Forum » PPA
Wątek zamknięty
[#61] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@grxmrx, post #60

Do tej pory jak ktoś pisał po angielsku to większość spieszyła w odpowiedziach z pomocą i też po angielsku i to jest OK. To że na innych forach handlowych wymagany jest dla precyzji jeden język to nie powinno dziwić bo jest to dla bezpieczeństwa i przejrzystości transakcji.
Nie wyobrażam sobie aby zamknąć możliwość zadawania pytań czy odpowiedzi po angielsku. Nie jestem za tym aby prowadzić wątki w tym języku ale takie podejście czyli blokada bo w innym języku jest bardzo słabym pomysłem. Troll to troll bez względu na język, jest sposób na ignorowanie trolli wystarczy z niego skorzystać.
[#62] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@cossack, post #61

Problem z językiem polskim jest tylko taki, że google tłumacz wypluwa jak na razie średniozrozumiały tekst po polsku więc zmuszanie zagraniczniaków by pisali po polsku skończy się sieczką w postach.
[#63] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@recedent, post #59

Gdyby nie zależało mu na rozgłosie to po prostu skasowałby konto i nie pisał pożegnalnego posta ze swoimi uwagami skierowanymi w stronę portalu, forum i moderacji.


otóż to. Zauważyłem to samo dziś po przeczytaniu tego posta i korciło mnie, żeby napisać, że niektórzy to by się wzięli za robotę, a nie tylko z nudów jeden troluje, a drugi strzela focha z przytupem Ale odpuściłem i nie napisałem.
Z całym szacunkiem dla usuwacza, ale co właściwie ma na celu kasowanie konta - poza podkreśleniem wagi sytuacji? Już było takich kilku, co konta kasowali, a teraz znowu piszą. Jak ktoś się nie chce udzielać na portalu, to wystarczy że nie będzie zaglądał.
[#64] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@michal_zukowski, post #62

Dokładnie, dlatego ci co nie znają polskiego, niech używają angielszczyzny, choćby z googla, bo nie jest tak zmaltretowana jak automatyczny polski. PPA jest jednym z większych i popularniejszych amigowych portali na Świecie, i ten w porywach 0,1% angielskojęzycznych postów nic mu nie odbiera z polskości. Powiem więcej, jestem dumny (jako Polak), że udało nam się (redakcji i użytkownikom) stworzyć takie fajne miejsce.
A trollom na pohybel. Polsko i angielskojęzycznym.

P.S. Widzę, że mój najstarszy post w historii PPA napisałem równo 16 lat temu... oby PPA działało jeszcze nie 16, a 160 lat :)

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 23:30:17 przez wali7
[#65] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@Krashan, post #54

Przykłady są dwa, jeden w wątku z Warpem, drugi w wątku o amigowym remake znanej gry z automatów.


Jest jeszcze Savyna68K gdzie ziomek smęcący obecnie o warpie zatruwał wątek i spamował bez litości PM Architectowi.
[#66] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@recedent, post #59

Gdyby nie zależało mu na rozgłosie to po prostu skasowałby konto i nie pisał pożegnalnego posta ze swoimi uwagami skierowanymi w stronę portalu, forum i moderacji.


Sugerujesz/imputujesz, że kolega WojT jest niczym ten pan?
[#67] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@wali7, post #64

P.S. Widzę, że mój najstarszy post w historii PPA napisałem równo 16 lat temu... oby PPA działało jeszcze nie 16, a 160 lat :)

Wali szacun 16 lat :) nie dlugo pelnoletnosc ...ja jestem tylko 14 lat na forum OK

Ps. grxmrx jest od 2002

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 01:14:16 przez HOŁDYS
[#68] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@WojT_GL, post #1

Ale się porobiło. To pewnie moja wina że zacząłem z tym językiem polskim na forum.
Przepraszam Wszystkich.
Szkoda ze uciekasz z forum. Jak tacy użytkownicy znikają z forum to musi być źle.
Czy mamy szansę na poprawę? W moim przypadku na pewno teraz 5 razy się zastanowię zanim napiszę kolejnego posta.
[#69] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@Jazzcat, post #66

Dobre OK
[#70] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@WojT_GL, post #1

Heheh... ja na razie zostaję ... Zatem w kontakcie, w innym lepszym świecie, rzecz jasna ...



O tym dlaczego tutaj jest jak jest oraz co trzeba zrobić napisano już wszystko...

@krashan @sordan: w sedno.
[#71] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@Jazzcat, post #66

Gdyby nie zależało mu na rozgłosie to po prostu skasowałby konto i nie pisał pożegnalnego posta ze swoimi uwagami skierowanymi w stronę portalu, forum i moderacji.

Sugerujesz/imputujesz, że kolega WojT jest niczym ten pan?


Ależ paskudnie spłyciliście człowieka.
.
[#72] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@WojT_GL, post #1

Do widzenia :)

https://youtu.be
[#73] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@rePeter, post #71

A ja myślę, że WojT jak to zobaczył to się uśmiechnął Nie znam go, ale zawsze miałem wrażenie, że to raczej pozytywny koleś, który ma do siebie dystans.
[#74] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@Jazzcat, post #73

A o co w ogóle poszło ??
[#75] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@Hubez, post #74

Bo jeden drugiemu w piaskownicy zabrał grabki, był lament, przyszła mama i zabrała pociechę.
[#76] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@amikoksu, post #75

Ale jak masz coś w temacie to pisz, a jak nie, to po co to jajeczkowanie?
[#77] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@Jazzcat, post #73

to raczej pozytywny koleś, który ma do siebie dystans


Też tak myślę i więc wątpię żeby napisał tu dla rozgłosu.
.
[#78] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@BULI, post #76

Wydaje mi się, że zebraliśmy już bardzo konkretny feedback i szacunek za odwagę i chęci dla tych co chcą pomóc. Nie żebym namawiał na zakończenie wątku :) aczkolwiek namawiam na wypowiedzi, które mogłyby pomóc.

Z moich obserwacji wynika, że poprawa może zaistnieć gdy
-
  • moderator będzie surowiej karał, zwłaszcza w takich przypadkach jak wspomniany węgier piszący po angielsku
  • permanentne zbanowanie wspomnianej osoby poprawiłoby wątki sprzętowe
  • wycinanie (ponieważ nie kasujemy postów) i przenoszenie do innych wątków wszelkich wypowiedzi, które psują czytelność wątku - gdzie oznaczanie jako OT nie wystarcza
  • osoby, które dają się sprowokować mogłyby się, moim zdaniem, zastanowić kilka razy przed naciśnięciem przycisku "wyślij"
  • w wątku o grze "Magazyn" Jazzcat "No bo wątek jest dużo ciekawszy od samej gry :) Ludzie czytają i dorzucają ciągle do pieca, bo są spragnieni show, a nie dlatego, że aż tak bardzo interesuje ich kolejny klon Sokobana". Daje to do myślenia. O ile część osób faktycznie kibicuje i doradza autorowi to są w tamtym wątku też wypowiedzi osób, które nic nie wnoszą a obrażają autora
  • moim zdaniem autorzy wątków (jak i też najbardziej zainteresowani czytelnością danego wątku) mogliby być bardziej aktywni w ich czytelności
  • nie czekałbym na reakcje moderacji bo nie może być 24h dostępna a czasami jest już za późno gdy po kilku godzinach moderator zauważy jak osoby sprowokowane zaczęły odpisywać - wtedy wydaje mi się, że na karę narażają się też sprowokowani a nie tylko prowokujący


Są też inne elementy do poprawy, ale nie wszystko na raz. Zacząłbym od tego. Bardzo ważna jest postawa obywatelska i wcale nie traktowałbym tego jako "donosy". Podobają mi się niektóre pomysły usprawnień w samym forum, ale na samym początku sugerowałbym nie dać się sprowokować. Nie jest to autor wątku, ale wiem, że w przeszłości były też osoby, które specjalnie skasowały konto żeby ich nie korciło odpisywanie na posty tych co prowokują. Wydaje mi się, że tu "wygrywa" ten co prowokuje. Chyba lepszą postawą jest ignorowanie a jak ktoś nie chce czytać wypowiedzi nielubianej osoby to jest taka opcja na forum.

Ze swojej strony, choć nie moderuje, a odpowiadam w ostatnich latach czysto technicznie za portal, chciałbym przeprosić osoby, które uważają, że działań jest za mało. Macie racje. Wydaje mi się, że małymi krokami damy radę poprawić wspomniane w tym wątku sprawy.
Działamy! :)
[#79] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@rePeter, post #71

Zgadzam się i również mi się to nie spodobało, zwłaszcza gdy autor wątku nie ma możliwości odpowiedzi. Mam tylko nadzieję, że nie wziął tego do siebie. Nie znamy się, ale właśnie gdy się nie znamy to nie wiemy jak ktoś zareaguje i czy jest człowiekiem podobnej wrażliwości. Warto to uszanować. Zgadzam się natomiast z tym, że akcja przynosi reakcje i jeśli chciał nam coś w ten sposób zasygnalizować to warto zrobić co się da by poprawić na co byliśmy ślepi i głusi.
[#80] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@grxmrx, post #78

Dzięki za naprawdę rzeczowe podejście do tematu.

- nikt nie będzie siedział za darmo i no stop moderował wypowiedzi troli, to wiadomo,
przydałby się jakiś zautomatyzowany mechanizm społecznego moderowania, np. przycisk dislajków, stopniowo rozjaśniający napis razem z gałęzią odpowiedzi do zera po osiągnięciu ustawionej granicy. Wiem, że to mało realne bo zapewne wymaga dużo dodatkowej pracy ale tak sobie tylko gdybam.
- irytujący i prowokujący wątek Magazyn nie mieści się w żadnej kategorii, więc wkurzonym ludziom puszczają hamulce, ja się nie dziwię,
- i przyznaję, że my, użytkownicy też mamy swoje za uszami,
.
[#81] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@grxmrx, post #78

Nie znam się ale na tyle długo jestem na tym forum ze z tych zmian nic nie będzie.
Wprowadzić opłatę za rejestrację i składkę roczną. Z zebranej kasy będzie na opłaty ma te zmiany.
Po wprowadzeniu opłat zostaną sami amigowcy. A tak to za darmo to i mi też nie chciało by się robić.
[#82] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@JacK_Swidnik, post #81

Jestem ZA
koniecznie wprowadzic OPLATY za konto na PPA ! OK ok, racja
[#83] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@JacK_Swidnik, post #81

Nie wiem dokładnie jak inni, ale ja mam zupełnie inną motywacje. Zarabiam gdzie indziej a PPA to jest działalność w wolnym czasie, niekomercyjna. Co prawda w ostatnich latach jest znikoma, ale po niedługo 20 lat działania w temacie można było pozwolić sobie na zmianę priorytetów na bardziej prywatne :)

Większość punktów, które zebrałem mieszczą się w dobrej woli i postawie tak użytkowników jak i moderatorów. Kwestia zmiany podejścia a płacić za zmianę nastawienia to coś bliskiego płacenia za poglądy chyba, że miałeś coś innego na myśli to przepraszam :)
Zmian technicznych nie musi być zbyt wiele. Jest ich już teraz aż nadto. Tylko korzystać.
[#84] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@grxmrx, post #83

Dzięki za tą odpowiedź OK Jestem za.
Każdy z Amigowców dał i daje jakąś cząstkę od siebie w swoje hobby . Dlatego tutaj jesteśmy ... .
[#85] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@grxmrx, post #83

Moje założenia jest takie.
Płacimy to wymagamy wiec zatrudniamy człowieka co będzie miał czas i wiedze ogarnąć całą listę poprawek i modyfikacji na forum i bedzie na bieżąco śledził forum i odpowiednio reagował.
Sorry ale admin to ma działać od razu a nie kiedy ma na to czas. Jak admin działa hobbystyczne to efekty widac tu na forum latami.
ze zmian to np wyszukiwarki w wiadomościach to nie ma w ogóle, brak dźwięku w gadaczu, gadacz to w ogole do przebudowy i wiele innych poprawek które tu na forum przecież były omawiane.
W ogóle jest jakaś lista zadań co zostało do zrobienia i co z tego było zrobione?
Przydał by się inny wątek na takie dyskusje bo jak widać spakuje w wątku Wójta.
Znam Wójta widzimy sie czasem na zlotach i moge tylko powiedzieć ze szkoda że tacy jak On opuszczają to forum.
[#86] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@JacK_Swidnik, post #85

Sprawa wygląda tak. Aktualny silnik strony jest przestarzały i nie nadaje się, moim zdaniem, do tego by wprowadzać w nim dalsze modyfikacje. Działa dobrze, ale nie jest przygotowany kolejne zmiany. Kod był pisany dawno kiedy jeszcze zaczynałem pisać strony internetowe. Przez szereg lat nieustannie i bardzo szybko wprowadzałem kolejne zmiany na życzenia nawet pojedynczych użytkowników. W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że przez dług technologiczny coraz trudniej jest dodawać zmiany a też doszło zmęczenie tematem. Dlatego próbowałem niejednokrotnie (też tutaj na forum) szukać osób, które pomogłyby w rozwoju strony by dokończyć nową wersję a przy okazji przekazać wiedzę kolejnym osobom. Gdy już znalazłem znalazłem paru ochotników, a wśród nich był również autora tego wątku, to wyszło, że nie ma z kim współpracować. Założyłem kanał na Slacku, przygotowałem środowisko testowe, dokumentacje, fikstury i co? Dopytywałem się później tylko czy może ktoś jakieś zadanie zrobić albo omówić zmiany to było tylko "sorry, ale nie mam czasu". To w końcu skasowałem tego Slacka i odebrałem dostępy do repozytorium.
Czy zatrudnienie człowieka coś by tutaj zmieniło? Nie jestem przekonany, ale samej idei nie odrzucam. Być może masz rację. W każdym razie jestem otwarty na dzielenie się wiedzą. Nawet jak by ktoś przyszedł i chciał na inny, gotowy silnik przepisać to również nie mówię nie. Ważniejsza jest wygoda użytkownika niż moje autorskie rozwiązania z czasów młodości :P

W ogóle jest jakaś lista zadań co zostało do zrobienia i co z tego było zrobione?


Co do listy rzeczy do zrobienia to mam taką, ale w moim zdaniem najpierw trzeba by było przepisać kod na nowy. Choćby stopniowo. Większość kodu, tak jak mówiłem kilka lat temu w Chełmie, jest gotowa. Brakuje nadal kilku elementów i manualnych testów (głównie UI) oraz CSS. Tam można by było wprowadzać szybko zmiany, o których piszesz. W starej wersji kodu dodawanie wyszukiwania wiadomości to droga przez mękę. Lepiej by było zrobić te wiadomości prywatne na nowym silniku na zasadzie Strangler Pattern i stopniowo, element po elemencie zastępować stare elementy nowymi.

Nadal uważam, że nie w technicznych elementach jest problem - to są detale. Kwestia już dostępnych narzędzi i zbanowania wspomnianych osób poprawiłoby to co niektórzy tu zgłaszali.
[#87] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@grxmrx, post #86

proponuję dorzucić przycisk "spam" - jeżeli 10 użytkowników ppa go użyje zainteresuje się treścią posta moderator forum
[#88] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@yarosf, post #87

Jestem przekonany o tym, że moderator czyta wszystkie posty, ale jeśli mu coś umyka to faktycznie takie zgłoszenia robiłyby robotę. Rozwiązanie z "zaminusowaniem", jak na Wykopie, gdzie przy pewnej granicy minusów wypowiedź jest ukrywana, też jest dobrym rozwiązaniem. Aczkolwiek jak to było np. w Spider-Manie:



:)

Dlatego widziałbym to podobnie jak bodajże rzookol proponował gdzie takie "moce" mieliby użytkownicy z odpowiednim stażem (4 lata od założenia konta, liczba postów). Gdy moderator byłby online to takie zaminusowane posty mógłby wyzerować lub przenieść do osobnych wątków.
[#89] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@JacK_Swidnik, post #81

Wprowadzić opłatę za rejestrację i składkę roczną. Z zebranej kasy będzie na opłaty ma te zmiany.


no na joemonsterze np. tak jest, że płacisz okresowo kilka pln, bo jak nie, to nie ma komentowania ani obrazków z ładnymi pańmi. I nikt nie robi z tym problemów, więc to jest spoko rozwiązanie. Inna sprawa, że trola te kilka zł na miesiąc uwierać nie będzie.

ze zmian to np wyszukiwarki w wiadomościach to nie ma w ogóle, brak dźwięku w gadaczu, gadacz to w ogole do przebudowy i wiele innych poprawek które tu na forum przecież były omawiane.


wyszukiwarka ogólnie jest lipna i zamula niemiłosiernie. Mi nie raz brakowało opcji szukania na gadaczu. Dźwięk jest moim zdaniem niepotrzebny, bo wiadomości na gadaczu pojawiają się raz na tydzień. Za to przydałyby się powiadomienia typu takiego jak na fejzboku, a najfajniej to jeszcze żeby przychodziły na komórkofon.

[quote] W ogóle jest jakaś lista zadań co zostało do zrobienia i co z tego było zrobione?[/qoute]

ja niedawno proponowałem coś takiego odnośnie galerii, tzn. kolejkę obrazków oczekujących. Lista zadań też by się przydała, bo sam nie raz zastanawiałem się, czy tego, co chciałbym wysłać przez "Zgłoś błąd", już czasem 5 lat temu nie wysyłałem.

idę jeść obiadek.
[#90] Re: Pożegnania nadszedł czas... wszystkiego Wam dobrego i zdrowia

@snajper, post #89

Śmiało wysyłaj. Co do wyszukiwarki ogólnej to nie da rady jej poprawić ze względu na brak odpowiednich indeksów w bazie. Jak było mało postów z kilkanaście lat temu to było inaczej. Techniczne szczegóły. Wyszukiwarka powinna być oparta o inny silnik i inne indeksy. W międzyczasie powstały tego typu rozwiązania i ja je poznałem. W chwili pisania tamtego kodu nie było wiedzy i zbyt dużo rozwiązań a na pewno nie było jak tego na tamtym serwerze zainstalować (wówczas sensownym rozwiązaniem był Sphinx, dopiero później pojawiły się Solr czy Elastic a także nowe silniki w samych bazach relacyjnych).

BTW Proszę moderatora o przeniesienie postów dotyczących technicznych rozwiązań do nowego wątku dotyczącego propozycji zmian w kodzie. Skoro już "wróciłem" i interesuje się tematem to przy ustaleniu co jest dla użytkowników najważniejsze mógłbym na nowym kodzie udostępniać kolejne komponenty. Najbardziej boli mnie to to, że prywatne wiadomości kiedyś pisałem na szybko i gdybym miał wybierać to od tego bym zaczął.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem