[#31] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #25

sprawdziłem drugi raz i mam 150110.3 ms a za trzecim razem 150482.0 ms .

Ciekawe co ma największy wpływ na wydajność OWB - wielkość okna? rozdzielczość ekranu? Głębia kolorów? Inne programy w tle?

Ja mam ekran 1920x1080 , MorphOS 3.9 z pakietem Chryssaliss i może to jest winowajcą, ciężko powiedzieć :)
[#32] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@trOLLO, post #31

A spróbuj odpalić z płyty MorphOSa, w ten sposób będzie działać tylko niezbędny stuff.
[#33] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@trOLLO, post #31

Odpal dnetc w tle, hehe.
[#34] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@trOLLO, post #31

Wynik drugi, zrobiony bez dnetc:
142414.4ms
Jak widać dnetc rzeczywiście pomaga
[#35] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@deez, post #34

Może jest w tym coś? W sensie - wprowadza procesor od razu na wysokie obroty? Aż z ciekawości sam sprawdzę.
[#36] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #35

Eee tam, wg mnie za mała różnica aby było coś na rzeczy.
[#37] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #35

wprowadza procesor od razu na wysokie obroty?
Nie wiem jak w G5, ale na PowerBooku jest dokładnie tak. MorphOS obsługuję cechę procesora 7447A zwaną Dynamic Frequency Scaling. Polega to na podzieleniu zegara przez dwa, jeżeli procesor nie ma nic do roboty. Pamiętam, że jak robiłem testy moich procedurek w AltiVecu, to przy testach zawsze w tle odpalałem dnetca, żeby wybić procesor z DFS-a. Dopiero wtedy wyniki były powtarzalne.
[#38] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@Krashan, post #37

Powtórzyłem z klientem dnetc i wyszło 108007.9ms - szybciej o 0,6 sekundy od dotychczasowego wyniku. Tylko mi się wygaszacz włączył w międzyczasie, więc odpalę jeszcze raz.
[#39] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #38

Kolega tlosm podzielił się wynikiem z TenFourFoxa na G5 Quad 2,5 GHz. Wyszło mu 8187.4ms (dla porównania: 2,3 Dual Core robi bardzo podobny wynik - 8385.7ms, a Dual Processor 2,7 z kolei - 8641.7ms).
[#40] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #38

Z ciekawostek szeroki uśmiech

Wymieniłem dotychczasowe pamięci DDR 1 400 ( CL3-3-3-5 )SAMSUNG na inne DDR (CL1.5-2-2-5) GEIL i teraz na tym samym systemie na tym samym OWB mam 140952.3 ms .

Czyżby PPC G5 był aż tak wrażliwy na RAM
[#41] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@trOLLO, post #40

A to jest ciekawe co piszesz. Ja na ten przykład zanabyłem moje DDRy od Chińczyka, nie myślałem, żeby miały jakieś krytyczne znaczenie.
[#42] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #41

A to jest ciekawe co piszesz. Ja na ten przykład zanabyłem moje DDRy od Chińczyka, nie myślałem, żeby miały jakieś krytyczne znaczenie.

Z czasów kiedy miałem PC z Windowsem, to w różnych syntetycznych testach zmiana RAM na szybszy dawała czasami ogromne różnice w wynikach. No ale Kraken chyba ( z naciskiem na CHYBA ) nie jest takim "syntetykiem" . Tak czy inaczej, na chwilę obecną różnica jest tylko w krakenie, inne benchmarki ( GeekBench 2, Cinebench 11.5, Xbench ) nie pokazują w ogóle różnicy, albo różnica jest na poziomie błędu pomiarowego .

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 13:02:31 przez trOLLO
[#43] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@trOLLO, post #42

A benchmarki typu dnetc?
[#44] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #38

Pod 3.10 i "nowym" OWB mój wierny PowerMac G5 Dual 2,7 GHz robi 104108,7 ms - czyli poprawił wynik o kolejne 4 sekundy (i to bez dnetc w tle).
[#45] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #44

błąd pomiaru
[#46] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #44

To ja tylko dodam (bo może nie wszyscy śledzą MorphZone), że obiecywany przez największych proroków JIT dla JavaScript jednak ujrzy światło dzienne. Bigfoot się zaktywizował (częściowo dzięki nieugiętej postawie pampersa) i obiecuje, że temat skończy.

[#47] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #46

Myślę, że Minionki powinny być albo niebieskie, albo przynajmniej mieć Motylki na ogrodniczkach
[#48] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@KM, post #47

Ech te mosowce - wybredne i niewdzięczne...

[#49] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #46

Ale za szybko bym sie nie spodziewal.
Ostatnio przegladajac serwery Q3 kilka razy go(?) spotkalem.
Jednak nie wiem czy to faktycznie on bo na haslo: "Krowa jest zielona" nie zareagowal. (taki insajd dzok)
[#50] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@Phibrizzo, post #49

Mam nadzieję, że go nie zabiłeś, bo wtedy pozamiatane ;)
[#51] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@Phibrizzo, post #49

Może testuje sterowniki 3D do Radeonów z serii HD6790, HD6850 i HD6870, a Ty mu tyłek jakąś zieloną krową zawracasz... Matko...

[#52] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #51

Testuje Polaris 10 XT a nie jakieś stare paście
[#53] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@wali7, post #50

Spokojnie, bestyja jest trudna do ubicia

-----------
Recedent, pozwol ze nie odpowiem na ta prowokacje, gdyz nie znasz paru faktow cafe
[#54] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #44

Pod 3.10 i "nowym" OWB mój wierny PowerMac G5 Dual 2,7 GHz robi 104108,7 ms - czyli poprawił wynik o kolejne 4 sekundy (i to bez dnetc w tle).


3.10 poprawia szybkość działania całego systemu, więc to nic dziwnego.
[#55] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@Jacek Piszczek, post #54

A masz jakąś hipotezę czemu prędkość z jaką działa RAM nie ma praktycznie żadnego wpływu na ogólną wydajność, a moduł G5 1,6 GHz daje lepsze wyniki distributed.net niż moduł 1,8 GHz?
[#56] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #55

Jeśli dość (całość?) kodu mieści się w cache, to prędkość RAMu będzie miała mniejsze znaczenie. To może też tłumaczyć różnicę między procesorami.
[#57] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@Jacek Piszczek, post #56

A skąd taka dramatyczna różnica w wydajności pomiędzy G5 1,8 GHz (OSX: pamięci PC2700 - ok. 7.000.000 nodes/sec, pamięci PC3200 - ok. 14.000.000 nodes/sec, zaś na MorphOSie nie ma żadnej różnicy - tu i tu było ok. 21.000.000 nodes/sec) a 2,0 GHz (OSX: pamięci PC2700 - 23.000.000 nodes/sec, PC3200 - ok. 24.000.000 nodes sec, z kolei na innym komputerze 32.000.000 nodes/sec)? Pomyśleć by można, że wyniki między tymi samymi modułami CPU powinny być porównywalne? Coś jeszcze musi mieć (i to niemały) wpływ na wydajność testu klienta distributed.net. Do tego wszystkiego zwykły PowerMac G4 1,5 GHz okazuje się mieć większą wydajność od G5 2,0 GHz (robi ok. 35.000.000 nodes/sec). Ktoś rzucił hasło, że G4 ma wydajniejszego AltiVeca. Prawda-ż to?
[#58] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #57

Jeśli pod OSX kod się nie mieści w cache (bo np. działanie kernela wymusza cache flush), to wtedy masz opóźnienie wynikające z konieczności zaciągnięcia kodu z RAMu w czasie wykonywania. I wtedy szybkość dostępu do tego RAMu będzie miała wpływ na wynik.

Te same moduły ? A na pewno? Musiałbyś odczytać oznaczenia z samego procesora i modułu, żeby to ustalić.

Niestety nie wiem jak to wygląda z AltiVec.
[#59] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@Jacek Piszczek, post #58

Myślisz, że w jednym przypadku masz zwykły PPC970, a w drugim fx? Ale przyrost prędkości (przy tym samym taktowaniu) rzędu 30%? Nie możet' byt'!

trOLLO jeszcze zrobił ciekawy numer - na G5 2,0 GHz uruchomił OSX z dysku SSD (wynik: ok. 24.000.000 nodes/s), a potem z "talerzowca" (wynik: ok. 33.600.000 nodes/s).

Dla mnie wniosek jest jeden: wydajność klienta distributed.net jako benchmark jest do bani. Wyniki dziwaczne, trudno porównywalne, częściowo tylko spójne.
[#60] Re: Jubimarki i Krakenbencze na MorphOSowym sprzęcie

@recedent, post #59

A ja obstawiam, że Apple ("ogrodnik") zastosowało jakiś myk w sprzęcie i swoim sytemie. Znani są z różnych dziwactw. Pytanie tylko, czy faktycznie usprawnia/ przyśpiesza to pracę, czy oszukuje klienta końcowego jak sterowniki diesli w autach podczas pomiaru na stanowiskach kontrolnych. Stąd pomysł, a sprawdź na jakimś Linuksie, zobaczymy do czego będzie mu bliżej do tego co pokazuje MorphOS, czy MacOS. Wtedy możemy przyjąć, że MacOS jest tak boski, że inne mu nie dorównują albo szukać spisku.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 15:49:55 przez KM
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem