Komentowana treść: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0
[#151] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #146

@ wszyscy normalni:

Zastanawia mnie jedna rzecz: po cholere dajecie mu pozywke? Nie lepiej po prostu olac chlopca i nie reagowac na jego belkot? Ja rozumiem zapedy coponiektorych do krasomowstwa, wyglaszania sofizmatow, rigur retorycznych i pieknych stylistycznie tresci. Tylko na boga: po co? Przeciez chlopiec przyszedl tu ze swoja swieta misja i zaden argument do niego nie przemowi. Olejcie i bedzie spokoj. Bo flejm sie na >150 komentow zrobil a i tak nic sensownego z amigafana nie wydobedziecie. Trzeba odpuscic, bo PPA bedzie musialo do waszych flejmow doplacac w postaci zwiekszenia limitu transferu.

@amigafan

Nie podoba sie Sputnik pod AOS4? To na drzewo. Nikt nie kaze uzywac. A to ile Marcik za niego wezmie - nie twoja sprawa, bo przeciez nie dolozysz sie do niego. Po kryjomu bedziesz zapewne uzywal, tak jak cala reszta blogersow, ale oczywiscie publicznie bedziesz sapal tak jak chyly i inne takie indywidua, ze nieczystego rasowo programu to nie chcemy bo przeciez mamy swoje lepsze. Tak bylo z mplayerem i paroma innymi programami wzietymi z MOS.

Konkludujac:
Az sie chce powiedziec: spieprzaj dziadu...

Ostatnia edycja: 16.02.07 11:17:24
[#152] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@_arti, post #144

Dalej nic nie rozumiesz.
Zaraz powiesz, że to roczny budżet jakiegoś biednego kraju w afryce albo dniówka kogośtam.
Tylko my rozmawiamy o naszych realiach i nie ma co porównywać polskich zarobków z innymi.
Kasę zwykle bierze się taką jakie są realia życia w danym kraju.
Ktoś pracuje za granicą - ma inne zarobku i inne koszty życia, dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby tyle chciał ktoś z zachodu.
Natomiast uważam, że dla kogoś mieszkającego w Polsce jest to suma ogromna (w przełożeniu na polskie realia i koszty życia) i świadczy o tym, o czym pisałem w poscie #40.
[#153] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@Corwin, post #151

Ale ty tępy jesteś jak nie rozumiesz podstawowych rzeczy.
Ma prawo rządać ile chce a ja mam prawo to komentować.
A nie tobie oceniać czego będę używał a czego nie. Więc [vide ostatnia linijka twojego postu] na drzewo.
[#154] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #152

Czlowieku zastanow sie nad tym co piszesz. To, ze w Polsce jest taka a nie inna srednia krajowa, to Marcik za napisanie programu tez moze tylko tyle sobie zyczyc? Kogo obchodzi, ze jestes niezaradny i zarabiasz 1200 pln? Chcesz zarabiac wiecej - postaraj sie lepiej. Moze zacznij po godzinach na dyzurze zbierac makulature, zlom czy co tam sobie chcesz. Ale nie kaz innym rownac do swojej marnej kondycji finansowej. Telewizory LCD sa drogie, ale czy to powod aby robic pikiete pod sklepem nie dla idiotow? Bo ja malo zarabiam a one takie drogie... GrowUp 007.
[#155] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #152

@grxmrx

Moze dodac mozliwosc usuwania swoich komentarzy?

Ostatnia edycja: 16.02.07 11:32:19
[#156] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@Corwin, post #154

Akurat ja zarabiam spokojnie ponad 4000PLN na rękę nie przemęczając się za bardzo więc wypada życzyć aby każdy w naszym kraju był tak "niezaradny" i miał taką "marną" kondycję finansową ;)
Tamten post mówił o przykładowej pensji a nie że ja tyle zarabiam i miał na celu przypomienie jakie są realia w Polsce bo zdaje się, że to forum samych krezusów, dla których ponad 12000PLN to wcale nie jest sporo pieniędzy a wręcz całkiem mało.

Ostatnia edycja: 16.02.07 12:00:28
[#157] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@Corwin, post #154

@corwin

Mialem napisac mniej wiecej to samo. Zes mnie uprzedzil.


@amigafan

Ok, jesli juz tak uparcie trzymasz sie tego, ze Marcik jest Polakiem i mieszka w Polsce, to moze wzialbys pod uwage pensje ludzi z branzy? Porowujac owe 3100 Euro do wynagrodzenia kasjerki z Tesco wyglada to jeszcze mniej ciekawie a programista z 2-3 letnim stazem jest w stanie zarobic 800-1000 Euro w Polsce, pracujac na etacie. Obrotny freelancer nawet 2x tyle.
[#158] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #136

"przeciwieństwie do mosowiec ja na tym portalu pierwszy personalnie ludzi nie obrażam"

a jak juz ktos sprowokowany napisze cokolwiek nie po mysli wtedy mozna jechac?

"nie chodzi aby kupić pierwszy lepszy model a taki, który mi będzie odpowiadał"

a co te ktore ukazaly sie do tej pory nie odpowiadaja?
[#159] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #156

No to za kogo w takim razie stekasz, ze drogo? Za tych co zarabiaja 1200? Taki Robin Hood jestes co zabieralby bogatym a dawal biednym? Oh. Rozczuliles mnie w tym momencie do lez. Zabrac podlemu Marcikowi, bo on chce za duzo. Przykuc go lancuchem do klawiatury i niech robi tego Sputnika za 1200 miesiecznie. Oczywiscie minus podatek i zus. Przeciez w Polsce zyjemy drodzy panowie, w Polsce zyjemy. Tu ludzie nie maja na chleb a ta podla swinia Marcik zada 3100 ojro za program. Jak smie! Zlinczowac dziada.

To moj ostatni koment w tym watku, bo szkoda mi klawiatury.
[#160] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #152

Czyli uważasz, że polak nie ma prawa tyle żądać, bo np. Ty nawet tyle w rok nie zarabiasz?
Kolega (polak, kumpel z miasta) zarabia w miesiąc tyle, że ja z mamą i bratem przez ponad rok mamy wyżyć. Mam przez to psy na nim wieszać?

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że to dla wielu z nas duża kwota, ale do Ciebie jak widać niezbyt chce dotrzeć, że to nie jest program wyłącznie dla POLSKICH zwolenników OS4.0, których jest ilu jest i raczej nikt się po nich nie spodziewa wyłożenia 3k ojro. :)
Jak tu już wspomniano, były dośc duże (jak dla mnie) wpłaty od pojedynczych osób, kilkadziesiąt razy większe niż to co obliczałem, już nie będzie trzeba tysiąca osób, wystarczy 100.
Nadal uważasz, że to astronomiczna suma?


W grudniu miałem awarie peceta, zasilacz, dysk, wiele osób z mojego miasta deklarowało na gg swoje wsparcie finansowe, zorganizowałem w lokalnym portalu zrzutkę, największe dotacje dostałem nie od nich, a od kilku znajomych... amigowców, były to naprawdę duże dla mnie kwoty i zupełnie się tego nie spodziewałem. Wypada mi podziękować chociaż MiniQ i Il Capitano. OK
Nie gadali, nic nie wspominali, tylko zrobili niespodziankę, a kompletnie nic z tego nie dostali, nic nie zyskali, poza moją wdzięcznością.

A z tego bounty będzie korzyść, moim zdaniem chyba największa w całym amigowym światku i skorzystają z tego tysiące osób. A cena tego jest niewielka, w porównaniu do wszystkiego innego.
Friedenowie trochę kasy sobie zapewne policzyli za te wszystkie lata robienia systemu, myślisz, że jakby robili przeglądarkę, to taniej byś to miał? Szybciej? Miałbyś jeszcze droższy sprzęt, żeby było z czego im kasę dać za robotę. :)

Edycja: Osoby z mojego miasta się nie wykazały jak przyszło co do czego i tylko kilku coś wpłaciło. Ale wszystko jest już ok. A ta cała lokalna społeczność ma bardzo dużo ode mnie, sporo się tam społecznie udzielam.
[#161] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #85

Tak naprawdę to nie wiadomo ile jest na Morphosowym bounty za Sputnika, bowiem od ponad roku strona nie została zaktualizowana - ja też dorzuciłem się do tego bounty jakiś rok temu, specjalnie zanotowałem sobie wysokość bounty przed wpłatą... i do dziś ta kwota się nie zmieniła.
[#162] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@BuLa, post #158

a co te ktore ukazaly sie do tej pory nie odpowiadaja?

No właśnie nie. Zresztą jak do tej pory chyba tylko dwa czy trzy razy miałem okazję ewentualnie uczestniczyć w takiej aukcji tzn. wiedziałem o niej przed jej zakończeniem.
Jeżeli Cię to interesuje mogę podać nawet dokładne kryteria, którymi się kieruję w ewentualnym wyborze tego sprzętu.
[#163] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@wali7, post #161

To w takim razie należałoby zwrócić się do osoby odpowiedzialnej za aktualizację tej strony aby to uczyniła.
W tej chwili nasza polemika bazuje na najbardziej aktualnych dostępnych w internecie informacjach i niezmiernie mi przykro, że te dotyczące bounty w wersji na MOSa nie były przez rok uaktualniane.
Może tam już czeka kolejne 3000euro więc warto ją uaktualnić.

Ostatnia edycja: 16.02.07 12:23:54
[#164] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #163

Podejżewam, że większość osób wpłaciła na bounty dopiero po ukazaniu się publicznej wersji, bo wcześniej... wiadomo jak to z bounty bywa - może na przykład autorowi się odwidzi, więc po co płacić. Ja też się dorzuciłem po tym jak marcik zaprezentował na jednej z naszych krakowskich imprez wczesną wersję Sputnika.
Co do maila do zarządzającego stroną to nie jest głupi pomysł, chyba napiszę do niego.
[#165] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #162

Jakie to kryteria jesli mozna?
[#166] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #54

To bez sęsu. Jestem prezesem mojej firmy i nie wiem co robić z kasom. Kiedyś opalałem nią kominek ale zbyt często trzeba było dokładać (niska wartość opałowa czy cuś). Potem zrobiłem z niej obcionrznik jak mi moja złota deska opadała w sedesie z Rozentala ktury zamuwił jeszcze muj papa. Na sznureczku powiesiłem okrongły milion dudtkuw i już nie opada. To dobrze bo bałem sie o pupupe podczas defekacji a teraz jurz sie nie boje. Kiedyś stłukłem pupe o deske i leciała kref. Czerwona była a pszeciesz powinna być błenkitna. Dziwne...

Ale do żeczy - moje Porsze 811 jest warte wiencej niż wszystkie wasze AmigiONE razem z A500 600 1200 2000 3000 4000 5000 i CDTV2. Teraz codziennie pleps pszyprowadza do mnie sfoje curki żebym je zatrudnił na sekretarki w mojej firmie gdzie mam taki tron i surykatki u stup. Wienc mi nie piszcie o lekażu bo jak wchodze do szpitala na fejslifting to karzdy wyciera pszedemną glebe czapkom czy tym co tam ma innego w renku.
[#167] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@Daclaw, post #166

Jasiu Śmietana! Ty tutaj? :) :D:D
[#168] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@BuLa, post #165

Oczywiście:
1) Preferuję samą płytę główną niż cały komputer (ale nie wykluczam kupna całego zestawu)
2) A1 musi być nie serwisowana (oprocz pnt 4 i 5)
3) Musi to być wersja z procesorem 933
4) Preferowana taka, na której zostały dokonane poprawki usb/dma (warunek nie konieczny)
5) Preferowana taka, na ktorej dodano chip dźwiękowy - jeżeli była to płyta z serii już bez tego układu (warunek nie konieczny ale bardzo oczekiwany)
6) Maksymalna cena samej płyty głównej to 1000euro jeżeli spełnia jednocześnie pnt 4 i 5 lub 700-800euro gdy ich nie spełnia (cena całego zestawu może być odpowiednio większa doliczając ceny rynkowe pozostałych komponentów - obudowa, dysk, ram, itd)
7) Wraz z płytą otrzymam od sprzedającego kod rejestracyjny AOS4 lub login i hasło umożliwiające pobieranie update`ów ze strony Hyperionu

PS: Czy ktoś wie czy już został pobity rekord ilości komentarzy pod jednym newsem czy starać się dalej? ;)

Ostatnia edycja: 16.02.07 13:03:56
[#169] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@Daclaw, post #166

dobre, polać mu

(chociaż to z drugiej strony znaczy, że ppa zamienia się w onet)

Ostatnia edycja: 16.02.07 12:58:22
[#170] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@amigafan, post #163

Drogi amigafanie, wielki milosniku poratlu ktorego wlasciciel chce mnie zatrudnic jako striptizera. Powody takiej a nie innej kwoty w bounty zostaly przeze mnie przedstawiona w komentarzu 33.

Zanim zaczniesz mi grozic pobiciem za odsylanie Cie tak daleko wstecz pozwol mi rozwinac moja mysl z tego komentarza, gdyz mozliwe ze astronomiczna, wrecz galaktyczna ilosc kasy za tak prosta robote ktora byle malpa moze wykonac wplynela negatywnie na moja zdolnosc arytkulowania mysli. OS4 nie jest systemem ktorego uzywam. Nie jest systemem ktoremu kibicuje. Nie jest systemem ktorego jestem developerem. Nie jest tymbardziej sytemem ktorego srodowisko mnie pociaga. Takim systemem jest MOS. Wiec dlaczego niby wspierajac system ktory mnie kompletnie nie interesuje mialbym odnosic sie do systemu ktory jest w kregu moich zainteresowan?

A ani Twoje, ani execowe proby zniechecenia mnie sa daremne. Co wiecej - czytanie tego jest warte wiecej niz kasa za sputnika dla os4 - niespodziewalem sie ze za chec zrobienia czegos dla OS4 mozna zostac potraktowanym lepiej niz MiniQ. No ale mylilem sie jak widac :).

Zycze dobrego samopoczucia Tobie i Twoim spragnionym meskich striptizerow kolegom.
[#171] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@marcik, post #170

oni wolą Włochów
[#172] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@Valwit, post #150

To znaczy jak?
[#173] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0
Kubeł zimnej wody dla wszystkich. Pozostaje tylko bić się w pierś, że moderatorzy nie zadziałali wcześniej, a względnie urażonych przeprosić.
[#174] Re: Bounty dla Sputnika w wersji dla AmigaOS 4.0

@marcik, post #170

chce mnie zatrudnic jako striptizera
Nie wiedziałem o co Ci chodzi ale właśnie spojrzałem na eXec.
http://exec.pl/forum/posts/list/54.page#152
Naprawdę dobre :D
Ale muszę Cię rozczarować - nie jestem zwolennikim męskiego striptizu i jakoś nie pociąga mnie Twój widok tańczącego przy rurze w stringach z napisen eXec, więc ja osobiście zrezygnuję z tego pokazu.

A co do meritum. Jak już napisałem oczywiście masz prawo rządać tyle ile Ci się tylko podoba, ale też musisz się liczyć z tym, że każdy ma prawo komentować Twoją zacną ofertę.
Również życzę dobrego samopoczucia i owocnej pracy. Pozdrawiam.

Ostatnia edycja: 16.02.07 13:37:45
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem