#32] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
Fajny ten eFunzine

Postanowiłem złożyć sobie podstawową (używalną) wersję A1200 PPC z najtańszych, dostępnych części:

1. Płyta główna A1200 3.1 (używany) * 139 zł
2. Gift Cool (używany) * 189 zł
3. Stacja DD 880 kB (używany) * 25 zł
4. Fast ATA 1200 (używany)* 169 zł
5. HDD 20 GB (używany) * 99 zł
6. CD-ROM x52 IDE * 75 zł
7. CD-RW 52x32x52 * 119 zł
8. MediaTech MT-138 * 45 zł
9. Interfejs myszy Serial - Mroocheck (używany) * 59 zł
10. BlizzardPPC 603e/160 - 040/25 (używany) * 449 zł
11. BVision PPC (używany) * 369 zł
12. SIMM 2*64 MB (używany) * 198 zł

Razem: 1935 zł

Pozostawię to bez komentarza
[#33] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #32

no i?
[#34] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Kaczus, post #33

Chyba ze drogo :D. Nie ma uzywalnych A1200 wiem bo mam;)
[#35] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Kaczus, post #33

Nie powiesz mi chyba, że jest to zupełnie normalna cena za tego typu konfiguracje.
[#36] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #32

Pomijam fakt że kompletnego Pegasosa1 można "zrobić" za około 1500 zł, to znajdź gdzieś taniej wiele wymienionych przez ciebie częsci. Może znajdziesz ale będziesz szukał jakieś pare lat
[#37] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Malin, post #36

Bez żartów za 40% tej ceny mam dokładnie taki sam konfig i złoże to w tydzień, a szukać nie muszę - allegro, ebay, świstak i mam wszystko co potrzebuję :)
[#38] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #37

Kiedy ja ostatnio widziałem BVizje i BPPC na allegro... Ja na swojego BlizzardaIV polowałem jakieś pół roku :P
[#39] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #37

No to zloz... Przeciez nikt ci nie broni.
[#40] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Kaczus, post #39

Widzę że nie zrozumiałeś mojego pierwszego postu. Więc napiszę inaczej... Jak można cokolwiek kupić w tym sklepie, skoro oni mają ceny z kosmosu (w tym wypadku chodzi o A1200, aby nie było niedomówień). Nie mam zamiaru składać A1200 bo i po co? Był to zakup czysto teoretyczny i dla wielu klientów tego sklepu, przy tych cenach, z pewnością taki pozostanie
[#41] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #40

Jakie ceny z kosmosu, to ze placa podatki + marza uwazasz kosmosem? Wedlug Ciebie kosmosem nie bedzie jak beda dokladac do interesu? No to moze otworz wlasny sklep...
[#42] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Kaczus, post #41

Strasznie duże muszę być te podatki (bo marża pewnie jest minimalna )jak za np. CD-ROM wołają 75zł, a w sklepie "za rogiem" kosztuje 45 zł. Nagrywarka u nich 119, w sklepie "za rogiem" 75 zł. Dysk 160GB u nich 399zł, w sklepie "za rogiem" 235 zł itd... tak więc, dalej uważam że ceny są z kosmosu (specjalnie porównałem elementy dostępne w każdym sklepie, aby nie było niedomówień). Tak więc, może zanim zaczniesz dyskusje zorientuj się w cenach i nie wypisuj takich...
[#43] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #42

1) nie musisz tam kupowac (juz to pisalem)
2) wez kartke i policz przy jakim obrocie koszty stale a wiec np ZUS jest minimalnym obwarowaniem
3) wez kartke i policz jaki upust ma sie przy jakim obrocie w hurtowni
4) mozesz policzyc ile cie bedzie kosztowal zakup np za granica np takiego Pegasosa i porownaj koszty (wlacznie z przesylka i innymi kosztami)
[#44] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
No nareszcie... Jak wszystko pójdzie dobrze, to powinnienem po powrocie z gór na które "bies szcza", mieć Pegaza. :D
[#45] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Torn, post #44

No nareszcie... Jak wszystko pójdzie dobrze, to powinnienem po powrocie z gór na które "bies szcza", mieć Pegaza.

Gratulacje. Wygląda na to, że będziemy mieć kolejnego świadomego i kumatego użytkownika Pegusia. Takich nam trzeba. Cieszę się również. :)
[#46] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Torn, post #44

Nie zapomnij zostawić trochę siana pod domem żeby go nie zagłodzić :P
[#47] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@alpine, post #46

To ty nie wiesz, że Pegazy przyjeżdzają z fabryki zahibernowane w pudełeczkach? Przyjeżdzasz, otwierasz takiego, odhibernowujesz, drapiesz za uszkiem, zaprzyjaźniasz się i dopiero wtedy trzeba go regularnie karmić...
Więc Torn może spokojnie szukać biesich odchodów na Tarnicy ;)
[#48] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Torn, post #44

po powrocie z gór na które "bies szcza",


Ekhm, w tych górach siedzibę ma HQ PPA, więc... ;)
Jakbyś był w pobliżu to wdepnij do mnie. :)
[#49] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Kaczus, post #43

A co mnie, jako potencjalnego klienta sklepu, obchodzą ich podatki, ZUS'y i inne opłaty? Dla mnie liczy się cena końcowa danego produktu, a ta, w tym sklepie jest po prostu kosmiczna. Mogę jeszcze zrozumieć ceny elementów obecnie praktycznie niedostępnych, ale reszta...
[#50] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #49

Bo to jest liczone na fanatykow - i niestety tak wlasnie jest. Nie wazne ze ten sam, dokladnie taki sam sprzet w innym sklepie jest o 30% tanszy, ale nie ma naklejki. Na tym wlasnie polega wciskanie amiskarpetek. Trzesie mnie cos takiego.
[#51] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Poke, post #50

Jaki 'ami-fanatyk' zakupi pegaza w efun? ;)
[#52] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@alpine, post #51

Oh, bez znaczenia. Chodzi mi o robienie z ludzi wariatow oferujac im ceny o minimum 30% wyzsze niz w innym, noralnym skplepie, ktory przeciez takze nie prowadzi dzialanosci charytatywnej.
[#53] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Poke, post #52

eFun wykorzystuje typową skłonność ludzi do kupowania w jednym miejscu... co prawda do amigowej-biedronki cenami im daleko ;)
[#54] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@alpine, post #53

Otoz to niestety.
[#55] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Poke, post #52

To co możesz dostać w tańszym sklepie to tam kup, a karty Amigowe które trudno dostać możesz bez problemu nabyc w efunzine. Czy to tak ciezko pojąć?
[#56] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
Jęczysz co jakiś czas Ty, ja wyrażam swoją opinie. Nie potrafisz zachować poziomu w dyskusji to się nie wypowiadaj.
[#57] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #56

Podoba mi się ta kłótnia - kulturalne zachowanie zaimków pisanych z dużej litery... to fajne. Proponuję:
poetycko - "Twoje słowa są w mych uszach niczym pustynny wiatr samum"
- prosto z mostu - "straszny z Ciebie dureń"
- z Monthy Pythona - "Twoja matka była chomikiem, a Twój ojciec cuchnął zgniłymi leśnymi jagodami"
- zaskakująco i nokautojąco - "cuchnie Ci z gęby"
- powalająco - "SR*M na Ciebie i Twoje poglądy"
oczywiście SR*M to StaticRAM szeroko używany np. w cache, żaden tam wulgarym. Pełna kulturka
[#58] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Malin, post #55

Nie, to nie jest ciężko pojąć, to jest logiczne i każdy normalny człowiek tak robi. Tylko, jeżeli widzę jaką marżę narzucają sobie na elementy ogólnie dostępne, to można sobie wyobrazić jaka musi być marża za te trudno dostępne, a kupione za grosze od ludzi (mowa o używanych częściach).
[#59] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #56

Nie potrafisz zachować poziomu w dyskusji to się nie wypowiadaj.


Liczyłem na podniesienie poziomu tej dyskusji przez eliminację z niej Twojej osoby.
[#60] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #58

A jakbyś pokombinował, to może byś zrozumiał jeszcze jedną zależność,
jak kupujesz część pojedyńczą to może być ona bardzo droga, a jak
kupujesz w zestawie np razem z mediatorem zestaw kart, to one mogą
mieć też inną cenę, w eFunzine można zawsze się potagwać, szczególnie
jak kupujesz coś więcej. Po prostu sklep nastawiony jest na inne
rzeczy. Mamy wolny rynek, więc to jaki klient i czy przyjdzie decyduje
właściciel ustalając odpowiednie ceny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem