Komentowana treść: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0
[#61] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #54

Paradoks, normalnie paradoks... Sprzęt pod AOS4 niewiele mniej kosztował a jednak 'ci co chcieli' mogli sobie pozwolić na jego kupno. Czyli, że to wcale nie jest astronomiczna kwota. Chyba, że przyznamy, że lekarze zarabiają mało i wówczas zmieścimy się w średniej krajowej ok, racja
[#62] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #60

pensja sanitariusza to powyzej 1000zl na reke - wiem bo szwagier jest
sanitariuszem, wiec moze schowaj po prostu dyplom?
[#63] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@koodlaty, post #61

Nie rozumiem. Nigdy nie mówiłem, że A1 kosztowała mało.
[#64] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #54

Znajomy pisze, że w Irlandii Polacy zarabiają przeciętnie 1500-2000 euro miesięcznie netto. Dalsza część tej rozmowy, cytuję: "czyli zupełnie nie opłaca mi się tam siedzieć i tracić czas". Aktualnie pracuje od jakichś 6 lat w Tokyo. Jest technikiem układów cyfrowych.

Zatem nadal uważasz, że ta kwota jest astronoiczna? Może tu dla nas, ale nie dla wielu europejczyków.
A poza tym zawsze możesz taniej zrobic, albo jacys inni znani programiści pod OS4.0, dwóch znam... ;)
[#65] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@Kaczus, post #62

pensja sanitariusza to powyzej 1000zl na reke
Wiem, dlatego podobnie jak większość środowiska bardzo poważnie rozpatruję możliwość wyjazdu z tego porąbanego kraju i pracę "na obczyźnie" ale za godziwe pieniądze.
[#66] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0
Nie wiem po co ta cała dyskusja "za ile" i licytowanie się kto mniej zarabia. Towar jest wart tyle ile są za niego skłonni zapłacić klienci. Jeśli cena im nie odpowiada, to nie kupują - oprogramowanie nie jest towarem potrzebnym do przeżycia. Skoro więc userzy OS4 uznają, że >3000e to za dużo, to pewnie taka kwota nie zostania osiągnięta i Sputnik nie pojawi się dla tego systemu.
[#67] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@SirLEO, post #64

Zatem nadal uważasz, że ta kwota jest astronoiczna? Może tu dla nas
Marcik mieszka "tu u nas" więc uważam, że jest to kwota astronomiczna. Gdyby tego zarządał anglik/francuz/niemiec to bym się specjalnie nie zdziwił, ale "tu dla nas" to jak najbardziej jest kwota astronomiczna.

Ostatnia edycja: 15.02.07 23:05:17
[#68] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@Kaczus, post #53

> Skoro uważasz, że to duża kwota, to Twój problem....


Moje "uważanie" nie ma tu najmniejszego znaczenia, ani żadnego wpływu na moje czy czyjeś życie i światopogląd. Ale co z tego wszystkiego w końcu wyniknie, to w tej chwili najlepiej poradzić się wróżki, bo znając życie i amigowe środowisko, pewnie jeszcze będzie niejedna heca. :) Nic w końcu nie poradzę, że tak trudno na amigowe systemy prosto przeportować coś ze świata Open Source, gdzie jest kilka naprawdę dobrych przeglądarek. I to nieporównywalnych z czymkolwiek na Amigę.

Zresztą wyłącz emocje, przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni (i komentowany) post, a na pewno zrozumiesz aluzję. :)
[#69] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #67

amigaONE też miała cene astronomiczną no i .... ?
[#70] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@rzookol, post #69

no i co?
[#71] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@Adam Kulesza, post #68

Aluzję zrozumiałem, ale srebrników wg tradycji było mniej, ale miały
duzo większą wartość, co właśnie ci próbowałem przedstawić,
zatrudnienie programisty znającego temat na 2 miesiące nawet w Polsce
może być trudne (licząc pełne koszta czyli wszystkie podatki ect), a w
niektórych miejscowościach wręcz niemożliwe - nawet jako kwota
netto... O ten rozdzwięk mi chodziło. Że to, że zgodził się na
portowanie, to zrobił to naprawdę mając jakieś dodatkowe pobudki, bo
ze względu jedynie na te srebrniki nie za bardzo....
[#72] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@Kaczus, post #71

zrobił to naprawdę mając jakieś dodatkowe pobudki, bo
ze względu jedynie na te srebrniki nie za bardzo....


Może też chciał mieć AmigaOne
[#73] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0
Widze ze ta ilosc pieniedzy jest sola w oku dla wielu z was.Ja tez sie dziwie ze zdecydowal sie na,po takich cieplych slowach na "smietniku" ups pardon,mialo byc "execu".Powinien zarzadac ok 5000E albo tyle co mozilla. Po drugie europejski program to i europejska cena
Po trzecie te 3000E to zaden pieniedz 1,7 miesiaca pracy za granica lub jak Kaczy napisal w Polsce.Chciec to moc.
[#74] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #67

Tylko, że ojro mają na to wyłożyć nasi zachodni bracia, przecież "nasi" nic nie wniosą, bo ilu ich jest. No i to kwota od grupy, a nie jednej osoby. Co z Ciebie za amigafan, skoro nie uważasz, że warto zebrać taką kwotę, by cieszyć się normalniejszą przeglądarką na ulubionym systemie... ;) 1000 osób po 3 ojro... jak się dorzucisz to będzie jeszcze taniej na jednego! Zejdź na ziemię.
[#75] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #54

Ale na szczęscie nie jeden lekarz musi za to płacić. Marcik żada tyle ile chce i nie ma tu nic do tego to gdzie mieszka i że jest Polakiem. Zrozum wreszcie co to jest wolny rynek. Co do kwesti przekwalifikowania to nie wystarczy przeczytać książkę żeby umieć tworzyć oprogramowanie, więc nie tędy droga.
[#76] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@marcik, post #33

nie wydaje mi sie ze jakos strasznie wygorowana.

Jest bardzo niska. Tego kompa pod AOS4 powinienes dostac gratis.
[#77] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0
Czytam te Wasze wypowiedzi i zastanawiam się, czym się tak podniecacie ?

Jeden człowiek postanowił machnąć przeglądarkę na AOS4. Zorganizował sobie bounty. Określił wysokość, napisał co się stanie z kasą jak nie wypali. I tyle.

Jak ludzie będą zainteresowani to wpłacą, a jak nie to nie wpłacą. Koniec kropka.

Po co ta cała dyskusja ? Po co te emocje ?



[#78] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #54

A co ma do tego pensja lekarza? Marcik jest programista. Przy okazji zarobkow. Ja w biednej Lodzi spokojnie jestem stanie wyciagnac prawie 900 Euro miesiecznie projektujac www, ale czy to znaczy, ze na wzglad przez lekarzy mam sobie zabierac od pyska? Bo im sie "nie uklada"? Smieszne to twoje porowanie.
[#79] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #40

"być może z wielkiej łachy zrobię tę przeglądarkę na wasz odrażający system ale robienie czegoś pod AmigaOS tak mnie odrzuca, że będziecie musieli nieźle zabulić żebym wogóle zechciał odpalić dostarczoną za darmo w zębach A1"

Wy naprawde macie zdrowo niepoukadane w tych Waszych zakonno-betarycerskich glowach. Szczere kondolencje
[#80] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0
Z ciekawosci przeczytalem komentarze u konkurencji. Niedobrze mi sie zrobilo czytajac ten jad. Osobiscie uwazam ze dla niektorych z nich naleza sie requestery (konie trojanskie ) z trescia typu "spie... dziadu". Tak jak napisal FEI dla mnie to typ stadionowego huliganstwa co do ktorego nalezy podjac stanowcze srodki a nie proboac ich zaglaskac.

Ostatnia edycja: 15.02.07 23:50:25
[#81] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@SirLEO, post #74

Co z Ciebie za amigafan, skoro nie uważasz, że warto zebrać taką kwotę, by cieszyć się normalniejszą przeglądarką na ulubionym systemie
Nie uważam aby należało płacić taką kasę komuś, kto tak traktuje AmigaOS.
Można by odrócić pytanie - co z Ciebie za amigowiec, skoro nie uważasz, że warto było wydać na AmigaOne aby teraz móc cieszyć się prawdziwym AmigaOS4?
Nie chciałeś kupować wyrobu sygnowanego firmą AmigaInc bo nie miałeś o nich najlepszego zdania, ja takie samo mam podejście do tego projektu i mam nadzieję, że kwoty nie uda się zebrać ale zobaczymy jak zadecyduje rynek.
[#82] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@_arti, post #78

Smieszne to twoje porowanie.
Widać, że nie zrozumiałeś meritum sprawy.
[#83] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #82

Nie, nie rozumiem tylko, co ma roczna pensja lekarza w Warszawie do ceny jaka zaproponowal Marcik za Sputnika. Abstrahujac juz od tego, ze jest to kwota wzglednie niska jak na zadanie, ktorego sie podjal.

[#84] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #54

Zawsze mozesz wyjechac do bogatszego kraju Uni. A Marcik i tak nie robi przegladarki dla fanatykow z EXECa, tylko dla zagranicznych Owiec. Wiec zatrudniony jest jakby za granica. Na 3 miesiace. I tak za malo oczekuje za swoja prace.
[#85] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@AmiChris, post #73

Nie chodzi tylko o sumę bezwzględą ale też o to, że to 2x więcej niż bounty na to samo dla MorphOSa.
Ciekawe czy naprawde uważałbyś za normalne powiedzmy na stacji benzynowej płacąc 2x więcej tankując swój samochod, niż koleś przed tobą który tyle samo zatankował ale miał akurat wóz, który jest lubiany przez właściciela danej stacji.
Chyba nie trzeba dodawać, jak w normalnym świecie normalni ludzie by na to zareagowali a tu się mówi, że wszystko jest OK - niesamowite.
[#86] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #84

I tak za malo oczekuje za swoja prace.
Ty naprawde masz zdrowo niepoukadane w tej swojej glowie. Szczere kondolencje
[#87] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #58

któremu zależy tylko i wyłącznie na obrażaniu innych powinno się banować.

Na poczatku zbanowac by sie musial sam Pan Bielski. W kazdym jego zdaniu mozna odczuc ironie i pogarde dla drugiej osoby. Nie zgadzam sie z Feiem co do sposobu, ale nazwal fakt po imieniu. I nie pomylil sie. Niestety przez garstke ludzi, cierpia inni. Tak macie jak sobie sprzatacie we wlasnym domku :)
[#88] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #85

chyba pisalem juz, na morphsa wielu rzeczy, ktore na amigaosa4 pisac
nie musial, bo mial tte2, reggae, mui4 i kilka innych rzeczy, ktorych
funkcjonalnosc pod amigaos4 bedzie musial napisać. Dodatkowo na mosa
wcale nie jest mniej, z tego co slyszalem pare osob chwalilo sie, ze
dokonalo wplat, a kwota sie nie zmienila, dodatkowo dostal sprzet i
pewnie jeszcze pare rzeczy dostanie....
[#89] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@SirLEO, post #64

że w Irlandii Polacy zarabiają przeciętnie 1500-2000 euro miesięcznie netto


na pewno nie wiekszosc :)
[#90] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@_arti, post #83

Pensja lekarza to tylko taki przykład mający uzmysłowić jak wielką i astronomiczną kwotę pieniędzy jak na polskie warunki zarządał.

Zadziwia mnie tylko to, że wy naprawdę robicie wrażenie jakbyście uważali, że to mało.

Ostatnia edycja: 16.02.07 00:12:24
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem