[#61] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Jacek Piszczek, post #59

Jak przebiegnie rejestracja? Dostane jakis klucz, czy bede mogl sciagnac odowiedni plik systemowy/lub cale archiwum?
[#62] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Jacek Piszczek, post #59

Miłej zabawy i nie zapomnij się zarejestrować!

Z tym mam problem bo net mam na pececie przez neo usb, podłączyłem ami do peceta przez serial ale miami pod mosem twierdzi że serial jest już w użyciu (być może debug na serialu?), przeskoczyłem na os3.1 i po wybraniu nullmodem na serial.device lub buildin ami zalicza zwis, nic to poszukam na necie jak to pożenić.

Do Andrzeja: ustawienia przesłałem Ci na pocztę ale miałem zagwozdkę bo nie ma screenmode.prefs :S pomógł katalog .recycled na sfs i wyczaiłem co się zapisuje przy zmianie rozdzielczości.

Do Skolmana: filemaster 3.0 działa w miarę ok a najlepiej w oknie a nie na osobnym ekranie, filemaster 2.2 :) też się uruchomił ale nie widać listerów czyli tak jakby nie działał. Podmieniłem global.prefs na swój z os3.1 i już programy pod mui pomykają jak trzeba. Wybacz ale nie miałem czasu testować sysspeed i lha warpowego, sprawdzałem tylko makecd przy dekompresji mp3 - na os3.1 z mpega.library pod pup dekompresuje z szybkością x3.1 a na mosie z mosową mpega.library x3.2, ogólnie programy ppc chodzą tak samo jedynie grafika przyspieszyła i to ostro.
[#63] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@Andrzej Drozd, post #60

1. Które prefsy dokładnie?
2. Autosnapshot to feature Ambienta.

Na MorphOS-pl mnie nie ma, więc Ci nie pomogę. Sprawdzam ppa i mzone ostatnimi czasy jedynie.
[#64] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Andrzej Drozd, post #61

Instalujesz siec na MOSie, odpalasz RegToola, podajesz swoje dane. Reszta procesu to potwierdzenie emaila i otrzymanie klucza emailem po pomyślnej weryfikacji.
[#65] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Sylwester, post #62

serial.device pewnie musisz miec z AmigaOS (był w kickstarcie? nie pamiętam już). Więc albo skopiujesz plik albo bootujesz z kickstartem. Jeśli startup jest odpalany z ramdebugiem, to serial powinien bez problemu działać.
[#66] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Andrzej Drozd, post #58

Miałem trochę niespodziewanych problemów z SFS, ale jakoś mi się udało.
Faktycznie, MOS 1.4.5 na klasykach nie wolno instalować na FFS!! Po przekopaniu wszystkiego na SFS, system ruszył.
Dziękuję Sylwestrowi i Andrzejowi :)
Trochę podgrzeję te swoje megaherce...

[#67] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Prince, post #66

A FFSa miałeś z 3.1 czy 3.9?
[#68] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Jacek Piszczek, post #67

wersja 45.9

[#69] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Jacek Piszczek, post #67

Ja mam FFS 44.5 z Aminetu. Wersji z romu 3.1 nie sprawdzalem. Jezeli chodzi o system prefs z gornej belki, to sprawdze jeszcze raz i dam znac.
[#70] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Jacek Piszczek, post #65

http://skolman-mws.w.interia.pl/mos/8n1-serial_device-mos.lzx

[#71] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@Andrzej Drozd, post #60

No to marudzenia ciag dalszy.

Zauwazylem ze Ambient nie nadaje sie do uzytku. Malo funkcji itp. Gdyby nie Dopus4, to w zasadzie nic nie mozna zrobic...Wyciagnalem np. jakas ikonke na blat i za nic nie wiem jak ja schowac ;)

Zrobilem maly test SysSpeedem. PPC mipsologie ma identyczna jak pod Warp/PowerUP, natomiast 68k na poziomie MOS 0.4/UAE, czyli okolo 3.7 MIPS.

No i pytania.

1. Jak zalczyc JIT? (wiem ze bylo to gdzies na forum MorphOS-pl lub tutaj, ale nic nie znalazlem).
2. Jak najprosciej i poprawnie odinstalowac Ambienta i postawic WB3.1-3.9?
3. - // - Scalosa?

PS. Wiem ze czesc pytan byla juz przerabiana, jednak po co jeszcze raz wmyslac kolo (tym bardziej ze jednak wtedy pytania dotyczyly Pegaza).



Ostatnia modyfikacja: 29.08.05 13:03
[#72] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@Andrzej Drozd, post #71

Pisałem już o tym w komentarzach do newsa "MorphOS na Amidze klasycznej - pierwszy raport"
Jeżeli chodzi o testy pod SysySpeed to włącz multitasking w opcjach.
A jeśli chodzi o emulację 68k, to u mnie pomaga zabawa z taskiem "trance" standard: -99, pomaga zamiana na 0 lub +1

[#73] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@Andrzej Drozd, post #71

Hej Andrzej! Zanim wywalisz Ambienta wypróbuj nowszą wersję - na PPA znajdziesz sporo linków, nowy Ambient a stary to niebo a ziemia - przełączane tryby ikony/lista plików/miniaturki, prosty podgląd oparty (chyba) o datatype, skalowane ikony, toolbary...
Na pytania które zadałeś niestety nie umiem odpowiedzieć (na pegazie z JIT nie ma problemów, a z nowego Ambienta jestem b. zadowolony - nie czuje potrzeby zmiany). Scalos nie przypadł mi do gustu wcale, jakiś taki mało stabilny, ogólnie fe ;) (jak dla mnie) - jakby co na PPA znajdziesz link do archiwum. Co do JIT, Prince coś pisał o podniesieniu priorytetu Trance, warto sprawdzić. I oczywiście jakiś problem z brakującym fontem.
A tak ogólnie - jak wrażenia z używania MOSa?
[#74] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@wali7, post #73

I oczywiście jakiś problem z brakującym fontem.

Wlasnie. Aktuanie przekopiowalem jeszcze raz caly katalog Fonts na SFS i tym razem nie bylo zadnych problemow. Jezeli jednak nie ma go w ISO, to nie mam pojeci skad go sciagnac. MUI dalej sie zolwi, ale tylko troche wolniej niz na WB (na ktorym tez mam duzo tapet 16it, sa w JPG albo BMP i dekodowane przez WarpDT). Najwyzej zmienie prefsy MUI.



ak wrażenia z używania MOSa?

Hehe, nie wiem...Zupelnie jak na WB i identyczny klimat (tylko jest troche zacukierkowato). No to sprawdze nowego Ambienta i zobacze co dalej :)
[#75] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@Andrzej Drozd, post #71

Spodziewales sie wiecej MIPSow na PPC? :) Normalny test 68k nie pokaze Ci wiecej MIPSow, do JIT jest asynchroniczny, i wskoczy dopiero po 1-2 wykonaniu danego bloku kodu. Emulacja statyczna jest wolna.

1. "Zalczyc" ? :) Jit wlacza/wylacza sie zmienna srodowiskowa, zobacz mossys:s/startup-sequence (nie pamietam, jak sie nazywala)
[#76] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@Andrzej Drozd, post #74

czytaj komenty do mojego opisu, nie bede podawał wszędzie linka ;)

http://axon.umcs.lublin.pl/~zukowski/Vera.ttf

umiesc w mossys:fonts/_tff/

na mojej stronie
liza.umcs.lublin.pl/~mzukowski

znajdziesz nowego ambienta (bez debugu, chodzi szybko) ale nie chodzi on z mui4 (mui4 jest z debugiem i wersja ambienta pod mui4 tez jest z debugiem, dla a1200ppc bym raczej nie polecał :) )
[#77] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@jacaDcaps@work, post #75

Spodziewales sie wiecej MIPSow na PPC?

Bez JITa nie ;)


"Zalczyc"

No wiesz laczyc cos za czyms. Al to malo wazne ;)
[#78] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@Andrzej Drozd, post #77

Ja nie wiem co macie za problemy ;) wrzucilem mosa na classika, dzialal od razu bez problemow, MUI chodzi calkiem znośnie (oczywiscie jak na ten sprzet) zarówno przesuwanie pelnych okien jak i skalowanie. Zadnego jita nie wlaczalem a benchmarkow w ogole nie uruchamiam.

Zrobilem za to test praktyczny filtrami w ArtEffect i wyszlo mi, ze emulacja na 603/210 MHz jest okolo 20-25% szybsza niz 040/40 Mhz.

Test naoczny wykonalem demkiem valhalla ktore chodzi zdecydowanie szybciej pod mosem.
[#79] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@nelson, post #78

To jesteś szczęściarzem albo magikiem, jeżeli przegrałeś płytę z MOSem na czystą partycję, z niej wystartowałeś komputer i Ci zadziałał bo startup (loader MOSa) *wymaga* 680x0.library więc nie wiem jak Ci mógł pójść jeżeli nie miałeś tej biblioteki na partycji, z której startowałeś komputer i MOSa.
[#80] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@amigafan, post #79

hmm, dziwne bo u mnie zadne dodatkowe biblioteki nie sa potrzebne.. podmontowalem ISO mountISO i zgralem sobie na czysta partycje botowalna (zdaje sie ze PFS). I to wszystko, ruszylo od razu.
[#81] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@amigafan, post #79

U mnie nie wymaga :) Dlatego nie bylo tych bilbiotek na ISO. Prawdopodobnie zwiazane z typem karty/wersja flasha.
[#82] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@amigafan, post #79

Ja takze nie mam tej biblioteki. Mozliwe ze wymaga jej A4000.
[#83] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@nelson, post #80

Może masz 68040 a jest to wymagane przy 68060?
W każdym razie gdy nie miałem tej biblioteki to startup się nie wczytywał i zwracał komunikat, że muszę mień 680x0.library w odpowiedniej wersji.
[#84] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@rzookol, post #76

http://axon.umcs.lublin.pl/~zukowski/Vera.ttf

Dziala. Okna juz sie nie zolwia :)



znajdziesz nowego ambienta (bez debugu, chodzi szybko)

Niestety jest to ta sama wersja (1.41) co na ISO (z tym ze chyba inna kompilacja). W dalszym cigu nie ma obslugi ikonek/katalogow/plikow z poziomu Ambienta. Przy okazji chcialem w system prefs ustawic w ScreenMode 1024x768 jednak nie mam tam trybow 85 Hz. Jest tylko do 75 (w presets/monitors mam odpowiedni plik) :(
[#85] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@Andrzej Drozd, post #84

Przy okazji chcialem w system prefs ustawic w ScreenMode 1024x768 jednak nie mam tam trybow 85 Hz.

Widocznie dałeś za mały pixelclock w ustawieniach monitora i/lub H freq.
[#86] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@Andrzej Drozd, post #84

Jak włączę wieczorem Pegaza (bo teraz działam z PC) i nie zapomnę ;) to dostaniesz mojego Ambienta na priv. Nie pamiętam już czy to ten kompilowany przez rzookola czy kogoś innego. U mnie wszystkie Ambienty pokazywały wersję 1.41, różniły się tylko datą - ten obecny jest bodajże z lipca 2005.
[#87] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@Andrzej Drozd, post #84

Instrukcja uzywania ModeEdita znajduje sie w katalogu Docs.
[#88] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@Jacek Piszczek, post #64

ja bym sie zarejestrowal, ale mos nie obsluguje mojej sieciowki 3com'a :/ . Moze mozna po prostu przegrac regtoola na pegaza i sie zarejestrowac ? :D
[#89] Re: TESTOWANIE 1.4.5 Classic

@Andrzej Drozd, post #84

to jest zupełnie inna wersja, pobaw sie preferencjami to zobaczysz
[#90] Re: MOS 1.4.5 CLASSIC - Dziala!

@nelson, post #88

Mnie to bardzo denerwuje bo bym się nie musiał specjalnie dla neta (podstawa) przełączać na WB 3.9 bo ten 3c589.device w wersji 68k u mnie głupieje :S, a żródła 3c589.lha na Aminecie leżą :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem