[#1] Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie
Jako, że dawno nie było żadnego wyniku z Krakena czy coś to odpalilem LUbuntu LiveCD (14.04) na PowerMacu G5 Dual Core 2,3 GHz i zrobiłem ten test pod Firefoxem 47.0. Wynik jest rozczarowujący - najwyraźniej jest wolniej niz na OWB pod MorphOSem:

414136.1ms +/- 0.8%


Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 15:31:55 przez recedent
[#2] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #1

Myśle że szybciej będzie na MacOS i TenFourFox bo tam jest zoptymalizowany JIT dla PowerPC i dedykowane kompilacje dla G5. W sumie zaraz pokuszę się o test na moim G5 1.8.

Total: 13035.1ms +/- 1.3%

TenFourFox 45.7.0 na osx tiger, cpu g5 1.8

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 16:39:16 przez jarokuczi
[#3] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@jarokuczi, post #2

Tak, wiem o tym. Na OS 10.4.11 TenFourFox Feature Parity Release 1 na dokładnie tym samym sprzęcie robi 8385.7ms. Po prostu myślałem, źe dedykowana (i teoretycznie zoptymalizowana pod G5) dla PPC dystrybucja Linuksa poradzi sobie lepiej niż jakiś MorphOS.
[#4] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #3

Dystrybucja dystrybucją. TenFourFox jest specjalnie zoptymalizowany pod G5 i ma dedykowany PowerPC JIT. Czego nie da się zrobić w Firefoxie ze względów licencyjnych.
[#5] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #3

TenFourFox Feature Parity Release 1 na dokładnie tym samym sprzęcie robi 8385.7ms

Z ciekawości odpaliłem ten test na starym Laptopie ( Core i3 - 330M 8GB Ram, GeForce 330M 1 GB, Win 10, FF 55.03) i wyszło mi 5321.2 ms .

TenFourFox pod MacOS 10.4.11 na PPC G4 1.5 GHz ma 21323.6 ms, natomiast pod MorphOS 209573.9 ms .

Java jest masakrycznie wolna jak widać pod OWB, jednak przyznam szczerze, że OWB i przeglądanie stron działają jakby szybciej pod MorphOS-em niż pod MacOS :) , no ale to tylko moje odczucie :)
[#6] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@trOLLO, post #5

Nie Java, tylko JavaScript.
[#7] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@trOLLO, post #5


Java jest masakrycznie wolna jak widać pod OWB, jednak przyznam szczerze, że OWB i przeglądanie stron działają jakby szybciej pod MorphOS-em niż pod MacOS :) , no ale to tylko moje odczucie :)


Ten benchmark nie testuje w ogóle responsywności UI tylko działanie silnika JS. Niestety firefox jest przysłowiowe "100 lat za rdzennymi afrykanami" jeśli chodzi o renderowanie stron. Mamy już w każdym mainstreamowym systemie przynajmniej 2 rdzenie w CPU a FF renderuje UI na jednym wątku. Mozilla cały czas pracuje nad nowym silnikiem servo który umożliwi rendering na wielu wątkach.
[#8] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #1

Jako ciekawostkę dodam benchmark dnetc (czyli popularny klient RC5/OGR).

Najpierw OGR-NG (porównujemy rdzeń Scalar, najszybszy dla X5000/020):

mój G5 2,7 GHz - jeden procesor:

22,812,159 nodes/sec.

W porównaniu do komputera AmigaOne X5000/020:

20,136,464 nodes/sec

A teraz RC5 (porównujemy rdzeń KKS 604e, najszybszy dla X5000/020):

G5: 5,837,713 keys/sec

X5000/20: 5,590,276 keys/sec

A teraz, dla pełnego obrazu - najszybsze wyniki dla G5:
OGR-NG (KOGE 3.1 Hybrid): 41,849,279 nodes/sec
RC5-72 (KKS 7450): 19,692,869 keys/sec
[#9] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #1

Dopadłem Maca Mini 1,5 GHz i zrobiłem na nim Krakena.

Wynik pod OSX 10.5.8 i najnowszym TenFourFoxem: 17539.5ms
[#10] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #9

Podejrzewam, że gdyby TenFourFox został skompilowany pod Morphosa to jeszcze szybciej by to działało, gdyż sam system jest nieporównywalnie szybszy. OSX 15.5.8 jednak jest bardzo ociężały.
[#11] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #9

To wspaniała wiadomość
[#12] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #9

Sunspider na Macu Mini 1,5 GHz pokazuje 6012.6 ms. Zrobię jeszcze Jubimarka.
[#13] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #12

Czekam w napięciu na wyniki
[#14] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #12

pamietaj żeby zwiększyć priorytet trance przed testem lightwave3.5
[#15] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@michal_zukowski, post #14

Bawiłem się tym już i w praktyce niewiele to przyniosło (parę sekund chyba oszczędności). Ale sprawdzę, czemu nie?
[#16] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #15

Mac Mini 1,5 GHz robi w Jubimarku 7 min. i 13 sekund (433 sekundy).
[#17] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #16

PowerBook G4 1,67 GHz (A1138) robi w Jubimarku 6 min. i 38 sek. (398 sekund).
[#18] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #17

Ten sam sprzęt pod OSX i TenFourFoxem robi w benchmarku Kraken 16724.9ms.
[#19] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #1

Kolejna ciekawostka - na moją prośbę kolega tlosmx wykonał benchmark Krakenbench na PowerMacu G5 Quad (4x2,5 GHz) pod Linuxem (Ubuntu Mate 16.04, Firefox 47). Wynik niestety też dość rozczarowujący (brak JIT dla JavaScriptu robi swoje): w skrócie - 354917.1ms +/- 0.3%. Masakrycznie wolno, nawet porównując do OWB i MorphOSa na G5 2,7 GHz (przypominam: 108643.5ms). A ten komputer ma do dyspozycji znacznie więcej (szybszej) pamięci i cztery rdzenie vs jeden.
[#20] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #19

Jako że wreszcie PowerMac Dual G5 przeszedł kompeltną modyfikację, z ciekawości przeprowadziłem kraken test na MacOS X 10.5.8 pod :

- Leopard WebKit 603.3.3 - 110603.0 ms
- TenFourFox Realese 4 - 11045.3 ms
- TenFourFox Realase 5 - 11209.5 ms

Dalej powtórzę to samo co kilka komentarzy wyżej, mimo iż w JAVA TenFourFox jest szybsza, to pod Safari przeglądanie stron jest "płynniejsze" . TenFourFox strasznie się "tnie" przy scrollowaniu itd. czego nie mam przy Safari WebKit :)
[#21] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@trOLLO, post #20

A ile Dual 2,0 robi pod MorphOSem?
[#22] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@trOLLO, post #20

A ja powtórzę to że JavaScript czyli skrypty w przeglądarce. To nie JAVA czyli programy skompilowane do kodu bajtowego wymagające do uruchomienia wirtualnej maszyny java (JVM). Jedyne co mają wspólnego Java i JavaScript to to że oba to języki programowania (zupełnie różne) oraz część nazwy.
[#23] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #21

a) 141895.7ms - G5 2.0 dual
b) 187730.3ms - G4 1.67 (to tak przy okazji zrobiony test)

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 14:29:07 przez deez
[#24] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #21

A ile Dual 2,0 robi pod MorphOSem?

MorphOS 3.9 - OWB 1.24 - 152342.4 ms :)
[#25] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@trOLLO, post #24

To ustalcie jedną wersję, chłopaki Skąd różnica 10 sekund w Waszych wynikach? Przyznać się, kto podkręcał G5?

Ciekawe co ma największy wpływ na wydajność OWB - wielkość okna? rozdzielczość ekranu? Głębia kolorów? Inne programy w tle? Aż chyba sam sprawdzę.
[#26] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #25

W jednym siedzi Radeon 9800 PRO a w drugim Radeon 9600 PRO. Jakieś różnice pewnie są, rozdzielczość ekranu też swoje robi.
[#27] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@gilban, post #26

U mnie siedzi aktualnie zwykły 9600... natomiast 9800 pro wyzionął ducha już jakiś czas temu (znaczy się działa ale na ekranie są kiszki, no i pamięci zrobiło się 16MB zamiast 128MB).
[#28] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #25

Hmm, być może używam innej wersji OWB niż kolega. Mam jakąś betkę (ale bardzo starą, żebyś nie myślał zaraz, hehe), może najlepiej będzie jak podam jej MD5.
OWB odpalone jest zaś na osobnym ekranie (bez 3D), rozdzielczość 1280x1024, 24bit. W tle dnetc.
[#29] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@deez, post #28

W tle dnetc.


No to mamy winowajcę.
[#30] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #29

Zaraz, zaraz... to odpalony w tle dnetc pomaga OWB w uzyskaniu lepszego rezultatu ?!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem