Komentowana treść: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii
[#61] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Mufa, post #60

To nie jest Ferrari wśród Amig bo nie jest Amigą tylko czymś co potocznie określa się jako NeoAmiga, nie jest też Ferrari pośród NeoAmig bo wysoka cena nie rekompensuje żenująco niskiej wydajności pod AmigaOS, przegrywa ze sprzętem z Morphosem którego cena jest ośmiokrotnie niższa przy podobnej lub większej mocy obliczeniowej. X1000 bardziej kojarzy mi się z Lanosem na którym ktoś namalował logo Ferrari i udaje ze to jest Ferrari a nie Lanos.
[#62] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Mufa, post #60

Bardzo dobrze, że niedługo pojawi się nowy model Amigi pomysł To dobre posunięcie, nie ma na co czekać OK
[#63] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@RadoslawF, post #61

A mnie osobiscie sie podoba takie podejscie wlodarzy amigi,bo przynajmniej nie stac mnie raz a 2 to mam moja amige 600 i dobrze mi z nia a tak jakby wyszla nowa amiga,podkreslam amiga to bym na pewno ja kupil oczywiscie w jakies rosadnej cenie powiedzmy do 2 patykow a tak mam problem z glowy,teraz czekam na tak az padnie amiga i w koncu moze ktos ja przejmie,kto nie bedzie chial byc 2 minerem tylko zrobic fajna ami w rosadnej cenie.
[#64] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@SzaryWilk, post #63

Drewnem byś chciał płacić? pomysł A może węglem? :D
Jeszcze nikt się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził pomysł Tak to już jest :)
[#65] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii
W zwykłym samochodzie, dojedziesz pewnie wygodniej, możesz wpakować do środka całą rodzinę, zabrać większy bagaż i do tego spalić mniej paliwa. W dodatku za jedno Ferrari możesz mieć 10 zwykłych samochodów. Dlatego też 99,9999% ludzi nigdy nie kupi Ferrari, tylko wybierze zwykły samochód. Jednakże są maniacy gotowi sporo zapłacić i nawet długo poczekać na odbiór swojego wymarzonego Ferrari.
Jak to porównasz do X1000, masz dokładnie taką samą sytuację, w zwykłym pececie zrobisz dużo rzeczy szybciej i wygodniej, a dodatkowo za jedną X1000 masz kilka pecetów tudzież PS3, IPada i inne rzeczy które wymieniał jeden z przedmówców. Dlatego też 99,9999% nigdy X1000 nie kupi. Jednak są tacy którzy chcą sporo zapłacić i karnie czekać na odbiór swojego wymarzonego sprzętu.

No i gitara, producent jest zadowolony, klienci również, no może Amigafan trochę narzekał, ale poza tym nigdzie na sieci z krytyką posiadaczy X1000 się nie spotkałem (nie mylić z niektórymi frustratami z PPA którzy AOne nawet nie powąchali), wszystko się kręci w dobrym kierunku. Dzięki czemu powstaną kolejne nowe modele, zarówno Ferrari jak i Amigi One.



Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 15:16:34 przez Mufa
[#66] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Mufa, post #65

Idealne porównanie OK
[#67] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Mufa, post #65

Ferrari jest droższe ale i szybsze od 99,9% innych sprzedawanych aktualnie samochodów, X1000 jest droższa ale wolniejsza od 98% sprzedawanych aktualnie komputerów. Jakim naiwnym marzycielem trzeba być aby przekonywać że X1000 to taki komputerowy odpowiednik Ferrari ?
[#68] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@jubi, post #57

albo na podzial madrych i glupich he he he.
[#69] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@wawrzon, post #50


jezeli ktos daje taka odpowiedz to jak wam sie wydaje czy rzeczywistosc jest blizej gornej czy dolnej granicy?


to wydaje mi sie jest grubo ponizej srodka bo inaczej mialby sie czym pochwalic zamiast pierdzilic 3 po 3
[#70] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Valwit, post #69

A ja sobie mysle tak,ze przeciez teraz sytulacja amigi jest mozna powiedziec zdziabko zla ;),wiec chyba mozna by bylo sie dogadac z zespolem nat ami i stworzyc powiedzmy klasyczna linie amigi,a wiec amige a500 a600 a1200,w ktorych poprostu by znane wady wyeliminowano,czyli standardowo dodac twardziela cd rom,wiecej pamieci jakis uklad 3d lepsza muze i byloby git mysle ze mozna by bylo sprzedac kilka tysiec takiego sprzetu.
[#71] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Mufa, post #65

Jednakże są maniacy gotowi sporo zapłacić i nawet długo poczekać na odbiór swojego wymarzonego Ferrari.

abstrahujac od tego czy porownanie jest faktycznie trafne czy nie, wlasna chec porownynania sie do bezuzytecznych szpanerow i hipsterow uganiajacych sie za symbolami statusu jakby byli postaciami z kiczowatej telenoweli wydaje sie dostatecznie tlumaczyc motywacje i psychike fanow tak zwanej amigi ng.
[#72] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@SzaryWilk, post #70

Wszystkie te porównania do ferrari są troche nie na miejscu, bo te auta kupują snoby mający w garażach
po kilkanaście/dziesiąt bryk, i w małej części prawdziwi pasjonaci motoryzacji. A jak wiadomo Amigą się nie wylansujesz, czy to klasykiem czy ng. Kupujący nowe Amigi robią to bo chcą mieć coś co ,w mniejszym lub większym stopniu, pozwoli im na branie udział wteraźniejszym życiu komputerowym, w szerokim tego słowa znaczeniu. Przecież chodzi o hobby, pasję, bycie dziwakiem czy jakikolwiek inny powód nie mający nic wspólnego z rozsądkiem.

@jubi. Na jakiej podstawie sądzisz że produkty apple'a są dla biednych? To pytanie jest nawiązaniem
do twojego wklejonego obrazka. Po za tym nie jest tak wcale różowo jak by się wydawało. Oni też sadzą
boby jakich mało, tyle że oni już zadbali by te informację nie trafiały do szerokiego odbioru. By rzesze ich
wyznawców wciąż pozwalały się wodzić za nos.
[#73] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Mufa, post #60

Ale wiem jedno że wbrew teoriom Deftronica, jest to w tej chwili takie Ferrari wśród Amig, dopóki nie pojawi się nic o lepszych parametrach, dopóty sprzęt ten będzie miał najbardzie "wypasioną" cenę.


OK, jest to najszybsza maszyna pod OS4.x mimo że działa na pół gwizdka - jeden rdzeń, słabo oprogramowana Xenna itp.

Wiesz MUFA, to trochę tak jakby Ferrari wypuściło auto i zamiast 8 cylindrów działały tylko 4 i w ogóle oprogramowanie sterujące pracą silnika i skrzyni biegów było w jakiejś wczesnej wersji beta (pełna pojawi się kiedyś tam w przyszłości, albo i nie...).
[#74] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii
kej, przyjalem do wiadomosci, Ferrari 458 jest najlepsze auto sportowe w historii , nie znam sie na tym, nie bede polemizowal, nie pasjonuje mnie to, dla mnie to tylko wozek..., jak napisalem wczesniej, wiec w tym sensie nie dostrzegam roznicy miedzy Ferrari, a Skoda, a skoro nie widze roznicy, to po co mialbym przeplacac za to samo .


Ono nie jest najlepszym autem sportowym w historii. Jest jednym z lepszych z obecnie dostępnych do kupienia w bieżącej sprzedaży. :) Ja kumam Twoje podejście do aut, ale rozmawiamy tutaj o X1000 i padały odniesienia do Ferrari 458. Staram się tylko wyjaśnić, że nie jest to właśnie takie sobie zwyczajne autko, a za jego niezwyczajne cechy/osiągi właśnie się płaci. Tak jak wspomniano już powyżej, tych cech nie ma 99.9% aut na rynku.

Nie skraca i mam na mysli jazde przepisowa , a kazdy wozek bez problemu wyciaga 110-130 km/h, nie mowiac o jezdzie w miescie, gdzie od Ferrari lepszy okaze sie zapewne Fiat 126p lub cos nowszego w ten desen, albo nawet rower...


Owszem skraca czas podróży - także jadąc przepisowo. Manewr wyprzedzania jest szybszy i krótszy czasowo, droga hamowania znacząco krótsza. W Niemczech autostrady zasadniczo nie mają ograniczeń prędkości i to właśnie tam można sobie pomknąć naprawdę szybko. :) Piszę to z własnego doświadczenia.

Oczywiście takie auto nie nadaje się do jazdy w korkach (można, ale po co?), czy tłoczenia się w mieście. Ani też jak napisał MUFA nie zapakujesz tam rodziny i psa, ale nie o tym mowa (kurcze ludzie, jak ktoś ma Ferrari to do jazdy z rodziną - JEŚLI JĄ MA - ma inne auto, a może ma i Bentleya Azure? I wtedy śmiga z rodziną komfortowo, bardzo szybko i z prestiżem :) ). Amiga X1000 jest obietnicą. Kosztuje nie mało, a nawet sporo. Obiecuje dużo na papierze (jak Ferrari 458), ale sporo z tych obietnic (w przeciwieństwie do F458) nie spełnia. Niestety.

Ja jestem jak najbardziej za rozwojem sprzętu pod OS4.x. Cieszę się, że powstają nowe projekty z nadzieją, że będą one lepiej dopracowane niż X1000 (w to że tańsze to wątpię, ale niech one po prostu dobrze działają i są oprogramowane na podstawowym poziomie).

p.s.
Faktem niestety jest, że sporo posiadaczy Ferrari czy Lambo to nie fani sportów motorowych a dupki z kasą. Tym nie mniej pozostaje cała masa ludzie którzy kochają te auta/marki korzystają z nich właściwie i czerpią z tego przyjemność. W życiu spotkałem i takich i takich.



Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 17:56:15 przez Deftronic/...
[#75] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Aurel, post #12

11446zł wydaje się rozsądną ceną przecież. Wygląda to tak że za 1446zł masz komputer o parametrach co prawda gorszych od PC za tą samą kasę ale to już są relatywnie groszowe sprawy i nie warto się nad nimi rozwodzić cafe

ważne że za jedyne 10000zł masz możliwość uruchomienia AmigaOS 4 AmigaOS 4.0
i jeszcze jedną ważną posiada ten komputer własność bardzo cenioną wśród jego użytkowników: nie można na nim odpalić większości oprogramowania znanego z innych komputerów pomysł

- Can it run Crysis?
- No Tańczący banan yippee

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 18:07:52 przez XoR
[#76] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@XoR, post #75

Problem ze sklasyfikowaniem AmigiONE przypomina mi trochę różnicę między Macintoshem a iMakiem.

Czy iMac jest klasycznym Macintoshem? Nie. Czy należy do rodziny Macintosh? Owszem. Analogicznie powiedzieć można o produkcie firmy A-Eon.

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 19:40:57 przez Geekboy68k
[#77] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Geekboy68k, post #76

Na jakiej podstawie sądzisz że produkty apple'a są dla biednych? To pytanie jest nawiązaniem
do twojego wklejonego obrazka.


Nie przeczytałeś podpisu. UŻYWANE produkty Apple, odgrzebywane na śmietnikach, są dla biednych post-amigowców, których nie stać na NOWE produkty firmy A-EON. Przynajmniej według zwolenników tej drugiej firmy.


Problem ze sklasyfikowaniem AmigiONE przypomina mi trochę różnicę między Macintoshem a iMakiem.


Rozwiń swoją myśl, bo w tej postaci jest zupełnie niezrozumiała dla mnie. Jakie to różnice?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 20:00:52 przez jubi
[#78] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@jubi, post #77

W nazewnictwie, budowie (zastosowanej platformie sprzętowej) i oprogramowaniu - czyli we wszystkim, o co kłócą się zwolennicy A-Eon z klasykowcami :D
[#79] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Geekboy68k, post #78

Chcesz powiedzieć, że sprzęt Apple produkowany w milionach egzemplarzy, o normalnej nazwie Apple (nie AppleONE), przez firmę-matkę ma cokolwiek wspólnego ze sprzętem produkowanym w setkach, przez firmę-krzak, nie mającą nawet praw do marki Amiga? Ja tu nie widzę żadnego podobieństwa.

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 20:34:28 przez jubi
[#80] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@XoR, post #75

'nie można na nim odpalić większości oprogramowania znanego z innych komputerów'

można

tam mają Linux
[#81] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@rwks, post #80

Jemu chyba bardziej chodziło o różnice między architekturą x86 a PowerPC, z której wynika m. in. brak dostępu do potężnej biblioteki windowsowego oprogramowania (szczególnie gier).
[#82] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Geekboy68k, post #81

Cos chyba pokreciles :) i to znacznie.
Roznica miedzy Makiem a iMakiem ma sie nijak do roznicy pomiedzy Amiga a tym czyms podobno "amigopodobnym" o nazwie AmigaOne.
AnigaOne to żerowanie na nazwie, sentymentach i fanach Amigi.
Swoja droga, porownania AmigaOne do Ferrari, prezentowane powyzej to niezle brednie :)
Ferrari,co by nie mowic, to szczyt motoryzacyjnej techniki. Najlepsze co ludzka mysl techniczna ma do pokazania w motoryzacji prezentowana jest przez ta /i nie tylko ta/ marke. Mozna tego nie lubic, docenic nalezy. AmigaOne to technologiczny badziew, z poprzedniej epoki, ktory nie ma do zaprezentowania niczego, czego nie milbya w sobie byle inny komputer/telefon w cenie pow.1000 zl.....Zreszta parametry gorsze od byle smartfona juz dawno powinny zdyskwalifikowac to cos co okresla sie mianem "Next gen Amigi"....Straszne.....Amiga, kiedys pionier technologii, dzis , na szczescie dla garstki osob, to beznadziejny, nieuzyteczny HW....
[#83] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@michalmarek77, post #82

Siemanko chłopaki tak czytam i czytam i czytam....Tylko że prawda jest taka że Amiga dawno umarła.
Moją ostatnią miałem do końca lat 90 i musiałem się przerzucić po prostu na offica i kupić PC.Takie były realia.
A trzymałem się Ami bardzo długo.

Wybaczcie ale w mojej opinii sam pomysł wypuszczenia komputera stacjonarnego,który nie jest w stanie ani cenowo ani programowo konkurować z PC i Apple jest chybiony.

Cena jest z kosmosu a składanie komputerów na sztuki to się skończyło chyba z pojawieniem Apple II.
Sprzęt komputerowy który nie jest masowo produkowany i nie ma oprogramowania ginie a fabryka bankrutuje.Texas Instruments,Sinclair Ql itd... pamiętacie?

Świat trochę poszedł w innym kierunku -kinect,tablety,smartfony itp..może trza było w tym kierunku
Argumenty nie masz kasy to nie kupuj są raczej nie na miejscu i bez sensu.
Każdy kalkuluje mam pieniądze-patrze co mogę kupić za tą cenę u konkurencji.

Pozdrawiam .Lecho
[#84] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@rwks, post #80

Linux nic nie zmienia bo jest na nim tylko drobna cześć programów a Linux PowerPC nie ma nawet wszystkich programów jakie są na Linuxa X86 czy chociażby nie ma Wine...

poza tym jaki jest sens męczyć komputer gdzie możliwość odpalenia unikatowego systemu AmigaOS4 kosztuje dziesięć tysięcy złotych jakimś badziewnym zgLinuxem który jest na wszystko ?
[#85] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#86] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@lysy1972, post #83

"Wybaczcie ale w mojej opinii sam pomysł wypuszczenia komputera stacjonarnego,który nie jest w stanie ani cenowo ani programowo konkurować z PC i Apple jest chybiony."

Zamiarem nowej Amigi nie jest konkurowanie z pc i apple OK Nowa Amiga jest w głównej mierze dla fanów tego komputera pomysłok, racja
[#87] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@michalmarek77, post #82

Powinines to przeczytac:

http://obligement.free.fr/articles/pa6t-1682m.php

Ogolnie konstrukcja calkiem fajna, a procesor unikatowy pod kazdym wzgledem :). Wydajnosc to jakies 5 lat wstecz, ale to mniej wiecej 2-3 lata po tym jak zaczeli robic X1000. Ogolnie wydajnosc na wat jest b.dobra w porownaniu do owczesnych konstrukcji. Nie da sie nadazyc za PC i co pol roku wypuszczac nowy procek itd. Z drugiej strony takie wypuszczanie co pol roku produktu to koszenie frajerow niemal na tym samym. Popatrz na konsole ktore ukazuja sie co kilka lat i jakos nie narzekasz, choc zadna z obecnie zaprezentowanych nie powala swoimi osiagami konkurencji PeCetowej ok, racja
[#88] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@parallax, post #86

Mój Drogi zapomniałeś skopiować dalszego wpisu:

,,Cena jest z kosmosu a składanie komputerów na sztuki to się skończyło chyba z pojawieniem Apple II.
Sprzęt komputerowy który nie jest masowo produkowany i nie ma oprogramowania ginie a fabryka bankrutuje.,,

To czy ktoś jest fanem czy nie,nie ma tu żadnego znaczenia.Historia komputerów nie zna litości.
[#89] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Mufa, post #65

Amiga zawsze była sprzętem dla mas, windowanie ceny i zmuszanie użytkowników do kupna drogiego i relatywnie wolnego sprzętu jest nieamigowe. Nowy procek bez altiveca to ostatecznie moglby pojsc do jakiegos laptopa albo tabletu. Odpowiedz sobie na pytanie: gdzie ludzie (ogół amigowców) potrzebuje mocy procka. Odpowiedz to filmy HD i gry. Morphos jest w stanie odpalać filmy 1080p. OS4 na żadnym z dostepnych sprzętów nie jest. Altivec daje darmowe 30% przyspieszenie, niedocenianie tego układu to najwiekszy błąd społecznosci OS4
[#90] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii
Komputery nie ograniczają się do desktopów. Jakby nie patrzeć, Linux to:
- 25% rynku urządzeń mobilnych,
- 33% rynku serwerów (przy 65% dla całego segmentu Unix/Unix-like),
- 95% rozwiązań mainframe i superkomputerów.

Windows ma w tych segmentach udziały szczątkowe, porównywalne bądź mniejsze z Pingwinem na domowych maszynkach (jedynie na serwerach dorównuje Linuksowi).

Jakby nie patrzeć, wspomniany 1% na pecetach daje temu systemowi 3 miejsce w klasyfikacji rodzinnej (po Windowsie i Maku), co nie jest złym wynikiem.

Bazuję na tych samych statystykach które podałeś, ale z tego co pamiętam są mniej więcej odpowiadające stanowi faktycznemu (mam gdzieś w domu porównanie, musiałbym przerzucić papiery). Nie biorą one pod uwagę jednak rozwiązań wbudowanych, a i tu Linux jest dość silny - szczególnie w segmencie sieciowym, który niemal cały do niego należy.
Warto też dodać, że ISS (tak, ci z kosmosu) przechodzi na Linuksa pomysł

Amiga zawsze była sprzętem dla mas

Rzeczywiście, modele 1000, 3000, 4000 zdają się to potwierdzać
Winno się raczej zauważyć, że Amiga dysponowała modelami będącymi w zasięgu przeciętnego Kowalskiego.

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 23:48:18 przez Geekboy68k
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem