Komentowana treść: Mediator Multimedia CD 2.3
[#61] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #60

A jakie wyniki z drivespeedem?

drivespeed usbscsi.device 0

Drivespeed jest w płycie SpiderCD, oraz w każdym archiwum softu do kontrolerów FastATA.

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 00:06:02 przez elbox
[#62] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #61

No właśnie tu jest problem dostaję odpowiedż "No disk in drive" Mam wersję 1.4,czy tu jest zonk?
[#63] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #62

A Poseidon jest w najnowszej wersji? 4.5?
Dwa razy pod rząd wywołując Drivespeed test za drugim razem nie rusza?
[#64] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #63

Tak wgrałem najnowszy,to samo po paru próbach..
[#65] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #64

A Trident wypisuje coś na dole? Bo może w ustawieniach Pena w Tridencie jest coś nieodznaczone.

Standardowo zaptaszkowane powinno być:
Simple SCSI
Fake Inquiry
No Initail Reset
Translate CMD6->CMD10
Max Transfer 2MB Auto-detect

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 00:16:53 przez elbox
[#66] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #61

Tak wiem tylko,że na archiwach z Fata jest wszędzie 1.2 a na płytce ze Spiderem mam 1.4..
[#67] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #66

Każda z wersji powinna działać.
[#68] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #67

Hmm,wszystko zaptaszkowane,może problemem jest,to że ładuje input.device przez Blizzkicka? Postaram się,to sprawdzić dodam,że wyniki w trybie MMU są lepsze o maks 300 KB.
[#69] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #68

Ciekawe czemu DriveSpeed nie widzi tego pena. Co to za model pena?

A może działa ze ScsiSpeed (4.2 by Michael Sinz)?
[#70] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #69

Jakiś no name,ale z Kingstonem 4GB DTSE9,to samo. Zaraz postaram się sprawdzić,gdzie się za tym rozejrzeć Aminet?
Dodam,że dyski lecą ok.
Kingston poprawił wyniki w niektórych testach o 0.50 MB/s

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 00:51:11 przez Grisza

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 00:56:33 przez Grisza
[#71] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #70

Od modelu pena bardzo dużo zależy. Kopiowałem dziś coś pod Poseidonem 4.5 w A1200 z 030 na starego 4-gigowego pena OCZ Rally2 i jak puściłem Drivespeed to pokazał mi 5MB/s, a na innych penach na tej konfiguracji jest z reguły 4.2MB/s. Karty BlizzardPPC mają niestety najwolniejszy interface do płyty głównej, co jeszcze bardziej widać w wynikach testów urządzeń podpiętych do kontrolerów FastATA.


Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 01:10:08 przez elbox
[#72] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #49

Oczywiscie, ze byla o tym informacja. Proponuje sledzic uwaznie wiadomosci.
[#73] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #69

Problem znaleziony,był nim panel na CF-ki i inne cuda.Po wpięciu bezpośrednio do Spidera drivespeed pokazuje 3,2 MB/s na buforze 2MB. Na buforze standardowym mam 2,7 MB/s. Tryb NO MMU,przełączenie na MMU poprawia wyniki minimalnie. Na pewno na "zwykłym" Blizzardzie,czy Apollo byłoby dużo lepiej.

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 09:13:20 przez Grisza

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 09:16:48 przez Grisza
[#74] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Jacol, post #41

Chętnie też dołączę się do zabawy. Dez3 pisał, że mu to działa. Ja próbowałem długo ale się poddałem. Walczyłem jednak przed wydaniem ostatnich poprawek. Może uda się dotrzeć na SACP to bym na tą okazję znów założył Mediatora.
[#75] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #54

Co do tej jednej funkcji gdzie różnica prędkości jest znacznie większa, to oczywiście oznacza to, że w trybie NO_MMU test poszedł nie pod blitterem karty graficznej tylko software'owo. Zgłosiłem to przed chwilą do sprawdzenia i poprawki w sterowniku.


Prace nad obiecaną poprawką w sterowniku do Radeona trwają. Testowe wersje trafiają do katalogu http://elbox.com/download/test/
Aktualna to ta.
[#76] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #75

Radeon.card 2.21 nie działa w trybie MMU=no (pojawia się obraz Workbencha, ale w górnym lewym oknie mały szary prostokąt i amiga jest zamrożona)

Test dla radeon.card 2.20
MMU=no

1024x768 32bit
Draw = 1297
--------------------
1024x768 16bit
Draw = 1503
--------------------
640x480 8bit
Draw = 2713


Radeon.card 2.20
MMU = yes

1024x768 32bit
Draw = 13692
---------------------
1024x768 16bit
Draw = 17164
---------------------
640x480 8bit
Draw = 23311

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2014 17:08:43 przez Pawelek
[#77] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Pawelek, post #76

Radeon.card 2.21 nie działa w trybie MMU=no

A wersja, która jest tam teraz?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 22:34:26 przez elbox
[#78] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #77

Postaram się dziś potestować,jeszcze takie pytanie odnośnie dwóch kart gfx w medku,to znaczy voodoo i radka. Czy można je mieć obie w slotach i nie będą się gryzły? Miałem tak,ale np pod 4.1 mimo wywalenia przypisu dla voodoo i sterownika karty nadal,to voodoo było faworyzowane a radka nie dało się odpalić. Pod 3.9 było ok wystarczyło usunąć radeon.card.
[#79] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #78

Pci.library pozwala na równoczesne korzystanie z obu kart. Podłączając je do różnych monitorów można na każdej z nich pracować na innym screenie w tym samym czasie.
1
[#80] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #79

Tego nie wiedziałem, Koniecznie muszę sprawdzić,co wtedy z przydzielaniem bufora DMA? Czy np radek może służyć za bufor a voodoo zostać "wolne"?
[#81] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #80

Gdy są zainstalowane i zainicjowane obie karty, to bufor dla kart DMA tworzy się tylko w Radeonie. Cała pamięć Voodoo jest do dyspozycji P96 i/lub do przydzielenia do pamięci systemowej.
[#82] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #81

Dzięki za oświecenie mnie w tym temacie byłem zielony. Nigdy nie próbowałem takiej kombinacji,czy było to możliwe wcześniej,czy tylko w nowszych wersjach pci.library? Pomysł super! Ciekawe,jak bedzie u mnie działać taka kombinacja. Dam znać gdy wypróbuję,czy ktoś już testował taki konfig?
[#83] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #79

Potwierdzam, też tak mam.

Bardzo fajnie pracuje się na dwóch blatach pod MACosem i fajnie się gra w symulatory z obsługą wielu monitorów (polecam A10 Cuba i F18) OK
[#84] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@BULI, post #83

Widzę,że mam zaległości w tym temacie. Trzeba bedzie się dokształcić..
[#85] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #77

Sterownik radeon.card 2.22 działa dobrze. Poniżej wyniki testu porównawczego, w którym widać poprawę.

Radeon.card 2.20 (MMU=no)
1024x768 32bit
Draw = 1297

Radeon.card 2.22 (MMU=no)
1024x768 32bit
Draw = 12729

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 17:24:58 przez Pawelek
[#86] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@BULI, post #83

Niestety u mnie nie jest tak różowo. Zapodałem dwie karty na raz voodoo jest w ostatnim slocie a radek na samej górze w trybie NO MMU nie działa SB i jest mróz. Zmiana na MMU sprawia,że SB działa i jest ok,ale za choinkę nie mogę skonfigurować Picasso,bo raz widzi radeona innym razem nie. Kiedy chcę dodać tryby,to są zaznaczone jako nieaktytwne i nic nie da się zrobić. Czy jest jakaś zalecana kolejność kart gfx w Medku i jak,to ogarnąć??
[#87] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #86

Niestety u mnie nie jest tak różowo. Zapodałem dwie karty na raz voodoo jest w ostatnim slocie a radek na samej górze w trybie NO MMU nie działa SB i jest mróz.

Obsługa 2 kart graficznych jest możliwa w Mediatorach do Amig wyposażonych w sloty ZIII. W Amigach A1200 też, ale tylko gdy sterowniki Mediatora działają w trybie MMU.

W trybie NO_MMU nie da się tego zrobić, bo nie da się zapewnić, aby programy piszące bezpośrednio do bufora liniowego karty graficznej zawsze trafiały w bufor właściwej karty.

Zmiana na MMU sprawia,że SB działa i jest ok,ale za choinkę nie mogę skonfigurować Picasso,bo raz widzi radeona innym razem nie. Kiedy chcę dodać tryby,to są zaznaczone jako nieaktytwne i nic nie da się zrobić.

Trzeba poprawnie skonfigurować przy pomocy P96Mode tryby graficzne obu kart, tak by ttryby graficzne obu kart były widoczne równocześnie. Kiedyś, gdy to robiłem, to o ile dobrze pamiętam, zacząłem od usunięcia poprzedniego pliku konfiguracyjnego (Picasso96Settings) z Devs: i utworzeniu go na nowo.
[#88] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #87

Wyświetliłem sobie zawartość pliku radeon.card w edytorze CED i zauważyłem odwołanie do biblioteki
petunia.library. Do czego to jest potrzebne ?
[#89] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@elbox, post #87

Chyba na razie zostanę przy niezawodnym VooDoo. Udało mi się odpalić dwie karty,lecz w trybie MMU pozbawiam się dostępu do PPC i WarpUP-a i nie popykam sobie w WipeOuta... Na razie wszystko fajnie śmiga na pci.library 9.11. Dzięki wielkie za wyjaśnienia i podpowiedzi. Czy nie dałoby rady zrobić jakiegoś przełącznika,który by wyłączał radeona bądż voodoo w sytuacji,gdy obie karty są zainstalowane? Nie trzeba by było tasować w Medku.
[#90] Re: Mediator Multimedia CD 2.3

@Grisza, post #89

U mnie Voodoo i Medek działają na raz w trybie NOMMU (stary Medek z nowymi MACHAMI) i SB, Spider i PPC działają poprawnie. W trybie z dwoma kartami na raz jest problem z aplikacjami Warp3D, bo jak pisze elbox jest problem ze sprzętowym odwołaniem się do pamięci graficznej danej karty (czyli Voodoo), reszta działa OK.

Gdy mam ustawione MMU=YES większość programów PPC też działa poprawnie, ale oczywiście Warp3D itp nie pójdą.

Co do konfiguracji P96Mode to musisz mieć widoczne w menu BOARD: obie karty.
Mogę podesłać Ci mój plik konfiguracyjny dla Radeona i Voodoo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem