Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012
[#91] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@parallax, post #90

taaa... tylko dlatego, że jest amigowa to "ma klimat". Chyba Ci dzisiejszy upał zaszkodził
[#92] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@HOŁDYS, post #34

Cannon Fodder akurat lepiej wygląda na PC, ma wyraźniej więcej kolorów, jest natomiast jakby mniej płynny niż na Amidze.
[#93] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@HOŁDYS, post #85

co to za gra na pozycji 69 ?

Double Agent. Remake "Spy vs Spy".
[#94] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@mailman, post #93

nie sprecyzowalem pytania bo dwie gry zajely 69 miejsce

bardziej chodzi mi ochyba o blad w wyswietlaniu nazwy gry "Alfabet ¦ "

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 21:38:12 przez HOŁDYS
[#95] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@HOŁDYS, post #94

Poprawione
[#96] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012
Omijając Osadników, nie uważacie, że Ambermoon był i jest najlepszym RPG na Amidze..?
[#97] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@MarcinLP, post #96

Mi nie podszedł, ale pamiętam jak kilkanaście lat temu masa ludzi na AmigaGamesPL się w to zagrywała.
[#98] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@MarcinLP, post #96

Dokladnie! Przewspaniala gra, pod kazdym wzgledem!!!

malz review
[#99] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#100] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@MarcinLP, post #96

Hired Guns rządzi. :) Fenomenalnie zrobiona gra. Szkoda, że 2ki nie dokończyli na PC. :( Tylko to chyba jest CRPG, tak?
[#101] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@Deftronic/..., post #100

Wczoraj przeglądałem archiwalny Secret Service i natrafiłem na zapowiedź sequela Hired Guns. Co więcej, udało się nawet znaleźć obraz ISO i pograć w to. Szkoda, że nie dokończona :(
[#102] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@azazel44, post #101

Masz na myśli Operation G2?
[#103] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@Gżegżółka, post #102

Mam na myśli Hired Guns 2
[#104] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@michalmarek77, post #98

Tak jest, pod każdym względem. Do wydania Ambermoon nie spotkałem się na Amidze z tak rozbudowaną RPG, z tak obszernym światem. Zaczynało się skromnie, piwnica i miasteczko, ale potem... I jakie zdziwienie, gdy akcja przenosi się poza planetę; żal krasnoludów, jak ich wyruchano w ciasny tyłek, wmawiając ziemię obiecaną na księżycu, i bonusowy dungeon... Echh. Kawał dobrej gry. Chciałbym ją zobaczyć dzisiaj w konwencji Oblivion.
[#105] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012
Przy okazji, czy był kiedykolwiek organizowany amigowy top muzyczny?
Może poszerzyć Games TOP10 o Amiga Music TOP10?
Może z podziałem na muzykę do gier i muzykę do dem, albo bez podziału ;)


Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 10:22:00 przez rePeter
[#106] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@rePeter, post #105

Świetny pomysł ! Najlepsze dema i muzyka i głosowanie na zasadzie Games Top 10. Byłaby to również dobra okazja do przypomnienia sobie scenowych produkcji.
[#107] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@rePeter, post #105

Najlepiej z podziałem! W przypadku muzyki z gier, to podział na kategorie muzyczne oraz gier, może też być rok wydania i ilość dyskietek/płyt i MB/KB w przypadku WHDLoad lub zainstalowanej gry z instalatora dołączonego do gry, oraz jaki tryby graficzne obsługuje gra w której jest dana muzyka.
Jeśli chodzi o dema, to tryby graficzne i minimalna ilość RAMu :)
[#108] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@parallax, post #107

Chyba PPA bedzie musialo kogos zatrudnic na etat, zeby to ogarnac
[#109] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@rePeter, post #105

Pomysły rzuca się łatwo. Szkopuł tkwi w ich realizacji. Chętnych do napisania i prowadzenia takiego działu prosimy o kontakt z redakcją.
[#110] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@recedent, post #109

To fakt, rzuciłem ten pomysł bez wyraźnego wysiłku ;)
po prostu myślałem o wykorzystaniu tego samego mechanizmu co w TOP10 gier.
[#111] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@rePeter, post #110

Jeżeli przejrzysz dokładnie forum i dział PPA zobaczysz tam temat, w którym były plany zrobienia Dema TOP10 i Programy Top10. Niestety, pomysłodawców i chętnych było wielu, ale głosujących nie było nawet pięciu. Z tego notowania zrobić się nie da.
[#112] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@mailman, post #111

Zatem cieszmy się z tego co mamy. Ważne, że nadal są chętni na głosowanie na klasyczne gry amigowe, mimo że na stronie www.exec.pl za żart uznają świeże notowania gier sprzed dwóch dekad. Każdy może mieć swoją wizję Amigi, jednak nie może jej siłą narzucać innym. Te gry, które pojawiają się na liście bez dwóch zdań są grami, które mają związek z komputerami Amiga.

Także pracujcie dalej przy Liście Games TOP 10, bo mimo, że widzimy ciągle te same gry, to po prostu przekonuje nas w przeświadczeniu, że te gry są najlepsze na Amidze OK
[#113] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@mailman, post #111

Przesłuchiwałem ostatnio commodorkowe sidy, takie własne SID TOP 20 a może 30 i pomyślałem, że brakuje mi amigowego odpowiednika. Stąd pomysł na amigowy top, raczej jednorazowy, nie miesięczny. Po prostu nie pamiętam już wszystkiego co "wtedy" mi się podobało ;) brakuje materiału porównawczego, jakieś przebłyski, np. R-Type.
Commodorkowe i amigowe kawałki muzyczne miały dla mnie duże znaczenie i pamiętam znajomych patrzących z politowaniem, kiedy prezentowałem im sidowe gulgoty Martina Galwaya czy Roba Hubbarda, a ja nie potrafiłem pojąć jak można się tym nie jarać.
[#114] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@rePeter, post #113

Dobry pomysł. Przydałoby się muzyczne TOP 50. Co pół roku. Albo przynajmniej raz na rok. Wciągu roku dużo się zmienia i wraz z dememi otrzymujemy nową muzykę. Fajne byłoby takie podsumowanie raz na rok, przed Sylwestrem. :)
[#115] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@Andrzej Drozd, post #114

Lub nawet co kwartał :) Albo tak jak piszesz. Zapraszam tymczasem tutaj OK
[#116] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@rePeter, post #113

jesli SIDY z gier ...to last ninja rzadzi !! niesamowita muza w grze !!! do dzis sobie lubie odpalic na C64 Last Ninje 2
[#117] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@Art, post #1

do wszystkich ktorzy zachwalaja konwersje amigowych gier na PC polecam ten filmik Amiga miadzy dzwiekowo karte SB
graficznie tez te gry lepiej wygladaja ...ogolnie AMIGA RULEZ :D

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 14:26:32 przez HOŁDYS
[#118] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@HOŁDYS, post #117

To , ze Amiga miazdzy SB to oczywista oczywistosc, o ktorej wrecz nie warto pisac .
No chyba, ze ktos nigdy SB badz Amigi nie mial i sugerowal sie tylko Top Secretowa propaganda :)
Podobnie z side-scrollerami :) Nie ma o czym gadac nawet....
[#119] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@HOŁDYS, post #117

No w sumie tak, ale Dune 2 - jeśli idzie o dźwięk - rządzi na złomie.

Dune 2
[#120] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012
Koniec miesiąca za niewiele ponad tydzień, a głosów jak na lekarstwo. W tej sytuacji istnieje ryzyko, że kolejnej odsłony głosowania nie będzie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem