Forum » PPA
Wątek zamknięty
[#91] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@snajper, post #89

Nie wiem czy wiecie ale jak wpiszecie w google site:ppa.pl/forum INFORMACJE CO NA INTERESUJA

to google przeszukuje forum i daje wyniki




Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 20:37:19 przez wnuczus
[#92] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@wnuczus, post #91

Nie wiedziałem o tym site: dzięki. :)
[#93] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@grxmrx, post #86

myslę że mnie zrozumiałeś więc zróbcie (moderatorzy bo nie wiem ilu tu rządzi) ogólną ankietę czy wątek o wprowadzeniu opłaty, niech się reszta użytkowników wypowie
a potem to kto wie może ppa będzie całkowicie nowe świeże i będzie zaskakiwać nowinkami pomysł
zdaję sobie sprawę że to są miesiące czy lata ale w końcu od czegoś konkretnego trzeba zacząć
[#94] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@wnuczus, post #91

Masz to w wyszukiwarce na ppa.

[#95] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@km-l, post #94

O dzięki takie małe, że nie zauważyłem:)
[#96] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@wnuczus, post #95

Ja się wiele razy na tej wyszukiwarce w PPA zawiodłem, bo albo nie znajdzie choć wiem że jest, albo nie uwzględni wszystkich słów które podam tylko to popularniejsze i poda tysiące wyników i szukaj sobie wiatru w polu, a nawet jak znajdzie to klikając w linka skieruje cie na początek wątku w którym gdzieś jest ten post, a nie do tego posta. Co przy długich wątkach jest mało pomocne. Tymczasem Google potrafiło mi to w PPA znaleźć, przy okazji ogarnia także komentarze pod newsami artami i graffiti, a wyszukiwarka PPA nie.
[#97] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@grxmrx, post #78

Wspomniany Węgier (przy okazji przepraszam, że w poście wcześniej napisałem z małej:) dostał, z tego co widziałem, dożywotniego bana więc pierwszy problem z głowy (o ile nie wróci sam lub z kolegami;). Co do kolejnych punktów to, moim zdaniem, musimy poczekać na ocenę kilka miesięcy. Z perspektywy czasu będzie można wrócić do tego posta i napisać czy się zmieniliśmy a może zawiedliśmy oczekiwania.
[#98] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@grxmrx, post #97

A dla mnie trochę niezrozumiała jest ta cała sytuacja.

Naprawdę jeden post po angielsku na kilkaset (a może nawet na kilka tysięcy) po polsku to problem?
Rozumiem że komuś mogłoby przeszkadzać gdyby to było 10-20% z tendencją wzrostową, ale obecnie to jakieś pomijalne ilości. Poza tym to że takie się pojawiają świadczy też o pozycji marki PPA w świecie amigowym, która jest rozpoznawalna naprawdę nie tylko nad Wisłą. Myślę że wśród amigowych for internetowych absolutne TOP10, o ile nie TOP5. Czy tego chcemy czy nie, ilość zagranicznych userow będzie rosła i lepiej żeby pisali po angielsku niż po węgiersku, fińsku czy grecku.
A co do argumentu ze zabronić innego języka niż polski bo to Polski Portal Amigowy - dzisiejszy artykuł ze strony tytułowej Wirtualnej Polski: link

Jeśli chodzi o zarzuty ze jeden koleś rozwala wątek - kiedyś, jak się zaczynał internet, modne bylo słowo netykieta, która zawierała zasady korzystania z netu. Różne były wersję, ale każda zaczynała się od:
1. NIE KARMIĆ TROLA!
To naprawdę działa, nie karmiony trol szybko idzie szukać uwagi gdzie indziej. A w każdym ZOO tłuką że to karmiący są winni złych nawyków karmionych.

Nie rozumiem też trochę zarzutów do moderacji ze spada poziom.
To nie forum nastolatków, ale grupy ludzi gdzie średnia wieku oscyluje koło czterdziestki, naprawdę potrzebujemy moderacji (sejm mimo wszystko nie jest dla mnie reprezentatywny ;) ) ? Za poziom odpowiedzialni są użytkownicy, nie moderacja. A jeśli ktoś zaczyna odstawać poziomem w dół, zawsze można dać ignora. Chociaż fakt, przydałby się mechanizm w stylu plusów i minusów, forum moderowaloby by się samo i bardziej oczywiste byłoby za za poziom odpowiadają członkowie społeczności. Bo odpowiadają.

Technicznie forum faktycznie odstaje od dzisiejszych standardów, czego zresztą grxmrx nie ukrywa. To normalna rzecz w systemach informatycznych, że się starzeją. A PPA takim systemem jest.
Pozbyć się długu technologicznego nie jest łatwo, a nawet trudniej niż stworzyć coś nowego, bo dochodzi migracja danych, userów, a jeszcze kwestia przyzwyczajeń użytkowników, ktorym jak by się nie zrobiło to wszystkim się nie dogodzi :)
Moim zdaniem zamiast rozwijać autorskie rozwiązanie lepiej byłoby pójść w jakis sprawdzony i rozwijany skrypt, no ale pewnie problem migracji danych byłby trudny do rozwiązania, łatwo mówić.

A wesprzeć PPA można na różne sposoby.
Ja proponuję rozruszać część z artykułami, spróbuję co jakiś podeslać jakiś tekst, może redakcja uzna że coś się nada do publikacji na portalu.
Ktoś podejmuje wyzwanie?
[#99] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@vojo, post #98

"Ktoś podejmuje wyzwanie? "


ktoś podejmuje wyzwanie wyzwanie wyzwanie zwanie zwanie anie anie nie nie e e e e e...


p.s.
jakby ktos nie zrozumial mojego postu, to w tym poscie nasladuje ECHO
[#100] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@selur, post #99

W punkt OK
[#101] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@WojT_GL, post #1

[#102] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@Dorian3d, post #101

Patrząc na ten wątek to będzie trzeba zmienić nazwę tego portalu na ppp.pl
[#103] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@_Skiba, post #102

Polski Portal Patriotów pomysłOK
[#104] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@Dorian3d, post #103

Polski Portal Pożegnalny
[#105] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@_Skiba, post #104

Z tym wątkiem też się żegnamy. Wszyscy już sobie wszystko powiedzieli. Zamykam.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem