Komentowana treść: GIMP 2.6.11r2
[#121] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#122] Re: GIMP 2.6.11r2

@recedent, post #119

Może i nie korzysta z X-ów


Dla mnie to duża różnica, czy korzysta czy nie...

Według Twojego toku rozumowania port Blendera wcale nie jest dobrym pomysłem, bo na tańszym PC działa szybciej


Nieprawda.
Według mojego toku rozumowania - Blendera (na windows czy tam post amigowy os) nie zamula xwindows.
Powiem więcej - Gimpa też nie zamula xwindows, ale pod windowsem, nie dlatego że windows lepszy, ale gimp nie używa xwindows pod windą :)

Może ktoś pokazać tego Gimpa pod AmigaOS z ominięciem xwindows? Z góry dziękuję :)

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 22:54:05 przez KJB
[#123] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#124] Re: GIMP 2.6.11r2

@recedent, post #119

Nie ma nic obcego w GTK, wxWidgets, SDL, SWING, OpenGL itp. względem systemu na który są pisane, to przecież tylko narzędzia wykorzystywane na różnych poziomach abstrakcji do tworzenia międzyplatformowych aplikacji.

Ciągle powstają środowiska dzięki którym ta sama aplikacja dostępna jest dla różnych systemów, choćby przeglądarki. Korzystacie z dokumentów googla dzięki Webkitowi i nie grymasicie, a ile w nich amigowości?

Być może fajnie by było mieć wszystko koszerne, ale obecnie to chyba sporo, sporo stuffu brakuje w amigowym mikroświatku.
.
[#125] Re: GIMP 2.6.11r2

@rePeter, post #124

crossplatformowość i ew. cloud to obecnie norma, więc nie ma się co obrażać na nienatywne programy

byle hulały

wspomniana stara wersja Gimpa, to coś co mam na linuksie klasy RHEL u siebie, a dopiero na czymś nowszym/rollingowym (np. mój Debian Testing) mam najnowszy linuksowy GIMP, wiec to znów nie taka staroć, ten GIMP w newsie
[#126] Re: GIMP 2.6.11r2

@KJB, post #122

Dla mnie to duża różnica, czy korzysta czy nie...


A dla mnie żadna, póki zadowalająco działają na moim sprzęcie. Używam pod dual bootem na Macu Mini programu Inkscape, który korzysta z X-ów. Podobnie jest z GIMPem w wersji pod OSX (wiedziałem, że coś mi się kojarzy), choć podobno nowsze wersje nie wymagają już X11.

I nie odwracaj teraz kota ogonem. Napisałeś ni mniej ni więcej tylko:

Zasadniczo to gimp pod windows hula na kompie za 200zł.
Zasadniczo to gimp pod xwindows pod AOS4.x muli na kompie za 2000zł, więc xwindows to pomysł taki sobie


A teraz skup się:

Zasadniczo to Blender pod Windows hula na kompie za 200 zł.
Zasadniczo to Blender pod MorphOS muli na kompie za 500 zł, więc analogicznie port Blendera to pomysł taki sobie.


I podsumowanie:

Bardzo dobrze, że na AmigaOS zawitał taki program jak GIMP. Pozostaje mieć nadzieję, że z czasem albo:

a. prędkość działania X11 pozwoli na wygodną pracę również na sprzętach wolniejszych od X1000
b. powstanie port nie wymagający X11 (jak miało to miejsce w przypadku OSX).
[#127] Re: GIMP 2.6.11r2

@recedent, post #126

I nie odwracaj teraz kota ogonem.


1. Nadal twierdzę że zamulanie softu xwindowsami ma sens na sprzęcie który od 200zł (pc+win) da radę.
2. Nadal twierdzę że zamulanie softu xwindowsami nie ma sensu na sprzęcie za 2000k (sam+AOS4.x) który nie da rady.
3. Nadal twierdzę że nie chodzi mi o szybkość filtrów itd, ale o samo GUI.
4. Nadal twierdzę że Blendera nie zamula jego GUI.
5. Nadal twierdzę że Gimpa zamula xwindows.
6. Nadal życzę czerownym i niebieskim jak najwięcej softu w szybkim natywnym GUI :)
[#128] Re: GIMP 2.6.11r2

@KJB, post #127

swoja drogą

200zł (pc+win) da radę.
2000 (sam+AOS4.x)

trochę dołujące porównanie
[#129] Re: GIMP 2.6.11r2

@rwks, post #128

To wypuść na rynek taką Amigę za 200zł i żeby GIMP na niej hulał, no dobra za 2000zł i żeby mieć z tego jakikolwiek zarobek pomysł

Albo GIMPa tak przepisz żeby hulał też na gołej A1200pomysł


Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 19:03:37 przez parallax
[#130] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#131] Re: GIMP 2.6.11r2

@parallax, post #129

To wypuść na rynek taką Amigę za 200zł i żeby GIMP na niej hulał


Napisałem że to wina xwindows a nie Samanth, Pegazów czy AmigONE pomysł
Napisałem też że GUI muli, na temat wtyczek, filtrów itd. Gimpa się nie wypowiedziałem pomysł

Albo GIMPa tak przepisz żeby hulał też na gołej A1200


Po raz kolejny zaniżasz poziom dyskusji pomysł
Jak na screenfightera przystało pomysł
[#132] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#133] Re: GIMP 2.6.11r2

@rwks, post #132

Jeśli coś takiego jak amiga ma się odrodzić to musi czymś wygrać, a nie przegrywać sromotnie w kategoriach jakiejkolwiek ekonomiki.


Ja rozumiem że przegrało w kryteriach cena/jakość, bo Hyperion nie da dostępu do tanich maków.
Ja rozumiem że prawdopodobnie bez Amicygnixa nie szło by nawet pośrednio pod AOS4.x odpalić gimpa.

Ale nie widzę sensu w xwindows.

Przecież ludzie którzy używają neosystemów Amigowych, nie robią tego z powodu sympatii do jakiegoś SuperFroga (hej parallax :)) bo takim wystarczy klasyk albo UAE, ale robią to ludzie z powodu sympatii/miłości do systemu Workbench3.x!

A co ma xwindows wspólnego z Workbenchem? No właśnie :)
[#134] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#135] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#136] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#137] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#138] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#139] Re: GIMP 2.6.11r2
Co do interfejsu Gimpa, wiadomo, że od jakiegoś czasu można używać w końcu "normalnego" jednookienkowego. Można też w prosty sposób skonfigurować a'la interfejs Photoshopa link

.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem