Komentowana treść: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
[#91] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@MinisterQ, post #88

"Nawet Jager odnosił się bezpośrednio nie do ceny pegaza, a Amigi 1200 + rozszerzenia (zestaw)."

Cieszę się że przynajmniej Ty to zauważyłeś. Rzeczywiście, nie odniosłem się, zupełnie świadomie, do ceny płyt pegaza z tego względu, że zdaję sobie sprawę iż sprowadzenie kilkunastu płyt nie jest zbyt opłacalne (a charytatywnie nikt tego nie będzie robił). Nie zmienia to jednak faktu, że nigdy w życiu nie wydał bym ponad 2000 za płytę główną z procesorem, gdzie cena kompletnie nie odzwierciedla jej wydajności. Jest to jednak zupełnie inny temat.

Odnosiłem się do cen elementów ogólnie dostępnych lub używanych. Nawet Kaczus albo nie chciał tego widzieć, albo nie zwrócił na to uwagi, cytuję:

"Trochę racji masz, ale nie do końca... Bo sprzęt typu Płyty Pegasos masz w dobrej cenie..."

Nawet przy porównaniu zestawu Pegasos Z3 nie brałem pod uwagę ceny płyty, tylko elementów dodatkowych.

"jako osoby która stoi poza środowiskiem amigowców, takie ceny po prostu śmieszą."

Nie masz racji, te ceny mnie nie śmieszą, one mnie przerażają ;)
[#92] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #91

"te ceny mnie nie śmieszą, one mnie przerażają"

I to właśnie m.in. było powodem, że w Polsce jest tak mało użytkowników u/A1, niektórzy nie potrafią tego zrozumieć.
Ale my wszyscy dobrze o tym wiemy, że bycie "alternatywnym" kosztuje, ale imho jest to sztuczne naciąganie cen. Wszędzie.
[#93] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
Eeee, Krashan, nie róbmy już tu jakiegoś frontu burzowego. Już bez docinków. 8)
Niech to się spokojnie zakończy, każdy powiedział swoje i już. Wiele osób na pierwszy raz źle moje intencje odbiera, a później przyznaje mi rację. :)
A z tą konkurencją to prawda. Widać to doskonale np. w rodzimych portalach amigowych. Kto pamięta początki PPA ten wie jak było, śmiech na sali.
[#94] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
No to po kolei...

A ze swoją misją uświadamiającą źle się jednak wybrałeś.

Rozbawiłeś mnie do łez... misja uświadamiająca, dobre... i mocne

Ja wiem o tym, że peceta o wydajności Pegasosa II można kupić za połowę jego ceny, albo i taniej. Ale pecetem nie jestem zainteresowany wiec fakt jego taniości mnie nie interesuje.

Co Ciebie interesuje mam głęboko w... Nie jesteś pępkiem świata i na tym portalu nie jesteś sam.

Nie jesteś pierwszym, który wpada na PPA i zaczyna z krucjatą pod hasłem jacy to ci amigowcy naiwni, dają się wycyckać przez naciągaczy.

Zanim wypiszesz głupoty proponuję przeczytać wątek od początku. Gdybyś to zrobił, zauważył byś, że w pierwszym poście wypisyłem elementy A1200, cenę końcową i na koniec, aby własnie nie rozpoczynać brednioserialu zdanie: "Pozostawię to bez komentarza". Krucjatę w delikatny sposób rozpoczeli aktywni amigowcy, którzy nie zrozumieli co miałem na myśli, rozwinęly ją takie osobniki jak Ty. Tak więc, daruj sobie te oklepane teksty, wyciągane zawsze w takich sytuacjach. Zbyt długo czytam PPA aby wywarły na mnie jakieś wrażenie.

Dobra rada... naucz się czytać ze zrozumieniem, wiem trudne to może być, ale uwierz, opłaca się bo nie robi się z siebie...

Niech dotrze do Ciebie łaskawie, że są ludzie dla których ilość złotówek za megaherc zegara procesora nie jest kryterium wyboru komputera.

Docierać nic do mnie nie musi, jestem osobą dla której ilość megaherców nie ma kompletnie żadnego znaczenia, a komputer zmieniłem ze względu na brak jakiegokolwiek nowego oprogramowania (ogólnie mówiąc), dla mojego jedynego komputera w domu - Amigi. Być może Ciebie stać na utrzymywanie więcej niż jednego komputera, mnie nie. Muszę mieć jeden, który zaspokoi potrzeby wszystkich domowników.

Tacy uświadamiacze jak Ty nie są tu potrzebni.

Nie mam najmniejszego zamiaru nikogo uświadamiać, każdy ma swój rozum i powinien wiedzieć co robi.

Jeżeli Cię eFunzine drażni, to tak jak mówiłem zrób im konkurencję i zmieć ich z rynku.

eFunzine mnie nie drażni, więcej, nie wzbudza we mnie żadnych, pozytywnych czy też negatywnych uczuć.

Pytanie tylko jaki w tym narzekaniu masz cel, skoro klientem eFunzine ani nawet amigowcem i tak nie masz zamiaru zostać.

Narzekaniu? Podawanie faktów to jest narzekanie? Szkoda słów...

Jasne że nie mam zamiaru zostać amigowcem, ja nim jestem od ok. 10 lat. To że nie posiadam już fizycznie Amigi, nie oznacza że mnie ten komputer w dalszym ciągu nie interesuje. Zresztą, co Ciebie to interesuje...

Rozładowujesz w ten sposób frustrację dniem dzisiejszym? Kiepski humor? Zespół napięcia przedmiesiączkowego?

Jak to mówią, każdy sądzi według siebie.

Wiesz, uważałem Ciebie za poważną osobę, rozmawialiśmy kilkukrotnie na IRC'u i to potwierdzało że jesteś taką osobą. Niestety, ostatnie Twoje komentarze, skierowane do mojej osoby świadczą o jednym... pozwolisz że zatrzymam to dla siebie.

Tak, wiem... cieszysz się że mnie rozczarowałeś, więc nie musisz już pisać tego oklepanego tekstu.

Na tym kończę dyskusję z Tobą. Możesz darować sobie odpowiedź na tego posta, chyba że musisz rozładować w ten sposób frustrację dniem dzisiejszym, kiepski humor, zespół napięcia przedmiesiączkowego.
[#95] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce
Tak mnie to jakoś zaciekawiło:

W odpowiedzi na komentarz #

widze jakaś cenzura w ppa się pojuawiła
[#96] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Hugen, post #95

W tym przypadku była to autocenzura. Jedynie moim skromnym zdaniem nie do końca uzasadniona, z kilku powodów.
[#97] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Jager, post #91

Nie zmienia to jednak faktu, że nigdy w życiu nie wydał bym ponad 2000 za płytę główną z procesorem, gdzie cena kompletnie nie odzwierciedla jej wydajności. Jest to jednak zupełnie inny temat.

a czy cena musi odzwierciedlać wydajność?
mój commodorek 128d jest warty 130 ~ 160 zł
moja amiga ppc + bvision jest warta kolo 1 tyś
moj sun ultra 10 (440 mhz) jest warty koło 300-400 zł
moj pegasos g3 (płyta + pamieć) jest warty koło 1400-1500 zł
moj powermac200mhz+144mb ram + monitor jest warty kolo 120 zł
moj powerbook100mhz jest warty kolo 110-130 zł

każdy z tych kompów jest gorszy od peceta w swojej cenie ale są to ceny średnie z allegro (tzn powtarzające sie przy aukcjach). wychodzi więc na to, że jakakolwiek rozmowa o o cenach płyt gównych/kompów w zależności od wydajnosci nie ma żadnego sensu. Z drugiej strony ceny tych kompów nie lecą na łeb na szyje np. w ciagu dwóch lat więc wydane złotówki nie znikają wraz z upływem czasu.
[#98] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@rzookol, post #97

Tak z ciekawosci jakiego Sparca ma twój Sun i jaki masz systemik na niej, Solaris(w jakiej wersji?)?
[#99] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Hugen, post #98

solarisa 9 + updaty + pakiety gnu z blastwave ale będe jeszcze raz przeinstalowywac bo chce to mieć zainstalowane na dysku SCSI.
Troche mi zajęło szukanie symbiosa co by z solarisem i OBP działał ale znalazlem i nie musze miec paskudnego IDE w Sunie :)
[#100] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@rzookol, post #99

a procka jakiego masz?
[#101] Re: Pegasosy II ponownie dostępne w Polsce

@Hugen, post #100

Ultra Sparc II 440 Mhz
jesli chodzi o nr sunowski to ten: 501-5149 :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem