Forum » PPA
[#211] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #207

To załóżmy ankietę od nowa i niech trwa nawet rok jeśli trzeba, wtedy się przekonamy czy większość jest na TAK. Myślę jednak, że nikt nie założy, bo zaraz będzie utemperowana tak jak obecna. Nie ma sensu dalej dyskutować skoro szanowne grono Adminów nie życzy sobie takich tematów.
I tak uwierz mi - nie mam zamiaru ciąć sobie żył, z tego powodu. Chciałem tylko zmienić coś na lepsze. Możecie już Artiego wypuścić z szafy, bo wiem, że też był na TAK.
[#212] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@teh_KaiN, post #210

Powtórzę.
Padła luźna propozycja.
Czy ta nieliczna grupa gdzieś tu odpowiednio głośno krzyczała i spazmowała ?
Proponuję zamknąć wątek bo dość tej histerii.
Zaraza 8 bit nikogo nie dopadnie.
[#213] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@X-Type^HVR, post #209

Tu nie chodzi o jakieś komisje. Prawdziwe ankiety (oficjalne i wyświetlane na głównej stronie) masz tutaj. Nie trzeba przepisywać wszystkich wcześniejszych głosujących żeby wziąć w nich udział. Głosowanie jest niejawne, więc nikt się nie musi wstydzić "co powiedzą koledzy" itp. Dlatego napisałem "ankieta" w cudzysłowiu. Jej reprezentatywność... Hmm... Jakby to powiedzieć, żeby nikogo nie obrazić? Jej reprezentatywność traktowałbym z daleko idącą powściągliwością.
[#214] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #207

@Krashan
niektórzy z tych, to tak mają ciśnienie na dział C-64 na PPA, po prostu próbuje wykorzystać nasz portal instrumentalnie w towarzyskich rozgrywkach w kręgach miłośników 8-bitowców...


@recedent
Samozwańcza "Ankieta"....


Jeszcze coś o Syjonie i będzie jak za towarzysza Gomółki
No ludzie, poluźnijcie sobie gumki w majtkach.
.
[#215] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #211

Arcziego wysłali w trybie przyśpieszonym na wczasy do San Escobar bez dostępu do netu
[#216] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@rePeter, post #214

Jak jeszcze poluźnię to spadną
[#217] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Krashan, post #203

Cześć Krashan'ie. Czy to nie ty zawsze nalegasz na przedstawienie przez adwersarzy faktów, dowodów obliczeń, benchmark'ów? Uważam zresztą, że słusznie. Sam mam łeb techniczny i uwielbiam precyzję wypowiedzi i konkretne argumenty. Dlaczego więc przyłączasz się do chóru "domyślaczy", którzy to świetnie wiedzą, co kto myśli, co ma w domu, czego używa, wietrzą teorie spiskowe i potem te domysły próbują wsadzić w usta przeciwnikowi w dyskusji.
Zobacz co dzieje się w wątku Precz z NG. Ja zakończyłem tam dawno dyskusję, ale wątek żyje. Panowie dyskutanci doskonale wiedzą, że jestem użytkownikiem Amigi 500 post 121 (nie jestem), że w ramach czystości gatunku będę optował za usunięciem tematów o Amigach z Escom'u i promował PC ze stajni Commodore post 96 i dalsze.
Wracając do tematu.
Wyobraźcie sobie, że też nie jestem zwolennikiem rozszerzania forum. Szlag mnie jednak trafia, że post w którego tytule pojawi się C64 z automatu ląduje w HP choćby dalej trwała dyskusja o Amigach. Post w wątku amigowskim o C64 jest oznaczany jako OT, a takie rodzynki jak: "readon x1650 pro" (pisownia oryginalna) w dziale Morphos, który dotyczy karty do PC a właściwie jej dostosowania do Maka, gdzie przez całą stronę nikt nawet nie wspomina o Morphosie żyje bo ciągnie go admin recedent. Zapytam ponownie i retorycznie. To nie jest hipokryzja?
Co do Panów z portali C64. Ja ich doskonale rozumiem. Taki dział na tym forum pewnikiem odciągnie kilku potencjalnie ich czytelników.
Z mojej strony koniec. Zapraszam wszystkich "domyślaczy" do doklejania do mnie swoich przemyśleń.
1
[#218] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #217

yskutanci doskonale wiedzą, że (...) w ramach czystości gatunku będę optował za usunięciem tematów o Amigach z Escom'u i promował PC ze stajni


Nikt nie napisał, że będziesz optował (jeśli tak - to gdzie?). Taki jest po prostu logiczny tok rozumowania. Ale czasem człowiek logiki dopatruje się zupełnie irracjonalnie.

Na "Readona" niestety nie poradzę, to nie ja zakładałem wątek. Dotyczy dostosowania karty graficznej tak, żeby działała z komputerem obsługiwanym pod systemem MorphOS (to chyba logiczne, skoro wątek został założony w takim dziale), tudzież - testowania nieflaszowanych kart, które teoretycznie powinny zadziałać (R500). Gdybyś zapoznał się z wątkiem to byś wiedział.
[#219] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #217

a takie rodzynki jak: "readon x1650 pro" (pisownia oryginalna) w dziale Morphos, który dotyczy karty do PC a właściwie jej dostosowania do Maka, gdzie przez całą stronę nikt nawet nie wspomina o Morphosie żyje bo ciągnie go admin recedent. Zapytam ponownie i retorycznie. To nie jest hipokryzja?


Zgroza jak recedent mógł napisać coś o kartach graficznych działających na MOSie w dziale MorphOS... O Eureko, bo można za ich pomocą wyświetlać obraz generowany przez sprzęt pod kontrola MOSa! No to jak by właściciel Mediatora pisał o zainstalowaniu S3Virga na PCI w amigowym dziale to też byłby niekoszerny i przykleiłbyś etykietę hipokryzji?? Bo karta działa w PCtach? *y masz rację czas wyluzować. Zastanawia mnie tylko, gdzie podziały się jak to sam określiłeś:
...uwielbiam precyzję wypowiedzi i konkretne argumenty.
Chyba coś z tą precyzja nie wyszło o argumentach też już nie wspomnę. Ale z jednym się zgodzę
- odpocznij od tematu.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 11:37:55 przez RadziN
[#220] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #211

Na forum panuje autokracja a nie demokracja więc nawet gdyby taką ankietę założyli sami redaktorzy to jej wyniki i tak nie byłyby dla nich w żaden sposób wiążące.

Redakcja już poinformowała że zrobili sobie naradę na temat powstania działu o C64 lub 8bit, i choć ich opinie były podzielone uznali że lepiej NIE. >> Koniec tematu <<

Komodoroskie fora istnieją i można się w nich nurzać do woli.
Można też pisać o C64 tutaj zakładając nowy wątek choćby w TEJ CHWILI, np "Wszystko o C64", albo kontynuować któryś z wątków o nim który już istnieje:
https://www.ppa.pl/szukaj/?section=forum&query=c64&topics=1&contents=0&authors=0&id=&daylimit=0

Prawdziwi Komodziarze pewnie nawet nie będą o nim wiedzieć bo spotykają się na innym forum, a nawet jeśli na PPA zaglądają to prawdopodobnie mają HP wyłączony. I wcale się tym nie martwią bo zaglądają tu w celach Amigowych.

A tutejsi gdy po założeniu takiego wątku dowiedzą się tego czego szukali, np nazwę gry czy programu jakiego szukają, albo jak zrobić jakiś kabelek, i wątek się urywa mimo że nie jest zamknięty.

Ja rozumiem ze dołączanie jako świerzak do starego forum na którym ci najaktywniejsi znają się od lat, wymaga nieco śmiałości, a zdobycie tam uznania wymaga wiedzy i wytrwałości, ale bez wysiłku to można w mordę w ciemnej bramie dostać (nie polecam), albo pisać na HP i się z tego cieszyć. OK



Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 12:01:18 przez ZbyniuR
[#221] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@*y, post #217

Dlaczego więc przyłączasz się do chóru "domyślaczy", którzy to świetnie wiedzą, co kto myśli
Usiłowałem znaleźć jakieś logiczne wytłumaczenie tej nonsensownej propozycji. Może w domysłach odpłynąłem za daleko, kto wie.
[#222] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Krashan, post #221

Na największych zagranicznych amigowych forach (eab, amigaworld, lemonamiga) jakoś nie ma działów C64. Sa za to o NG. Ale to pewnie dlatego że to amigowe fora, a nie o C64 :) Jeśli redaktorzy PPA się zgodzą na forum C64, to co potem? Dlaczego nie newsy, artki, giełda, graffiti itd o C64? To jest PPA, a Amiga z C64 ma tyle samo wspólnego co Volkswagen Lupo z Volkswagenem Phaetonem - ten sam koncern wyprodukował oba, i oba są samochodami.

Mój głos jest na nie.

PS. Za czasów czasopisma C&A połowa numeru była dla mnie całkowitą i niezrozumiałą stratą miejsca :)

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 18:14:04 przez vojo
[#223] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@vojo, post #222

Dla mnie nie była stratą miejsca. Jak dla Ciebie była to po co tam zaglądałeś ?

Swoją drogą czepianie się miesięcznika po który większość biegała do kiosku o to że połowa byla przeznaczona na C64 to już lekki obłęd.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 18:16:45 przez mikecios
[#224] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@vojo, post #222

Akurat jest LemonC64.

A AmigaRemix towarzyszy Remix64.
[#225] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@mikecios, post #223

A dlaczego myślisz że tam zaglądałem?
[#226] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Hexmage960, post #224

Pod innym adresem, a to co innego, nawet nie wiedziałem :)
[#227] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@vojo, post #226

Tak po prawdzie guzik byśmy mieli a nie Amigi gdyby C= nie zarobilo tyle na sprzedaży C64.
[#228] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@vojo, post #226

Pod innym adresem, a to co innego, nawet nie wiedziałem :)

Spójrz na spód strony LemonAmiga.com:

A sister site to Lemon64. Made in Sweden by Kim Lemon 2004-2018.

Zatem są to siostrzane serwisy.
[#229] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Hexmage960, post #228

Świetnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ktoś zrobił siostrzany c64.ppa.pl.
[#230] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #229

WOW jestem pod wrażeniem, że wątek ma aż tyle postów. Chyba mamy nowy temat przedowni obok co jest Amigą, to teraz będzie "a dlaczego nie 8-bit". Ciekawe jak to się skończy, jak pisałem wcześniej mi wsio ryba co będzie.
[#231] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@mikecios, post #227

Tak po prawdzie guzik byśmy mieli a nie Amigi gdyby C= nie zarobilo tyle na sprzedaży C64.


Mielibyśmy Amigi pod marką Atari, i kto wie, może i nawet taka Atarmiga skończyła by lepiej niż Amiga. (jeśli już gdybamy co by było gdyby) :)
[#232] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@morph123, post #231

Szczególnie że Atari padło pierwsze.
[#233] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@mikecios, post #232

Jezus Maria...nie sądziłem, że kamyk poruszy skały. Idąc tokiem myślenia kolegi z Rzeszowa może jednak rzadziej tu zaglądać by unikać wielu dylematów a w tym wypadku "po jakiej stronie się opowiedzieć".
[#234] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@KM, post #230

Może być i drugie tyle. W końcu gdybanie to podstawa w "środowisku".
O ile nie mam nic do pomysłodawcy - w końcu każdy może mieć jakiś pomysł, i chcieć go przeforsować - o tyle widzę, że dla niektórych taki wątek to okazja na upust frustracji. Tygrysy
Wcinaj popcorn i nie narzekaj ;)
[#235] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@mikecios, post #232

Szczególnie że Atari padło pierwsze.


Bo nie miało Amigi
[#236] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@morph123, post #231

Kiedy firma Hi-Toro szukała sponsora na dokończenie projektu Lorraine, to Atari było bankrutem wystawionym na sprzedaż, więc jakim cudem mieliby stać się sponsorem?

Kiedy Tramiel kupił /|\, to widział ten prototyp i nie uważał go za warty tyle ile chcieli. Choć może już mu nie zostało dosyć kasy po zakupie firmy. Apple też nie było zainteresowane. Więc gdyby C= nie miało takiej dużej kasy jakiej się dorobili na C64 to Lorraine pozostałaby niedokończonym projektem, jej projektanci musieliby z podkulonymi ogonami szukać pracy w różnych firmach. A my wszyscy jak tu siedzimy bylibyśmy szczęśliwymi Atarowcami. szeroki uśmiech Bo ST i tak by powstał jako konkurent dla Maówki i Tandy PC. Więc mikecios ma rację.
[#237] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@morph123, post #231

Ja nie gdybam ze po zawrotnej karierze C= miało pieniądz na inne rzeczy m.in Ami tylko to jest fakt.
Ami od Atari ? Z pokeyem środku
[#238] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #229

Pomysł zaje...jedwabisty, jednak musiałby powstać równolegle z PPA, wtedy nie byłoby dylematów czy ma powstać czy nie. Obecnie są trzy "konkurujące" portale i szans na to, żeby scalić je w jedno, to jak powstanie działu C= na PPA(sorry trochę za sarkazm).
[#239] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #238

Póki co, w temacie C64 to mamy kategorię w dziale Graffiti, ale na tym bym poprzestał ;)
[#240] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@ZbyniuR, post #236

Kiedy firma Hi-Toro szukała sponsora na dokończenie projektu Lorraine, to Atari było bankrutem wystawionym na sprzedaż, więc jakim cudem mieliby stać się sponsorem?


Jakim cudem w gazetach amigowych, czy artykułach o historii Amigi było napisane, że o mało Atari nie wykupiło Amigi, że w ostatniej chwili Commodore dało lepszą propozycję?

Któryś z nas ma wątpliwe źródła
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem