Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012
Dlaczego nie ma jakiegoś zdjęcia czy linku do każdej gry ? Jest tylko wykres
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012
OK
Ciesz się, że jest wykres OK

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 21:12:24 przez parallax
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012
Mi Deluxe Galaga kojarzy się z którąś z Gambleriad w Warszawie, gdzie odpalali ją na Amidze 4000 i małżeństwem z koszulkami z logiem Amiga. To były czasy.

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 21:15:25 przez Robert-Minimat-Szacki
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@Robert-Minimat-Szacki, post #3

Przez Deluxe Galaga nie mogłem się dostać do mojej A1200 i co mniej więcej 1-3 miesięcy musiałem wymieniać lewy micro-styk w myszce. Moja mama namiętnie w nią grała, przez co ja nie mogłem się bawić w asm-one :-/
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@flops, post #4

Ja już zagłosowałem na ten miesiąc :) Troszeczkę inaczej jak ostatnio OK
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@flops, post #4

Ja nigdy nie narzekałem na problemy z dostępem do komputera mimo, że dzieliłem go ze starszym bratem. Najpierw C64, potem Amiga CDTV, w końcu Amiga 1200, którą już kupiłem samodzielnie, bo brat przeszedł na PC. ;) Nie żałuję, że pozostałem przy Amidze, bo ten komputer sprawia nadal mi wiele radości, a i też można mieć odmienne podejście do rynku informatycznego korzystając z niszowych komputerów.

Ja nadal mam marzenie o A4000 i jest to moje największe marzenie. Nie potrzebne mi jakieś AmigiOne, które kosztują fortunę, bo wiem czego wymagam od komputera. To nie ma być kalka PC, ale komputer, który uruchomi natywnie oprogramowanie na Amigę. Oczywiście życzę fanom A1 wszystkiego dobrego i jak najwięcej oprogramowania, ale niestety to nie moja kategoria sprzętowa.

Fajnie, że Top Lista gości na łamach portalu PPA regularnie, przynosząc nam głos amigowej społeczności :)
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@Art, post #1

Hmmm, ale kolega wygodny się zrobił. :P
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012
No, oplacalo sie glosowac na North&South OK
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012
Tak się zastanawiam nad tymi grami, czy tytuły z pierwszej setki, są rzeczywiście najlepszymi wersjami jakie istnieją (zakładając, że dana gra występuje również na inne platformie).

O ile wiem to The Settlers lepszy jest na PC. Superfrog jest identyczny, Deluxe Galaga nie występuje nigdzie poza Amigą, Civilization nie mam pojęcia...
Chodzi mi o to ile w tej grupie najlepszych gier na Amigę EVER, jest tytułów, które rzeczywiście są absolutnie najlepszymi wersjami na Amigę.
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@azazel44, post #9

O ile wiem to The Settlers lepszy jest na PC.

Możesz bardziej sprecyzować tą swoją wiedzę na ten temat - bardzo bym był rad ją usłyszeć


A co do reszty - nie raz już to było wałkowane na PPA ze aż mi się nie chciało dalej czytać - ale jak się to mówi "nie chcem, ale muszem".
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@(V)(I)mothe(P), post #10

Podobno lepsza jest grafika, więcej efektów dźwiękowych, ale osobiście nie sprawdzałem.
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@(V)(I)mothe(P), post #10

Możesz bardziej sprecyzować tą swoją wiedzę na ten temat

Nie miała czasem większej palety kolorów?
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@azazel44, post #11

Jeśli nie sprawdzałeś, to znaczy że wyssałeś tą informację z palca. Najlepiej samemu sprawdzić a potem możemy podyskutować na ten temat.

Podobno to ZEUS - był kobietą - ale nie sprawdzałem
[#14] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@GumBoy, post #12

Nie miała czasem większej palety kolorów?

Wiesz,że nie zauważyłem tego. Będę musiał to sprawdzić i zweryfikować, bo być może będzie to ta wyższość gry Pecetowej nad Amigową. Nie pamięta już się takich detali - ale wolałem grać w wersję na Amigę - bo ładniejsza i nie pikało mi muzyczką ze spikera ;P.

Większa paleta kolorów nie znaczy że będzie ładniejsza ;)

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 10:49:32 przez (V)(I)mothe(P)
[#15] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@azazel44, post #9

Superfrog na PC jest trochę kiszkowaty, a do tego - ponoć praktycznie nie daje się ukończyć (ze względu na bug/ficzer z korzystaniem ze "skrzydełek" - pamiętasz "lot nad kolcami" na jednej z plansz ostatniego świata?). A ekran tytułowy w 64 kolorach wygląda gorzej niż na Amidze w 32.



Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 10:58:24 przez recedent
[#16] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012
No i właśnie o to chodzi. Jeśli chcę zagrać w daną grę występującą na różnych platformach to chcę mieć pewność, że gram w najlepszą jej odsłonę. Nie ma znaczenia, czy to Amiga, PC czy konsola. Jeśli taki Superfrog jest najlepszy na Amigę, to gram w tę wersję.
[#17] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@azazel44, post #16

Ale to jest Games TOP10 na Amigę ;)

Zresztą co to za gadanie bo np. takiej gry jak Red Mars na innych sprzętach niż Amiga nie uświadczysz i jak ją porównasz z innymi wersjami na innych platformach? A to tylko przykład, a więc takie porównywanie jest bez sensu. Gram na tym na czym chce i daje mi to satysfakcje.


***
Teraz trzeba wcześniej zagłosować a nie w ostatni dzień - trzeba się zmobilizować

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 10:57:38 przez (V)(I)mothe(P)
[#18] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@(V)(I)mothe(P), post #10

W wersji na PC mozna wlaczyc tryb SVGA.
[#19] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@azazel44, post #11

The Settlers 1 powstała na Amigę i została przekonwertowana dla PC. Ja tam różnicy nie widzę.
Po co mieliby zmieniac paletę kolorów?
Odpal sobie The Settlers pod DOSBoxem.
[#20] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@(V)(I)mothe(P), post #17

Większość gier jest dostępna na różne platformy o czym wyżej wspomniałem, więc porównanie ma sens. Jeśli są dwie gry, gdzie jedna jest lepsza, a druga gorsza to czemu grać w tę gorszą ?
Tylko dlatego, że jest to amigowa wersja ? Co najmniej dziwne.
[#21] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@Grassmaste, post #18

Muzyka jest o wiele gorsza na pc, na Amidze jest najlepsza :) Ale to każdy o tym wie OK
[#22] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@azazel44, post #20

Jeszcze raz napisze, jest to Games TOP10 gier na Amigę - więc ja nie porównuje ich z innymi wersjami. Mam nadzieję że teraz to dotrze, bo dalsza dyskusja nie mam sensu.
[#23] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@Andrzej Drozd, post #19

Ja dokładnie pamiętam czasy gdy wyszło The Settlers 1. Pecetowcy bardzo czekali na tę grę. Była mocno opóźniona, bo chodziły pogłoski, że pecetowa wersja będzie w 640x480 i 256 kolorach, a nie jak amigowa w 320x256 (plus amigowy overscan więc trochę więcej). No ale jak wreszcie wyszła pecetowa wersja to się okazało, że jest w 320x240 (tam o overscanie można było pomarzyć). Jak tak porównywałem to ma tyle samo kolorów co amigowa wersja OCS. Tylko dach zamku na Amidze jest brązowy (korzysta głównie z kolorów drewna), a na PC jest czerwony. Więc gdzieś tam pewnie pojedyncze drobne poprawni zrobili w związku z większą ilością kolorów. Ale na pewno nie jest to to co mogłoby być przy pełnej palecie 256 kolorów. Ja głowy nie dam czy Settlers na Amidze przypadkiem nie jest w trybie EHB (64 kolory = 32 dowolne i 32 połowę ściemnione pierwszej palety 32). Trochę to wszystko za ładne i zbyt kolorowe jak na 32 kolory. Graficy byli geniuszami moim zdaniem. Przy takiej ilości niezależnych detali, obiektów tak świetnie sobie poradzić. Settlers to dla mnie perełka.
[#24] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@azazel44, post #20

Załóż, człowieku, dedykowany wątek na forum, albo nawet dedykowany portal i porównuj ile wlezie. Jeśli jeszcze nie zauważyłeś, to Amiga Games Top 10 to polskojęzyczna lista dotycząca amigowych gier (cytat z FAQ).
[#25] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@(V)(I)mothe(P), post #10

The Settlers na PC dziala natywnie w rozdzielczosci 640x480.
Roznica miedzy wersja PC a Amigowa jest mniej wiecej taka jak miedzy PCtowa a Amigowa wersja Syndicate.
[#26] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@MDW, post #23

PC-towa wersja dziala w SVGA :) Bardzo fajnie :)
Fajniej ze Volker nadal dziala w branzy.....
Swoja droga, odwalil tytaniczna robote przy wersji Amigowej. PC towa, choc lepsza powstala rok pozniej i byla tylko znacznie lepsza konwersja.

screen
[#27] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@recedent, post #24

Temat dotyczy najlepszych gier na Amigę. Poruszyłem kwestię czy te "najlepsze" gry są faktycznie najlepsze
[#28] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@(V)(I)mothe(P), post #14

Wiesz,że nie zauważyłem tego.

Ja nie grałem w pecetową, ale pamiętam notkę w Secret Service, że wreszcie wyszła i kilkumiesięczne oczekiwanie ma rekompensować podniesiona paleta.
[#29] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@azazel44, post #27

Jeśli masz inne zdanie na temat które tytuły są najlepsze to chyba najwłaściwszym sposobem będzie głosowanie na te właśnie gry.
[#30] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@recedent, post #29

Głosuję na ciekawe gry, ale mniej znane niż te "oklepane"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem