Komentowana treść: GIMP 2.6.11r2
[#31] Re: GIMP 2.6.11r2

@snajper, post #26

Komand to coś jak lewa Amiga/ prawa Amiga na klawiaturze Ami, ale to kolego już powyżej wyjaśnił.

@KJB, mi chodzi o coś co śmiga pod Mosem nie pod Linuxem :), niech to nawet będzie poprzez Xwindows
czy inny Xquartz.
[#32] Re: GIMP 2.6.11r2

@Voyox, post #30

aha, thx.
[#33] Re: GIMP 2.6.11r2

@MDW, post #10

A dlaczego tak myślisz o gimpie, jakby różne opcje były dodawane przypadkowo? Zainstaluj sobie najnowszego Gimpa pod makiem 2.8.4, a szybko zmienisz zdanie. Zakładając oczywiście że masz Maka na intelu. Zresztą program Pixelmator występuje również tylko pod intela. Ja Gimpa używam pod Windowsem. Dziś już pojawiła się wersja 2.8.6 i jestem z niego naprawdę bardzo zadowolony. Jako uzupełnienie używam Photoshop Elements w wersji 11 i więcej mi nie trzeba.
[#34] Re: GIMP 2.6.11r2

@Radek_Cz, post #31

A mnie chodzi o coś pod Workbencha, a nie pod xwindows.
Bo tak de-facto, to wygodniej się używa Gimpa pod Linuxem+xwindows niż pod AmigaOS+xwindows.
[#35] Re: GIMP 2.6.11r2

@KJB, post #34

Mam wrażenie, że także lepiej się używa Gimpa na Macu czy innym sprzęcie,
ale przecież nie o to chodzi...
[#36] Re: GIMP 2.6.11r2

@Radek_Cz, post #35

Chodzi mi o system, nie o sprzęt. Poprostu Amicygnix muli, dlatego wygodniej pod Linuxem, np. gimp pod macosx to też masakra z x'ami.

Co do AOS - jeden odpali w oknie xwindows i gimpa, drugi odpali Basilisk i Photoshopa.
Da się, ale to nie to samo co czysto systemowe rozwiązanie... to tak jakbyś wine odpalił ;)

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 21:19:14 przez KJB
[#37] Re: GIMP 2.6.11r2

@Radek_Cz, post #35


Mam wrażenie, że także lepiej się używa Gimpa na Macu czy innym sprzęcie,
ale przecież nie o to chodzi...


a o co chodzi?
[#38] Re: GIMP 2.6.11r2

@jubi, post #37

Jak o co chodzi? O ściganie iluzji :D
A na poważnie, chodzi żeby gimp czy inny program chodził pod AOSem, Mosem czy innym
neoAMIGOWYM systemie, a nie pod linuksem, windowsem itp. I proszę cię, nie pisz mi że to chodzi pod
amicygnixem czy inną pępowiną, bo w dziub bije, boksuje
[#39] Re: GIMP 2.6.11r2

@Radek_Cz, post #38

No GIMP chodzi pod AOSOK
[#40] Re: GIMP 2.6.11r2

@Radek_Cz, post #38

No właśnie o to chodzi żeby wszystko robic pod amisystemem. nawet jeśli jest trudniej i mało sensownie :)

Ja tak ostatnio obejżałem tabelkę z excela pod MOSem :)
Jak? Ano najpierw ściągłem na kompa plik .xls, a potem z aminetu program który przerabia .xls na .html
[#41] Re: GIMP 2.6.11r2

@parallax, post #39

AOS chodzi na A500 pomysł


Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 22:03:20 przez KJB
[#42] Re: GIMP 2.6.11r2

@KJB, post #41

Gdzie chodzi? pomysł

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 22:09:51 przez parallax
[#43] Re: GIMP 2.6.11r2

@parallax, post #42

na Amidze 500 pomysł
[#44] Re: GIMP 2.6.11r2

@KJB, post #40

najpierw ściągłem na kompa plik .xls, a potem z aminetu program który przerabia .xls na .html


A Google Docsów to już nie łaska było użyć?

Tak czy siak - ja jakoś do GIMPa nie mogę sie przekonać (chociaż mam go zainstalowanego zarówno na Maku jak i na PC żony). Czasem nawet wolę podłubać w PhotoShopie 4.01 pod Basiliskiem niż dual-bootować do OSX.
[#45] Re: GIMP 2.6.11r2

@KJB, post #43

i? pomysł
[#46] Re: GIMP 2.6.11r2

@parallax, post #45

i Gimp działa pod xwindows a nie pod Workbenchem pomysł
[#47] Re: GIMP 2.6.11r2

@recedent, post #44

No właśnie ja się nie umię przekonać do google docs :) Choćby dlatego że nie lubię monopolistów, a google nim jest :)
[#48] Re: GIMP 2.6.11r2

@KJB, post #46

A pod AOS?pomysł
[#49] Re: GIMP 2.6.11r2

@KJB, post #46

Przecież paralaks może tylko oglądać skriny z os4, to jaką wiedzę ma mieć na ten temat
[#50] Re: GIMP 2.6.11r2

@parallax, post #48

Czy pod AOS działają google docs? Ty mi powiedz znawco pomysł
[#51] Re: GIMP 2.6.11r2

@KJB, post #50

To nie jest tematem rozmowy pomysł
[#52] Re: GIMP 2.6.11r2

@parallax, post #51

To po co pytasz? pomysł
[#53] Re: GIMP 2.6.11r2

@KJB, post #52

bo to trol! nie karmić trolla!
[#54] Re: GIMP 2.6.11r2

@KJB, post #34

A mnie chodzi o coś pod Workbencha, a nie pod xwindows.
Bo tak de-facto, to wygodniej się używa Gimpa pod Linuxem+xwindows niż pod AmigaOS+xwindows.


Po pierwsze to się zastanawiam czy tak bardzo grasz adminom na nosie, czy po prostu masz u nich jakieś plecy. Bo już dwukrotnie dodawałem Cię do osób ignorowanych, i znowu wyłazisz jako osoba dla mnie widoczna, pomimo tego że do takiego grona Cię nie przywracałem.

Po drugie nie wypowiadaj się o rzeczach o których nie masz pojęcia. Podam prosty przykład (jedno z częstszych zastosowań Gimpa w moim przypadku). Robię coś w Hollywoodzie, znalazłem jakąś grafikę, którą chcę wstawić do prezentacji, jednak grafika nie do końca mi pasuje, chcę więc usunąć tło czy parę innych szczegółów. W takim wypadku mam do wyboru:

a) Odpalić Gimpa, nawet bez wyłączania Hollywoda, zapisać obrobioną grafikę do RAMu i wczytać ją do prezentacji.

b) Zamknąć Hollywood, wykonać twardy reset systemu, poczekać dwie minuty na odpalenie linuksa. Uruchomić pod linuksem przeglądarkę i ponownie pobrać grafikę do obróbki. Uruchomić pod linuksem Gimpa, gotową grafikę zapisać na pendrive. Zamknąć system linuks, wczytać system AmigaOS, uruchomić ponownie Hollywood, wczytać grafikę z pendrive.

Cóż kolega KJB twierdzi że wygodniejszy jest sposób z linuksem, jednak wszyscy myślący normalnie chyba nie mają wątpliwości co jest lepsze opcja "a" czy "b".
[#55] Re: GIMP 2.6.11r2

@Mufa, post #54

Nie mogą przeżyć, że jeden z najlepszych, darmowych programów graficznych tego typu jest na liczące się OS w tym i system Amigowy, a na ich nie ma pomysł

Dlatego tego typu ich zagrywki powinny bawićOK
[#56] Re: GIMP 2.6.11r2

@parallax, post #55

Najlepszy darmowy, to nie znaczy, że dobry. Dostateczny jest dopiero od wersji 2.8.x - jeżeli aktualna wersja (a nie przedpotopowa) tego programu zostanie przeportowana na AmigaOS 4 to dopiero będzie można się cieszyć.

BTW, czy ta grafika też została przygotowana przy użyciu GIMP? Chyba tak, bo to "widać":



Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 11:15:48 przez gorzyga
[#57] Re: GIMP 2.6.11r2

@Mufa, post #54

Po drugie nie wypowiadaj się o rzeczach o których nie masz pojęcia.


Jakoś nie stosujesz tej zasady dla pochlebców ;)

Cóż kolega KJB twierdzi że wygodniejszy jest sposób z linuksem,


Moja teza nie odnosiła się do twojego przykładu, bo on powstał dopiero później :)

Bo już dwukrotnie dodawałem Cię do osób ignorowanych, i znowu wyłazisz jako osoba dla mnie widoczna


Jest opcja "zgłoś błąd", chociaż szczerze to myślę ze mnie odblokowałeś sam a później zapomniałeś zablokować. (zwykłe ludzkie sprawy, nie trzeba od razu szukać spisku, tudzież ingerencji "sił wyższych").
[#58] Re: GIMP 2.6.11r2

@gorzyga, post #56

Generalnie m.in z programami jest tak, że nie wystarczy poznać jego opcje OK

P.S. Nie mam pojęcia czy to w GIMPie było przygotowane pomysł Nawet w najlepszym Photoshopie można zrobić nic OK
[#59] Re: GIMP 2.6.11r2

@parallax, post #58

Oczywiście, opcje to nie wszystko, trzeba mieć odrobinę talentu i chęci, ale ergonomia interfejsu użytkownika jest bardzo ważna ok, racja
[#60] Re: GIMP 2.6.11r2

@gorzyga, post #59

Bez przesadyzmupomysł Dla chcącego nic trudnego - kwestia przyzwyczajenia OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem