Forum » PPA
Wątek zamknięty
[#31] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@WojT_GL, post #1

Zbiórki organizowane było Pro, już choćby za nie same wielki szacunek i wdzięczność.
Powodzenia i zdrowia.
[#32] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@michal_zukowski, post #30

Jest przycisk "zgłoś błąd", jest formularz kontaktowy. Jak trzeba jeszcze kolejnego "guzika" to czemu nie, mogę dodać...
[#33] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@grxmrx, post #32

Guzik dodać do każdego posta, dla zalogowanych posiadających konto dłużej niz 4 lata, żeby szło automatycznie na konto postującego, po przekroczeniu 20 zgłoszeń automatyczne powiadamianie adminostwa o występkach z listą postów. Można dodać zacieranie po jednym roku, tak jak z mandatami. Oczywiście ostateczna decyzja będzie należała do adminów, ale będzie to w pełni zautomatyzowane, więc bedziecie mieli docelowo mniej roboty i nerwów bo zrzucicie odpowiedzialność o donosach na userów. Systuacja win-win.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 18:58:03 przez michal_zukowski
[#34] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@sordan, post #26

sordan, nie rozumiem Waszego podejścia. Domniemany troll dostał do wiadomości, że bezsensowne wpisy powtarzane jak katarynka nie będą tolerowane i się zamknął. I wtedy koledzy, którzy głośno lamentowali, że jest bałagan w wątku, że niepotrzebne posty itp. co zrobili? Zaczęli zwiększać bałagan w wątku pisząc kolejne niepotrzebne i nic nie wnoszące do tematu posty. To nie rozumiem - mam gonić trolla, bo "zagramaniczny", a krajowych tolerować? Czy może traktować wszystkich po równo?
[#35] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@grxmrx, post #29

Nie, absolutnie nie jestem za zapisem, że język polski jest jedynym dopuszczalnym językiem na forum, ze względu na to, że będą sytuacje, o których pisałem ja i Ty: są i będą zagraniczni autorzy projektów chcący dodać swoje posty i absolutnie trzeba im to umożliwić. Natomiast trolling w jakimkolwiek języku trzeba będzie banować, tak jak proponują koledzy.
[#36] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@recedent, post #34

Sęk w tym że trolluje regularnie i bynajmniej się nie zamknie, połowa forum ma dosyć dopieszczania tego głupka. Znaczenie ma też to w jakim temacie to robi, wszystkich irytuje fakt że moderatorzy trzęsą przed nim tyłkami jak Włosi przed Chińczykami. Jeżeli połowa forum mówi to samo to może coś jest na rzeczy.
[#37] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@WojT_GL, post #1

Normalnie jak bym słuchał Marka Pampucha.
[#38] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@yarosf, post #36

Znalazłem tego użytkownika, o którym piszecie - jego wypowiedzi. Ogranicza się do kilku wątków sprzętowych. Faktycznie dużo osób też to konto ignoruje. Nie słyszałem o tym by moderatorzy się tego użytkownika bali. Chyba nie o strach tu chodzi.

Popatrzyłem się wyrywkowo na wypowiedzi i widzę, że nie tyle jemu należą się słowa nagany co też osobom, które mu odpisywały. Różne heheszki itp. Niektórzy to się dobrze bawili odpisując zamiast zignorować co gość pisał... Jeśli idzie krytyka w stronę moderacji to proszę też osoby, które tak się świetnie bawiły o zastanowienie się czy ich wypowiedzi były konieczne we wspomnianych wątkach. Mnie by było wstyd. Moderacja nie jest od wychowywania ludzi a też użytkownicy wzajemnie, choćby przez wiadomości prywatne, mogą (chyba) zwracać sobie uwagę, że niektóre posty niepotrzebnie zaśmiecają ciekawy wątek.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 19:29:41 przez grxmrx
[#39] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@Michciu, post #35

Jak tak się upieracie z tym językiem angielskim , to Ok. Ulegnę waszej przychylności do języka angielskiego . Dla mnie to obojętne , bo znam angielski i znam bardzo dobrze rosyjski. Możemy tutaj zrobić wielojęzyczność .
Do moderatorów , proszę zmieńcie nazwę z PPA.PL na PPA.UE i będzie po problemie .
[#40] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@grxmrx, post #28

Rzucanie się na moderatorów, że byli ślepi, głusi.
Na nikogo się nie rzucam, stwierdzam tylko oczywiste dla każdego bywalca forum fakty. Uważam, że rolą moderatora jest aktywne podnoszenie poziomu forum, a nie sztywne trzymanie się regulaminu. Jeżeli mamy wątek dotyczący rozwoju niebanalnego, interesującego projektu sprzętowego (myślę w tym momencie o kartach Warp), to nie ma tam, moim zdaniem, miejsca na jakieś frywolne trollingi, które ujdą w HydeParku, czy na trzydziestej stronie wątku "czym dla mnie jest Amiga". Jeżeli ktoś tego nie czuje, to wykasowanie (tak, bez śladu) tego rodzaju postów i krótki ban na ochłonięcie, okazują się być niezbędne.

Że cenzura? Tak, moderatorzy powinni cenzurować forum, gdy widzą taką potrzebę. A jeśli ktoś krzyczy, że to narusza jego wolność wypowiedzi, to wie, gdzie są drzwi.

Uściślając jeszcze kwestie językowe – odniosłem wrażenie, że kilka osób jakie trollowały tu po angielsku, w pewnym sensie poprzez to hamowało (onieśmielało?) moderatorów przed podjęciem adekwatnych akcji. A może po prostu niektórzy modowie nie znają angielskiego?
[#41] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@grxmrx, post #38

Moderacja nie jest od wychowywania ludzi
Oczywiście, że jest. Może niezrozumienie tego jest przyczyną niskiej efektywności i pewnej bezradności moderatorów wobec tego, co się czasem na forum dzieje.
[#42] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@Krashan, post #41

To się nie zgadzamy. Wychowywać można dziecko a nie dorosłe osoby na forum. Jak ktoś przyjdzie jako troll na forum i będzie trollować to nie wychowasz go na porządnego użytkownika. Nie zmienisz człowieka. Możesz mu co najwyżej pokazać drzwi (banując).
[#43] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@grxmrx, post #42

Możesz mu co najwyżej pokazać drzwi (banując).
Dokładnie o to chodzi. Ale nikt nie ma charakteru z żelbetu i trochę jednak nauczyć można.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 20:03:00 przez Krashan
[#44] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@Krashan, post #43

Ban może mieć charakter nawracający tylko w przypadku wieloletniego konta, które ma charakter osobisty i udzielającemu się na nim zależy. W przeciwnym przypadku jest tak jak z zabezpieczeniami antypirackimi, najczęściej przez nie cierpią legalni użytkownicy, ktoś, komu przydarzyło się trochę zboczyć trochę z ścieżki i zarobić bana, będzie musiał się z nim przemęczyć, troll założy sobie kolejne konto.

A może dałoby się zrobić coś w stylu globalnego ignora? Np. osoba, na którą zostanie on założony jest jedyną, która widzi swoje posty i wątki, przez co szybko się nawet nie zorientuje, że nikt go nie widzi.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 20:16:31 przez sanjyuubi
[#45] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@grxmrx, post #42

Dla mnie największy plus ma moderacja za natychmiastowe ucinanie polityki OK
A co do reszty to PPA jest oazą spokoju ok, racja w porównaniu do miejsc które odwiedzam.
[#46] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@sanjyuubi, post #44

Tak zwany shadow ban. To jest dobry pomysł choć w aktualnej strukturze i kodzie forum takie ukrywanie miałoby pewne minusy. Posty byłyby ukrywane, ale liczniki, stronicowanie i metadane wątków oraz działów forum musiałyby się uzupełniać również dla tej osoby.
[#47] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@sanjyuubi, post #44

Nie nastawiałbym się na rozwiązania wymagające znaczących ingerencji w kod portalu, bo kto to ma zrobić. Kiedyś budując (nieużywany już) silnik forum morphos.pl zrobiłem ciekawą funkcję, moderator mógł "zamknąć" podwątek. Przykładowo troll A znalazł oponentów B i C, którzy wdali się w nim w sprzeczkę. Moderator mógł oflagować pierwszy post trolla A, co powodowało, że ten post i odpowiedzi były widziane tylko przez osoby A, B i C, natomiast w ogóle nie były widoczne dla innych zalogowanych użytkowników i niezalogowanych gości. Trzej panowie mogli we własnym kółeczku adoracji kontynuować spór do us... pokojenia.

Zdaję sobie jednak sprawę, że dodanie czegoś takiego do istniejącego kodu dużego forum jest bardzo pracochłonne, o ile w ogóle możliwe.
[#48] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@Michciu, post #35

A czemu po prostu nie możemy dodać działu dla gości z zagranicy gdzie będzie można tylko pisać po angielsku?
[#49] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@wnuczus, post #48

Pytanie tylko ile takich postów jest wśród wszystkich z portalu by tworzyć osobny dział? Bardzo, bardzo rzadko ktoś napisze coś w języku angielskim. Ostatnio w tym wątku odezwał się autor kursu asemblera. Czy od razu trzeba by było cały wątek tam przenosić?

To tak jak by robić barierki przy drodze dla rowerów na kilkadziesiąt kilometrów bo ktoś kiedyś, raz na 50 lat, wjechał rowerem do rowu :)
[#50] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@wnuczus, post #48

To ma tylko sens w przypadku zakładania wątków, w przeważającej ilości przypadków, obcokrajowcy wypowiadają się w wątkach dotyczących interesującego ich tematu przetłumaczonego translatorem jak mniemam.
[#51] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@wnuczus, post #48

Takie działy się nie sprawdzają, na odpowiedź w wątku często czekać można do us*a**j śmierci. Życie toczy się w głównych działach i w językach natywnych dla danego forum.
Jeśli z powodu jednego trolla budzą się w narodzie jakieś nacjonalistyczne demony to mam nadzieję, że jest to tylko chwilowy efekt przedłużającej się izolacji.
Jeśli zaś chodzi o autora wątku i całą tą "sytuację" to cóż... przypomina mi to list pożegnalny od dziewczyny na okoliczność rozstania jaki otrzymałem pod koniec ósmej klasy gdzie nie oszczędziła nawet moich kolegów.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 20:58:08 przez Kilos
[#52] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@WojT_GL, post #1

Kurde, co tu napisać.. dobra, odpuszczę sobie swoje 3 grosze, bo zaczyna to wyglądać jak w tekście Kazika o polityce: "..to tarzanie się w błocie. I każdy się musi ubrudzić.."

WIELKA szkoda Wójcie
Mam nadzieje, że będzie okazja podyskutować osobiście, i na spokojnie na jakimś party- trzymaj się zdrowo OK
[#53] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@Krashan, post #40

odniosłem wrażenie, że kilka osób jakie trollowały tu po angielsku, w pewnym sensie poprzez to hamowało (onieśmielało?) moderatorów przed podjęciem adekwatnych akcji.


Klika przykładów na potwierdzenie tej śmiałej tezy?
[#54] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@recedent, post #53

Przykłady są dwa, jeden w wątku z Warpem, drugi w wątku o amigowym remake znanej gry z automatów.
[#55] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@WojT_GL, post #1

E tam. Maruda. Sorry, ale nie kojarzę cię z niczym na tym portalu. I nagle obudził się, stos żali, piją piwo (w dobie brylantowirusa grupowanie się?) i takie tam. Powodzenia.
[#56] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@WojT_GL, post #1

@Wojt: bywaj. Do zo tam. :)

@cała reszta: macie oczywiście świadomość że w wątku w którym Wojt żegna się z forum większość postów napierdzielacie o moderacji, trollach, flejmie itd.... czyli poniekąd robicie to co napisał w 4 zdaniu swojego posta?
Słabo trochę co nie?
[#57] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@softiron, post #56

brawo!
[#58] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@grxmrx, post #49

A propos języka, może wprowadzić w regulaminie możliwość pisania po angielsku z obowiązkowym tłumaczeniem na polski z translatora poniżej?
Jak ktoś napisał wcześniej, osoba pisząca po angielsku raczej korzysta z translatora by rozumieć co piszemy, więc może zrobić to w drugą stroną.
A przy okazji może będzie zbyt wiele zachodu dla tego trola piszącego łamaną angielszczyzną od chyba już roku co pewien czas.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 21:51:32 przez Jacques
[#59] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@Krashan, post #54

Mówisz o tym panu, który dostał bana, a potem wrócił, napisał jednego posta i dostał bana? Rzeczywiście, pobłażanie na całego.

@softiron: Ale właściwie czego się spodziewałeś? Że wszyscy przejdą po prostu do porządku dziennego nad decyzją kolegi WojTa? Gdyby nie zależało mu na rozgłosie to po prostu skasowałby konto i nie pisał pożegnalnego posta ze swoimi uwagami skierowanymi w stronę portalu, forum i moderacji.
[#60] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@softiron, post #56

Nie uważam tego za słabe. Jeśli są jakieś problemy a nie podano na początku dokładnie jakie to, moim zdaniem, lepiej rozmawiać, dopytywać i szukać rozwiązania niż milczeć.
Autor wątku zamiast napisać swoje żale na priv lub zwyczajnie pogadać z moderacją lub z kimś z redakcji wybrał skasowanie konta i wyjście z publicznym listem pożegnalnym. Jego formuła. Nie widzę niczego złego w dyskusji jak usprawnić działanie forum. Forum służy do dyskusji. Co więcej, kilka ciekawych pomysłów już się pojawiło.

Dodatkowo autor wątku napisał
Szkoda, że ludzie się nie umieją dogadywać tylko w każdym wątku wzburzają wojenki i jeden drugiemu udowadnia jakiego ma siusioka


Czy to nie za duże uogólnienie? Polecałbym sprawdzić po kolei każdy wątek z ostatnich 30 dni i wskazać te, w których to co napisane wyżej die dzieje. Jeśli się dzieje to czemu nikt nie reaguje. Skoro to ponoć każdy wątek szeroki uśmiech
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem