Forum » PPA
Wątek zamknięty
[#31] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@Motyl, post #30

grubo
[#32] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #1

Jak dla mnie największy problem z banami jest taki, że człowiek nie wie ile dostanie kolejny raz. O ile nie mam problemów z banem dla Selura - trollował to dostał bana to lekko mam z samą długością banowania. Żeby było sprawiedliwie to człowiek powinien na koncie mieć wyświetloną informację, ile dni będzie kosztowało go kolejne trollowanie.

Osobiście byłbym za implementacją ciągu fibonacciego:
1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377, 610 ....

z tym, że co pół roku bez bana zaciera się ostatni składnik. Tzn. Jeśli ktoś dostał 21 dni, to po 21 i pół roku znów jest zagrożony banem 21 dni, natomiast po roku i 21 dniach zagrożony byłby już 13 dniami.

W każdym razie algorytm powinien być publiczny jak też i liczba dni do końca bana oraz liczba dni kolejnego bana.

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2024 22:05:41 przez michal_zukowski
7
[#33] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@Motyl, post #29

Jestem za wolnością słowa, nie dajmy się zwariować politycznej poprawności, która i tak jest wszędzie naookoło.


Polityczna poprawność? Przecież tym właśnie byłoby zniesienie bana! Bo nie wypada kogoś oceniać! Jak można!

Ha!
1
[#34] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@michal_zukowski, post #32

Kolega Selur dostał dłuższego bana w niejasnych okolicznościach. Pamiętam, że admini ostrzegali go że następny ban będzie bardzo długi. Nie wiem na ile dostał, ale jeżeli jest to pół roku to grubo.

Moim zdaniem niepotrzebnie roztrząsać temat, ponieważ kolega Selur działa we własnym zakresie i pomaga Tukinemowi przy grafice do gry H.E.R.O. Notabene ta grafika jest świetna.

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2024 22:08:21 przez Hexmage960
2
[#35] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@Motyl, post #30

Zablokowałem go, bo miałem dosyć jego wypowiedzi.

Ale nie o tym.
Chodzi o równość wobec zasad.
Regulamin czytałeś i go zaakceptowałeś.
I nie masz z tym problemu.
Ja też.
A Selur ma problem.

To co - ktoś inny jest poza regulaminem?
Jakieś lokalne bóstwo czy coś?
Bo coś robi lepiej od innych, ale jest ignorantem?

Na szczęście ten "głos ludu" nie zostanie wysłuchany.
Dzięki Adminom.
4
[#36] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #1

Będzie chciał, to wróci pod innym nickiem i adresem e-mail. Wiedział, że igra z ogniem nie raz.

Przykładowo ja dostałem bana na EAB za nic i był czas że chciałem tam coś się spytać, ale w sumie stwierdziłem że skoro tak pogrywają, to mam to gdzieś. Dobrze, że tu nie ma tego regulaminu, że za nie udzielanie się dostaje się bana :P
2
[#37] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@Ralpheeck, post #27

Od tego jest regulamin a nie głos ludu. I tak na tym forum jest duza wyrozumiałość. Przeczytałem ten wątek i Selur w sumie był na krawedzi i sam skoczył. Przejechał na czerwonym. Admin pogroził palcem a on mu jeszcze pomachał. Nie wiem czy dostał dożywocie, ale wiedział, że mogą być konsekwencje. Jestem tutaj już dość długo. Nie śledzę biografii userów ale Selur z ignorami i kilkoma wyrokami był tutaj już i tak na warunkowym.

Najwyżej wróci w nowym wcieleniu z czystym kontem.
3
[#38] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@Hexmage960, post #34

pólroczny ban to nie długo, roczny to długo
[#39] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@michal_zukowski, post #38

Gdyby admini jasno napisali na ile czasu ma bana, to by rozwiało wątpliwości, bo temat rodzi niepotrzebnie emocje dlatego, że każdy z nas jest inny i ma inne podejście i spojrzenie.

Tak jak napisałem, Selur działa we własnym zakresie, i ja się bardzo cieszę, bo jest to z pożytkiem dla gry kolegi Tukinema.
1
[#40] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@Hexmage960, post #34

Kolega Selur dostał dłuższego bana w niejasnych okolicznościach.


Punkt 21 regulaminu PPA:
W przypadku odwołań się użytkowników od blokad czy też innych działań moderatorskich należy skontaktować się bezpośrednio z moderatorem, który podjął decyzję, co do której mamy zastrzeżenia lub z Redakcją portalu PPA. Redakcja PPA zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień moderatora odnośnie jego decyzji lub jej podtrzymania bez podawania przyczyn.


No więc sam zainteresowany mógł się odwołać, a czy to zrobił, i w jaki sposób, decyduje o tym, czy ban zostanie zdjęty.

Tak to rozumiem, no bo chyba inaczej się nie da.

Też kiedyś miałem bana, napisałem do moderacji z zapytaniem dlaczego i do kiedy jest.

Ludzie chyba nie ogarniają, że moderacja to są osoby co mają życie prywatne, i poświęcają swój prywatny czas na czytanie tych wszystkich brednio seriali, zamiast spędzić czas na hobby czy z rodziną, bo kilka osób ma potrzebę trollować, czy to dla zabawy, czy żeby przelać swoją frustrację na forum PPA.

Wystarczy przestrzegać regulaminu, a gdy się go złamie, posłuchać rady moderacji aby tego nie robić.

Wszyscy jesteśmy dorośli, pracujemy w firmach, więc chyba rozumiemy, że istnieją pewne zasady?
1
[#41] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@karolb, post #40

Każdy może mieć swoje zdanie i poglądy ale są granice i jak je przekraczamy musimy się liczyć, że może to się dla nas skończyć źle.Trolling to już ogólnie jest wkurzający. Myślę, że za darmo bana nie dostał.
[#42] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@karolb, post #40

po mojemu to w końcu wejdzie tu moderator i poleci seria banów za dyskusję z decyzją moderatora.
P.S. tutaj link do listy wypowiedzi selura, jakby ktoś szukał. Bo na profil zbanowanego co prawda zajrzeć nie można, ale drogą okrężną wszystko można!
1
[#43] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@snajper, post #42

Ok, czyli Selur sam chciał dostać bana. To skoro on chciał dostać bana czemu admin miałby mu go teraz skrócić? Przecież to jawne działanie wbrew selurowi.

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2024 23:34:49 przez michal_zukowski
3
[#44] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@michal_zukowski, post #43

A ja nie rozumiem, za co dostał bana. Nie widziałem, aby kogoś obraził, nie było tu mowy o polityce, no nie kumam. Oczywiście jeśli chodzi o ten wątek z modułem. Chyba za ostro został potraktowany. No ale jak to mówią "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie".
5
[#45] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@tukinem, post #44

Dobra, przeczytałem, nie widzę żadnych powodów do bana. Selura znam owszem, jako kąśliwego komentatora i dlatego właśnie jest jedną z osób dla której odwiedzam to forum. Odbanować.
7
[#46] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@Krashan, post #18

Wlasnie tez tak mysle, ze najwyzszy czas na precedens na PPA.
Z okazji chinskiego Nowego Roku i Walentynek Selur moglby dostac amnestie od reszty bana.
Marudzil bo marudzil, ale przynajmniej cos potrafil zrobic jesli chodzi o grafike i AMOS-a.. Sa tacy co tylko marudza.
1
[#47] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@tukinem, post #44

Dostał bana za przeciąganie offtopa z prośbą mailmana o zaprzestanie tego. W skrócie, za olewanie próśb administratora. Na każdym forum olewanie ciepłym moczem admina kończy się podobnie.
6
[#48] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@tukinem, post #44

Z tego co widać, to Selur dostał bana, bo ośmielił się delikatnie zażartować z sytuacji, że "zaraz będą bany"...
Ciekaw jestem, czy w realu pan redaktor też taki szeryf. Czy też raczej odreagowuje i wyżywa się w necie, bo tylko tu ma cokolwiek do powiedzenia.
5
[#49] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@Motyl, post #48

Wycieczki osobiste w stronę moderacji? A później lament że "banujom, pomocy".
2
[#50] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@karolb, post #49

Ja ponawiam moje pytanie z postu #7.
Jak interpretować punkt 21 regulaminu?
https://www.ppa.pl/forum/programowanie/46412/petycja-o-wskrzeszenie-selura#m806323
[#51] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@twardy, post #45

Jak widać - większość osób które się wypowiedziały jest za odpuszczeniem Selurowi. Szczególnie, że powody zbanowania są średnie bym powiedział. Jednak to admini tu rządzą.

Petycja status: failed

Proszę o zamknięcie wątku.
1
[#52] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #51

Czyli forum nie służy do luźnego pogadania na tematy amigowe.

Nie ma tu też wolności wypowiedzi, jeśli amin każe "się zamknąć".

Trochę to już podchodzi pod ustrój w pewnym azjatyckim państwie, które jest odcięte od reszty świata. Gdyby każdy tak został potraktowany, a często przecież łatwo wyjechać poza główny wątek tematu, to na forum zostaliby tylko ci, co się nie udzielają plus admini.

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2024 08:58:43 przez tukinem
2
[#53] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@tukinem, post #52

Celem wątku było przywrócenie wartościowego członka forum. Nie udało się. Ze szkodą dla forum moim zdaniem, szczególnie że Selur to nie jakiś randomowy pętak, który zakłada konto tylko żeby trolować. Rzekłbym nawet, że to jedna z czołowych postaci dodających tu swego rodzaju urok. Skoro admini nie chcą zmienić zdania, to nie ma sensu tego ciągnąć.



Ostatnia aktualizacja: 28.01.2024 09:08:00 przez mastaszek
3
[#54] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@tukinem, post #52

podchodzi pod ustrój w pewnym azjatyckim państwie,

Na zachodzie cenzura też jest pełną gębą.
4
[#55] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #1

Wiem, że mój głos niczego nie zmieni ale też byłbym zdecydowanie za przywróceniem selura. Szczególnie widząc "powód" tego bana. Może i był kontrowersyjny dla niektórych ale chyba miał też duży, pozytywny wkład w to miejsce i niejednemu użytkownikowi pomógł. Ja rozumiem, że każde tego typu miejsce musi się jakimś regulaminem podpierać ale mam wrażenie, że tu nie o regulamin chodziło tylko o prężenie przysłowiowych muskułów. Gdyby to forum ograniczyć tylko do rozmów o procesorach/kartach turbo/morphosach/lutowaniu etc itp itd to z FORUM zrobiłby się tylko szary, nudny i martwy almanach wiedzy o Amidze. Ja jednak zawsze jestem zwolennikiem teorii, że dobry offtop nie jest zły a ostatni post selura traktuję jako piękny, sarkastyczny, symboliczny przykład nieklękania przed opresywną władzą
5
[#56] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@uroboric_tom, post #55

Kochani admini zróbcie Please ankietę - moze wyciągnie wnioski i nie bedzie trolowal
Kazdy jest z nas specyficzny duszący die w amigowym kociołku.
Zawsze mozna dac mu druga szanse jak pierwszej nie miał :)
Jestem za przywróceniem mimo ze ja siedziałem cierpliwie 3 lata na banicji.
11
[#57] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@HOŁDYS, post #56

Barbasza! Uwolnić Barabasza!
1
[#58] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@uroboric_tom, post #55

byłbym zdecydowanie za przywróceniem selura

Wątpię, że do tego dojdzie. Selur jest hardkorem.

[#59] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@HOŁDYS, post #56

Nikt z nas nie ma ani czasu ani ochoty na to. Poza tym, serio - można amigować, być członkiem forum, dyskutować, nawet zażarcie i... nie dostać żadnego bana przez 24 lata. Sam jestem tego przykładem. Może pójdźmy w tę stronę?
2
[#60] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@_arti, post #59

Tak na poważnie to powód bana dla Selura jest conajmniej śmieszny. Za to że napisał że nie lubi pożegnań? A kto lubi. Ale tak na serio, jeżeli miałby to być ban za całokształt to fajnie byłoby gdyby admin wyraźnie mu to wypunktował co nie miało miejsca. Można więc domniemywać że byl to po prostu pretekst żeby to zrobić, ale to tylko moje przemyślenia. Inna sprawa że na forum jest po dziś dzień masa troli i januszy (celowo z małej litery), tym drugim Selur był nie w smak i teraz będą oczywiście bronić decyzji o banie.
Zaczynam rozumieć dlaczego cześć użytkowników postanowiła opuścić forum z własnej woli.
6
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem