Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012
[#61] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@HOŁDYS, post #60

Była też wersja specjalna wersja dołączona do karty Covox - 7 dodatkowych leveli (jeden nazywał się - a jakże by inaczej - Covox).
[#62] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#63] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#64] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@GumBoy, post #46

Niestety na bardzo małej mapie i bez możliwości grania w "misje". Dopiero po odpaleniu na A1200 rozwijała skrzydła.

A czy przypadkiem nie było tak, że jak się miało w A500 1,5 MB RAM to już były wszystkie opcje dostępne?
[#65] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@GumBoy, post #36

Po to, żeby zrobić ładniejszą grę?

Ale po co? Lepiej zbić kasę na tym co już jest, po najmniejszej lini oporu i...zrobić ładniejszą kontynuację, czyli The Settlers 2. Tak też zrobili, ale A500 już tego nigdy nie uciągnęła i wypadła z obiegu. Nieliczni użytkownicy A1200/3000/4000 grali w dwójkę pod SS. :)
[#66] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@michalmarek77, post #42

Aha. :)
Odpaliłem kiedyś wersję PC, ale nie zauważyłem różnicy. Dopiero dzisiaj dowiedziałem się że klawiszem V przełączało się na SVGA. Tak to bywa.
Fajna gra, przeszedłem wszystkie misje na A1200, później grałem jeszcze długo w losowe mapy i tryb dla dwóch graczy. Więcej już do tej gry chyba nie wrócę. :)
Może inaczej. Nie zagram już nigdy w nowsze części, ponieważ to nie jest mój typ gier. Ale jedynka jest wyjątkowa i jest dla mnie numer jeden. :)
[#67] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@MDW, post #64

A czy przypadkiem nie było tak, że jak się miało w A500 1,5 MB RAM to już były wszystkie opcje dostępne?

jesli to bylo 1 MB CHIP + 0.5 SLOW/FAST to byla dostepna cala muzyka efekty dzwiekowe i dodatkowe mapy.

Gra rozwija skrzydla przy 2 MB CHIP + 9.5 MB FAST RAM na A600
[#68] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@HOŁDYS, post #67

Gra rozwija skrzydla przy 2 MB CHIP + 9.5 MB FAST RAM na A600

Domyślam się, że 9,5 MB to literówka i powinno być 0,5 MB. :)

Ale faktycznie tak było. Dopiero jak powiedziałeś to rzeczywiście coś kojarzę, że do pełni szczęścia trzeba było mieć dodatkowe 2MB RAM w A500 i wtedy było już absolutnie wszystko.
[#69] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@MDW, post #64

Było. Z mapsize mniejszym niż na A1200 + 8MB.
Na A600 z 1MB CHIP podobnie.
[#70] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@azazel44, post #9

Deluxe Galaga poza Amigą jak najbardziej jest, z tym że nazywa się Warblade.
[#71] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@Andrzej Drozd, post #65

Jeśli ja Ci muszę tłumaczyć rzeczy oczywiste, to wymiękam. Nie masz bladego pojęcia o rynku gier. I nie napisałem, że podciągnęli paletę, tylko że ponoć podciągnęli i napisałem z jakiego powodu mieliby to zrobić (bez względu na to czy to zrobili, czy nie).
[#72] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@madman15, post #70

I to jest to samo tylko tytuł inny? OK
[#73] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@madman15, post #70

Żeby było jasne, dlaczego być może o Warblade nikt nie wspomniał:

Most elements of the game are the same, yes. It is nearly the exact same game in terms of powerups, bonuses, alien types, etc. The graphics and framerate have been dramatically improved. The game feels 'slower' and almost 'sluggish' compared to the Amiga version in my opinion - but for those that don't want to run Amiga software emulated - it's a nice alternative

Różnica w feelingu pomiędzy Galagą a Warblalde jest taka jak pomiędzy Space Invaders a Space Invaders Extreme.
[#74] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@GumBoy, post #71

Wyluzuj :)
Strzel sobie jakieś piwko, bo ci żyłka pęknie.

Napisz jeszcze dokładnie, co "ponoć" podciągnęli oprócz czerwonych dachów. :)
[#75] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@Andrzej Drozd, post #74

Oj weź już daj spokój. Zobacz sobie screena z wersji PC i z Amigi:



Widzisz różnicę?
[#76] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@recedent, post #75

Nie widzę :)
[#77] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@recedent, post #75

Faktycznie, dachy są czerwone. Brakło im takiego brązowego OK
[#78] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@Andrzej Drozd, post #76

Może trzeba brutalnie - amigowa wersja settlersów ssie ! Dotarło ?
[#79] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@azazel44, post #78

Nie dotarło

Grałem na A1200 i nic nie ssało. Ale na A500 bardzo możliwe że proc nie wyrabia.
Chyba że jednak chodzi ci o grafikę, to pokaż te ssące piksele. :)
[#80] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@Andrzej Drozd, post #79

Amigowa wersja ma lepszy klimat. W Pctowej trochę sknocili, no ale możliwościami pc był o wiele słabszy od Amigi 500 OK
[#81] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@parallax, post #80

Jakie możliwości PC masz na myśli, jako wiele słabsze? Karty VGA i SVGA - czyli 256 kolorów z palety 24bit w 320x200? Wydajności procka AT czy 386 z lat 90tych - minimum paręnaście Mhz? Nie wiem czy Settlersi uruchamiali się na AT (Dune 2 spokojnie działała na AT z 1MB), ale fakt że taka gra jak Settlersi działa na A500 - mimo 32 kolorów i ograniczeń o których dowiedziałem się z tego wątku uważam za super sprawę. To niemal taki sam wyczad jak powstanie Lemmingów na 8bitowce.

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 11:38:35 przez Deftronic/...
[#82] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@Deftronic/..., post #81

To jest właśnie słaby punkt takich jałowych dyskusji. Porównuje się gry nie patrząc na odczucia wynikające z ówczesnych konfiguracji. Przykładowo - co z tego że jakaś gra miała opcję SVGA (czy lepszego dżwięku) jak mało kto miał wtedy taką kartę. Gdy przechodziłem Ishara na PC popiskiwał mi pc-speaker - posiadacz amigi miał lepszy dźwięk, prawda? Więc subiektywnie wersja na amigę była lepsza.
Zresztą wiele starych gier PC odkryłem na nowo, po odpaleniu na konfiguracji która (w swoim czasie) była dostępna dla wybrańców.
[#83] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@recedent, post #75

Brązowe dachy są dużo bardziej kuhl, czerwone są zbyt pospolite :D Lepsza wersja na Ami
[#84] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@MDW, post #68

Domyślam się, że 9,5 MB to literówka i powinno być 0,5 MB. usmiech

absolutnie nie literowka choc byki to moja domena ..
mam w A600 11.5 MB RAM i procesor 68000
[#85] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012
co to za gra na pozycji 69 ?
[#86] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@Andrzej Drozd, post #74

Pisałem, że nie grałem więc dokładnie nie wiem. Zacytowałem co przeczytałem o releasie gry na PC w ówczesnej prasie, natomiast Ty od razu zanegowałeś że bzdura i gier się nie poprawia bo każdy tylko odcina kupony na sknoconych konwersjach, w ogóle to po co poprawiać. Pewnie po to się wydaje wersje HD klasyków, żeby ich nie poprawiać...

Jakby każdy deweloper robił gry zgodnie z twoim tokiem myślenia, to rynek gier byłby dzisiaj w głębokiej...
[#87] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@azazel44, post #78

Może trzeba brutalnie - amigowa wersja settlersów ssie

Nie opowiadaj bzdur. Pewnie to z powodu tego ssania przez kilka ładnych miesięcy gracze PC patrzyli z zazdrościa w stronę graczy amigowych. Pewnie dlatego koledzy z PC przychodzili grać do kolegów z Amigami. Zaiste, wersja na Amigę ssie okrutnie...
[#88] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@parallax, post #80

Amigowa wersja ma lepszy klimat.

Lol. W którym miejscu?
[#89] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012
Swoja droga to Settlers jest gra ekonomiczna a nie strategiczna.
[#90] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2012

@HOŁDYS, post #85

Wstępna?

Odpaliłem nie dawno settlersów w wersji na pc i... tragedia, zero klimatu. Po kilku minutach wyłączyłem, bo uznałem, że nie warto tracić prądu. Amigowa wersja niewątpliwie przyciąga OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem