Komentowana treść: Amiga Reloaded
[#1] Re: Amiga Reloaded
Wiadomo kiedy ma być dostępna, czy tylko w preorderze?
[#2] Re: Amiga Reloaded
Dźwiękowe wyjścia RCA zostaną
zastąpione wtykiem jack.


zamienił stryjek siekierkę na kijek siedzi, pije i chrupki
[#3] Re: Amiga Reloaded
I co, AmigaOS 3.x ma to ciągnąć przez następne 15-20 lat?
[#4] Re: Amiga Reloaded
Część sprzętu nowa ,częśc stara.Czy nie można odtworzyć ich tak jak motorolki w fpga?
[#5] Re: Amiga Reloaded

@MDW, post #3

TAK bo jest najlepszy .
A jaką masz alternatywę Amiga 4.1 ( Linux z pc wtyczkami do gier )?
Cena rewelacyjna.
[#6] Re: Amiga Reloaded
Jak bedzie to kupie, bo narazie nie wierze w to, że wyjdzie
[#7] Re: Amiga Reloaded

@MDW, post #3

Spoko, zrobi się nakładkę do łatki na patcha, dopisze się w Startup-sequence (koniecznie przed Setpatch) i będzie hulać kolejne -dziesiąt lat. Co z tego, że coś się czasem zwiesi, albo zbiesi? Zwali się na kondensatory najwyżej. Bo przecież system jest najlepszy
[#8] Re: Amiga Reloaded
To w co tę płytę będzie można wsadzić???
[#9] Re: Amiga Reloaded

@Amiga4ever, post #8

powiedział bym ci w co, ALE się powstrzymam
[#10] Re: Amiga Reloaded
Juz sie nie moge doczekac,mam nadzieje ze wyjdzie,sam myslalem o czym takim ale czlowiek nie ma wiedzy.
[#11] Re: Amiga Reloaded

@Dorian3d, post #5

Bardzo fajnie, tylko, ze nie ma na plycie cpu wiec jakas aca lub starego blizzarda trzeba miec. Wyjscia na monitor tez na plycie nie bedzie, do wyboru rgb amigowe + vga lub fliicker fixer z vga i hdmi.
Do tego trzeba tez dokupic sobie obudowe od a500 lub 1200, do tego klawa od ktorejs z nich. Nie wiem jak ta plyta ma pasowac do obu, chyba ze porty beda na sledziu i wymienne.

Jesli by to wyszlo to bym kupil tylko ze to bedzie wiecej niz te 200 ojro.
Jens tez musi przy okazji sprzedac swoje aca, x surf i flickerfixery/scandoublery.
nawet RTG (zegara) na plycie nie da. USB tez tylko na clockporcie :(
[#12] Re: Amiga Reloaded

@Ender, post #1

Gość zapowiedział ją ledwie 4-5 dni temu i nawet lutu jednego nie zrobił a ty pytasz, kiedy będzie dostępna... głową w mur

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 20:10:16 przez _arti
[#13] Re: Amiga Reloaded

@zgagato, post #11

Dla mnie byłby sens gdyby ten klasyk miał albo port, albo na płycie jakiegoś radeona i ppc. Nawet port byłby wskazany. A tak to oferta dla zatwardziałych klasykowców, a i to będą wybrzydzać. Podejrzewam że nikt dziś nie umie odwzorować logiki amigowych układów. To co udaje się zrobić do 'fpga' to tylko emulacja.
[#14] Re: Amiga Reloaded

@MDW, post #3

Jest jeszcze AROS 68K.
[#15] Re: Amiga Reloaded
Ja powiem tylko tyle. Nie pasuje mi taka specyfikacja. Nie jestem zainteresowany. Dziękuję, dobranoc.
[#16] Re: Amiga Reloaded

@Amiga4ever, post #8

Zamiennik oryginalnej płyty A500 i A1200, a może też A600. Do pierwszych chyba będzie uniwersalna, tak sądze po obsłudze klawiatur.
[#17] Re: Amiga Reloaded

@SuperBuster11, post #15

Ja zaczekam przy A1200 z Apollo i drugiej A1200 z BPPC i...raczej tak zostanę.OK
[#18] Re: Amiga Reloaded

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #16

Lepszy rydz niż nic !!!
[#19] Re: Amiga Reloaded

@Dorian3d, post #5

TAK bo jest najlepszy.

Gbyby to była prawda to byłoby wydarzenie na miarę perpetuum mobile. :) Niestety system operacyjny bez rozwoju nie może być stale dobry. No a niestety AmigaOS 3.x przestał się rozwijać, a setki, robionych w mniej lub bardziej "legalny" sposób, łatek zrobiły z niego niezłe zombie.

Idea AmigaOS jest genialna i osobiście dosłownie ją kocham. Dlatego uważam, że wręcz przestępstwem jest nierozwijanie jej. Tak rewelacyjne rozwiązania koniecznie powinny być rozwijane. AmigaOS wymagał przede wszystkim posprzątania i wprowadzenia do niego elementów, które do tej pory były często kulawymi nakładkami. Ten etap zarówno AmigaOS4 jak i MorphOS mają już za sobą. Teraz wreszcie można zacząć te systemy rozwijać dodając pewne funkcje. I to też się już zaczęło. Trudno mi pisać o AmigaOS4, bo go nie używam, ale MorphOS ma całkiem sporo rozwiązań, których bardzo brakowało w AmigaOS 3.x. Są to drobiazgi ale przez lata bardzo mi ich brakowało. I przede wszystkim SĄ W STANDARDZIE. Nikt sobie nie zawraca głowy łatkami czy innymi rozwiązaniami skoro system ma już w sobie to co trzeba. Nadmiar rozwiązań wbrew pozorom nie jest dobry. Ja tam wolę mieć jeden dobry GUI niż 10 dobrych i złych. Dzięki temu wszystkie aplikacje są spójne. Teraz wreszcie system można zaktualizować nie niszcząc ustawień użytkownika, nie nadpisując jest kolekcji bibliotek, fontów... Początkowo uważany za wadę podział na SYS i MOSSYS, teraz stał się wręcz prezentem od losu. SYS dla użytkownika, MOSSYS dla twórców systemu.

Tylko o czym ja mówię... Coś takiego jak aktualizacja systemu w świecie AmigaOS 3.x nie istnieje od wielu lat więc to tak jakbym opowiadał ślepemu o kolorach.
[#20] Re: Amiga Reloaded

@_arti, post #12

Czyli marzyciel, myślałem, że już z tego wyrośliśmy po wielu bajkach z mchu i paproci. cenzura Jak ktoś coś zapowiada, to powinien mieć przynajmniej jeden działający prototyp, a nie ściemniać, bo jakoś IndiAGA nie usprawnił jak obiecał.

PS. W takim razie zapowiadam, że wyjdzie Pegasos 4 z 8 rdzeniowym APU PPC. Proszę o newsa. Jestem rozczarowany.
[#21] Re: Amiga Reloaded

@MDW, post #19

Niestety nie ma MorphOS na klasyka więc nie mówmy o tym systemie tutaj. Nowa płyta główna musi chodzić na OS 3.x. Dziwi mnie jedno że narzeka się na drogie stare płyty głowne do A1200 i jak coś ma wyjść nowego z drobnymi ulepszeniami to też jest coś nie tak , zawsze coś nie pasuje.
Mnie ten projekt jest ok a jakby pamięć chip mogła by mieć 4mb to by było super.szeroki uśmiech
[#22] Re: Amiga Reloaded

@djpiotrs, post #21

Ograniczenia tylko do ACA albo do starych i drogich Blizzardów ssie mocno. Czemu nie wrzucić jakiegoś proca w fpga jak to ma miejsce w Vampire dla A600?
[#23] Re: Amiga Reloaded
Skąd wezmą oryginalne układy specjalizowane? Z oryginalnych płyt? ;)
[#24] Re: Amiga Reloaded

@Daclaw, post #23

Tak.
[#25] Re: Amiga Reloaded

@grxmrx, post #24

Super. Jak zrobić dżem do pączków:

1. Kupujemy dużo pączków.
2. Wydłubujemy dżem.
3. Dżem wykorzystujemy do zrobienia pączków.
[#26] Re: Amiga Reloaded

@Daclaw, post #23

Raczej tylko, no chyba że są jakieś leżaki magazynowe tych układów o których my nic nie wiemy.

Z drugiej strony to jak już decydujemy się na produkcję nowej płyty głównej to:

1. Powinni zrezygnować z niestandardowych gniazd - do portu Video (też uważam, że powinien być wbudowany scandoobler i złącze VGA, które dalej jeszcze jest standardem, a najlepiej HDMI) i złącza do stacji dyskietek z tyłu 23 pin i zastąpić je innym bardziej uniwersalnym, a najlepiej odpowiednik gotka zainstalować w miejsce flopa gdyż stacja dyskietek to przeżytek, a nowych dyskietek i stacji dysków nikt już nie produkuje.
2. w miejscu gniazd do kart CF powinny być złącza SATA, bardziej uniwersalne.
3. Gniazdo do klawiatury i myszy mogło by być już USB.
4. Oczywiście powinna być możliwość zainstalowania procesora dla tych co nie chcą karty ACA lub innej. Jednym słowem najlepiej by było jakby karta ACA była zintegrowana z płytą główną.

Jedyny plus to gniazdo od zasilacza laptopowego i w sumie faktycznie jedyny.

Ale ja na dzień dzisiejszy gdybym miał wybierać to chyba wolał bym kupić Mista niż taką płytę główną, gdyż jest bardziej funkcjonalny.



Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 23:10:24 przez gilban
[#27] Re: Amiga Reloaded

@gilban, post #26

W sumie masz rację co do Mista.
[#28] Re: Amiga Reloaded

@MDW, post #19

Dla jednych wada dla innych nie, mi się zawsze podobało łatanie systemu, grzebanie sprawdzanie, testowanie czy i jak działa i nadal to robię. Oczywiście to że nowe systemy się rozwijają zaliczam na plus, ale jednak grzebanie w OS3.x sprawia mi wielką frajdę.
[#29] Re: Amiga Reloaded

@Hellena, post #28

offtop mode on
Popieram w całej rozciągłości. Dla mnie największą frajdą jest właśnie .. rozwiązywanie problemów i zmuszanie np. programów przeznaczonych na amige 1200 by działały na ami 500 z aca 1232 oczywiście nie w sposób programowy - na to jestem za cienki)
offtop mode of
Jako że od jakiegoś czasu przymierzam sie do kupienia ami 1200 POWAŻNIE się zastanowię nad tą płyta - dla mnie musi być spełniony jeden warunek - dema muszą na niej działać BEZBŁĘDNIE przynajmniej w 95% inaczej nie ma to dla mnie sensu (demoscena oprócz grzebania w systemie to dla mnie sens amigowania)
[#30] Re: Amiga Reloaded

@Hellena, post #28

Dla jednych wada dla innych nie, mi się zawsze podobało łatanie systemu, grzebanie sprawdzanie, testowanie czy i jak działa i nadal to robię. Oczywiście to że nowe systemy się rozwijają zaliczam na plus, ale jednak grzebanie w OS3.x sprawia mi wielką frajdę.

Ale partycja systemowa w MorphOS czy AmigaOS4 nie jest zaspawana. :) Grzebać można tak samo albo nawet bardziej. To nie jest OSX. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem