Komentowana treść: GIMP 2.6.11r2
[#61] Re: GIMP 2.6.11r2

@Mufa, post #54

na execu archiKonrad wstawił przygotowaną przed siebie wersje Amiga Style Guide. Proszę, wyjasnij mi w punktach na ile Gimp jest zgodny z Amiga Style Guide, że tak zachwalasz.
Co do emulacji maca to i Fusion normalnie montuje partycje makowe, a Basillisk2 montuje katalog wymiany z systemu hostującego.
[#62] Re: GIMP 2.6.11r2

@parallax, post #60

Do życia bez ręki, nogi czy oka też można się przyzwyczaić OK
[#63] Re: GIMP 2.6.11r2

@gorzyga, post #56

Widzisz akurat ta grafika wyjątkowo została przygotowana w Gimpie 2.8 pod Windows (w pracy mniej więcej na 5 minut przed jej zakończeniem). I jedyne co tam widać to pośpiech, ustawienie zbyt małego zakresu dla różdżki przy wycinaniu obiektu i kawałek jakiegoś znaku wodnego na kluczu. Narzędzie nie ma tutaj nic do rzeczy, jedynie chęci i czas do zabawy z drobiazgami. Miałem w weekend to poprawić, ale zapomniałem. Niemniej dzięki za przypomnienie, na blogu jest nowa poprawiona wersja grafiki, bez białych pikseli i znaku wodnego, a dodatkowo z białą poświatą wokół postaci, żeby czepialscy tacy jak Ty nie próbowali jakiegoś piksela jednak znaleźć.

Na przyszłość pytaj czy możesz efekty mojej pracy pokazywać na konkurencyjnym forum.
[#64] Re: GIMP 2.6.11r2

@Mufa, post #63

Najmocniej przepraszam, że zalinkowałem efekt Twojej pracy na konkurencyjnym forum - następnym razem oczywiście zapytam się o Twoją zgodę.

Ups... KLIK

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 12:48:32 przez gorzyga
[#65] Re: GIMP 2.6.11r2

@michal_zukowski, post #61

na execu archiKonrad wstawił przygotowaną przed siebie wersje Amiga Style Guide


Dobrze że Konrad dał znak że jednak żyje, być może razem z drugim Konradem poprawią jakość tamtego portalu. Jego dokument z pewnością jest cenny i wartościowy, szczególnie dla programistów ... ale nie dla mnie. Ja się z tym dokumentem nie zapoznałem i zapoznawać raczej nie zamierzam, nie zamierzam się też wypowiadać na tematy w których nie jestem ekspertem.

Na czym się znam to na emulatorze Shapeshifter którego używałem przez kilka lat, na linuksie może mniej, ale też jest to system mi nie obcy od około 10 lat, jak i na AmiCygniksie, którego również używam od lat. I jedno co mogę powiedzieć to że porównywanie AmiCygnixa do emulatora, bądź innego systemu operacyjnego, delikatnie rzecz ujmując jest co najmniej głupie.
[#66] Re: GIMP 2.6.11r2

@gorzyga, post #62

Ale bez głowy już nie:D
[#67] Re: GIMP 2.6.11r2

@parallax, post #66

Racja, bez głowy, to jak bez GIMPa... zostaje PPaint pomysł
[#68] Re: GIMP 2.6.11r2

@Mufa, post #65

porównywanie AmiCygnixa do emulatora, bądź innego systemu operacyjnego, delikatnie rzecz ujmując jest co najmniej głupie.


Twierdzenie że gimp działa pod AmigaOS jest conajmniej głupie :)
Bo - pod AmigaOS działa xwindows (nazwane AmiCygnix), i dopiero pod tym xwindows działa gimp.

Dzisiaj naturalnym GUI dla aplikacji jest MUI, poza oczywistymi Intuition, Reaction czy Zune.

Xwindows jest linuxowy, nie jest podstawowym GUI żadnego z Amigowych systemów.
Tak samo jak ty odpalasz xwindows w okienku, ja odpalam Basillisk w okienku.

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa - odpal sobie tego Gimpa na Sam, bo ty używając go na X1000 za 12k na którą mało kogo stać, dajesz nie za bardzo obiektywną ocenę dla pozostałych bawiących się na wolniejszych maszynach ;)
[#69] Re: GIMP 2.6.11r2

@KJB, post #68

"Dzisiaj naturalnym GUI dla aplikacji jest MUI"
Hahaha pomysł
[#70] Re: GIMP 2.6.11r2

@gorzyga, post #56

czy ta grafika też została przygotowana przy użyciu GIMP? Chyba tak, bo to "widać

Wyjątkowo durny wniosek.
Poniżej grafika zrobiona Photoshopem, też to "widać"?



Więcej dokonań za pomocą Photoshopa: masakra photoshopem 3
[#71] Re: GIMP 2.6.11r2

@rePeter, post #70

Oczywiście, że widać, że to Photoshop - wszystkie krawędzie są wygładzone (antyaliasing), nie ma "rozbryzganych" pikseli na krawędziach. Przy standardowych ustawieniach PS elegancko wygładza krawędzie. Oczywiście nie chodziło mi o wartość artystyczną obrazka, a tylko o techniczną.



Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 13:51:49 przez gorzyga
[#72] Re: GIMP 2.6.11r2

@Mufa, post #65

Widzisz, commodore zrobiło Amiga Style Guide, by było wiadomo jak pisać programy by były typowo "amigowe". Akurat ten dokument nie tylko tyczy się programistów, co także tłumaczy, dokumentatorów i projektantów gui. Opisuje co to jest typowa "amigowość" oprogramowania (tooltypy, argumenty wywoływania, amigaguide, arexx, locale, prefsy w iffie, wybór dowolnego ekranu, drag&drop, schowek, skróty klawiszowe). Jak to wszystko należy realizować, żeby oprogramowanie było zgodne z amigaosem od strony użytkownika i systemu.
[#73] Re: GIMP 2.6.11r2

@gorzyga, post #71

To idzie nawet w DP zrobić, czy nawet też PP OK
Pomijając już ilość kolorów pomysł



Poszukaj sobie w necie jakie możliwości ma GIMP, a nie bazujesz na jednej grafice, celowej zresztą pomysł

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 14:04:48 przez parallax
[#74] Re: GIMP 2.6.11r2

@Mufa, post #65

nie zamierzam się też wypowiadać na tematy w których nie jestem ekspertem.


Bez przesady, nie odchodź z ppa bo będzie smutno..
[#75] Re: GIMP 2.6.11r2

@gorzyga, post #71

Oczywiście, że widać, że to Photoshop - wszystkie krawędzie są wygładzone (antyaliasing), nie ma "rozbryzganych" pikseli na krawędziach.

Za to jest źle wycięty, spłaszczony jełop z białą bryzą na ramionach,
bryza jest pięknie wygładzona (antyaliasing), pozazdrościć.

Oczywiście w Gimpie nie da się wyciąć i spłaszczyć jełopa, a co dopiero dodać mu wygładzoną bryzę na ramiona, Photoshop i w tym względzie zostawia konkurencję daleko za sobą.
.
[#76] Re: GIMP 2.6.11r2

@michal_zukowski, post #72

"amigowość" oprogramowania (tooltypy, argumenty wywoływania, amigaguide, arexx, locale, prefsy w iffie, wybór dowolnego ekranu, drag&drop, schowek, skróty klawiszowe).


Czyli programy niezgodne ze style guide nie są amigowe? A co powiesz np. o LightWave?



Uważam, że nie tędy droga do zdyskredytowania Gimpa w tym konkretnym przypadku, tylko raczej jego poleganie na linuksowych protezach. Jest to linuksowy program wprost przeniesiony wraz linuksową otoczką-elementami linuksa, bez których nie mógłby działać. Obecność AmiCygnix jest warunkiem koniecznym do jego działania, więc nie jest to program amigowy. Równie amigowy jest Photoshop działający pod Shapeshifterem.


Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 14:10:10 przez jubi
[#77] Re: GIMP 2.6.11r2

@jubi, post #76

Programy SCALA tez wygladaja jak nie z tego swiata a sa z Amigi....
[#78] Re: GIMP 2.6.11r2

@parallax, post #73

Dzięki za dobrą radę OK
[#79] Re: GIMP 2.6.11r2

@jubi, post #76

A co powiesz np. o LightWave?


GUI działa szybciej niż xwindows na 600MHz
[#80] Re: GIMP 2.6.11r2

@jubi, post #76

Elastic Dreams pomysł Fantastic Dreams pomysł
[#81] Re: GIMP 2.6.11r2

@Voyox, post #77

Ale GUI SCALI nie zamula jak xwindows, no i SCALA jest... jak zuważyłeś z Amigi a nie z Linuxa :)
[#82] Re: GIMP 2.6.11r2

@parallax, post #80

Pudło, też nie mulą jak xwindows :)

Strzelaj dalej :)

Albo lepiej posłuchaj rady Mufy i nie mów o tematach o których nie masz pojęcia pomysł
[#83] Re: GIMP 2.6.11r2

@parallax, post #73

a nie bazujesz na jednej grafice, celowej zresztą


Piszesz o Gimpie a wklejasz obrazek z photoshopa? pomysł
[#84] Re: GIMP 2.6.11r2

@KJB, post #83

Spoglądnij jeszcze raz na tam tego posta, ale na spokojnie, bez nerwów pomysł
[#85] Re: GIMP 2.6.11r2

@KJB, post #82

Tu też zalecam spokój pomysł
[#86] Re: GIMP 2.6.11r2

@parallax, post #84

Wkleiłeś to samo co wkleił rePeter jako przykład photoshopa

Widać za bardzo się rozpędziłeś pomysł
[#87] Re: GIMP 2.6.11r2

@parallax, post #85

Tu też zalecam spokój


Ale to Mufa zaczął ten temat o "nie znaniu się", więc dostosuj się albo uspokój pomysł
[#88] Re: GIMP 2.6.11r2

@jubi, post #76

No Lightwave ma nieamigowe gui, z amigowości można doliczyć: uruchamianie na systemowych ekranach, obsługa schowka, zapis obiektów i scen w amigowym iffie. Ale faktycznie, dla osoby nieobeznanej z Amigą, nie będzie wielkiej różnicy czy zobaczy Lightwave 5.x na pececie, maku czy Amidze.

Amigowe gui miał Real3d
http://3.bp.blogspot.com/-00Yzw8eVyaY/UNMXF3R3emI/AAAAAAAAAWo/1ve2pBtNlEc/s1600/real3d.jpg
[#89] Re: GIMP 2.6.11r2

@KJB, post #86

A nad wklejoną grafiką pomysł:

To idzie nawet w DP zrobić, czy nawet też PP OK
[#90] Re: GIMP 2.6.11r2

@KJB, post #87

A Elastic Dreams i Fantastic Dreams jest zgodne z amigowym style guidepomysł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem