Forum » PPA
[#31] Re: Gwoli wyjasnienia

@pampers, post #27

@pampers

Obawiam się, że przeczytanie kilkunastu wątków jest zupełnie niewystarczające... Czy eXec jest cięty na ppa.pl? Obawiam się, że jest bardzo dużo zaciętości z obu stron. Nie chcę wykopywać trupów, ale było przecież kilka moim zdaniem bardzo przykrych sytuacji, których kłótnie amigowe zupełnie nie uzasadniają, np:
- Jeden z redaktorów z eXeca pojawił się nieoczekiwanie na pewnym party. Pech chciał, że akurat był urządzany konkurs drwin o nim. (czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie)
- Inny redaktor eXeca próbował wspomagać logami błędów pewien program tworzony przez czołową postać ppa. Jak się okazało, postać ta "nie będzie czytać logów od tego po....ego człowieka" (czy jakość tak)
- Inna czołowa postać ppa użyła kilka słów bodajże na 'd' wobec rodziny, a głównie dzieci, redaktora eXeca. (Było tez kilka innych dosadnych określeń w logu)
- Było też kilka konkursów na przerabianie zdjęć redaktora eXeca, tworzenie dem itp.

A to wszystko powyższe bo "osoba X ma inny pogląd na Y niż JA i nie chce przyjąć za prawdę objawioną mojej prawdy objawionej". Czy możesz się dziwić, że osoby dotknięte powyższymi "przykładami" są teraz cięte na autorów? Że są cięte także na te osoby, które podchwyciły "dow****" wymyślając kolejne drwiny?

Wiesz, na ile znam eXeca:
- to raczej nikt nie poprzedza nazwisk redaktorów ppa słowem "pier...."
- nikt nie stworzył obraźliwych dem z ich postaciami
- konkursu na przerabianie zdjęć osób konkurencyjnej redakcji też nie było
- nikt nie założył konta (dajmy na to) "Grzegorz K_" i pisał zdań, których ten by nie napisał.

Cieakwe, czy gdyby takie rzeczy pojawiły się na eXecu, też byłyby traktowane jako "drobne żarciki"? Myślę, że nie. Szybko byloby to podawane jako przykład "execowego twardogłowia i chamstwa". Jeśli mam rację - to niestety podobne twardogłowie objawia się na ppa.pl...

I tutaj dochodzimy do Rzookola. Ja niestety nie miałem szansy poznać go od mądrej strony. Nie dał na to szansy. Wiesz za co został zbanowany na eXecu? Bo pisał "niewygodne rzeczy"? A tam niewygodne. Bana dostał bo robił bałagan w wątkach. Pewnie gdybyśmy się znali można by to uznać za "dowcip". Ale się nie znaliśmy. I jakoś nie zależało mu na poznaniu.
Drugiego bana dostał za lekceważenie pierwszego. Wbrew temu co napisał tutaj w poście #11 - zakładał fikcyjne konta używając danych morderców: Marchwicki Brunon
Pękalski Leszek. Marchwicki został zbanowany za.... tak. Za trolowanie. Pękalski za to że ktoś dał cynk, że to Rzookol. A tłumaczenie Rzookola, że akurat TEN post nie był złośliwy? Cóż więcej pisać....

A dlaczego redakcja eXeca ma żal do całości ppa za założenie konta mufa_?
Bo to kolejny "dowcip", w zasadzie nieprzyjemna drwina z Rafała, która po zdemaskowaniu nie wywołał żadnej refleksji. Jak napisał Konrad B: nie chodzi o jakieś samobiczowanie, ale zwykłe poproszenie Rzookola by tak nie robił. Przecież nie kosztuje to wiele, a naprawdę mogłoby poprawić atmosferę. A co jeśli nie? Jeśli nie, to dowcip zaczyna żyć własnym życiem. Prowadzi to do takich sytuacji jak w poście #16. AmiChris który pewnie w życiu nie gadał z nikim z redakcji, a zna ich właśnie tylko z takich dowcipów/żarcików pisze"
"Po co wy sie meczycie, z tymi debilami nie ma co dyskutować."

Proszę, redakcjo i czytelnicy ppa.pl którzy nie udzielają się na eXecu, zwracajcie uwagę na takie rzeczy. Nie podchwytujcie, a za to je łagodźcie. Wiem, że łatwo się śmiać z osób z których zdaniem się nie zgadza, ale to działa gorzej niż wam się wydaje. Jedna osoba pisze niewinny według niej żarcik, druga nazwa "debilami" bo zauważyła że to "modne".

Mówię tu oczywiście o tzw. "zdrowym rozsądku". Mocniejsze słowo jest czasami potrzebne - ale róbmy to w bezpośredniej dyskusji z daną osobą. Dow****/drwiny, czy też okazywanie braku szacunku (choćby i w prywatnej, osobistej korespondencji do trzeciej osoby) będzie pogarszać sytuację dalej...



Ostatnia modyfikacja: 11.03.2009 22:16:29



Ostatnia modyfikacja: 11.03.2009 22:20:04
[#32] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #31

;) najlepiej to prostowac face 2 face...

[#33] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #31

- Jeden z redaktorów z eXeca pojawił się nieoczekiwanie na pewnym party. Pech chciał, że akurat był urządzany konkurs drwin o nim. (czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie)
Sprawa punktu 5. pewnej ankiety na pewnym spotkaniu została wyjaśniona na miejscu - więc nie widzę powodu aby do niej wracać (faktycznie strasznie odgrzewany trup)



Cieakwe, czy gdyby takie rzeczy pojawiły się na eXecu, też byłyby traktowane jako "drobne żarciki"? Myślę, że nie.

Myślę, że nie ulega wątpliwości iż chamstwo i wszelkie przejawy jakiejkolwiek agresji powinny być eliminowane niezależnie od koloru "wyznania" i ogólnej ideologii tego czy innego portalu. Jednak zawsze należy wyraźnie oddzielić poczytania pojedynczych osób (nawet jeżeli są to stali bywalcy) od redaktorów/twórców portalu. Nie można też poczynań tych jednostek przelewać na całą społeczność (mniejszą czy większą, niezależnie od koloru)

[#34] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #31

- Inna czołowa postać ppa użyła kilka słów bodajże na 'd' wobec rodziny, a głównie dzieci, redaktora eXeca.

Mówisz o wypowiedzi MiniQ i słowie "down"?
Wskaż w którym miejscu nazwał tam Mufę, bądź jego dzieci "downem".

[#35] Re: Gwoli wyjasnienia

@MaaG^dA, post #33

I tu sie srogo mylisz. exec to monolit, ludzie ktorzy maja cel i daza do niego jak nie przymierzajac nsdap. Trzeba byc slepym zeby tego nie zauwazyc - przeczytaj chociazby ostatnie kilka watkow w ktorych pisal Grzegorz Kraszewski - powiedzmy ten o OWB mosowym. Ci ludzie nie przyj,uja zadnych argumentow, dla nich wazny jest CEL, dyskusja czlowieka ktory jest programista ze zwyklymi polnymi konikami bez wiekszego pojecia w materii programowania - skonczylo sie to tak ze Mr Kraszewski zostal zaszczekany po prostu. Powiedz jak dyskutowac z czlowiekiem ktory dziala wg schematu "nu sad sadem ale sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie"?

[#36] Re: Gwoli wyjasnienia

@rzookol, post #1

jako moze "mlody obserwator" forum PPA, stwierdze ze nie wiem szczerze o co tak naprawde poszlo miedzy PPA i EXEC. Skoro stalo sie to ogolnie dostepnym tematem dla wiekszosci, czyli moge dozucic swoje 3 grosze. Wydaje mi sie ze kazdy uczestnik sporu tak naprawde nie jest bez winy i prawda lezy gdzies po srodku. Naprawde przykro mi znow czytac ze moj wspanialy ulubiony komputer jakim jest niewatpliwie amisia, znow dzieli zamiast laczyc.
Nie rozumiem agresywnego odbijania przypadkowych wypowiedzi skoro jest to otwarty ogolnie dostepny temat.

[#37] Re: Gwoli wyjasnienia

@GumBoy, post #34

@Gumboy
Wydaje mi się, że był jeszcze jeden log, w którym był wyraźnie zaznaczony wulgaryzm oraz relacja rodzicielska. Nie mogę go jednak znaleźć. Więc na wszelki wypadek przepraszam - nie mam zamiaru niczego przekłamywać. Wydawało mi się, że jednak lepiej pamiętam co i gdzie zostało zapisane.

Nie zmienia to jednak przesłania mojego poprzedniego posta: Ciężko się dziwić że ktoś jest cięty na pewne osoby, jeśli jak się okazuje osoby te tak naprawdę (prywatnie) mają o nim bardzo złe zdanie. Zdanie, którego moim zdaniem różnice w amigowaniu (czytaj: poglądach) moim zdaniem zupełniej nie uzasadniają. Odnoszę się tu do innego loga (ten akurat znalazłem) - pozwolisz, że nie będę go cytował. Nawet jeśli byliście wzburzeni jakąś ówczesną zaszłością, czy też innym zdaniem Rafała - to jednak po prostu nie wypadało... Dziwicie się teraz, że nie specjalnie zależy mu na utrzymaniu kontaktu?
[#38] Re: Gwoli wyjasnienia

@Koyot1222, post #36

Nie nie lezy po srodku i niczego nie dzieli 4-5 twardoglowych to nawet jak na male amisrodowisko w Polsce maly promil. Zobacz sobie watek o bledach w os4 na execu-tak sie traktuje tam uzytkownika os4 ktory smial zgodzic sie ze "zlym mosista"w sprawie bledu w systemie. Kondziu od pierwszego posta swoja "zwiewna" ironia zaczal cos w stylu dla nie potrafiacych zglaszac bugow otwieram nowy watek-tak nie robi normalny czlowiek ktory chce pomoc, pewnie dlatego ludzie wola pisac na ppa o problemach ze sprzetem/systemem.

[#39] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #37

Radov napisał(a):

> @Gumboy
> Wydaje mi się, że był jeszcze jeden log, w którym był wyraźnie
> zaznaczony wulgaryzm oraz relacja rodzicielska. Nie mogę go
> jednak znaleźć. Więc na wszelki wypadek przepraszam - nie mam
> zamiaru niczego przekłamywać. Wydawało mi się, że jednak lepiej
> pamiętam co i gdzie zostało zapisane.

Jeśli mówisz o innym fragmencie niż kilkukrotnie na forach przytaczany, to z chęcią bym go przeczytał bo sobie nie przypominam. Taki fragment gdzie ktoś "downami" nazywał dzieci Rafała "Mufy" Chyły.
Jeśli natomiast myślisz o tym o którym ja, to nikt tam nikogo downem nie nazywał.

> Nie zmienia to jednak przesłania mojego poprzedniego posta:
> Ciężko się dziwić że ktoś jest cięty na pewne osoby, jeśli jak
> się okazuje osoby te tak naprawdę (prywatnie) mają o nim
> bardzo złe zdanie.

I vice versa. Nie uwierzę nigdy, że np. o mnie Rafał "Mufa" Chyła, czy Grzegorz "Amigafan" Zdaniuk ma inne niż bardzo złe zdanie. Zacięcie jest obustronne.

> zdaniem Rafała - to jednak po prostu nie wypadało... Dziwicie
> się teraz, że nie specjalnie zależy mu na utrzymaniu kontaktu?

Sugerujesz, że tylko "my" źle się wypowiadamy o np. Rafale "Mufie" Chyle bez jego udziału w rozmowie, a on w rozmowie o "nas" za naszymi plecami wypowiada się w superlatywach? Może mi w ogóle nie wolno rozmawiać o nikim, jak go do rozmowy nie zaproszę?

[#40] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #31

Obecną wojne niestety rozpoczą Konrad . Bo jeżeli miał jakieś obiekcje co do rzookola to mogł napisać do mnie po tym jak Krashan wyjaśnił na forum kto jest w team organizującym impreze . A nie zaczynać swoje wywody .Na pewien czas po exec party zmieniłem swoje zdanie na jego temat .Ale coż widać że to był błąd

PS: Zapraszam na powerdev .



Ostatnia modyfikacja: 11.03.2009 23:20:38



Ostatnia modyfikacja: 11.03.2009 23:28:16



Ostatnia modyfikacja: 11.03.2009 23:29:26
[#41] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #31

- Jeden z redaktorów z eXeca pojawił się nieoczekiwanie na pewnym party. Pech chciał, że akurat był urządzany konkurs drwin o nim. (czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie)

Nie wiem co to było za party, ale nie kojarzę żeby redakcja PPA organizowała jakieś.

- Inny redaktor eXeca próbował wspomagać logami błędów pewien program tworzony przez czołową postać ppa. Jak się okazało, postać ta "nie będzie czytać logów od tego po....ego człowieka" (czy jakość tak)

Kto to był i dlaczego tak go wyzwał? Na PPA.pl czy w prywatnej rozmowie (był podsłuch?)? Czy tak zupełnie bez powodu miał do niego uprzedzenia i używał inwektyw?

- Inna czołowa postać ppa użyła kilka słów bodajże na 'd' wobec rodziny, a głównie dzieci, redaktora eXeca. (Było tez kilka innych dosadnych określeń w logu)

Kto to jest czołowa postać PPA? Znowu jakieś bezpodstawne uprzedzenia? Co mu ten biedny redaktor uczynił złego?

- Było też kilka konkursów na przerabianie zdjęć redaktora eXeca, tworzenie dem itp.

Gdzie i kiedy? Co można było wygrać? Słaby to musiał być konkurs skoro nigdzie o nim nie wspomniano.

Wiesz, na ile znam eXeca:
- to raczej nikt nie poprzedza nazwisk redaktorów ppa słowem "pier...."
- nikt nie stworzył obraźliwych dem z ich postaciami
- konkursu na przerabianie zdjęć osób konkurencyjnej redakcji też nie było
- nikt nie założył konta (dajmy na to) "Grzegorz K_" i pisał zdań, których ten by nie napisał.


Do mnie dzisiaj przyszedł mejl z obraźliwymi treściami od użytkownika, któremu można przypisać promowanie eXeca - mam pomyśleć, że są to jakieś bojówki? Do tego poziomu się nie zniżę, ale swoje przemyślenia mam.

Cieakwe, czy gdyby takie rzeczy pojawiły się na eXecu, też byłyby traktowane jako "drobne żarciki"? Myślę, że nie. Szybko byloby to podawane jako przykład "execowego twardogłowia i chamstwa". Jeśli mam rację - to niestety podobne twardogłowie objawia się na ppa.pl...

To jest manipulacja bo ja nie widziałem na PPA.pl ktoś ogłaszał konkurs na przerabianie zdjęc kogokolwiek (co to jest konkurencyjna redakcja? jaka konkurencja? z tego co wiem, eXec specjalizuje się w pisaniu tylko o AmigaOS 4.x, czy jest jakaś inna strona która też się w tym specjalizuje?).
Zakładanie kont - jeśli w eXecu można zakładać nowe konta to jest możliwe, że ktoś o jakiejś ksywce znanej na PPA.pl czy innej stronie coś napisze z konta, które ma podobną nazwę - tylko skąd wtedy będzie wiadomo o jaką osobę chodzi? Ile osób w ogóle kojarzy (pomimo wysiłków promocji swojej osoby) co to jest mufa i jakie ma poglądy lub nie.
Na eXecu za to były przynajmniej dwa bannery, które celowały w PPA.pl, nie moja jedna wina, że redakcja eXeca chce kawałek tortu, a uzyskuje tylko efekt odwrotny od zamierzonego...

Co do słów - to nie tyle słowa co sposób wyrażenia myśli o kimś, fałszywe oskrażenia. Myślisz, że jak ubierzesz inwektywę w kilka cynicznych i fałszywych sądów nad innym to już jest OK bo nie użyło się jakiegoś brzydkiego słowa? Ja nie przeklinam i uważam to za naganne, jednak nie ma co malować tutaj innego świata niż jest - tak, ludzie przeklinają - na PPA.pl jednak jest filtr, który większość popularnych przekleńst wyłapuje. Gdzie zatem te inwektywy padły i co one zmieniają w temacie?

A dlaczego redakcja eXeca ma żal do całości ppa za założenie konta mufa_?
Bo to kolejny "dowcip", w zasadzie nieprzyjemna drwina z Rafała, która po zdemaskowaniu nie wywołał żadnej refleksji. Jak napisał Konrad B: nie chodzi o jakieś samobiczowanie, ale zwykłe poproszenie Rzookola by tak nie robił.


Zaraz, zaraz - najpierw piszesz że eXec ma żal do całości PPA, a później podajesz cytat, z którego wynika że to chodzi o to by rzookol jako prywatna osoba przeprosiła? Pomieszanie z poplątaniem. Użytkownik dostał bana, konsekwencje zostały wyciągnięte. Czyli rzookol jest całością PPA?

A co do tego Rafała, z którego drwią - nie wiem na ile się zmienił, jeśli dalej działa w taki sam sposób wywołując różne prowokacje to nie dziwić może, że jeden czy drugi troll będzie się go czepiał (a on w konsekwencji będzie wiecznie oburzony).
W stosunku do mnie kiedyś wielokrotnie pisał nieprawdziwe i chamskie sądy - są ludzie, którzy użyliby twardych inwektyw w takich sytuacjach, ja do takich nie należę.
Podobnie odnosił się też do SirLEO, którego poczucia humoru ten sam Rafał nie zrozumiał (i za darmowy hosting podziękował w swoim stylu, cytując wypowiedź wyrwaną z kontekstu nie podając linka do źródła, ale podając oczywiście dwa linki do eXeca).

Piszesz, że znasz ludzi z eXeca - wiesz, jak się z nimi spotkasz i pogadasz na żywo to tacy mili ludzie. Inna sprawa, że to nie są niewiniątka. W sieci widziałem już przykłady ich hipokryzji, chamstwa, braku poczucia humoru i niekompetencji.

Przy okazji podpowiedź: odwiedzin nie uda się w żaden sposób odebrać PPA.pl żadnymi dziwnymi akcjami, bo kogo one obchodzą, kilku osób co nie mają nic innego do roboty tylko czytać lub pisać te nudne teksty? Przykro mi.

Ponadto co napisałem uważam, że wiele zła wyrządzają wszelkie prowokacje. Bardzo smutno zrobiło mi się gdy dowiedziałem się o tym, że m.in. przez takie sytuacje odciął się całkiem od amigowego środowiska Mandi. Kogo jeszcze w imię swoich małostkowych spraw zniechęcicie?

[#42] Re: Gwoli wyjasnienia

@MaaG^dA, post #33

Sprawa punktu 5. pewnej ankiety na pewnym spotkaniu została wyjaśniona na miejscu - więc nie widzę powodu aby do niej wracać (faktycznie strasznie odgrzewany trup)

Czyli kolejna manipulacja...

[#43] Re: Gwoli wyjasnienia

@Koyot1222, post #36

No właśnie :) Moim zdaniem mało kto kojarzy o co w ogóle w tym chodzi poza kilkoma osobami, które się w takie przepychanki lubią bawić.

[#44] Re: Gwoli wyjasnienia

@Fazior, post #35

@Fazior

Ale nie zmienia to faktu, że cały problem leży jednak po obu stronach!
Tak jak Twoje porównanie eXeca do NSDAP. Czymś takim też napędzasz złą atmosferę. Nie dziw się potem, że ona jest.

Odnośnie Twojej oceny zachowania Konrada - tak naprawdę nie różni się ona zbytnio od postawy analogicznej na ppa. Są to po prostu pewne gafy, które gdybyś chciał tolerować, nawet byś nie zauważył. Ale po prostu nie chcesz. Odnosi się to trochę do "zaszczekania w wątku o OWB". Widzisz go przez pryzmat trochę innych doświadczeń, więc inaczej oceniasz. Spróbuj zobaczyć to z mojego punktu widzenia:

Tyle się mówi, że środowiska powinny współpracować, a kiedy wreszcie jest ku temu okazja to co mamy? Fab postanawia tworzyć przeglądarkę niezależnie od Joerga. Nie wiem jakie były ku temu powodu, ale zamiast zrobić jedną porządną rzecz na oba systemy - wyścig. A co robi Grzegorz? Kto jak kto, to właśnie on mógłby zasugerować współpracę, a zamiast tego co napisał w temacie na eXecu?

"Dla MorphOS-a zrobił to Fab i już w drugiej wersji osiągnął większą funkcjonalność niż Joerg Strohmayer w wersji dwudziestej czy trzydziestej".

I tu masz meritum - nie wiem jak dla ludzi na ppa.pl, ale na eXecu to podchodzi pod próbę... trolowania (zaraz wytłumaczę). Oczywiście wiem, że Grzegorz jest na to zbyt poważny, ale w obliczu niekończących się uszczypliwości nikt na to nie zwróci uwagę. A dlaczego trolowanie?
Po prostu - jak można się dziwić, że Joerg potrzebował 30 updateów, skoro źródła z których korzysta Fab to właśnie 30 update Joerga? Wcześniej nie istniały
(bo Duduo final to bodajże wersja 2.26 OWB Joerga)
Myślałem, że kto jak kto - ale Grzegorz to widzi

No i właśnie - zamiast współpracy: licytacja na "kto więcej i szybciej". Mów co chcesz, ale tym razem to (tzw.)WY zaczęliście... Ale atmosfera jest taka ciężka, że znowu padło na nas

PS. Rany, naprawdę nie dało się robić tej przeglądarki razem?
[#45] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #44

Hmmm nie chce mi sie rozpisywac, poczytaj sobie prosze, jezeli juz jestesmy w temacie przegladarek radosna tworczosc tzw redakcji execa, czyli na oko 70% wypowiadajacych sie na execu na temat sputnika i Marcika, ot "portal kulturalny".



Ostatnia modyfikacja: 11.03.2009 23:36:18
[#46] Re: Gwoli wyjasnienia

@grxmrx, post #43

Nie tyle lubią się bawić, co po prostu osobiście ich to dotyczy. Nie dziwię się, że ktoś kogo dyskusje nie dotyczą, nie padają w nich jego imiona itp. w ogóle się zagadnieniem nie interesuje.

[#47] Re: Gwoli wyjasnienia

@Fazior, post #35

Dwudniowy odpoczynek za dziwaczne porównanie - proszę w tym czasie poczytać co to była za organizacja i zastanowić się nad tym żeby w przyszłości używać już lepszych porównań.

[#48] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #44

OWB dla AmigaOS 4.x jest w Reaction, OWB dla MorphOS-a w MUI. Lubię MUI i lubię MorphOS-a, Reaction jest dla mnie trochę biedniejsze.
Jeśli na podstawie źródeł w Reaction i zdobytego know how udało się Fabowi w krótkim czasie zrobić opakowaną w MUI tak szybką, funkcjonalną i stabilną przeglądarkę to mnie to cieszy. Mam nadzieję, że OWB na AmigaOS 4.x ma podobną funkcjonalność.

[#49] Re: Gwoli wyjasnienia

@grxmrx, post #48

@grxmrx (odpowiem w skrócie)

Oddzielam ten akapit, by nie traktować go w kontekście całej dyskusji:
""Do mnie dzisiaj przyszedł mejl z obraźliwymi treściami od użytkownika, któremu można przypisać promowanie eXeca""
Hmmm... to akurat ciekawe - zdaje się, że u nas jest analogicznie. Ja akurat nie otrzymuję anonimów (jeszcze?). Ciekawe czy to ta sama osoba...

--------

Proszę, nie posądzaj mnie o chęć manipulacji. Ja po prostu nie pamiętam już ich dokładnie. (bo po co?) Myślę, że jest pewnie wiele innych sytuacji, o których nie mam pojęcia, a które poróżniły ww. osoby. Zainteresowani na pewno z łatwością sobie przypomną co powiedziały, komu, ile razy. Dla mnie jednak jest jednak jasne, że konflikt nie jest wywołany przez pojedynczą akcję jednych, wobec drugich- a przez całą ich serię z obu stron. A kto zaczął to szczerze mówiąc jakoś mnie nie obchodzi.

(btw. demo - mam na myśli riverwash. logi - amigg, też coś tam było)

Nie mam zamiaru nawoływać do obopólnej zgody, pokoju i miłości - pewne osoby poróżniły się ze sobą i jeśli będzie taka ich wola, załatwią to między sobą. Jak zresztą napisałeś: sam wiesz najlepiej. Więc jeśli masz problem z Rafałem - załatw to z nim jak chcesz. Ale stanowisko: "na eXecu są same chamy, więc podowcipkujmy z nich jeszcze trochę" trochę się kłóci z "nie mamy pojęcia dlaczego reagują tak nerwowo i bez humoru na to co piszemy". Zaryzykuję stwierdzenie, że nie miałbyś "swoich problemów" z Rafałem, gdyby inna (dowolna) osoba nie sprowokowała wcześniej konfliktu.

Podobnie jest teraz z Rzokolem. Jest to pewnie 158 konflikt, wywołany przez konflikt 157, na który było przyzwolenie bo dołączyły się osoby z konfliktu
156, który wywołały te z konfliktu 155... Przecież to jest zupełnie bez sensu! tak jak słynne "chcę usunięcia konta z eXeca". Jeśli nawet pierwszy ban
(jeśli - bo nie pamiętam i zupełnie nie czuję potrzeby przypominania sytuacji) był niesprawiedliwy, to następne osoby przecież same zaczęły tam
przychodzić i wywoływać flame'y żeby stracić konto. A zaczęły przychodzić bo przeczytały na forum, że na eXecu są faszyści i konfliktowi ludzie i nie
umieją rozmawiać... Gdyby wtedy odpowiedzialna osoba ucięła wątek w odpowiednim miejscu (tzn. na początku), zaznaczyła jego bezsens, to
zaoszczędzilibyśmy sobie kilku brednioseriali w następnych latach.

Żeby uwypuklić, mamy amiChrisa (oczywiście zakładam, że on już teraz nie ma jakichś przeżyć) i jego wypowiedź z postu #14. Możemy mu odpowiedzieć:
1) tak, to szczera prawda. Wejdź na eXec i napisz, że są chamami. Zobaczysz jacy z nich faszyści.
albo
2) nie przesadzaj, znasz ich tylko z opowieści osób które mają z nimi osobiste utarczki. Nie ma sensu w nie wnikać

W pierwszym przypadku: rzeczywiście zostanie tam zbanowany i będzie dokładnie pamiętał jak i kiedy stał się ofiarą redakcji E. Co więcej, prawdopodobnie uzna to za potwierdzenie przejawów chamstwa.
W drugim przypadku: pewnie nic się nie stanie.

Z Rzookolem też nie byłoby teraz sprawy, gdyby 2 lata temu powiedziano mu (parafrazując #29):
"Jak to co poradzić? Zajmij się czymś pożytecznym..."
Oszczędzilibyśmy sobie kilku prowokacji, marchlewskiego, kłótni i złośliwości.
Niestety o to właśnie rozbija się "żal do całości", że jak dotąd nie pojawiały się one w porę. Nie byłoby przecież podszywania pod Mufę, gdyby Rzookol nie zauważył, że takie prowokacje są raczej akceptowane (podobają się?) przez osoby, które już mają zatargi z eXekiem. Zadziałaj w drugą stronę a sam zobaczysz: nie będzie prowokacji, to nie będzie obrażania się na ppa. Nie będzie obrażania się na ppa, to nie będzie kolejnych prowokacji... i tak dalej.

Oczywiście, nadal mamy kwestie innego podejścia do amisystemów, ale chyba po to mamy właśnie dwa różne portale żeby nie było to problemem?

---------------

Odnośnie OWB: GUI to tylko interfejs do logiki (a choćby takiej jak efektywne przeszukiwanie historii adresów na wzór FF3, czy obsługa gestów), która i tak ostatecznie będzie wspólna (bardzo podobna) dla obu przeglądarek. Dynamiczny rendering również wymaga udoskonalenia. A ściąganie plików? Ponoć OWB MOS ściąga już poprawnie z rapidshare'a - niestety Joerg wciąż musi to poprawić. Po co robić tę samą robotę dwa razy?

PS. "Odbieranie odwiedzin"? W środowisku gdzie każdy zna każdego - weź nie żartuj. Jak przejdziemy w setki tysięcy to pewnie będzie tematem, ale teraz? Zresztą jak na razie to nie my regularnie określamy konkurencyjny portal (razem z redakcją) jako chamy, których w ogóle nie należy czytać. A nawet wprost przeciwnie, pojawiają się odnośniki do perełek na ppa...


@Gumboy
Możesz wierzyć, bądź nie - ale mimo, że Rafał ma wyrobione zdanie, to nie przypominam sobie, aby w prywatnej korespondencji do mnie określał Cię
wulgaryzmami. Ciebie, ani nikogo innego z ppa. Potrafi wyrażać swoje negatywne stanowisko dość kulturalnie, pomijając słowa pokroju: "ta szmata", czy "gnida parszywa".



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 02:03:24



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 02:04:41



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 02:07:12



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 02:08:41
[#50] Re: Gwoli wyjasnienia

@Koyot1222, post #36

Ciiicho... Duzi chłopcy nie lubią jak mali przeszkadzają im w zabawie, bo mali nie są na tyle dojrzali by zrozumieć... Nie przejmuj się tym, a jeśli denerwują Cię te "wycieczki" ppa - exec to polecam zagrać w jakąś dobrą bijatykę :) Mi zawsze pomaga MK II :) Spory o "amigowość" pozostawmy "amigowcom". A my sobie odpalmy nasze Amigi i róbmy to co lubimy :)

[#51] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #49

Radov napisał(a):

> (btw. demo - mam na myśli riverwash. logi - amigg, też coś tam
> było)

To było akurat crazy anim z tego co mi wiadomo.

> PS. "Odbieranie odwiedzin"? W środowisku gdzie każdy zna
> każdego - weź nie żartuj. Jak przejdziemy w setki tysięcy to
> pewnie będzie tematem, ale teraz? Zresztą jak na razie to nie
> my regularnie określamy konkurencyjny portal (razem z redakcją)
> jako chamy, których w ogóle nie należy czytać. A nawet wprost
> przeciwnie, pojawiają się odnośniki do perełek na ppa...

Odnośniki mające na celu promocję, czy dyskredytację? No i reakcja na obraźliwe posty pod adresem PPA wśród waszych czytelników jest cokolwiek ciekawa. Taki Zion w ostatnim wątku jechał przez dobra kilka postów wycieczkami osobistymi bez żadnej reakcji ze strony moderacji. A jak dziś pamiętam, że administracja na PPA została uznana za współwinną w zajściu z Rzookolem z powodu spóźnionej reakcji (całe dwie godziny zdaje się w porównaniu z ponad dobowym czasem reakcji moderacji exeka). Rafał "Mufa" Chyła soczyście wypowiadał się o PPA również, zdaje się to nawet on założył wątek "Jak się to robi na PPA", więc nie tylko swoim niezrzeszonym użytkownikom pozwalacie jechać po PPA, lecz również członkom redakcji. Nieprawdą jest zatem, że tylko że takie działania wystepują tylko w jedną stronę.

> @Gumboy
> Możesz wierzyć, bądź nie - ale mimo, że Rafał ma wyrobione
> zdanie, to nie przypominam sobie, aby w prywatnej
> korespondencji do mnie określał Cię
> wulgaryzmami.

W prywatnej korespondencji z Tobą. Ja też nie używam wulgaryzmów w rozmowie z każdą osobą o nim. No i nie przedstawiaj Rafałą "Mufy" Chyły jako człowieka uciskanego po którym wożą się wszyscy a on im dłużny pozostaje i nadstawia drugi policzek. Wydaje mi się, że takie przesłanie chcesz w tym temacie przekazać.

> Ciebie, ani nikogo innego z ppa. Potrafi wyrażać
> swoje negatywne stanowisko dość kulturalnie, pomijając słowa
> pokroju: "ta szmata", czy "gnida parszywa".

Aczkolwiek "tempy debil" w jakiś pokręcony sposób jest bielszy niż "ta szmata", czy "gnida parszywa"? I to publicznie...
Ja przynajmniej publicznie inwektywy potrafię powstrzymać, nie uwierzę natomiast, że ktoś kto publicznie je wypisuje, powstrzymuje się od nich w korespondencji prywatnej.

[#52] Re: Gwoli wyjasnienia

@widelec, post #50

Faktycznie, jeszcze sie komus naraze ze nie jestem czysto amigowy tylko jakis commodore-nintendo aryjski :) A do tego nie obrzezany po amigowemu OK
Ja ostatnio odkrywam ponownie w swoich zbiorach Smash tenis SNES, odpreza mocno podobnie jak Banshee i Humans na CD32 Bardzo fajnie jest powspominac stare chwile przy tym starym sprzecie. Ech wspomnien czar, ostatnio kumpel sprowadzil orygialnego MVSa w dobrym stanie i pykamy w KOFa 97 . Nadal jestem zdania, dobry sprzet amigowski powinien zawsze laczyc uzytkownikow.

[#53] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #49

Widzisz Radov, w Twoich postach też odbija się pewna tendencja. Mianowicie często jest tak, że pewne akcje ludzi, których z PPA łączy tylko to, że posiadają na PPA konto, są przypinane redakcji PPA. Ot chociażby sprawa tego konkursu na jakimś party (dzisiaj się dowiedziałem, że takowy konkurs był). Ani PPA organizował to party, ani PPA organizował konkurs... Ale wrzucasz to do wspólnego kotła, nie wiem czy przez niewiedzę, czy na zasadzie "jak się odpowiednio dużo błota rzuci, to się zawsze coś przyklei". Wszystko "coś tam, gdzieś tam, w jakichś logach" było, a dopiero, gdy ktoś z PPA zareaguje i spróbuje dociec prawdy, wtedy jest wycofywanie się rakiem najczęściej. Przyjmij do wiadomości, że Rzookol, AmiChris i mnóstwo innych osób to nie są członkowie redakcji PPA, a ich wypowiedzi (również tutaj) nie reprezentują poglądów redakcji. To, że Rzookol napisze tu coś przykrego pod adresem eXeca, nie oznacza, że wyraża opinię moją, grxmrxa, SirLeo...

Druga sprawa, to powrót do OWB. Z Twojej wypowiedzi wynika, że gdyby nie Strohmayer, to Fab by tak szybko przeglądarki nie napisał. Jest to nieprawda. Nie ma czegoś takiego jak "źródła Strohmayera". Są źródła z SVN-a, do których Strohmayer wniósł trochę poprawek, z czego przygniatająca większość jest specyficzna dla AmigaOS 4 oraz stworzonego przez niego GUI bazującego częściowo na ReAction, częściowo na Intuition. Jakieś ułatwienie to zapewne było, ale niewielkie, bo i tak trzeba było wziąć goły engine i wpasować go w zupełnie inny GUI.

No i na zakończenie - widzę że amigafanowe "ponoć" robi karierę. Zapraszam na PowerDev Meeting na publiczne ściąganie plików z RapidShare MorphOS-owym OWB. Może nawet nakręcimy film, żeby uciąć te zabawne spekulacje.

[#54] Re: Gwoli wyjasnienia

@Grzegorz Kraszewski, post #53

Co do party i konkursu - jeśli taki konkurs był na Riverwash, to został zorganizowany przez redaktora naczelnego eXeca (vide http://pl.wikipedia.org/wiki/Exec) :)
[#55] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #49

Radov napisał(a):

> Odnośnie OWB: GUI to tylko interfejs do logiki (a choćby takiej
> jak efektywne przeszukiwanie historii adresów na wzór FF3, czy
> obsługa gestów), która i tak ostatecznie będzie wspólna (bardzo
> podobna) dla obu przeglądarek. Dynamiczny rendering również
> wymaga udoskonalenia. A ściąganie plików? Ponoć OWB MOS ściąga
> już poprawnie z rapidshare'a - niestety Joerg wciąż musi to
> poprawić. Po co robić tę samą robotę dwa razy?

Uwierz mi, Jörg Strohmayer nie jest nalepszym wzorem czlowieka dzielacego sie z innymi swoja praca.

[#56] Re: Gwoli wyjasnienia

@GumBoy, post #51

@Gumboy

Czas spóźnionej reakcji - obawiam się że za bardzo koncentrujesz się na czasie "2h" wysyłania wiadomośc. Według mnie fakt, że ktoś zakłada konto "mufa_" oraz że zapowiada, że zamierza potrolować (jak rozumiem deklarację Rzookola z #1) i jest jednak dopuszczany pod nowym nickiem do forum - jest właśnie przejawem spóźnienia w reakcji.

> Nieprawdą jest zatem, że tylko że takie działania wystepują tylko w jedną stronę.

Ależ ja o tym właśnie piszę od samego początku... OK

> No i nie przedstawiaj Rafałą "Mufy" Chyły jako człowieka uciskanego po którym wożą się wszyscy a on im dłużny pozostaje i nadstawia drugi policzek.
> Wydaje mi się, że takie przesłanie chcesz w tym temacie przekazać. (...)
> Aczkolwiek "tempy debil" w jakiś pokręcony sposób jest bielszy niż "ta szmata", czy "gnida parszywa"? I to publicznie...

(aaaa.... sorry. brałem epitety na szybko. teraz zauważyłem, że "gnida" odnosiła się do czegoś innego)

W moim przesłaniu chciałem zaznaczyć, że przechodzenie w drugą skrajność i przedstawianie Rafała jako człowieka na którym nikt się nie wozi, a który z niewiadomych przyczyn obraża się na każdy żart - również nie jest bliskie prawdy.
Chciałem też zaznaczyć, że o ile jest kilka osób które pewnie nawet mają prawo się obrażać nawzajem (i przezywać) to zupełnie nie powinno to oznaczać przyzwolenia na dołączanie do kłótni osób trzecich. Tak jak tutaj: Rzookol ma swoje niuanse, a zaczyna dołączać do nich Amichris którego niuansów nie kojarzę. Pewnie jeszcze ani razu nie rozmawiał z nikim z redakcji, a już ładnie określił cały portal. Czyli także m.in. mnie. (ale na szczęście zupełnie mnie to nie rusza )

Wydaje mi się więc, że jeśli nawet są osoby które uważają, że mają uzasadnione urazy (co niestety występuje RÓWNO po obu stornach), to warto poświęcić te minimum uwagi, by do kłótni nie dołączali nowi.

Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem. Wiem, że każdy zainteresowany może podać przyczyny własnej urazy - ale nie szukajmy nowych osób, by je z nami dzieliły.

@Grzegorz
Jeśli chodzi o moją wypowiedź tutaj, na ppa.pl, to raczej chciałem zasugerować to, że gdy Joerg włączył się do projektu to w SVN leżała jedynie wersja OWB Blastoise, a Duduo dopiero było w planach.

Jeśli o wypowiedź z eXeca - pliki specyficzne dla AOS4 zajmują około 300kb i znajdują się w SVNie. Poprawki specyficzne dla platformy został wprowadzone również w silnik renderujący. Możliwe jednak, że Joerg dołączył źródła od wersji Galeking, a w Duduo jeszcze ich nie było. przyznam się, nie pomyślałem o tym wcześniej. Jeśli jednak nawet tak było, dziwię się że Fab wolał pisać sam niż współpracować z Joergiem. Choćby po to, by zaoszczędzić sobie czasu w nanoszeniu poprawek specyficznych dla MOSa.
Wydaje mi się też, że dynamiczny rendering strony (tylko części widocznej w oknie) też może być funkcją wprowadzoną tylko do wersji AOS4. Może nie będzie skomplikowana do odtworzenia - no ale po co Fab ma musieć ją odtwarzać dla MOS?

BTW. Odnośnie SVN - mamy jeszcze poprawki od Andrea "afxGroup" Palmate - głównie do SDLa (między innymi "endianowości").

@MSchultz
Uwierz mi, Jörg Strohmayer nie jest nalepszym wzorem czlowieka dzielacego sie z innymi swoja praca.

Obawiam się, że w ogóle ciężko byłoby znaleźć dobry wzór dzielenia się w przypadku AOS4 vs MOS...



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 08:44:48



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 08:46:54
[#57] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #56

Radov napisał(a):

> Czas spóźnionej reakcji - obawiam się że za bardzo
> koncentrujesz się na czasie "2h" wysyłania wiadomośc.

Bo opóźniona dwugodzinna reakcja była jednym z zarzutów wystosowanych pod adresem redakcji PPA, oraz powodem do domagania się przeprosin od nich. Dlaczego mam między innymi na tym się nie koncentrować? Wtedy 2h to było wiele, teraz ponad 24h i nic wielkiego się nie stało?

> > Nieprawdą jest zatem, że tylko że takie działania wystepują
> tylko w jedną stronę.
>
> Ależ ja o tym właśnie piszę od samego początku... OK

No nie jestem tego taki pewien. Ja tu widzę zarzuty raczej w jedną stronę...

> Wydaje mi się więc, że jeśli nawet są osoby które uważają, że
> mają uzasadnione urazy (co niestety występuje RÓWNO po obu
> stornach), to warto poświęcić te minimum uwagi, by do kłótni
> nie dołączali nowi.

Nie możesz im tego zabronić. To, że czytam stojąc zupełnie z boku jak ktoś przegina, to nie znaczy, że mam nie reagować i ma mnie to w ogóle nie ruszać, bo nie było pod moim adresem.

[#58] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #49

Jeśli nie manipulujesz i nie masz pełnej wiedzy lub pamięci w temacie przytoczonych spraw to manipulacjom możesz ulegać. Ja pamiętam sprawy odnoszące się bezpośrednio do mnie i być może inni też osobiste przytyki tylko oni sami pamiętają najlepiej.

Więc jeśli masz problem z Rafałem - załatw to z nim jak chcesz. Ale stanowisko: "na eXecu są same chamy, więc podowcipkujmy z nich jeszcze trochę" trochę się kłóci z "nie mamy pojęcia dlaczego reagują tak nerwowo i bez humoru na to co piszemy". Zaryzykuję stwierdzenie, że nie miałbyś "swoich problemów" z Rafałem, gdyby inna (dowolna) osoba nie sprowokowała wcześniej konfliktu.

Nie mam problemów z Rafałem, użyłem przykład jego postawy w odniesieniu do dyskusji. Nie zadaję się z takimi ludźmi - nie można im ufać, nie wiadomo kiedy na kogo jakie haki wyciągną, są nieprzewidywalni w negatywnym tego słowa znaczeniu.

"Odbieranie odwiedzin"? W środowisku gdzie każdy zna każdego - weź nie żartuj. Jak przejdziemy w setki tysięcy to pewnie będzie tematem, ale teraz? Zresztą jak na razie to nie my regularnie określamy konkurencyjny portal (razem z redakcją) jako chamy, których w ogóle nie należy czytać. A nawet wprost przeciwnie, pojawiają się odnośniki do perełek na ppa...

Zazdrość eXeca sądząc po działaniach i przybierania pozy męczenników jest dla mnie oczywistą, ale niestety nedzną próbą dostania kawałku tortu. Środowisko, w którym każdy zna każdego? Myślisz, że eXec jest tak popularny, że każdy zna lub wie kto to jest jakiś tam jeden czy drugi redaktor tego magazynu?
Jaka konkurencja skoro jak pisałem wcześniej - inny profil? Kto mówi o konkurencji ten jest w błędzie.
Piszesz, że pojawiają się odnośniki do perełek na PPA.pl, czyli do wszystkiego co najlepsze, do ciekawych artykułów na przykład? Jeśli tak to ciesze się bardzo, że jest tam jakiś pierwiastek dobrej woli.

[#59] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #56

Radov napisał(a):

> Jeśli jednak nawet tak było, dziwię się że Fab
> wolał pisać sam niż współpracować z Joergiem. Choćby po to, by
> zaoszczędzić sobie czasu w nanoszeniu poprawek specyficznych
> dla MOSa.

Jörg to dosc arogancki czlowiek nastawiony negatywnie do wszystkiego co kojarzy sie z MorphOS-em. Wcale nie dziwi mnie to, ze Fab wolal z nim nie wspolpracowac. Watpie tez w to, ze Jörg moglby Fabiena poprosic o pomoc.

Z drugiej strony. Stanislaw Szymczyk wlozyl w port OWB na AROS-a bardzo duzo pracy. Skorzystal tez po czesci z wysilkow Jörg-a i Fabiena i jakos mu korona z glowy nie spadla.

> @MSchultz

w moim nazwisku nie ma "t" :)

> Obawiam się, że w ogóle ciężko byłoby znaleźć dobry wzór
> dzielenia się w przypadku AOS4 vs MOS...

prawda.

[#60] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #56

Czas spóźnionej reakcji - obawiam się że za bardzo koncentrujesz się na czasie "2h" wysyłania wiadomośc. Według mnie fakt, że ktoś zakłada konto "mufa_" oraz że zapowiada, że zamierza potrolować (jak rozumiem deklarację Rzookola z #1) i jest jednak dopuszczany pod nowym nickiem do forum - jest właśnie przejawem spóźnienia w reakcji.

Konta zakładane na PPA.pl nie przechodzą akceptacji moderatora, każdy może założyć konto i szybko je aktywować (niestety ma to też swoje wady, poza tą zaletą że operacja jest szybka...). Nawet gdyby taka opcja była włączona to trudno byłoby banować czy usuwać konto, które jeszcze nie wiadomo w jakim celu miałoby być użyte i przez kogo.
Gdzie były te zapowiedzi rzookola, że zamierza potrollować? Czy ktokolwiek z redakcji PPA.pl widział te zapowiedzi? Sam rzookol w poście #1 napisał "nikogo z redakcji wtedy na ircu nie bylo".

Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem