Forum » PPA
[#1] PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?
Naszła mnie taka myśl, czy można by było założyć, a właściwie dołożyć do istniejącego PPA, Polski Portal Commodore(PPC), lub odpowiedni dział?
Pewnie niektóre osoby zapytają po co? Z tego co znalazłem w sieci, to są chyba trzy polskie portale, nie będę wypisywał nazw, bo i tak każdy wie jakie. Ja osobiście nie działam w "scenie", więc ten portal dla mnie odpada. Pozostają dwa-na jednym nie idzie się zarejestrować, na drugim nie ma ciekawych tematów(nawet dla takiego amatora jak ja).
Ten portal z tego co mi wiadomo, jest największym amigowym w Polsce(poprawcie mnie jeśli bzdury gadam). Na tym portalu pomimo, że jest związany z Amigą, jest na pewno z 90% użytkowników, którzy posiadają inne komputery.
Teraz z pewnością ktoś zapyta-to czemu nie dodać do tego forum Atari, PSX etc.?
Oczywiście fajnie by było, ale z portalu amigowego stałby się forum ogólno-komputerowym, a tego większość by nie chciała. Dodanie tylko PPC zachowało by "koszerność" portalu, no bo koniec końców Amiga to Commodore:)
Co Wy na to drodzy użytkownicy?
Rzuciłem tylko luźny temat, nie rzucajcie we mnie kamieniami:)

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 22:15:00 przez AD99
[#2] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #1

Według mnie to skrót nie pasuje bo PPC to PowerPC czyli np.Amiga z PPC lub Amiga NG. Pomysł nie najgorszy bo Commodorki u mnie też banglają ale nie z tym skrótem. Jak dla mnie oczywiście … Pozdro
[#3] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@viger, post #2

Skrót zawsze można dać inny, wiem co to PPC-chociaż tego nie mam:). Czy taka ewolucja portalu jest możliwa?-Tu pytanie do Adminów.
[#4] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #3

Po co???
[#5] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #1

Nie widzę tego.
[#6] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #1

na jednym nie idzie się zarejestrować, na drugim nie ma ciekawych tematów(

Ale to nie znaczy, że jak powstanie trzecie forum, to będzie lepiej. Kto będzie ci te treści tworzył, jak aktywni użytkownicy tych komputerków mają już dwa portale? Przyjdą tutaj, na pustynię, zaczynać od zera?
[#7] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #3

Takie tematy już tu były poruszane. A odpowiedź była w stylu, że to jest portal Amigowy a nie 8bitowy, możesz sobie pisać co chcesz w dziale Hyde Park, albo szukać szczęścia gdzieś indziej.

Myślę że na tym scenowym już mają działy nie tylko takie, i życzliwiej przyjmą Comodorowca niż tu.
[#8] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@adam_mierzwa, post #6

To tylko luźny temat:) i nie upieram się przy niczym. Pewnie jak napisał Zbyniu temat C= będzie się odwoływał wyłącznie do Hyde Parku, a szkoda. Co do użytkowników, to jest tu aż nadto Commodorowców, którzy mogli by tworzyć ciekawe wątki. Innym pytaniem byłoby tylko czy by chcieli.
[#9] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #1

Mnie by kompletnie nie przeszkadzało jakby po prostu powstał dział "C64". Pewnie fajnie by było poczytać o Commodorku z perspektywy amigowca - zawsze to jakieś dodatkowe dygresje, dyskusje.

Fora typowo commodorkowe czy spectrumowe są dość hermetyczne i ciężko wejść w takie środowisko (z mojego doświadczenia).

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 08:40:26 przez _arti
[#10] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@_arti, post #9

ale mowa jest o PPC jako o forum czy portalu?
Forum (fora) są i nad zmianę tej hermetyczności pracujemy (zapraszamy)
co do portalu to mi też się wydaje że tutaj nie pasował by bo byłby traktowany jako dodatek do PPA, a to powinien być samoistny portal o C=.

i tak btw, ale nie zdradzając faktów - rozmowy trwają...
[#11] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@retronav, post #10

Nie wiem, jak OP ale ja miałem na myśli po prostu zwykły, kolejny dział na forum.
[#12] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@_arti, post #11

8bitowy dział na forum byłby cool OK
Taki dla amigowców z sentymentem do mniejszych maszynek :)
.
[#13] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@_arti, post #11

Kolejny dział byłby wystarczający, a ile portal by zyskałszeroki uśmiech. Więcej artykułów, może więcej userów, więcej dyskusjiszeroki uśmiech.
Na początku miałem na myśli, żeby np. z PPA można było wejść na odrębny portal PPC. Jednak to były może złe założenia. Można by było spróbować kiedyś chociaż eksperymentalnie. Nie wiem jak inni użytkownicy, bo za wielu na razie się nie wypowiedziało.
[#14] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@_arti, post #9

Miałem założone konto na jednym z forów o C64, z jakiegoś powodu, którego nie znam, nie mogłem się zalogować, zgłosiłem to do admina forum ale od paru miesięcy nadal nie mam tam dostępu więc odpuściłem.

Z dodatkowym działem C64 to nie był by zły pomysł zważywszy na problemy z dostępami do dedykowanych forów C64.
[#15] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Adinfo, post #14

@grxmrx, @recedent, @alt_ robim?
[#16] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@_arti, post #15

Ja też mam sentyment do C64 i chetnie bym czasem poczytał na ten temat, ale nie wie, czy to dobry pomysł.
Czy ograniczać dział tylko do 8bitowców Commodore, czy np Atarynka, Amstrad też by w tym były? No i czy Admini chcą mieć więcj obowiązków/dodatkowy dział?
[#17] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #13

Nie wiem jak inni użytkownicy, bo za wielu na razie się nie wypowiedziało.

Użytkownika fazior to nie interesuje:).
[#18] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@BULI, post #16

Z tym Atari to raczej kiepski pomysł - początek końca.
[#19] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@_arti, post #15

Jestem za działem na forum o Commodore.
[#20] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@michal_zukowski, post #19

Co do nazwy działu to zastanówcie się czy ma się nazywać "Commodore" bo wtedy załatwi się też C128 itp.
[#21] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Adinfo, post #20

Dobry pomysł z działem komputerów Commodore OK
[#22] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Adinfo, post #20

i



Moim zdaniem pomysł średni.
[#23] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@nogorg, post #22

Moim skromnym zdaniem ten dział by naturalnie już dawno powstał, gdyby w hyde parku było więcej tematów o c64, chociażby po to by utrzymać porządek na forum. Więc może najpierw niech pojawi się treść, a potem kategoria?
[#24] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@nogorg, post #22

To tylko pomysł.
Bardziej musimy się zastanowić nad kategoriami jakie mają być w tym dziale (Sprzęt, Peryferia, Gry, Scena, Programowanie).
[#25] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@teh_KaiN, post #23

hyde park nie jest publikowany na głównej stronie ("i już" jak uzasadnił Grxmrx )
więc nie trafia tam zbyt wielu użytkowników.
.
[#26] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Adinfo, post #24

w tym dziale (Sprzęt, Peryferia, Gry, Scena, Programowanie).


dzielenie na podkategorie to już przesada,
.
[#27] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@rePeter, post #26

Może masz rację, jak zrobią dział to i tak będzie dobrze.
[#28] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@rePeter, post #26

powiem tak:

dział commodore na ppa to wg mnie słaby pomysł.
tak jak ktoś napisał, jeśli taka dyskusja miała by się tu pojawić to by się pojawiła.

w społeczności commodorowców w tym momencie ważniejsze jest zintegrowanie środowiska.
a nie dodawanie kolejnego forum.
mamy 2 fora - polecam c64scene, które pomimo nazwy potrafi dyskutować nie tylko o demoscenie. dla kogoś kto chciałby pogadać o C= znajdzie nas bez problemu.
pomóżcie je rozwijać a będzie dobrze.

poza tym tak jak pisałem... portal w tym momencie byłby chyba ważniejszy niż forum.
[#29] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@_arti, post #9

Popieram. Dział C64/C128. Większość z nas ma po kilka platform.
[#30] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@retronav, post #28

dział commodore na ppa to wg mnie słaby pomysł.


To akurat całkiem możliwe,
ale wystarczy taki dział założyć, bo to żadna praca dla admina,
i jeśli nie będzie zainteresowania, sam padnie i można wyłączyć.

jeśli taka dyskusja miała by się tu pojawić to by się pojawiła


A może nie pojawia się bo zaraz byłaby ścięta jako OT i wysłana na HP jak np. posty Borsuczyska.
.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem