Forum » PPA
Wątek zamknięty
[#1] Petycja o wskrzeszenie Selura
Zgłaszam się do Adminów z uprzejmą prośbą o wskrzeszenie Selura. Prośbę motywuję niewątpliwym wkładem Selura w ożywianie forum i jego wielokrotną realną pomocą początkującym programistom.

Selur jest jaki jest. Zazwyczaj sarkastyczny. Czasem złośliwy. Ale jego komentarze często były trafne. Jego krytyka bywała konstruktywna. Był aktywny.

Jeśli ktoś chciałby się też za nim wstawić, to proszę o wpisy w tym wątku.

PS Temat w wątku programistycznym, bo Selur programistom chętnie niósł pomoc, m.in. Tukinemowi i mi.
12
[#2] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #1

Wstawiam się. Pisał bez poprawności politycznej, w paru słowach potrafił wyrazić swoją opinię, wywoływał u mnie uśmiech.
P.S. I miał świetny awatar!

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2024 14:30:51 przez Gordian
5
[#3] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@Gordian, post #2

Jestem ZA!OK
3
[#4] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #1

ja jestem za tym, żeby mógł pisać w dni parzyste, a w nieparzyste nadal miał bana
5
[#5] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #1

O co chodzi z "wskrzeszeniem" użytkownika? Chyba nie umarł, tylko dostał normalnego bana?
Wystarczy poczekać aż ban się skończy i selur zostanie automagicznie "wskrzeszony".
Przy odrobinie szczęścia będzie pamiętał za co dostał bana i blokada administracyjna jego konta się nie powtórzy.

Poza tym - admini wykazując "nadzwyczajne ułaskawienie" wobec osoby która złamała regulamin stworzyliby niebezpieczny precedens na przyszłość.
21
[#6] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@recedent, post #5

Ja też w tym samym wątku dostałem bana na dwa tygodnie za to, że wyraziłem swoje zdanie. On dostał bana za to, że zirytował admina. Kontrowersyjne. Nic więcej nie powiem, bo jednak zależy mi na byciu nadal częścią tej społeczności.
4
[#7] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@recedent, post #5

Wystarczy poczekać aż ban się skończy i selur zostanie automagicznie "wskrzeszony".

Wedle regulaminu: "W przypadku odwołań się użytkowników od blokad czy też innych działań moderatorskich należy skontaktować się bezpośrednio z moderatorem [...] lub z Redakcją portalu PPA."
Tylko jak rozumieć "odwołań się użytkowników od blokad"? Czy chodzi tu stricte o użytkownika, na którego nałożono blokadę, czy też inni użytkownicy mogą się odwoływać w sprawie blokad innych użytkowników?
1
[#8] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@bfgmatik, post #6

nie był miękką pipą, gosc miał jaja i mówił co mysli bez wzlędu na wszystko i za to dostał bana, na jego miejscu nawet po "wskrzeszeniu" bym już sie nie pojawił na forum.
5
[#9] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@bfgmatik, post #6

On dostał bana za to, że zirytował admina.

Ja wielokrotnie zirytowałem admina i nigdy tutaj nie dostałem bana. Nawet nie zauważylem nieobecności Selura.

Nie wiedziałem, że ban na ppa to dla kogoś tak dotkliwa kara.
7
[#10] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@michal_zukowski, post #4

A w niedzielę i święta funkcje administratora.
2
[#11] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #1

To nie tak... trzeba iść o ułaskawienie a najlepiej powiedz że masz zimno w domu szeroki uśmiech

sorry ale musiałem
6
[#12] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@bfgmatik, post #6

A on nie dostał tam "wiecznego" bana? Coś kojarzę że mailman pisał że za ciągnięcie tam tego tematu, nie pamiętam dokładnie o co chodziło, będzie ban permanentny. Też jestem za przywróceniem Selura. Nie trzeba się że wszystkimi zgadzać ale nie można też nikogo szykanować i karać za poglądy.
2
[#13] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@snifferman, post #9

Możesz sobie poszukać tamtego wątku i zobaczyć jak to szło, w sumie nie wiem za co on dostał tego bana bo ja dostałem za skrytykowanie działań admina (tzn oficjalnie za coś innego, ale Putin też wpiernicza ludzi do więzień pod zupełnie innymi zarzutami niż rzeczywiste, sorry musiałem).

Ja mam bardzo dużo ważniejszych spraw niż PPA a jednak mnie zabolało gdy przez chwilę myślałem, że to koniec mojego PPA.
[#14] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@michal_zukowski, post #4

o właśnie. Od dłuższego czasu miałem zapytać, gdzie się podział Selur. Bo najwyraźniej coś mi umknęło.
ja jednak nie będę się podlizywał i nie napiszę, że jestem za.
⬆️ to do posta nr 8

ja jestem za tym, żeby mógł pisać w dni parzyste, a w nieparzyste nadal miał bana


to jest nie fair. Dni nieparzystych jest w roku więcej o 2, a w lata przestępne nawet o 3.

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2024 16:12:08 przez snajper
[#15] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@snajper, post #14

Dni nieparzystych jest w roku więcej o 2, a w lata przestępne nawet o 3.
Ale można ponumerować dni jako kolejne w roku. Wtedy jest tylko o 1 nieparzysty więcej, a w lata przestępne po równo. A gdyby tak wzorem programistów ponumerować od zera, to parzyste mają per saldo przewagę.
2
[#16] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@recedent, post #5

stworzyliby niebezpieczny precedens

No nie można tak powiedzieć, ponieważ nie mamy prawa
opartego na precedensie, jak np. Anglicy.
1
[#17] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@bfgmatik, post #13

A to nie jest tak, że bana na zawsze dostaje się jak już ma się kilka tymczasowych banów za sobą?
1
[#18] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@Marcin27411, post #16

ponieważ nie mamy prawa opartego na precedensie
Ale regulamin PPA nie jest prawem. Więc móglby być oparty na precedensie.
3
[#19] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@recedent, post #5

Myślałem, że permanentnego dostał.
[#20] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #19

Niektórzy z forumowiczów mogliby grać w Teletuleję.
https://youtu.be/Cdy5di0G2eU?si=X7E9qUZrubCqka6O&t=242

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2024 18:35:15 przez Gordian
1
[#21] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #1

Jeśli ktoś chciałby się też za nim wstawić, to proszę o wpisy w tym wątku.

A jeżeli ktoś nie chce się za nim wstawić?
Po to KAŻDY forumowicz PPA akceptuje Regulamin forum, żeby każdy był wobec.Regulaminu równy.
Ja sam bana dostałem parę razy i nie traktowalem tego jak koniec świata.
Generalnie jak komuś Regulamin nie odpowiada, to wy*******.

Jestem za NIE wskrzeszeniem.

Aby nie było niejasności:
Selura blokuje od ładnych paru lat, także nawet nie widzę jego wypowiedzi.
9
[#22] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #1

Myślę że takie wskrzeszenie wyglądałoby tak
2
[#23] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@recedent, post #5

A ja przypomnę o moim 3 letnim banie ….czekałem 365x3 i wyszedłem na wolność internetowa
I jestem innym człowiekiem ..
Napiszcie w tej sprawie do Dudy :)
2
[#24] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@nostrum666, post #12

A on nie dostał tam "wiecznego" bana? Coś kojarzę że mailman pisał że za ciągnięcie tam tego tematu, nie pamiętam dokładnie o co chodziło, będzie ban permanentny.


A, to nie wiem. Nie jestem w temacie. Ale jeśli jest jak piszesz - tzn. dostał ostrzeżenie a mimo to dalej ciągnął swoje to chyba chciał dostać karę?
2
[#25] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #1

Murem za selurem!
2
[#26] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@XoR, post #22

Mailman uciekł. A kto oberwał?
1
[#27] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@diobou, post #25

Z jednej strony jest nas tak mało, i wiadomo że wszyscy jesteśmy inni. Ale z drugiej, czy on sam chce tutaj wrócić? I załóżmy hipotetycznie że zostanie wskrzeszony, no i co? Po pół roku taka sama petycja?
Każdy zasługuje na drugą szansę, ale po dwudziestej lub trzydziestej, to już jest zwykłe trolowanie.
Chciałbym żeby wrócił, ale jako ten pomocny i wartościowy użytkownik, a nie jako ten pajac, któremu tylko zależy aby było kontrowersyjnie i aby jak najwięcej ludzi miało go w ukrytych.

Skoro OP zrobił taki głos ludu, to czy działa to w druga stronę także? Umówimy się w wątku aby usunąć np Stacha albo XTD z forum?
2
[#28] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@Ralpheeck, post #27

Selur był jaki była ale bynajmniej nie gadał byle czego i od rzeczy. Był szczery do bolu i nie krył swoich poglądów, mimo tego wnosił wiele do forum. Jeden z bardziej aktywnych użytkowników moim zdaniem.
4
[#29] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #1

Również jestem za przywróceniem Selura, chociaż nieraz z nim się starłem (uważa mnie za inżyniera Microsftu ). Pisał to co myśłał, bez ogródek - ale raczej nikogo nie obrażał.
Jestem za wolnością słowa, nie dajmy się zwariować politycznej poprawności, która i tak jest wszędzie naookoło.
2
[#30] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@stachu100, post #21

"Fajne" wolnościowe podejście masz- sam gościa nawet nie czytasz (więc nie wiesz co pisze), ale innym zabronić to pierwszy jesteś...
Scenka z filmu "Rozmowy kontrolowane" mi się przypomniała - gdy rozrzucono ulotki antykomunistyczne, to SB'cy krzyczeli "Nie czytać, nie czytać! ...
1
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem