Forum » PPA
[#181] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Duracel, post #180

Odpowiem oczywiście tylko za siebie, skoro już włączyłem się do dyskusji, mam nadzieję, że to nic złego.

Ja trochę inaczej zrozumiałem argumenty @grxmrx. Rozdrabnianie się na milion tematów nie służy "kanalizacji" (Carrion, coś Ty zrobił:P).
50% DNA banana, pokrywa się z ludzkim. Nie czuję się jednak jak banan :) Ja też nie wiedziałem, że na Ami da się postawić jakiegokolwiek linuxa, ale jestem w stanie zrozumieć dział - Amiga i linux bardziej, niż C64 na portalu amigowym. Prócz tej samej marki Ami i C64 to jednak różne maszyny, różni odbiorcy. Kolejny argument z ogarnięciem tematów innych niż ukochana Amiga - wcale nie musi przynosić frajdy, że to Commodore. Ba.. może nudzić i zniechęcać. Bo są tacy, którzy mieli tylko Amigi.

Proszę, nie odbierajcie mojej odpowiedzi, jako wtrącanie się w dobrze funkcjonujący organizm. Nie robię tego, nawet nie zamierzałem. Po prostu zgadzam się z argumentami grxmrx i chcę o tym napisać. Fajnie by było czerpać wiedzę i uczyć się od Was jak robić dobry portal, ale nie "zaśmiecać" Waszego PPA procesorem 6502 :)))

Wszystkiego dobrego
[#182] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Duracel, post #180

W opisie działu "Linux" stoi jak byk:
Dyskusje na temat systemu operacyjnego Linux na platformach sprzętowych opartych na procesorach PowerPC i m68k, a także o systemie NetBSD (który nie jest Linuksem).
Swoją drogą - mała tam aktywność, pewnie gdybyśmy dział wyłączyli nikt by się nie zorientował.

Acha, gdzie w dziale "Scena" jest niezaoftopowany wątek o innej platformie niż Amiga? Daj znać, zaraz poprawię.
[#183] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Duracel, post #170

Tak, ale Amiga i C-64 to komputery z tej samej stajni.


PC z intelem tez (patrz na wszystkie te stare pecety firmy Commodore).

Jest wiele nawiązań, niejako kontynuacji którą czuło się przechodząc z C-64 na Amigę.


Mozesz jakies (poza nazwa firmy) wymienic? Moze SID? Procesor? Uklad graficzny? System operacyjny? Port do podlaczenia magnetofonu? Sposob ladowania programow z flopa? TO juz atari 8-bitowe ma blizej do amigi (programowalny i niezalezny od glownego CPU uklad graficzny Antic, na ktory mozna pisac "programy", cos jak copperlist)

Bardziej zatem chciałbym usłyszeć co nie pasuje?


To jest Polski Poral Amigowy. Nie Polski Portal Commodore, ani nie Polski Poral Retro. O C64 mozesz tu porozmawiac w dziale Emulacja/C64.

Tak na marginesie, patrząc na działy forum... linux, aros, morphos... można wnioskować, że sprzeciw u sceptyków wynika głównie z tego, że jesteście nastawieni z PPA jako portalem bardziej systemowym, a nie sprzętowym czy rozrywkowym.


Jakto? Jest tutaj dyskusja o sprzecie amigowym (klasyki wszelkiej masci, nowy sprzet etc) jak i dyskusja o amigowych systemach i oprogramowaniu. O grach tez jest sporo, jest cos o produkcjach scenowych. Ale nadal nie widze jak tutaj mialby C64 pasowac. Albo inaczej. Pasuje tak samo jak dzial o Atari 8 bit, ZX Spectrum, Sam Coupe. Kurde, to juz dzial Atari ST by tu bardziej pasowal niz C64 (ten sam procesor, no i jest nawet specjalny emulator ST pod A1000)

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 19:43:36 przez mschulz
[#184] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@grxmrx, post #179

Czy jest możliwe udostępnienie (zrobienie/dorobienie) API do autentyfikacji za pomocą PPA? Albo spięcie (dodanie) do ppa logowania za pomocą np. fb (twarzoksiążka)?
[#185] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@X-Type^HVR, post #184

Tak, możliwe jest zrobienie, aczkolwiek to nie jest teraz, moim zdaniem, najważniejsza rzecz jaką należy zrobić w temacie rozwoju kodu strony.
[#186] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@grxmrx, post #179

Panowie morph123 i grxmrx, wszedłem przed chwilą na Hyde Park. Teraz moje pytanie -czy naprawdę uważacie, że takie tematy 1, 2, 3, 4, powinny być z takimi 1, 2, 3, 4?
Nie uważacie, że to totalny bezsens? Powtórzę to po raz któryś, wątki i tak już SĄ i BĘDĄ o C=, czy tego chcecie ,czy też nie ( no chyba, że będzie to od razu kasowane i dawane bany autorom).
To, że to portal amigowy wszyscy wiemy i tego się trzymamy, a "zła grupka na PPA", która chce od czasu do czasu tu, a nie gdzie indziej pogadać właśnie o C=, nie zawładnie i nie zniszczy PPA.
Chyba lepiej Tu porozmawiać o naszej retro fascynacji, niż na jakimś onecie, lub pudelku Prośba o założenie działu Commodore, to nie prośba o założenie działu motoryzacja(chyba,że zamontuję w moim aucie procesor motorolli).
[#187] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #186

Tak, uważam że to jest, jak najbardziej, totalny sens (bez "bez"), żeby tematy niezwiązane z profilem portalu były w Hyde Parku. Wybór linków do wątków z Hyde Parku może być dowolny tak jak niemal dowolne mogą być tam tematy.
[#188] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #186

ADI wyluzuj, najwyraźniej zostaje po staremu.

Ale myślę że jeśli z równie dużym zapałem wejdziesz w społeczność już istniejących forów o C64, to staniesz się tam ważną personą.
[#189] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Duracel, post #180

Tylko że Amiga ma dużo więcej wspólnego z linuxem niż z c64.
To że tu wrócę do mojego porównania, współczesny samochód z abs i wtryskiem ma nadal dużo więcej wspólnego z fiatem 125 niż fiat 125 z machiną parową.
To że coś jest stare nie znaczy że musi być archaiczne.
Taki fiat 125p pół wieku od wejścia na rynek a używa się prawie jak współczesnego samochodu.
[#190] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@swinkamor12, post #189

Jasne........wszystko ma wiecej wspólnego z Ami niż C64.
C64 parowóz czy jak to tam nazwales jednym z porównań tylko że na ten antyk wychodzi xxxx więcej świetnych rzeczy w kategoriach dem gier, muzyki, grafiki niż na wszystkie retro platformy razem wzięte w tym Amigę niestety.
Te produkcje na parowóz niezliczoną ilość razy pokonały ograniczenia sprzętowe i pewnie jeszcze kilka niespodzianek nas czeka na tym polu.
A co ma wspolnego C64 Amiga ? Spójrzcie na znaczek "C=" na Waszych obudowach.
Pc z "C=" oczywiście też są ale ile osob na tym forum ma takie cos ile C64?.
Myślę ze skoro powstanie kącika dla dziadka commodore choćby na zasadzie poddziału w HP to koniec Amigowej idei portalu, to raczej nikt o to nikt bić się nie będzie.
Co do wskazywania palcem innych for o c64 to hm..... ruch tam jest niestety znikomy i słychać korniki w porowaniu do ruchu na ppa.
[#191] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@mikecios, post #190

To ja się powtórzę. Myślę, że gdyby w HP było znacznie więcej wątków o C64 to powstałaby naturalna potrzeba skategoryzowania tego w jakiś sposób. A że nie ma, to po co komu dział z 5 tematami na krzyż?
[#192] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@mikecios, post #190

C64 parowóz czy jak to tam nazwales jednym z porównań tylko że na ten antyk wychodzi xxxx więcej świetnych rzeczy w kategoriach dem gier, muzyki, grafiki niż na wszystkie retro platformy razem wzięte w tym Amigę niestety.


Co do wskazywania palcem innych for o c64 to hm..... ruch tam jest niestety znikomy i słychać korniki w porowaniu do ruchu na ppa.


No widzisz. Bo tam wszyscy kodują gry i dema, piszą muzykę, tworzą grafikę, a na PPA tylko kłapią dziobem. Krótko mówiąc - chcesz odciągnąć commodorowców od pracy i wkręcić ich w niekończące się dysputy p.t. "Czy Commodorek z SuperCPU to jeszcze Commodorek" - oj, nieładnie...
[#193] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@teh_KaiN, post #191

Bo HP jest głęboko Zakopane i jak już wielokrotnie wspominano, mało kto tam zagląda, bo nic tam się nie dzieje poza ostatnimi czasy beznadziejnymi wątkami z fikcyjnych kont o2.
[#194] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #192

Chyba troszkę nadinterpretujesz to co napisałem :/
[#195] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@mikecios, post #193

HP jest zakopane, ponieważ głównym tematem tutaj jest Amiga, jej klony, emulacja, systemy itd.
[#196] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@ZbyniuR, post #188

Nie no spoko luz, do focha to mi jeszcze daleko. Nikogo nie mam zamiaru wyzywać, obrażać etc. Nic na siłę. W pewnym sensie rozumiem adminów ale czy to nie przypomina trochę polityki Commodore opisanej nawet w tym wątku tzn. zamiast się rozwijać robimy "status quo". Nie wiem może trochę przesadzam, ale obecne tematy C= wrzucane do HP gdzie "szary Kowalski" zagląda tam raz na ruski rok, to jakaś abstrakcja. Sam tam bardzo rzadko wchodzę, chociaż na PPA jestem kilka razy dziennie, żeby poczytać nowe wątki. Dlatego przydałoby się, żeby tematy nas interesujące były w odpowiednim miejscu. Smutne ale niestety prawdziwe, że wola większości(bo tak w tym momencie ankieta wypadła) jest nieważna... Coż może za 20 lat.....
[#197] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #196

Na dole ale także na górze każdego wątku na środku jest link "Ostatnie wątki na forum", kliknij w to potem u góry po prawej w "Ukryj wątki z działów..." sprawdź czy masz ptaszka przy dziale HP, jeśli masz to go skasuj.
I od tej pory nie musisz zaglądać do każdego działu by widzieć co się w nich dzieje nowego. Tylko klikasz w link "ostatnie wątki". :)
[#198] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #196




*Autorem oryginału jest Recedent, ja tylko pozmieniałem napisy
https://www.ppa.pl/graffiti/obrazek/3872/kka-6
[#199] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@morph123, post #198

Dobre,dobre
[#200] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@ZbyniuR, post #197

Dzięki za podpowiedźOK. Nie zmienia to faktu, że żołądek mi się podnosi do gardła jak widzę w HP tematy C= z np. "Jaką kosiarkę kupić". Ale to w końcu mój żołądek...
[#201] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@teh_KaiN, post #191

Logiczne, nie?

Jest Hyde Park, więc jak ktoś ma ochotę gadać o C64, to kto mu broni!

Gdyby była realna potrzeba dyskutowania takich tematów, to już dawno by tam były i do tego wcale nie jest potrzebny nowy dział. Zrozumiałbym, gdyby w HP na tę chwilę było powiedzmy ze 20 rzeczowych tematów o komodorynce i z tym zainteresowani przyszliby do redakcji, że chcą nowy dział. Jestem gotów się założyć o dobrą flachę i obiad, że nawet jak dział postanowiono by zrobić, to i tak po paru miesiącach umarłby śmiercią naturalną.

Poza tym, a nawet przede wszystkim to jest portal o Amidze, redakcja widzę, chce aby tak zostało, po co więc ta dyskusja?

PS. Mam Commodorka w dość konkretnej konfiguracji na chacie jakbyś który sugerował, że jestem "wrogiem 8bitowego ludu".

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 02:32:22 przez mccnex
[#202] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@mccnex, post #201

Poeta by zaśpiewał...

Nie przenoście nam stolicy do Krakowa
Chociaż tak lubicie wracać do symboli

Niech stolica pozostanie w C64scene lub okolicach :)))OK

Wszystkiego dobrego
[#203] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@yugorin, post #202

No właśnie. Może niektórzy z tych, to tak mają ciśnienie na dział C-64 na PPA, po prostu próbuje wykorzystać nasz portal instrumentalnie w towarzyskich rozgrywkach w kręgach miłośników 8-bitowców...
[#204] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@yugorin, post #202

To by leciało tak:

Nie przenoście nam na portal Commodore!
Wszak to jest bez sensu całkiem i nie w porę!
Zaraz się tu wtedy znajdą puste myśli, piękne słowa
I głupota - najzupełniej amigowa.
[#205] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@Krashan, post #203

Jeśli mnie masz na myśli, to może się zdziwisz ale nie jestem zarejestrowany na żadnym C= forum. Nie zależy mi na gierkach, ani trollowaniu innych portali. Dział miał nas łączyć, nie dzielić. Nie wiem czemu to tak trudno zrozumieć, że coś, ktoś dąży do czegoś bezinteresownie.... Dalej niestety króluje tu mentalność jaka była 20-30 lat temu....
Proponuję żale, jeśli takie mają co niektórzy pisać w HP, Pręgierzu, gdzie jest na to miejsce. A tym co uwazają, że Amiga nie ma nic wspólnego z Commodore zedrzeć znaczek C= ze swojej Amigi(no chyba, że jest escomowa). I żeby nie było, nie mam problemu z tym, że mniejszość jest na nie, że nie powstanie odpowiedni dział. Nie mam nic do Ciebie, ani do kogokolwiek, kto się wypowiedział na NIE.
[#206] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #204

Z jednym się zgadzam: "głupota amigowa" dotyczy całego środowiska. Niestety. Amigowcy nie potrafią się dogadać we własnym gronie (podziały Amiga Classic - NG OS4 - NG Morphos - emulatory), a co dopiero otworzyć się szerzej... Commodore & Amiga (C&A - taka gazeta kiedyś nie robiła różnicy 8-16-32 bity.
Mnie osobiście wisi dział C64 - zagłosowałem "za" ponieważ mi to nie przeszkadza, a myślę, że otwieranie się ppa na inne grupy nie jest złe. Jeżeli coś nie zaszkodzi, a może pomoże to po co blokować? Nieważne - będzie dział OK, nie będzie - też OK :) Jako Amigowiec nadal zostanę przy PPA
[#207] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #205

nie mam problemu z tym, że mniejszość jest na nie


trampolina

Samozwańcza "Ankieta" funkcjonująca na portalu przez... ile? 2 dni? Głosowali w niej tylko ludzie, których interesuje ten wątek. Szacunek. Mistrz.
[#208] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #207

Samozwańcza ankieta .... hmmmmmm .... bo bez Waszego pozwolenia ???
Padła luźna propozycja, a ankieta miała na celu uspokojenie histerii i pyskówki jaki ten wątek wywołał. Jak już wcześniej napisałem nikt nie będzie robił tragedii z tego że kącik 8 bitowy nie powstanie.
[#209] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@recedent, post #207

Proponuję, żebyś (poza wyśmiewaniem się z innych) powołał komisję śledczą - to przecież zakrawa na spisek... Tak bez pozwolenia?! Ankieta?! Jak tak można! Rzeczywiście jak 20-30 lat temu :) Nie mam nic do Ciebie - wyśmiewam tylko to co (i jak) napisałeś :)

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 09:40:43 przez X-Type^HVR
[#210] Re: PPC czy to możliwe teraz, czy za 20 lat?

@AD99, post #205

Panie, jaka większość? Myślę że wiele osób jak zobaczyło o czym jest ten wątek stwierdziła "PFFFF..." i poszli dalej - ich głosu lista nie zarejestrowała. Jestem jedną z tych osób. ;)

Demokracja ma to do siebie, że wiele rzeczy może przeforsować nieliczna grupa, która odpowiednio głośno krzyczy.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 09:43:29 przez teh_KaiN
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem