Komentowana treść: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii
[#121] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@XoR, post #120

Czym wg. ciebie różni się "wolna reimplementacja" od ogyginalnych schematów ? Jeżeli wszystkie amigowe kości z uwagi na szanowanie miejsca na mainboardzie (koszt) byłyby odwzorowane w 100 % po "nowemu" i wykonywałyby te same funkcje to toż to samo.....
Przecież tak postępują firmy od zawsze, np. Sony, Pierwsza powiedzmy PS2 była wielka, następne generacje już malutkie. Zmienia się proces technologiczny i upakowują wszystko, zmniejszają koszta - zwiększają zyski...normalne.

Dla mnie liczyłby się jakikolwiek scalak (sprzęt) na płycie aby robił swoje i był 100% zgodny z oryginałem. Mógłby być zrobiony z oryginalnych schematów albo zaimplementowany w jakimś Xilinixie...OK

Jeżeli każdy amigowy program by to rozpoznał, wykorzystał i się nie zawieszał byłoby git...i grunt że nie byłoby to UAE..





Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 14:45:08 przez Voyox
[#122] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@Voyox, post #121

Nie da sie tamtych starych schematow wkleic od tak copy i paste .... ok, racja . W gre wchodzi tylko konstrukcja od zera. Teoretycznie mozna dotrzec do oryginalnych ukladow, a wlasciwie prototypow ukladow AAA, ktore mialy zastapic AGA w nowej Amidze 5000 itp. . Rezygnacja z OCS/ECS/AGA i 68k byla brana juz pod uwage w samym Commodore.

http://en.wikipedia.org/wiki/Amiga_Advanced_Architecture_chipset
[#123] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii
Czym mam rozumieć iż nie ma żadnego archiwum które by trzymało dla potomnych rozwój elektronicznych układów ? Trochę to głupie i nielogiczne.
[#124] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii
Panowie, czy możecie wreszcie zejść na ziemię, i wrócić do dyskusji na temat?
[#125] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@altcomputing, post #124

Bardzo proszę, przenieś moje pytanie i odpowiedzi na nie do wątku, który założyłem



Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 21:35:59 przez Ender
[#126] Re: Wysyłka komputerów AmigaOne X1000 z trzeciej serii

@altcomputing, post #124

To moze najpierw na ziemie zejdzie amiga a eon czy jak im tam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem