Komentowana treść: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
[#61] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Grzegorz Kraszewski, post #59

Liczyłem na podniesienie poziomu tej dyskusji przez eliminację z niej Twojej osoby.

Widać że nie wiele możesz zrobić w tym kierunku (eliminacja).
[#62] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Kaczus, post #60

Nie muszę kombinować i doskonale to rozumiem. Niestety, takiej informacji nie znalazłem na stronie sklepu, a myślę że jest ona dość istotna.

Zgadzam się z Tobą, że to właściciel decyduje o kliencie i swojej ofercie dla niego. Zastanawia mnie tylko jedno, na co liczy właściciel eFunzine ustalając takie, a nie inne ceny, tym bardziej że oferta skierowana jest do polskiego klienta (no chyba że się mylę)?
[#63] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #62

To, że skupił się na innym rynku - pozostałe komponenty bierze w
ilościach niehurtowych - więc nie ma na nie wystarczających zniżek,
one nie są po to by sprzedawać je pojedyńczo, stąd zaporowa cena(bo
jakaś musi być), tylko po to by były dodatkiem, jeśli sprzedającemu
będzie się opłacało rezygnować z marży, na sprzęt okoliczny, bo marża
ze sprzedanej karty PPC będzie większa, a dodatki zachęcą do zakupu w
efunzine - to tak zrobi. Tak robi wiele sklepów, zresztą w efunzine
czasem pojawiają się zestawy i wtedy łatwo policzyć, że po zszumowaniu
cen każdego z elementów, zazwyczaj wyjdzie nam cena wyższa niż
zestawu. Dla przykładu powiem, że np wujek na smieszne żabki do
karniszy miał ponad 200% marży, dlatego, gdyż nie był nastawiony na
sprzedaż ich osobno tylko z karniszami, po policzeniu w zestawie z
karniszem żabka była "po kosztach", w detalu kosztowala cena hurtowa +
200% marży, bo inaczej mu się nie kalkulowało, a i tak miał trochę
chętnych na ten wyrób, bo w okolicy okazało się, że nikomu nie
kalkulowało się wogóle sprzedawać tych żabek w detalu.
[#64] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Kaczus, post #63

No widzisz i ta odpowiedź wyjaśnia wszystko, dzięki, więcej pytań nie mam ;)

Ostatnia edycja: 06.07.06 23:52:57
[#65] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #61

Jak zaglądałem ostatnio na listę płac, to akurat Krashan tam figuruje. Zatem ma jak najbardziej możliwość eliminacji, a że tego nie zrobił to możesz być mu wdzięczny, widać chciał Ci dać szansę. Jak zresztą każdemu dajemy.
[#66] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@SirLEO, post #65

A ja uważam, nie powinien być wdzięczny bo i powodu nie było ku temu żeby jakąś akcję robić. SirLEO - może przeczytaj wątek jeszcze raz, razem z Krashanem ;) Jager nie jęczał tylko normalnie wyraził swoje zdanie na temat cen w tym sklepie, co jest normalne. A czy chce kupować czy nie to inna kwestia :) Jeśli ktoś ma jakieś cele w tym by bronić, argumentować te ceny to niech też pisze co i jak ;)

Natomiast co innego to ocena poziomu dyskusji przez przez jedną czy drugą osobę w stosunku do rozmówcy, po rozdzieleniu tego wszystkiego widać, że żadnej wdzięczności być nie powinno za to, że ktoś kogoś nie wyeliminował (a dla mnie to zabrzmiało trohe jak groźba;).
[#67] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@SirLEO, post #65

Szansę, a na co? Wdzięczny? Proszę, nie rozśmieszaj mnie. A niby co ja takiego zrobiłem strasznego? Obraziłem kogoś, używałem wulgaryzmów, złamałem w jakiś sposób regulamin PPA? Wyraziłem opinię, inną niż on, to znaczy że trzeba mnie zbanować, albo dać szansę na "poprawę"? Przepraszam bardzo, to po co są te komentarze, aby lizać pupy kółku wzajemnej adoracji? A banujcie mnie, usuńcie posty, konto i co tam jeszcze chcecie robić...
[#68] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #67

Fala upałów budzi różne, nawet tak skrajne reakcje jak widze

Apeluje o spokój, nic się nie stało, a moderatorów jest kilku (w tym jeden tajemniczy, nikomu nie znany, występujący anonimowo;) i są tacy, którzy pomimo upałów mają chłodne, ale i rześkie (i prawdopodobnie obiektywne) spojrzenie na dyskusję sędzia
[#69] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
Odnoszę wrażenie, że mosofce są dwulicowe. Z jednej strony tak ostro atakują każdego newsa o nowym sprzęcie dla OS4, używając najczęściej argumentów cenowych, a teraz proszę jak bronią cen eFunzine, że to ZUS i podatki i tyle innych obciążeń. Padają także rzeczowe argumanty typu: "Jak masz jęczeć, to nie kupuj" etc.
[#70] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@grxmrx, post #68

w tym jeden tajemniczy, nikomu nie znany, występujący anonimowo

"Moderator" - ręka sprawiedliwości na PPA... to teraz żeby kogoś zBANować czy "pogrozić palcem" to trzeba anonimowe konta?

śmieszne to jest

@Krashan

Wyraznie mu groziłeś więc nie kręć :P
[#71] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@stOOsh, post #69

W wyliczaniu cech sytuacji nie zapomnij zwrócić uwagę na to, że pegaz i tak jest tańszy. A owe podatki, zusy i inne cuda na kiju w równym stopniu dotyczą zarówno pegaza, jak i sprzętu dla os4 (pod warunkiem że jest w ogóle sprzedawany, i w danej czasoprzestrzeni w ogóle istnieje).
[#72] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@stOOsh, post #69

Mozna zrobic wzglednie tani sprzet amigowy - pegaz to pokazuje. A czy jakis sklep amigowy pokazal ze przy takim utragi jaki oni maja dyski bedzie sprzedawal po takiej samej cenie jak pan miecio za rogiem?
[#73] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@grxmrx, post #68

Oczywiście że nic się nie stało (wcześniej). Kaczus starał mi się to wyjaśnić w ostatnim swoim poście i ja, aby nie przedłużać, przystałem na jego argumentację, choć nie do końca mnie ona przekonała, bo np. po co umieszczać w ofercie towar z zaporową ceną jeżeli nie chce się go sprzedawać. Moim zdaniem to tylko odstrasza klienta i wywołuje reakcje takie jak moja.
Poza tym:

Komputer składany z zakupionych w eFunzine części (zestaw Pegasos Z3):

Płyta główna Pegasos II - 2249 zł
Pamięć 128MB - brak w ofercie, przyjąłem 60 zł
Dysk 40GB - 199 zł
Karta graficzna Voodoo 3 2000 AGP - 59 zł
CD-ROM x52 - 75 zł
Klawiatura PS/2 - 24,90 zł
Mysz z rolką - 21,90 zł
Obudowa Gaia LCD MicroATX - 289 zł

Razem: 2977,80 zł

Zestaw Pegasos Z3 zakupiony w eFunzine:

Cena zestawu: 2949 zł

Jak widać praktycznie żadnej różnicy (bo co to jest 28 zł przy tej kwocie, zresztą o tyle może być droższa ta pamięć 128MB, której nie ma w ofercie), a więc Kaczus i w tym wypadku się pomylił.

W każdym razie, uzałem że Kaczus racjonalnie to wytłumaczył i nie ma powodu przedłużać dyskusji.

SirLEO jednak musiał pokazać "kto tu rządzi" i że wszystkie wypowiedzi na NIE, dotyczące świata Amigi, nie są tu mile widziane. Co więcej, zostałem uznany za osobę kwalifikującą się do bana i tylko dobroduszność moderatora uchroniła mnie przed podjęciem "środków administracyjnych".

Rozumię więc, że słowa "Fala upałów budzi różne, nawet tak skrajne reakcje jak widze..." nie były skierowane w moją strone, bo przecież to nie ja wznowiłem tą dyskusję. A może ponownie się mylę?

Ostatnia edycja: 07.07.06 12:59:06
[#74] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #73

Rozumię więc, że słowa "Fala upałów budzi różne, nawet tak skrajne reakcje jak widze..." nie były skierowane w moją strone, bo przecież to nie ja wznowiłem tą dyskusję. A może ponownie się mylę?

Nie mylisz się, słowa dotyczą zarówno SirLEO, Krashana jak i Ciebie na równi i tak samo (w kontekście reakcji) :) Po prostu zaszło pewne nieporozumienie. Mnie się wydaje, że SirLEO nie przeczytał wątku od początku do końca i kontekstu nie załapał ;)
Nie traktuj tego z taką nadmierną powagą, nikt Ci nic nie chce zrobić bo na żadnego bana nie zasłużyłeś jak na razie. Jedyne co mogę zaoferować jako moderator to upomienie w pierwszej kolejności dla Krashana i dalej dla SirLEO (choć jestem troche młodszy od nich i mniej doświadczony życiowo, ale mimo wszystko może z powodu upałów czasem kogoś poniesie albo kontekstu nie załapie do końca). Do Ciebie mam mniejszą uwagę, bo już odpowiedziałeś Krashanowi, czyli to była odpowiedź (uwaga o poziomie dyskusji;). No ale było, minęło, mam nadzieje że wszystko się już wyjaśniło, na sieci łatwiej o takie nieporozumienia z oczywistych względów :)
Oczywiście ja nie biore odpowiedzialności za czyjeś słowa, ale przy takich wpadkach (nie pierwsza z resztą, a ja miałem ich też troche;) jak ta SirLEO musze reagować ;) Podobnie jeśli ja kogoś nadepne przypadkiem lub nie to inni moderatorzy są od tego żeby doprowadzić do porządku, a najlepiej do zgody :)

Czyli jak będzie, zgoda, rozumiemy się (jak to mówił Anioł;)? :) Jeśli tak to odpisz emotką - handshake
[#75] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@grxmrx, post #74

"...słowa dotyczą zarówno SirLEO, Krashana jak i Ciebie na równi i tak samo..."

Niestety, nie zgadzam się z tym, ale nie ważne...

"Do Ciebie mam mniejszą uwagę, bo już odpowiedziałeś Krashanowi..."

Masz rację, nie potrzebnie zniżyłem się do jego poziomu, tu mnie poniosło ;) Przepraszam.

Myślę, że każdy wypowiadając się publicznie bierze odpowiedzialność za swoje słowa, nawet jeżeli nie do końca rozumie to, co napisał i na jaki temat. Nie rozumiem więc, dlaczego Ty starasz się wytłumaczyć swoich kolegów. Jeżeli oni nie rozumieją swojego błedu, co więcej uważają że mają rację to Twoja postawa może jedynie zaostrzyć sytuację i... będziesz miał kłopoty ;) Tak więc, jedno "magiczne" słowo z ich strony i zaproponowana przez Ciebie emotka będzie miała "wzięcie" ;)
[#76] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #62

a co cie obchodzi na co liczy wlasciciel efunzine? nikt nie zmusza do korzystania z jego uslug.
[#77] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #73

moge powiedziec jedno, albo jest tam jakas pomylka, albo zapomniano o czyms napisac, bo wchodzac chocby tu:
http://www.efunzine.com/efnz.php?a=pro&id=428&sid=b460c57ca26b73c7f0cb3747b69c29b8
widzimy (na samym dole), ze juz ceny podzespolow sie obnizaja, kupujac w zestawach, tak wiec kupujac lepszy zestaw powinien byc jeszcze wiekszy upust na poszczegolnych komponentach...
[#78] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Kaczus, post #77

Tak, z mojego wyliczenia (komentarz 75) też mi wyszło taniej o 28 zł (a podejżewam że jest jeszcze mniej, bo nie ma podanej ceny pamięci 128MB, więc policzyłem standardowo - 60 zł), przyznasz że przy kwocie 3000 zł obniżka jest raczej symboliczna. Różnica w cenie samego dysku 40GB między eFunzine, a "sklepem za rogiem" to 50zł, a gdzie reszta komponentów...
[#79] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #73

Jeny, nienormalni jacyś jesteście i nerwowi strasznie. :D
Może tu wkleję cytat, na który tylko i wyłącznie odpowiadałem:
Widać że nie wiele możesz zrobić w tym kierunku (eliminacja).

Czy ja coś do kogoś miałem? No może brak emotki tak podziałał.
Raczysz zdrowo przesadzać z tym wszystkim, zobacz ile innych wątków znacznie bardziej podpadających jest. Jakoś jeszcze żyją. A ich treść jedynie świadczy o autorach, nie mamy zamiaru wybielać czyjejś opinii, każdy winny sam sobie.
Ja tutaj NIC nie mam, chodziło mi tylko o to jedno zdanie.
Chyba portale pomyliłeś jeszcze z tymi "wypowiedziami na NIE". :)
Na eFunzine też mogę psy wieszać, bo dawno mi coś obiecali zrobić i bez echa. Zresztą Matay podobnie. I pewien projekt w zawieszeniu mam.

Wracając do wątku: Kupując te części osobno zapewne dostałbyś znacznie większy rabat. Kupując gotowy zestaw trzeba się liczyć z tym, że złożenie tego też "czasu" zajęło, części współgrają, chyba nawet system jest zainstalowany. Za darmo tego też nie robią. Kiedyś tak sprawdziłem, że wymiana bezpiecznika w TV w jakimś zakładzie kosztuje z 50zł. Kwestia odkręcenia kilku śrubek, same części to grosze. Każda firma ma prawo żądać za swoje usługi kwotę ustaloną przez siebie, czy coś sprzedadzą to insza rzecz. Elbox też ostro jest krytykowany pod tym względem.
Taki nasz kraj, sami go tworzymy.
[#80] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #75

Nie rozumiem więc, dlaczego Ty starasz się wytłumaczyć swoich kolegów.

Koledzy czy nie koledzy - wszyscy mają takie same prawa i obowiązki, obowiązuje ich to samo, poza tym ja tutaj mogę być obiektywny do kontekstu tego podwątku a oni już nie :) Nie obchodzi mnie to czy to są koledzy, obchodzi mnie co innego, by był porządek, spokój i być może zgoda :)

Zareagowałem i będę reagować w podobnych sytuacjach bez względu na to czy uda mi się załagodzić sytuację czy zaostrzyć, a czasami mogę sam przestać być obiektywny w jakimś wątku i wtedy kolejny moderator będzie musiał wkroczyć i do niego będą mogły się odwołać strony w dyskusji. Gdybym nie zareagował to by mogło powstać mylne wrażenie, że SirLEO wyraził stanowisko PPA, a jak widać ja mam inne zdanie. Co więcej, nawet żadnej wewnętrznej dyskusji nie było na omawiany temat, więc reakcja SirLEO nie miała tym razem tej mocy admina jaką on posiada (gdyby miała to bym ja czy też inny moderator nie odpisał wyrażając odmienne zdanie) ;)

Jednak mimo wszystko jeśli czujesz jakąś urazę do Krashana czy SirLEO (i vice versa) to jest to wasza sprawa, w którą nie wnikam, byle na stronie zachować spokój, na priv możecie robić co chcecie ;)
[#81] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@grxmrx, post #80

Jak widzisz SirLEO nie widzi żadnego problemu, to ja jestem winny, przesadzam itd. Nie ważne... niech tak zostanie, pora to zakończć.

Jeszcze tylko do SirLEO:

Gdybyś przeczytał uważnie wątek to zauwazył byś że jest dokładnie odwrotnie, cena w zestawie jest minimalnie niższa od zakupu pojedyńczych elementów. A co do składania i instalowania systemu. Standardem już jest, że jak kupujesz wszystkie elementy komputera w jednym sklepie to zupełnie za darmo Ci to składają w jedną całość, instalują system i nie doliczają żadnej robocizny.
[#82] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #81

Ja moge powiedziec tylko tak, ze kupujac w zestawie wytargowalem upust wiekszy niz te kilkadziesiat zlotych i jeszcze mi do domu przywieziono - bo w rozsadnej odleglosci jeszcze mieszkam od sklepu...
[#83] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #81

Kaczuś Ci to pisał, ja pisałem, Kaczuś powtórzył, a Ty nadal, że w zestawie nieco taniej. Wiem, ale jak dokonasz takiego zakupu dużego to jeszcze większy upust możesz dostać! Rozumiesz już? Oni to wszystko sobie wliczają, nawet jak nie muszą, a Ty nawet tego nie wiesz. :)

[#84] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
Cóż, pora jakoś podsumować i zakończy ten wątek (przynajmniej z mojej strony). A więc...

Drogi (przyszły) kliencie, w sklepie jest drogo. Cena pojedyńczego elementu jest zaporowa, cena zestawu jest zaporowa, ale... Nie patrz na cennik, nie patrz na ofertę, chcesz kupić to pisz maile, dzwoń. To nie jest normalny sklep, tu masz się zachowywać jak na targowisku. Jest towar i masz sobie wytargować upust, a więc targuj... ale uwaga! O ile na targowisku możesz zmienić sprzedawcę praktycznie w każdej chwili, o tyle tutaj, nie ma już takiej możliwości. Nie odpowiada Ci cena, nie kupuj, nikt Cię zmuszał nie będzie i nikogo nie interesuje, że nie kupisz tego co byś chciał, w normalnej cenie. Amigowcy to rozumieją i z miłą chęcią przepłacają (i to słono) tylko dlatego, aby ten sklep utrzymał się na rynku. Nie rozumiesz tego? Oni Ci wytłumaczą, że podatki, ZUS i inne opłaty. Tak, Ciebie jako klienta sklepu, musi to wszystko interesować i musisz te kosmiczne ceny tym sobie tłumaczyć. A jak Ci to nie odpowiada... cóż, zawsze możesz sam otworzyć taki sklep i sprzedawać towar w normalnych cenach. I nie jęcz że drogo, tak ma być i basta.

[#85] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #84

Trochę racji masz, ale nie do końca... Bo sprzęt typu Płyty Pegasos
masz w dobrej cenie - jeśli porównasz cenę zakupu za granicą i
dołożysz wszelkie związane z tym opłaty, to nawet bez targowania się
nie jest źle, dlatego bo ten sprzęt sprowadzany jest w większych
partiach, a więc może być większy upust u producenta. Kupić możesz
gdzie indziej, nikt nie zmusza Cię do zakupu w tym właśnie sklepie,
jedyne co to jest jedyny w Polsce sklep, który sprowadza Pegasosy z
zagranicy, nikt inny nie chce wyłożyć odpowiednich pieniędzy i
zamrozić ich na czas, aż wszystkie się nie sprzedadzą...
[#86] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@MinisterQ, post #71

Jest tańczy, zgadzam się w stu procentach.

Chodziło mi raczej o coś innego. Jager, który zauważył, że inne podzespoły są raczej bardzo drogie usłyszał następujące argumenty:
1) Nie interesuje Cię, nie kupuj
2) Nie pdoba Ci się, otwórz swój sklep i zakonkuruj z nimi

Dlaczego więc tak wszyscy narzekają na ceny sprzętu z naklejką?
Dlaczego tak się tym interesują?
Dlaczego nie zrobią konkurencji? A w tej chwili to nawet mógłby być monopol?

Jest archiwum wystarczy zajrzeć do wątku o "nowej płycie" Troiki i zobaczyć np. Pana Olo w akcji, którego chyba życiową misją jest to, aby nikt nie kupił tego sprzętu.

[#87] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@stOOsh, post #86

Jakiej nowej płycie ..
[#88] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@stOOsh, post #86

Dlaczego więc tak wszyscy narzekają na ceny sprzętu z naklejką?

Ponieważ wszyscy chcieliby kupić taniej, za chociażby cenę takiego pegaza. Zauważ że Jager nie jest użytkownikiem Amigi już kawałeczek czasu, i nie sądzę żeby taki pegaz, czy AmigaOne Go interesowały, aczkolwiek mogę się tutaj mylić. Myślę że jako rasowy już użytkownik peceta jest przyzwyczajony do niskich cen (w porównaniu z amigowymi gadżetami wręcz śmiesznie niskich), i Jego, jako osoby która stoi poza środowiskiem amigowców, takie ceny po prostu śmieszą. Zauważ również że nikt bezpośrednio nie narzekał na cenę pegaza - bo jakby na to nie patrząc, z nowych amigopodobnych konstrukcji on JEST najtańszy, i obiektywnie rzecz ujmując - stosunkowo niedrogi. Nawet Jager odnosił się bezpośrednio nie do ceny pegaza, a Amigi 1200 + rozszerzenia (zestaw).

Dlaczego tak się tym interesują?

Ponieważ wbrew temu, co sądzą zwolennicy naklejek, pegazowcy są, i czują się amigowcami, i interesuje ich zarówno system, jak i sprzęt pod OS4. I zapewne większość z nich z chęcią by kupiła OS4 po to, by zainstalować go na pegazie.

Ciekawe czy kiedyś dotrze to, że Ci którzy krytykują sprzęt pod OS4 który niby ma się pojawić nie robią tego z zawiści do Amigi, czy OS4, tylko ze względu na to, że chcieli by czegoś w rodzaju Pegaza za porównywalne pieniądze, a nie czegoś gorszego za dwukrotnie więcej?

Dlaczego nie zrobią konkurencji? A w tej chwili to nawet mógłby być monopol?

Jako potencjalny klient mam prawo krytykować i wyrażać swoje zdanie. Ma do tego prawo Jager, Ollo, i ktokolwiek, kto czyta wiadomości na tym portalu. Można się spierać co do pobudek, ale po to te informacje się pojawiają, by je można było komentować. I jeden z drugim nie ma prawa decydować o tym kto może, a kto nie może komentować, czy oceniać w danym wątku, ze względu na tzw. "stan posiadania", albo osobiste "sympatie" i preferencje.
[#89] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@stOOsh, post #86

Pana Olo w akcji, którego chyba życiową misją jest to, aby nikt nie kupił tego sprzętu.


Ojej, wzruszyłem się, ktoś jednak czyta te moje głupoty ;)
Masz racje moim jedynym życiowym celem jest przesiadywanie 24h/dobe i czytanie amigowych stron , gdy tylko wyłapie coś o A1 OS4 od razu przystępuje do ataku bo jestem mofce! .

A poważnie, "czepiałem" się dlatego ponieważ uważam że Amiga zasługuje na coś więcej niż jakieś ochłapy w postaci "cudownej" płyty Troiki, bądź czegokolwiek z firmy Ale Cisne Kit .
[#90] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
Chyba się zagalopowałeś...


"Liczyłem na podniesienie poziomu tej dyskusji przez eliminację z niej Twojej osoby."

A kolega oczywiście nie? Proponuje nast. razem uważniej dobierać słowa jeśli nie mają wynikać takie sytuacje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem