[#31] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@MinisterQ, post #30

i mnie też ;), ale nie z kompaktu bo nie chcialo ruszyć

przegralem na czystą, bootującą partycję zawartość dyskietki Install3.1 a potem juz zawartosc płyty (coś się z fontów nie skopiowało ale pie***ć fonty). resetlevel jest ustawiony na 1 i na razie nie korzystam z kickstartu

ps. moj konfig jeśli chodzi o amige to 603@240mhz
64 mb ram i bwizja
[#32] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@MinisterQ, post #30

Chociażby valwitowi.

valwit nigdy nie powie jak tego dokonal. Pozatym...pozatym on chyba nawet testuje MOSa od zawsze
[#33] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@rzookol, post #31

Bycmoze mam problem sprzetowy. Wszystko sie wyjasni gdy zainstaluje, kiedys, AOS4.
[#34] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@Andrzej Drozd, post #29

Sprawdz z innym CDFSem i przeformatuj partycje przed kopiowaniem plikow. MorphOS/PUP byl testowany na zarowno A1200 jak i A400. Jesli Twoj cdfilesystem z 68k nie dziala prawidlowo, to polecam zabootowanie z CD i przekopiowanie plikow juz spod MorphOSa. I to z shella, kolego, z shella. Prawdziwy Amigowiec powinien wiedziec jak :)

PS. moze sformatowales partycje jakims filesystemem, ktory ma ograniczenie dlugosci plikow? Polecam SFSa. Odradzam FFSa. Albo moze po prostu Dopus, ktorego uzywasz, ma takie ograniczenie? Komenda copy juz go nie ma, bedzie tez szybsza. Shell nie boli.
[#35] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@rzookol, post #31

zawartość dyskietki Install3.1


O, dobry pomysl. Zdaje sie ze kiedys juz ktos "psioczyl" na MOSa (chodzi o Pegaza). Niestety nie mam juz WB3.1 (na dyskietkach). Moze byc 3.0? A jezeli tak, to co jest nie tak z tym 3.0?



Ostatnia modyfikacja: 26.08.05 11:14
[#36] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@Andrzej Drozd, post #32

pozatym on chyba nawet testuje MOSa od zawsze

No tak. Najpierw było w wyobraźni, a od kilku dni - już realnie. :)

[#37] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@jacaDcaps@work, post #34

rawdziwy Amigowiec powinien wiedziec jak

mount cd0: ?
[#38] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@MinisterQ, post #36

Hehe
[#39] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@Andrzej Drozd, post #35

miałem taką to zgralem taką ;),
chyba na MZ napisali ze w libs: musi siedzieć 68040.library bo jest do czegos tam wymagana

tylko zrób to na pustej partycji i ustaw jej największy priorytet bootowania. ja mam zformatowaną na ffs (tym starym, bo jak bedziesz miec mosa to bedziesz miec i nowy - z długimi nazwami - ale wtedy pod zwykłym amigaos te partycje będą ndos ;) ), w bootmenu bppc jest wszystko wyłaczone. no i jka napisalem wczesniej wystarczyło przegrac płyte (zamieniony na nowy został tylko s-s, ale w samym s-s nie grzebałem). pliki przegrywalem pod filemasterem i nie licząc paru fontów wszystko poszło ale jak juz napisalem pie***ć fonty :)
[#40] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@rzookol, post #39

Zaczne od nowa. Ale tym razem na SFS. Za "dwa tygodnie" dam znac co sie dzieje.
[#41] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@rzookol, post #39

musi siedzieć 68040.library

A MSTeam o tym wie?

PS. Czytalem o tym na Execu odnosnie A4000.
[#42] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@Andrzej Drozd, post #37

Chodzilo o skopiowanie z shella jesli dobrze zrozumialem...

copy cd0:#? xxx:mos ALL DEEP

albo siakos tak...
[#43] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@Andrzej Drozd, post #41

'O' Ci wypadlo przypadkiem, czy celowo? ;)

Zbieramy liste zauwazonych problemow i postarami sie je naprawic w miare mozliwosci
[#44] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@Masta Krishna, post #42

W tym przypadku raczej target powinien byc xxx: ;)
[#45] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@jacaDcaps@work, post #43

coś jest nie tak z tymi listami wyboru w mui, nie powinny sie tak długo otwierać (sprawdze jeszcze z mui4 ale z uwagi na debug bedzie pewnie wolniej)

pare razy zawisilo mi sie system settings przy edycji rozdzielcznosci/modeedit ale to moze byc wina sprzętu

no i nie działa filemaster, a na pegazie działa, grrr ;)
[#46] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@jacaDcaps@work, post #43

'O' Ci wypadlo przypadkiem, czy celowo?

Czasami trzeba robic rozne rzeczy, aby zwrocic na siebie uwage. Jednak w tym wypadku to kiepska klawiatura Chicony + pospiech :)


Zbieramy liste zauwazonych problemow i postarami sie je naprawic w miare mozliwosci

Jakby co to jestem chetny do wszelakich testow. Jakbym nie byl to pewnie bym sie tak nie produkowal. Choc kto wie? Trolem jestem, zagrodowym, ale jednak trolem...
[#47] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@Andrzej Drozd, post #46

Wiesz akuratnie trafiles blednie Chicony to najlepsze klawierki jakie widzialem
wytrzymale,nie zacinaja sie, maja klik ,czyscisz
je odkrecajac srubki i wyciagajac bebechy potem szorowanie szczatka etc..

mediatech to najwieksza nedza,
IBOX moga byc nawet,
etc...

[#48] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@AmiChris, post #47

Wiesz akuratnie trafiles blednie Chicony

Wiem, trafilem na wadliwy egzemplaz na gumkach. Za to palce od trzaskania w kalwiere mi sie wzmocnily. Na poczatku bolaly a terez sa jak skala. Wady tego teZzsa - czesto duzo osob nie rozmuie co pisze na gg (mam nawyk "enteru"). Ale to juz jest drobiazg ;)
[#49] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@Andrzej Drozd, post #29

Poszedł mi od pierwszego szlagu, iso (md5sum: 97f4295feef3db5a42954e664570ec4d) podmontowałem z pliku, zawartość skopiowałem dopusem4 na drugą partycję (ważne SFS (nie musi być pusta)) i dałem tej partycji najwyższy priorytet hdtoolboxem, reset i jest Ambient, żadne czary. Sprzęt to A1200 BPPC 040/25/ppc160 tzw. defective i oczywiście BV, ramu mam 64MB. Nie potrzeba niczego dogrywać (68040.library czy jakiekolwiek inne), wadą IMO jest standardowe ustawienie rozdzielczości na 800x600 50Hz bo niektóre monitory mogą nie złapać tak niskiego odświeżania. Po starcie systemu jest około 40MB, resetlevel 1 to tak w wielkim skrócie. Co do prędkości to występuje efekt 1-2 sekundowego zatrzymania przy uruchamianiu programów pod mui a dla przykładu mosowy lha testuje archiwum morphos145pup.iso.lha w 10s, to samo archiwum lha 1.50r 040/25 testuje przez 62s.

Dodane:
Zapomnialem dopisać że flashrom mam przedostatni czyli ten bez obsługi pci.

To jeszcze raz ja: :)
Po starcie systemu jest 42MB wolnej pamięci, wyjąłem jednego simma czyli mam 32M, odpaliłem i Ambient poszedł , teraz pozostało 10MB wolnej pamięci.


Ostatnia modyfikacja: 27.08.05 08:03



Ostatnia modyfikacja: 27.08.05 08:22
[#50] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@Sylwester, post #49

Na MOS 0.4 zostaje mi z 32MB podobnie (z WB) jak na grabie widać w komentarzach i arch podanego linka, a nie miał jeszcze Trance bardzo ciekawe. Sprawdź ile pokazuje tobie SysSpeed MIPS pod 1.4.5 (bo może Trance defaultowo nie działa) emulując procesor 68k?

Zrób też porównanie między LHA (ostatnia to 2.11) w wersji na WarpOS to będzie bardziej wiarogodny test :)

Sprawdź czy tobie FileMaster działa?

Sprawdź czy to czasem przez DEBUG w startup loadera ten MUI tak nie zwalnia bo mnie gfx w MOS przyspieszyła jak to wyłączyłem :D

Aha natywne MUI 3.9 w MOS 0.4 ma ładnego kopa w porównaniu do tego co widzę u mnie na 68k 040/30 MUI 3.8 :)

Czekam na odpowiedzi
[#51] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@Sylwester, post #49

wadą IMO jest standardowe ustawienie rozdzielczości na 800x600 50Hz bo niektóre monitory mogą nie złapać tak niskiego odświeżania.


To jednak sprawdze jeszcze z monitorem od peceta. Ale dranstwo jest nowsze i jezeli nie lapie to klapa. Mozlie ze stystem sie wczytuje, o ile to trwa rzeczywicie okolo 5 sekund (sama praca HD bez resetu)...

PS. Mala prosba. Czy moglbys podkrecic troche Permedie2 lub podeslac prefsy (nie pamietam czy zapisuje gdzies tam czy do ikonki), przynajniej do 31 kHz na 60 Hz? Moze byc wiecej.
[#52] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@Andrzej Drozd, post #1

U mnie jest taki problemik (chyba nic poważnego):
cosik się chwilę ładuje i na ekranie pokazuje się logo MOSa z motylkiem i nic ponadto. Ktoś może mi coś doradzić? Ekran wygląda na cgxbootpic.library
[#53] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@niezalogowany Prince, post #52

Jezeli to tylko cgxbootpic.library to wykasuj go z libs:
Ja tak zrobilem na WB3 i pomoglo. Poki co ja nawet nie widzialem nawet tego zawieszonego logosa MOSa
[#54] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@Andrzej Drozd, post #53

wywaliłem cgxbootpic.library. Teraz jest nic :D Czarny ekran. W tym MOSie nawet dir nie ma.
[#55] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@niezalogowany Prince, post #54

Cale C: masz w Sys:Morphos/c/
[#56] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@Andrzej Drozd, post #51

To jednak sprawdze jeszcze z monitorem od peceta.

Wciaz nie dziala jednak nie musze sprawdzac. Nie wiem dlaczego wczesniej na to nie wpadlem. Odplilem CGXMode z prefsow w trybie testowym i monitor lapie 800x600 31.25 kHz na 50 Hz.
Pomalu przestaje wierzyc w to, ze kiedykolwiek odpale tego MOSa...
[#57] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Problem

@Andrzej Drozd, post #56

Kup kabel null-modem, podłącz do PCta, odpal jakis terminal a z linii startowej mosa usuń ramdebug,disableled i dodaj "init initresident" do edebugflags. Zobacz co się dzieje z logiem.
[#58] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Jacek Piszczek, post #57

No i ruszyl!
Tak jak sugerowal Sylwester, wygospodarowalem partycje SFS. Przekopiowalem wszystko bez zadnych zmian, nawet z cgxbootpic.library :)

System odpalil sie w 800x600 i tak jak bylo wsponiane w dziwnych czestotliwosciach, tak ze ledwo zauwazylem rozwijne menu. Znalazlem tam cos jak "system prefs", niestety komp sie zamrozil oprocz myszki. Wylaczylem po 3 minutach. No to teraz bede mial zabwe na sobotni wieczor z konfiguracja, obcieciem detali doprowadzeniem tego do ludzkiej rodzialki czyli 1024x768x16bit :)
[#59] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Andrzej Drozd, post #58

Miłej zabawy i nie zapomnij się zarejestrować! Jak na razie wciąż nikt z Polski się nie kwapił do tego :(
[#60] TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@Andrzej Drozd, post #58

W sumie nie bede zakladal nowego watku ani marudzil na liscie MorphOS-pl (jestem tam zapisany od poczatku), tylko tu bede mrudzil, no moze czasami tez tam ;).

1. Zawiesil sie "system prefs"
2. MOS zmienil mi pozycje ikonek partycji, przesunalem je i juz tak zostalo nawet na WB3 (wrrrrrrrrrr).

Pewnie jeszcze pomarudze :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem