[#91] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@nelson, post #88

A bootowałeś z kickstartem? MorphOS nie ma device'u do obsługi PCMCIA - wymagany jest kickstart.

Z Pegasosa zarejestrować się nie da - ciężko zebrać dane o Amidze spod Pegasosa ;)
[#92] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@wali7, post #86

to jednak to kompilowane przez rzookola - oczywiście z CVS. link do tej skompilowanej wersji http://liza.umcs.lublin.pl/~mzukowski/download/ambient.lha
po rozpakowaniu należy podmienić stosowne pliki w katalogu MorphOS/Ambient i MorphOS/libs
[#93] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@amigafan, post #79

A1200 z BPPC to nie cyberstorm, tu biblioteki znajdują się we flashu karty, łącznie z 680x0.library.

[#94] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Jacek Piszczek, post #91

> A bootowałeś z kickstartem?
Tak
> MorphOS nie ma device'u do obsługi PCMCIA - wymagany jest kickstart.
To jak działa ten natywny cnet.device zawarty w MorphOS dla klasyka bez kicka?
[#95] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #94

A działa? :)
[#96] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Jacek Piszczek, post #95

No mnie nie działa bo nie mam takiej odpowiedniej karty do sterownika cnet.device aby sprawdzić :)
[#97] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Jacek Piszczek, post #95

Chyba dziala ;)

Wlasnie odpalilem MiamiDX, nawet bez sprawdzania czy jest cnet.device i ladnie polaczyl sie na DHCP. IBrowse tez bez problemu (chociaz musialem dograc jedna klase MUI, poki co 68k poniewaz innej nie bylo pod reka). No, czyli wszystko prawie smiga, a nowy Ambient nadaje sie do uzytku, choc zawiesilem go z 10x. Zawsze w przypadku otwarcia jakigos okna (zamrozil sie i tyle). Kolejny problem - MOS nie startuje po zwyklym resecie i trzeba wylaczyc kompa na 30 sek. :(

Tak czy siak to moj pierwszy post z MOSa
[#98] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@jacaDcaps@work, post #87

Instrukcja uzywania ModeEdita

E tam, odpowiednikiem tego, czyli CGXMode w CGX3/4 juz sie bawilem ;)
[#99] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Jacek Piszczek, post #91

A bootowales z kickstartem? MorphOS nie ma device'u do obsługi PCMCIA - wymagany jest kickstart.

Hmmm...Ja bootuje bez romu (przynajmniej wylaczony jest w pierwszym s-s tym dla katalogow dla ktalogow 68k) i sieciowka ruszyla.

[#100] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Andrzej Drozd, post #97

Pewnie nie doczytałeś i nie wyłączyłes BlizKicka.
[#101] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Jacek Piszczek, post #100

[#102] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Jacek Piszczek, post #100

A guzik :) . Jak juz pisalem, na partycji SFS na ktorej mam teraz MOSa, przeciez nie uzywam Blizkicka. MOSa zainstalowalem na czysta partycje SFS.

Po resecie komp zachowuje sie jak wtedy, gdy MOS byl na partycji FFS. Laduje do "tego" miejsca i wylacza sie monitor...
Czy aby przestawic Ambienta na polska lokalizacje, trzeba sciagnac jakis pakiet? Niestety prefsy zachowuja sie tak jakby byly nieaktywne.

A tak ogolnie to jestem pod wrazeniem. Gdy juz czesc rzeczy ustawilem pod siebie i prawie nie widze roznicy pomiedzy WB3.1, to mozna powiedziec ze predkosc powala w porownaniu z 040/40 + bilioteki/datatypy PPC, mimo ze to tylko 603p/210 :)
[#103] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Andrzej Drozd, post #102

Pomyśl co będzie, gdy dostaniemy w swoje łapki OS4 ! To tylko (IMHO) preludium tego co czeka nasze stare powerki.

[#104] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Prince, post #103

cóż - zadziwiająca jest wiara w to co przyniesie OS4... nie spodziewałbym się zbyt wiele w porównaniu do MOSa - ten sam sprzęt, identyczna budowa systemu, różnice na poziomie szczegółów (na tyle niewielkich, że większość z nich da się obejść wrapperem OS4Emu - polecam zresztą kolegom z A1200 i MOSem zapoznanie się z tym ciekawym programem :) ). jedyny opis OS4 na A1200 z którym miałem do czynienia zwracał uwagę (częściowo między wierszami) na ślamazarność, być może przez brak JIT (uprzedzając gniewne komentarze - tak, tak, wiem że JIT będzie w finalnej wersji systemu, a teraz mają go testerzy). [kb] z Execa napisał jedno, chyba trafne zdanie - że pojawienie się MOSa na klasyki powinno być impulsem dla programistów Hyperionu w kierunku ulepszania swojego dzieła. w końcu user będzie mógł porównać oba rozwiązania - nie będzie furtek w rodzaju "wy macie SDRAMy, my DDRy", "my mamy lepszy G3 niż wy", "a my nie mamy problemów z DMA".
w każdym razie ja, po kilkumiesięcznym użytkowaniu MOSa nie wyobrażam sobie, że OS4 w jakimś aspekcie mógłby powalić nas na kolana. a wyobraźnię podobno mam nieźle rozwiniętą. ;) jak dla mnie, źle się dzieje że mamy dwa b. podobne, a jednak różne systemy - sytuację powinno poprawić pojawienie się OS4 pod Pegaza lub MOSa pod AmigaOne (chociaż realność obu tych sytuacji nie jest wielka, to jednak niezerowa). i naprawdę nie jestem przekonany, które wyjście byłoby lepsze dla topniejącej garstki zapaleńców Amigi.
[#105] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Prince, post #103

Pomyśl co będzie, gdy dostaniemy w swoje łapki OS4 !

Co bedzie? ;)

To tylko (IMHO) preludium tego co czeka nasze stare powerki.

Doprawdy? A jeśli będzie wolniej?

[#106] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@MinisterQ, post #105

Co bedzie?

Większy wybór, mnóstwo zabawy i niekończące się kłótnie :)

Doprawdy? A jeśli będzie wolniej?
Nawet jeśli będzie, to w nie znaczącym stopniu.

Za bardzo nie chcę się ropzisywać i domniemywać na ten bardzo drażniący temat. Napiszę tylko, że chciałbym uruchomić OS4 na swojej A1k2.

[#107] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Prince, post #106

ale juz directory opusa na os4 nie uruchmomisz ;)
[#108] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Prince, post #106

Nawet jeśli będzie, to w nie znaczącym stopniu.

Obyś się zbytnio nie zdziwił. :)

[#109] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@rzookol, post #107

Wiem że DOpusa nie uruchomię, bo używam FileMastera :)

[#110] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@rzookol, post #107

Tzn. DOpus4 68k nie dziala na AOS4 w trybie emulacji?
[#111] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Andrzej Drozd, post #102

Co ma zawartosc BlizKicka na partycji do zawartosci pamieci komputera? Jesli przed odpaleniem MOSa uzywales BlizKicka to bedzie on siedzial jako modul rezydentny az do hardrebootu.
[#112] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Andrzej Drozd, post #99

Ja kwiesz kto napisal sterownik do pcmica cnet.device to bedziesz wiedzial dlaczego od reki poszlo na mos classic ;)

[#113] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@MinisterQ, post #108

Wolniej czy szybciej - dobrze jest na coś czekać ;) dobrze że jest jeszcze na co. Akurat użytkownicy Amig klasycznych mają ten komfort, że pomimo wolniejszego sprzętu niż Pegasos czy AmigaOne będą mogli używać trzech systemów (AmigaOS 3.x, AmigaOS4 i MorphOS) działających natywnie :) Czekać pozostało im jeszcze na AmigaOS4.

[#114] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@jacaDcaps@work, post #111

Co ma zawartosc BlizKicka na partycji do zawartosci pamieci komputera?

Tyle co wirus na A500 po resecie ;)



esli przed odpaleniem MOSa uzywales BlizKicka to bedzie on siedzial jako modul rezydentny az do hardrebootu.

No pewnie. Chyba sie nie zrozumielismy

1. Mam bootowalna partycje na ktorej jest tylko MOS z ISO/plyty (bez Blizkicka).
2. Po zimnym resecie (wiecej niz 30 sekund) lub rano po 6-cio godzinnej przerwie, odpalam kompa
3. Laduje sie MOS
4. Robie reset (np. po 2 godzinach).
5. MOS juz nie wstaje.


Spostrzezenia:

Po resecie komp zatrzymuje sie (obserwacja HD, monitora) w tym samym miejscu gdy walczylem wczesniej z MOSem na partycji FFS.

Po zimnym, 30 sekundowym resecie MOS bez problemu znowu sie laduje.


Czy moze ktos podac dobre i czesto updejtowane strony z softem dla MOSa? Malo sie tym interesowalem i do glowy przychodzi mi tylko Morphosi i Aminet no i...Google ;)
[#115] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Andrzej Drozd, post #114

Duza czesc softu MOSowego mozna znalezc w sekcji software na morphos-news.de
[#116] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@AmiChris, post #112

Ja wiem ten sam autor co wersji 68k Harry 'Piru' Sintonen.

Mam pytanie komu działa to demo na MorphOS lub OS4?

http://skolman-mws.w.interia.pl/pliki/BorningTrip-Fresh.lzx

Wymagania to PowerPC (WarpOS) AGA Paula :)
[#117] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #116

Dziala! - na MOS 1.4.5 Classic. Podlaczylem Ami do TV i odpalilem demo. Co ciekawe demo chodzi plynnie i w multitaskingu, czyli leci sobie na AGA w TV, a dodatkowo mozna robic inne rzeczy na monitorze :)
[#118] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Andrzej Drozd, post #117

1. Skad sciagnac biblioteke python.library? Potrzebuje jej Blender (news)

2. Skad scignac plik installer? Niestety nie ma go na ISO, a 68k z WB3.x nie dziala.

Narazie to tyle ;)



Ostatnia modyfikacja: 01.09.05 13:40
[#119] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Andrzej Drozd, post #118

1. Jest na stronie z blenderem. Ale watpie czy blender wlaczy sie na classicu.
2. Nie dziala? Ja uzywam installera chyba z wb3.1 albo wersje z aminetu - nie pamietam juz dokladnie ale nie mialem zadnych problemow aby dzialal. Moze czegos brakuje i Snoopium pomoze?
[#120] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Andrzej Drozd, post #118

Python library znajduje się w potrzebnym do działania Blendera archiwum
python'a (jest link w newsie)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem