Forum » PPA
[#61] Re: Gwoli wyjasnienia

@Grzegorz Kraszewski, post #53

Cóż, zawsze fakty można przedstawić w ten sposób, że co do winy drugiej strony nie ma wątpliwości. Np. w 1939 roku Niemcy dysponowały szeregiem ważkich powodów, dla których należało zaatakować Polskę... oczywiście nikogo nie stawiam tu w roli Polski, czy Niemiec, to tylko mały przykład zdolności do tendencyjnego wypaczania obrazu rzeczywistości, do jakiego jest zdolny Homo sapiens.
Moim zdaniem ludzi z execa i ppa dzieli bardziej światopogląd i w troche mniejszym stopniu prywatne sympatie/animozje niż np. stosunek do OS4. Na ppa zawsze była przewaga ludzi WIEDZĄCYCH (np. jak napisać program), a na execu WIERZĄCYCH (np. że amiga jest lepsza "i tak"). Myślę, że każdy wybrał to co mu bardziej odpowiada - ja dla przykładu kilka lat temu myślałem bardziej w kategoriach "execowych", teraz mi się zmieniło. Czy to efekt dorastania/starzenia się? Nie wiem, być może za kilka lat znowu będę widział to inaczej. Postawy i poglądy ewoluują, to normalne.
Mam również kilka teorii pochodzenia amiwaśni w Polsce, popartych rozmowami z kilkoma aktywnymi w środowisku ludźmi. Ale pozwolę sobie nie wywlekać na światło dzienne spraw, które uważam za prywatne (zwłaszcza dla kilku osób). Oczywiście, nie roszczę sobie praw do monopolu naprawdę, ale coś w tym jest ;)
Co do wspomnianego konkursu drwin, to zapewne dotyczy to pierwszej lub drugiej Amimajówki (wybaczcie, nie pamiętam dokładnie). Otóż wtedy pojawiła się ankieta, gdzie pojawiło się zdecydowanie żartobliwe pytanie o ... właśnie, nawet nie pamiętam o co dokładnie chodziło (to było coś w rodzaju absurdalnego, niedopowiedzianego dowcipu typu "którą nóżkę wróbelek ma bardziej?").... w każdym razie nieoczekiwanie dla wszystkich na imprezie pojawili się Szaman, Zap i AmigOS. Pamiętam, że pomysłodawca tego niefortunnego pytania miał wtedy minę nietęgą, ale jakoś nikt z obecnych nie okazał zainteresowania tym pytaniem. Włącznie z ludzmi z execa. Sprawa została wyjaśniona od razu i sam inicjator tego pytania przeprosił zainteresowanych osobiście (a jest to osoba znana z taktu i kultury... wobec obu stron). Więc nie wiem, dlaczego teraz o tym się pisze (to było naprawdę ze 3-4 lata temu). Tzn. wiem... każdy powód jest dobry, aby udowodnić, że "oni" są źli. Zresztą na kolejnej naszej imprezie znowu obecni byli ludzie z execa, a późniejsze kłótnie wynikły ze wzajemnego zarzucania sobie kłamstw w relacjach z tych imprez (a właściwie z tej drugiej, póżniejszej).
Ja uważam, że sama idea dwóch portali nie jest aż taka zła. Dzięki temu zminimalizowano do minimum szanse wzajemnego spotkania na internetowym forum (gdzie jak wiadomo puszczają wszelkie hamulce) ludzi zwyczajnie się nie lubiących.
Moim zdaniem na execu bardzo źle się dyskutuje. Z jednej strony ma być kulturalnie, moderacja, itp., natomiast osoba mająca inne zdanie od "ważnych osób" zostanie sprowadzona szybko do poziomu idioty przez te właśnie osoby. Próba rozmowy do niczego nie prowadzi, bo osoby te wiedzą swoje, a skoro zawsze mają rację, to dlaczego miałyby przyznawać ją innym. Z tego właśnie powodu nie biorę udziału w dyskusjach tam (poza kilkoma w temacie pegasosa i os4 na nim, gdzie przynajmniej w przypadku sprzętu czuję się w miarę kompetentny). Uważam, że otwartość dyskusji i poglądów prowadzi do szybszego rozwoju (dla przykładu dlaczego tzw. kraje zachodu znacznie prześcignęły w rozwoju naukowo-technicznym powiedzmy kraje arabskie? chociaż 800 lat temu sytuacja była dokładnie odwrotna... właśnie dzięki bardziej otwartej postawie), a dogmatyczne ograniczenia są mi zwyczajnie wstrętne (zresztą zawodowo pracuję w dziedzinie, gdzie ograniczanie się do dogmatów nie prowadzi do sukcesu).
Tyle.
O tym można rozmawiać godzinami. Przyjedź radov na Amimajówkę, to będziesz miał okazję wymienić poglądy. W normalnej rozmowie, bo w realu większość z nas to "mili i sympatyczni ludzie"... tylko w necie wydaje się, że co poniektórzy jadają niemowlęta na śniadanie. Po obu stronach barykady.
[#62] Re: Gwoli wyjasnienia

@szuler, post #59

Dobry wzór dzielenia się OS4/MOS? Proszę bardzo: FPSE
Wcześniej był to "klejnot w koronie" OS4, ale sam twórca portu dla OS4 poproszony chętnie wykonał port dla MOSa.
Gdybyśmy mieli więcej takich ludzi pewnie żyłoby się łatwiej. Ale jest jak jest i cieszmy się z tych okruchów dobrej woli, które można znaleźć :)
[#63] Re: Gwoli wyjasnienia

@wali7, post #61

wali7 napisał(a):
> Moim zdaniem ludzi z execa i ppa dzieli bardziej światopogląd i
> w troche mniejszym stopniu prywatne sympatie/animozje niż np.
> stosunek do OS4. Na ppa zawsze była przewaga ludzi WIEDZĄCYCH
> (np. jak napisać program), a na execu WIERZĄCYCH (np. że amiga
> jest lepsza "i tak"). Myślę, że każdy wybrał to co mu bardziej
> odpowiada (...)
To jakby co jestem osobą która potrafi programować. Jednak patrząc przez pryzmat mojego światopoglądu też to wygląda trochę inaczej. Na przykład kłótnie: MUI vs Reaction. MUI jest i było bardziej zaawansowane i jest bardziej funkcjonalne. To fakt. Jednak ciężko sobie wyobrazić, by twórcy klas MUI edytowali je wszystkie gdy okaże się że są potrzebne konkretne zmiany pod AOS4. Z tego względu lepszym rozwiązaniem (dla AOS4) jest Reaction, który jako zamknięty produkt łatwiej jest kontrolować, dostosowując do (eksperymentalnych) potrzeb systemu. To jest według mnie także duża zaleta.

Teraz mamy kłótnie programujących z nieprogramującymi. Jak ją rozsadzić? A w ogóle to którzy z nich są wierzącymi? Moim zdaniem obie strony: jedni "wierzą" w zaawansowanie techniczne MUI które widzą, inni w słowa Friedenów, że łatwiej jest pracować z zamkniętym produktem. Cała reszta to niepotrzebna kłótnia i brak opakowania. A że do "tanga trzeba dwojga"...cóż, te kłótnie chce się prowadzić więcej niż 1 osobie.

> Więc nie wiem, dlaczego
> teraz o tym się pisze (to było naprawdę ze 3-4 lata temu).

Bo chciałem podać przykłady antagonizmów jakie pamiętam. Ten pewnie był jednym z pierwszych i został pozytywnie wyjaśniony, ale potem niestety nastąpił drugi, piąty, 20ty, a teraz za podobne rzeczy wybuchają wojny.

> O tym można rozmawiać godzinami. Przyjedź radov na Amimajówkę,
> to będziesz miał okazję wymienić poglądy. W normalnej rozmowie,
> bo w realu większość z nas to "mili i sympatyczni ludzie"...
> tylko w necie wydaje się, że co poniektórzy jadają niemowlęta
> na śniadanie. Po obu stronach barykady.
Ależ doskonale to wiem. Mieliśmy przecież reprezentację MOSową na eXec Party 2 i było bardzo sympatycznie. Nawet Draco'x znalazł nić porozumienia z Konradem B. Jak widać te osoby poza forum też mogą być całkiem miłe i sympatyczne. Po to wziąłem udział w tym wątku, żeby zwrócić na to uwagę. Na eXecu też są ludzie z którymi da się osobiście porozmawiać całkiem sympatycznie i znaleźć nić porozumienia. nawet Ci źli. Jednak spotkania nie będą możliwe, jeśli uzasadnione żale będą mieszane przez osoby trzecie z prowokacjami...

---------

>Dobry wzór dzielenia się OS4/MOS? Proszę bardzo: FPSE
ok, ale miałem na myśli "współdzielenie", gdy dwie osoby z oby środowisk zaczynają prowadzić wspólny projekt...

@szuler
Wybacz... jakoś tak fonetycznie zapisałem...

OWB dla Arosa tu nie włączałem, bo mam wrażenie że przygotowanie tej wersji to zupełnie "inna para kaloszy". Swoją drogą - jestem pod wrażeniem postępów. Spodziewałem się, że ten port może być kłopotliwy...



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 09:59:47



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 10:00:26
[#64] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #49

logi - amigg, też coś tam było

Będę wdzięczny za przytoczenie mi dokładniej tej historii.
NIGDY nikomu nie napisałem że nie chce od niego logów z błędami. Każdy log z błędami doceniam, niezależnie od kogo go dostaję.

[#65] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #31

Było wielu jak Ty przed Tobą i będzie wielu jak Ty po Tobie. Pogadasz pogadasz i na ppa nie wrócisz.

I tutaj dochodzimy do Rzookola. Ja niestety nie miałem szansy poznać go od mądrej strony. Nie dał na to szansy.

Chyba coś ci się pomyliło z Konradem Bielskim, który faktycznie nie dal sie ostatnio poznać, żadnej dobrej strony. Poczytaj forum, popatrz na newsy. Wpisz rzookol w przeglądarce. Pobieranie informacji o mnie z execa to tak jak pytanie PISu o PO. Wskazujo też tylko na to jak jesteś ograniczony do execa i żadne inne informacje od Ciebie nie docierają. Praktycznie widząc po późniejszych postach dyskusja z Tobą to jak dyskusja z Konradem Bielskim. Cokolwiek by się nie napisało i tak będziesz wiedział lepiej.

Bana dostał bo robił bałagan w wątkach.

proszę o krótki przykład tych bałaganów, jesli nie dostarczysz będe uważał, że zostałem obrażony i bede wnosił o bana dla Ciebie w redakcji

ps. prawie dokladnie pamietam za co dostalem bana jako Leszek Pękalski. Smiałem (ja, mały niski człowieczek) wyrazić swoje zdanie na temat jakosci betatesterów (wielkiego wspaniałego Konrada) odnośnie wersji os4 na klasyki i pewnego błędu.

Bo to kolejny "dowcip", w zasadzie nieprzyjemna drwina z Rafała, która po zdemaskowaniu nie wywołał żadnej refleksji.


jesli kliknięcie na nazwie użytkownika i odczytanie mojego adresu e-mail co mógł zrobić każdy nazywasz zdemaskowaniem to ja jestem juz totalnie zdemaskowany, możnesz kliknąć na usera rzookol i też mnie zdemaskować, Ty, ty Ty, demaskatorze


Jak napisał Konrad B: nie chodzi o jakieś samobiczowanie, ale zwykłe poproszenie Rzookola by tak nie robił.

oo Konrad napisał !!!. Wyjasnie Ci coś. Ze mną na ppa mozna dyskutować. Natomiast tyrady Bielskiego można przyrównać do spuszcania wody w klozecie a rozmowę z nim do rozmowy ze ścianą. Z tym człowiekiem można dyskutować wtedy tylko gdy się ma identyczne zdanie jak on. Ty masz, mufa ma więc możecie sobie na execu dyskutować do woli. Tylko po co wlasciwie ta dyskusja



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 10:30:12
[#66] Re: Gwoli wyjasnienia

@wali7, post #62

Może nie powinienem tego pisać bo radov z krzesełka spadnie i może coś mu się stać ale: port na inne systemy amigowe (aros + morphos) powstał przy pomocy i prośbach z mojej strony. Nie mając dostępu do kodów, dodatkowo także przy pomocy kierownika, operając się na moich informacjach poprawiono poważne błedy w engine - również w wersji os4.

W sumie nie wiem po co to pisze bo i tak radov ma inny świat i inną wersję rzeczywistości więc co bym nie napisał to bedzie mysleć tak jak Konrad Bielski jesli chodzi o moją osobę. Mam nadzieje, że chociaż w stosunku do innych ma własny punkt widzenia.



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 10:36:33
[#67] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #49

Możesz wierzyć, bądź nie - ale mimo, że Rafał ma wyrobione zdanie, to nie przypominam sobie, aby w prywatnej korespondencji do mnie określał Cię
wulgaryzmami. Ciebie, ani nikogo innego z ppa. Potrafi wyrażać swoje negatywne stanowisko dość kulturalnie, pomijając słowa pokroju: "ta szmata", czy "gnida parszywa".


Tylko powiedz mi - jakie ma znaczenie to, jakich słów się używa, w sytuacji gdy przekazuje się w gruncie rzeczy tą samą treść i przesłanie?
Za takim pseudo "kulturalnym" podejściem i swoistym parawanem elokwencyjnym chowa się często Bielski, i kilku innych osobników z eXeca. W moich oczach to po prostu "kulturalny cham", który przekazuje światu swoje chamstwo używając jedynie innych słów niż powszechnie uznawane za "obraźliwe", dokraszając to wszystko egocentryzmem i przeświadczeniem o swojej nieomylności.
Ostatecznie co za różnica?

Częściej zwracajcie uwagę na treść niż na formę.

[#68] Re: Gwoli wyjasnienia

@rzookol, post #66

Tak było, osobą która doprowadziła do pozytywnego zakończenia kwestii FPSE na MOSa był rzookol. I jak sam pisze, na tej współpracy zyskał także port dla OS4.
[#69] Re: Gwoli wyjasnienia

@MinisterQ, post #64

MinisterQ napisał(a):

> logi - amigg, też coś tam było
>
> Będę wdzięczny za przytoczenie mi dokładniej tej historii.
> NIGDY nikomu nie napisałem że nie chce od niego logów z
> błędami. Każdy log z błędami doceniam, niezależnie od
> kogo go dostaję.
>

Nie mogę znaleźć działającego źródła, które by potwierdzało słowa w takiej postaci jak je podałem. Jednak chciałbym zaznaczyć ponownie, że moją intencją nie jest (i nie była chęć) manipulacji. Ani też manipulacji przez brak wiedzy. Jeśli Cię uraziłem przypisując słowa których nie napisałeś - naprawdę szczerze przepraszam.

Jednak w kwestii amiGG - jednak rzeczywiście współpracowaliście nad betatestami, dopóki na przeszkodzie nie stanęły kwestie osobiste.


@Rzookol

> oo Konrad napisał !!!. Wyjasnie Ci coś. Ze mną na ppa mozna
> dyskutować. Natomiast tyrady Bielskiego można przyrównać do
> spuszcania wody w klozecie a rozmowę z nim do rozmowy ze
> ścianą. Z tym człowiekiem można dyskutować wtedy tylko gdy się
> ma identyczne zdanie jak on. Ty masz, mufa ma więc możecie
> sobie na execu dyskutować do woli. Tylko po co wlasciwie ta
> dyskusja
przyganiał kocioł garnkowi...
No to ok: jestem na ppa i co mi napisałeś: "o spuszczaniu wody i zjadaniu ka.." ops. zdążyłeś wyedytować. I to ma być przykład umiejętności dyskusji?

Naprawdę nie widzisz, że problemem może być nie to co piszesz, ale jak piszesz?

> proszę o krótki przykład tych bałaganów, jesli nie dostarczysz
> będe uważał, że zostałem obrażony i bede wnosił o bana dla
> Ciebie w redakcji
Fakt, miałeś kilka rozsądnych postów. miałeś jednak kilka podobnych do następującego:
"masz jakieś wyniki na poparcie swojej tezy czy to tylko bełkotliwy pseudoargument różnic pomiędzy systemami ?"
Mogłeś napisać to samo zupełnie innymi słowami. Ale nie - lepiej się kłócić. O testowaniu AOS4 też mogłeś napisać kulturalniej. Ale nie. Lepiej się kłócić. Po to pisze te wszystkie tony tekstu, żeby zobaczyć czy da się chociaż trochę powstrzymać uszczypliwości.

> Może nie powinienem tego pisać bo radov z krzesełka spadnie i
> może coś mu się stać ale: port na inne systemy amigowe (aros +
> morphos) powstał przy pomocy i prośbach z mojej strony. Nie
> mając dostępu do kodów, dodatkowo także przy pomocy kierownika,
> operając się na moich informacjach poprawiono poważne błedy w
> engine - również w wersji os4.

Ależ nie spadnę z krzesełka. jestem pod wrażeniem! oby tak dalej! ok, racja
Mam nadzieję, że znajdziesz w tym prawdziwe powołanie, które pozwoli zrzucić brzemię świętej krucjaty forumowej!
[#70] Re: Gwoli wyjasnienia

@MinisterQ, post #67

MinisterQ napisał(a):

> Tylko powiedz mi - jakie ma znaczenie to, jakich słów się
> używa, w sytuacji gdy przekazuje się w gruncie rzeczy tą samą
> treść i przesłanie?
Słów niekulturalnych używam wobec osób z którymi więcej rozmawiać nie chcę. W związku z czym nie dziwię się później, że takie osoby nie chcą rozmawiać również ze mną. W tym temacie pojawiło się pytanie/stwierdzenie dlaczego eXec jest taki cięty. Więc odpowiadam: o ile tematu nie da się w pełni wyjaśnić, a tym bardziej załagodzić, wpływ na to miał brak kultury w relacjach między poszczególnymi osobami. Wpływ, który nie był relacją jednostronną, jak można by się zasugerować pierwszymi wątkami.



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 11:09:28
[#71] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #69

Jednak w kwestii amiGG - jednak rzeczywiście współpracowaliście nad betatestami, dopóki na przeszkodzie nie stanęły kwestie osobiste.

Współpracowałem z szamanem, z którym pomimo mojego - czasem niewyparzonego języka - zawsze byłem w stanie wszystko wyjaśnić, i dojść ostatecznie do jakiegoś porozumienia. Ta współpraca się nie zakończyła, i jestem pewien że gdyby trzeba było, to szaman w miarę swojego czasu, którego ostatnio nie ma zbyt wiele - pomógłby mi.

Pytanie - czemu z Nim się da, a nie da się z resztą?

[#72] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #69

@Radov

Nie mogę znaleźć działającego źródła, które by potwierdzało słowa w takiej postaci jak je podałem. Jednak chciałbym zaznaczyć ponownie, że moją intencją nie jest (i nie była chęć) manipulacji.

A nie dostrzegasz, że to już kolejny z Twoich przykładów, który runął? Nadal twierdzisz, że to nie jest manipulacja (lub próba manipulacji) z Twojej strony? Być może nieumyślna, lecz pozbawiona całkowicie podstaw i nieprawdziwa, a więc manipulacja faktami - wypowiadasz się, pomawiasz, lecz nie znasz prawdy.

[#73] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #69

W ciągu tego czasu, w którym pisaleś posta albo nawet wczesniej napisalem 4 wersje swojej wypowiedzi. Złe częsci zostaly poprawione tak jak sie poprawia błędy ortograficzne. Nie muszę się z tego tłumaczyć tak jak sie nie musze tłumaczyć z błędów ortograficznych (których nie popełniam, jednakoż składniowe się zdarzają). Ostateczną formą jest tak, ktorą widać obecnie i miło by było gdybyś to do niej się odnosił.

Fakt, miałeś kilka rozsądnych postów.

Kilka, kilkanascie, kilkaset. Mam 3000 postów na forum i na stronie. Odnosisz się tylko do tych negatywnych, nikłego procenta. Spójrz na exec i sprawdz ile postów pozytywnych napisał ostatnio Konrad Bielski. Co do mojej osoby to przyznaje się, że jestem złosliwy. Staram się to zmienić :). Teraz proszę napisz tak na execu w stosunku do Konrada i zobacz czy Ci kiedykolwiek przyzna racje jesli bedziesz miec inne zdanie niz on.

Co do powołania to ja dokladnie wiem co robić w życiu, z kim i jaki w tym ma udział amigowanie. Nic nie muszę szukać, zastanawiać się, błądzić.

Mam nadzieję, że znajdziesz w tym prawdziwe powołanie, które pozwoli zrzucić brzemię świętej krucjaty forumowej!

Chciałbym zauważyć, że akurat w tej sytuacji zaczął troll - Konrad Bielski swoim postem na execu. Nie licząc pierwszego komentarza w wiadomym wątku cała reszta to tylko trolowanie oraz tyrady. Dobrze chociaż, że szaman próbuje skonczyć tą bezpłciową dyskusje. Niestety jak sądze, Bielski nawet nie weźmie jego zdania pod uwagę i będzie robić swoje. Jeśli uważasz, że tamtem wątek to nie trolling Bielskiego to trudno ale ja jako współorganizator amigowego zlotu nie jestem zadowolony z poziomu dyskusji na execu w wątku odnoszącym do powerdev

ps. Jesli chodzi o OS4 to pomimo mojego negatywnego podejscia do niego a raczej do osób, które są za niego odpowiedzialne chętnie bym go u siebie na pegazosie albo na amidze zainstalował i sprawdził jak dziala. Niestety w porównaniu do Morphosa nie ma wersji demo wiec nie bede wydawał pieniedzy tylko po to by przekonać się, że mi nie pasuje.

Jesli chodzi o oprogramowanie to obecnie każdy projekt, który piszę ma/bedzie mieć wsparcie dla os4 na poziomie źródeł. Z działaniem natomiast jest różnie gdyż to co dziala na os3 i morphosie niekoniecznie musi działać na os4



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 11:54:16
[#74] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #69

Tak to już jakoś jest, że PPA jest miejscem spotkania ludzi kreatywnych, gdzie można spotkać bardzo zaawansowanych programistów jak kiero, szuler, krashan, miniq, również tak znienawidzony przez was rzookol, oraz wielu innych których znam (albo i nie), i których pewnie po dłuższym zastanowieniu mógłbym wpisać :) (MDW, rafael, kaczuś.... ), ale to nie wypominki. Co więcej, ludzie ci reprezentują nie tylko różny poziom wiedzy i umiejętności, ale także różne poglądy na temat przeszłości i przyszłości amigi. Na PPA można spotkać tych dużo mniej zaawansowanych programistów... choćby minnat, który z podziwu godnym uporem uczy się od lepszych (chociaż trzeba mu to napisać 50 razy aby uznał, że warto się zastosować do tej rady ;) ) i regularnie dzieli się wynikami swojej pasji. Mamy szereg grafików, czy ludzi potrafiących napisać jakąś muzykę (tu z racji zainteresowań nie podam żadnych przykładów). Wszyscy jakoś sobie coś tam na swój sposób tworzą (nawet taki skończony leń i niedouk jak ja wyżywa się stukając jakieś nieczytane przez nikogo artykuliki :) ). Raczej jakoś to się kręci.
Na execu mamy kilka osób tworzących wzajemny krąg JEDYNEJ RACJI i jakakolwiek próba wejścia z innymi od ich poglądami spotyka się ze zdecydowaną negatywną reakcją. Od prób lekceważenia i ośmieszenia, po bany (które rzookol z pełną premedytacją ośmieszał zakładając konta na nazwiska osób z wikipediowego działu "seryjni mordercy"). W ostateczności zawsze jest dobrze sprawdzony okop "to jest portal amigowy, piszemy tu o amidze tylko dobrze albo wcale... a o tym co jest amigą, a co nie, decydujemy sami". Takie sobie wygodne trwanie i syndrom oblężonej twierdzy, znany z lektury późniejszych Magazynów Amiga (mimo wszystko nieodżałowanych).
To nie dla mnie i cieszę się, że mogę się udzielać na PPA.
Denerwują mnie jedynie próby przedstawiania swoich SUBIEKTYWNYCH opinii jako OBIEKTYWNYCH faktów. Jakoś częściej z taką postawą można spotkać się na execu. Ale jeszcze raz powtórze, skoro wam z tym dobrze, to super. Po to macie własnego execa, abyście w sposób nieskrępowany mogli tam sobie dyskutować.
[#75] Re: Gwoli wyjasnienia

@mailman, post #72

Ja tylko nie rozumiem, co kogo obchodzą logi z prywatnych rozmów na gg czy gdziekolwiek? To, czy dana osoba się tam wyraża w taki czy inny sposób, nie jest żadną miarą i świadectwem.

Mnie cały czas bawi 'argument', że na PPA jest cenzura treści pochodzących od osób piszących o OS4, a tak naprawdę chodzi o to, że nie rozumieją oni znaczenia i różnicy tego słowa, a słowa 'korekta'. Zobaczywszy wspominaną stronę, która hostowana była u nas, zaoferowaliśmy pomoc w jej ulepszeniu, było kategoryczne nie. Zobaczyli inni, zaczęli się naśmiewać z jakości, autor się obraził i stwierdził, że całe PPA jest złe...

Oferowaliśmy miejsce na prowadzenie strony o OS4, (aktualna teraz podstrona, którą taki 'zły' Krashan uzupełniał), niestety zobaczyłem jak się wypięto, a w odpowiedzi dostałem powyższy argument. Nie pomogło, że po przedpremierowym zobaczeniu owej strony, był niesamowity zachwyt jak to ładnie napisaliśmy...


Czemu ten wątek nie jest w Pręgierzu?

[#76] Re: Gwoli wyjasnienia

@SirLEO, post #75

nie jest w pręgierzu gdyż na początku :) dotyczył spraw pomiędzy mną a exekiem (to w tym wypadku nieważne) oraz exekiem i ppa (więc dotyczył całego portalu). Dodatkowo, by wejsc w tą część forum trzeba się zalogować więc google nie bedzie keszować wypowiedzi. Konrad Bielski specjalnie w paru miejscach wypisuje głupoty na mój temat razem z moim imieniem i nazwiskiem by wyszukiwarka to odnajdowała. Nie chciałem zniżać się do jego poziomu więc post umiesciłem tutaj. Widzę jednak, że dalej jest w furii i nikt go nie uspokaja :)



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 12:11:57
[#77] Re: Gwoli wyjasnienia

@rzookol, post #76

Biorąc jednakże pod uwagę, że:

1. Większość dotyczy jednak spraw między Tobą a eXecem.
2. Nie jesteś członkiem redakcji PPA.
3. Rzeźnia też jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

próby rozwijania tego wątku w kierunku konfrontacyjnym będą lądowały w Rzeźni.

[#78] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #49

Radov napisał(a):

> (btw. demo - mam na myśli riverwash. logi - amigg, też coś tam
> było)

Jako autor Amimasturbacji prosiłbym, by nie wplątywać mnie w wasze wojenki portalowe. Dla mnie jedynym prawdziwym portalem był ACP za czasów Załogi Gie.

Nie interesują mnie wasze wojenki, wycieczki, cokolwiek jeszcze innego robicie. W demie napiętnowałem pewne zjawisko, ot co. To była MOJA produkcja, całkowicie niezwiązana z ppa.

Więcej dystansu, panowie.

Wszak obie strony są równie śmieszne. ]:->>>

[#79] Re: Gwoli wyjasnienia

@mailman, post #72

mailman napisał(a):

> A nie dostrzegasz, że to już kolejny z Twoich przykładów, który
> runął? Nadal twierdzisz, że to nie jest manipulacja (lub próba
> manipulacji) z Twojej strony? Być może nieumyślna, lecz
> pozbawiona całkowicie podstaw i nieprawdziwa, a więc
> manipulacja faktami - wypowiadasz się, pomawiasz, lecz nie
> znasz prawdy.


- czy AmiMasurbacja nie była nieprzyjemnym dowcipem wobec Rafała?
- czy współpraca z MiniQ z Szymonem nie ustała, gdy ten poczuł się urażony za obrazek humorystczny?
http://www.exec.pl/wydarzenie.jsp?nid=3121&AmiGG_pod_AmigaOS_4.0_-_sedno_problemu#21957
- jak widzisz w linku - dowcipna ankieta z amimajówki też mu się przypomniała
- a o podszywaniu właśnie mówimy.

Nie mogę za to znaleźć dwóch o wiele mniej kulturalnych zapisów, a które głęboko zapadły mi w pamięć. Może kiedyś się odnajdą, kto wie?

W każdym razie - nie wiem co więcej napisać. Nic nowego nie wymyślę. Myślę, że to co zostało napisane, wystarczy. Moje stanowisko, że nieprzyjemności pochodzą a obu stron, jest jasne. Najlepiej więc skończyć wątek teraz, zanim zrobi się bałagan.
Kto był na eXec Party 2 ten wie, że z nami się da porozmawiać. I pewnie też da się podyskutować na forum, jeśli opadną emocje. O ile akurat ktoś nie postanowi sprawdzić jak Konrad B. reaguje na złośliwości... Mam też nadzieję, że okaże się że jednak też jesteśmy kreatywni, Rzookol napisze genialny pinball, a GUI AOS4 przestanie być takie surowe.

PS. Na wypadek gdyby ktoś mi zarzucił "ucieczkę" - proszę, nie stanowi dla mnie problemu kontynuowanie dyskusji na priv. Jednak zużyłem już wystarczająco dużo czasu i muszę wziąć się za robotę.

------
@Uzi

ok. tak też to odbieram. po prostu Amimasturbacja powstała w złym momencie i atmosferze...



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 13:10:27
[#80] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #79

prosiłbym abyś napisał te słowa (albo podobne) także na execu

[#81] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #79

@Radov

Drobna jeszcze uwaga. Te fakty są faktami, ale odpowiedz mi jaki wpływ na te konkursy i incydenty miała redakcja PPA? Jesteśmy ich zarzewiem? Chciałbym, abyś to jasno i wyraźnie napisał, bo na chwilę obecną odczuwam (po lekturze wątków na forum Execa), że wina leży właśnie po stronie PPA jako redakcji, czyli na przykład mojej.

[#82] Re: Gwoli wyjasnienia

@mailman, post #81

Uważam, że redakcja ppa.pl rozumiana jako zarządca portalu i znaczna część czytelników portalu nie ma najmniejszego związku 'z' oraz wpływu na wymienione przeze mnie sytuacje. Jednocześnie uważam, że na obu portalach istnieje pewna grupa ludzi (niekoniecznie należących do redakcji), która zbyt osobiście bierze pojawiające się przycinki i na ich podstawie ocenia "konkurencję". Wydaje mi się, że jeśli najbardziej zwaśniona część osób przestanie reagować na siebie negatywnie, wtedy i na resztę osób emocje przestaną się przenosić. Jestem świadom, że nie objedzie się bez potknięć (tzn. nie wszystko uda się wyłapać), ale zwiększona uwaga na to co pewne konkretne osoby próbują mówić o innych konkretnych osobach ostatecznie przyniesie skutek.

To brzmi prawie jak uzasadnienie wyroku :D
Może być?
[#83] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #82

Ten post z odpowiedziami został przeniesiony do działu Rzeźnia
[#84] Re: Gwoli wyjasnienia

@mailman, post #81

dokładnie...
Dla równowagi przypomnę nie tak dawne kulturalne działanie execa (i to samego red nacz). Była to pożałowania godna nagonka na marcika związana z bounty na port Sputnika dla OS4, gdzie wyliczono mu dokładnie ile plazm może sobie kupić, zaproponowano taniec przy rurze, oraz wprost napisano, że marcik jest gotów za pieniądze zrobić wszystko (bynajmniej nie chodziło o pisanie programów). W tej akcji wziął udział sam trzon redakcji execa i pisano to publicznie na execu. Ale zbyt prosto byłoby napisać, że zawinił exec... exec nie zawinił, bo to bezcielesny portal internetowy. Zawiniły konkretne osoby piszące te kalumnie.
Prosiłbym więc o podanie przykładu, gdzie redakcja PPA wzięła udział w JAKIEJKOLWIEK akcji przeciw ludziom związanym z execem? Bo ja sobie nie przypominam żadnego i twierdzę, że każdy kto tak pisze bezczelnie kłamie.
[#85] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #69

Radov napisał(a):

> > błędami. Każdy log z błędami doceniam, niezależnie od
> > kogo go dostaję.
> >
>
> Nie mogę znaleźć działającego źródła, które by potwierdzało
> słowa w takiej postaci jak je podałem.

Czyli znowu tak jakby bez poparcia argumenty rzucasz...

> manipulacji. Ani też manipulacji przez brak wiedzy. Jeśli Cię
> uraziłem przypisując słowa których nie napisałeś - naprawdę
> szczerze przepraszam.

Już dwa razy przypisałeś słowa, które nie padły. O downach i o logach.

> Fakt, miałeś kilka rozsądnych postów. miałeś jednak kilka
> podobnych do następującego:
> "masz jakieś wyniki na poparcie swojej tezy czy to tylko
> bełkotliwy pseudoargument różnic pomiędzy systemami ?"

I to niby jakieś szczególne szambo jest? Wiele podobnych wypowiedzi na eXecu pada od ludzi którzy nawet ostrzeżenia za to nie dostają.

> Mogłeś napisać to samo zupełnie innymi słowami. Ale nie -
> lepiej się kłócić. O testowaniu AOS4 też mogłeś napisać
> kulturalniej. Ale nie. Lepiej się kłócić. Po to pisze te
> wszystkie tony tekstu, żeby zobaczyć czy da się chociaż trochę
> powstrzymać uszczypliwości.

Chyba nie rozumiesz o co Rzookolowi chodziło, a ja po dwóch postach zajarzyłem. Piszesz, że nic nie robił, tylko siał zamęt, a wychodzi na to, że zasiał go raz opinia na temat beta testów, a cała reszta wcześniej była najzwyczajniejsza. Nie przeglądałem, czy tak było bo mnie to w sumie nie interesuje, ale Ty powinieneś, skoro piszesz że Rzookol nie ma racji w tym wypadku.

> Mam nadzieję, że znajdziesz w tym prawdziwe powołanie, które
> pozwoli zrzucić brzemię świętej krucjaty forumowej!

Czy z równą troską myślisz o takich samych brzmieniach u innych osobników, również po swojej stronie poletka?

[#86] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #79

Radov napisał(a):

> ok. tak też to odbieram. po prostu Amimasturbacja powstała w
> złym momencie i atmosferze...

Ale wcześniej przypisałeś to do PPA "bo tak". Bo całe zło w stronę eXeka płynie z PPA. Przecież nie może być inaczej.

[#87] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #82

Może.
A teraz spróbuj to wytłumaczyć Bielskiemu, Zdaniukowi, albo Chyle.

[#88] Re: Gwoli wyjasnienia

@Radov, post #82

@Radov

No to cieszy mnie, że ty tak sądzisz. Szkoda tylko, że Twój kolega redakcyjny ze znajomego już chyba wszystkim wątku uprawia jakąś krucjatę, z której jad leje się w kierunku naszej redakcji i w której najchętniej osobę Rzookola (niezwiązanego z naszą redakcją), jakkolwiek on by nie postępował, by chyba powiesił. Spójrz teraz jak wygląda Twoja, wydaje mi się, w porządku wypowiedź i Twoje uwagi w stosunku do tego co generuje Twój kolega po uprzedniej reakcji moderatora o zakończeniu wątku. Państwo w państwie?

[#89] Re: Gwoli wyjasnienia

@mailman, post #88

mailman napisał(a):

> Państwo w państwie?

Nie. Punkt 6 regulaminu forum.

[#90] Re: Gwoli wyjasnienia

@mailman, post #88

mailman napisał(a):

> Twój kolega po uprzedniej reakcji moderatora o zakończeniu
> wątku. Państwo w państwie?

No a jak? Administrator został przez kolegę redakcyjnego ośmieszony (i przez kilku innych ciągnących offtopa). Nakazał wrócić do tematu, postraszył i na tym się skończyło.

Śmieszność zarzutów opóźnionej i chybionej reakcji pod adresem moderacji PPA nabiera na sile (jak i hipokryzja co poniektórych).

Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem