Forum » PPA
Wątek zamknięty
[#61] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@_arti, post #59

Można też trafić admina, który ma nazwijmy to "słabszy dzień"...



Ostatnia aktualizacja: 28.01.2024 18:11:59 przez mastaszek
1
[#62] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@nostrum666, post #60

Możesz wymienić choć jednego trola (który dalej troluje i nie dostał bana) i "Janusza", któremu niewsmak jest Selur? Możesz na priv
[#63] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@nostrum666, post #60

Robisz urwe z logiki:

mailman napisał:
"Zastanów się czy chcesz dyskutować z tym, co napisałem powyżej, czy też po prostu potraktujesz moją prośbę, będącą również ostrzeżeniem, jako ostatnią próbę przekazania Tobie, że już wszystkich Twoje zachowanie męczy. To jest ostatnia szansa na Twoje być albo nie być na tym forum. "

na co selur zamiast przymilknąć to nadal trollował

Dostał bana na własne życzenie. Przy wielokrotnych ostrzeżeniach od mailmana. Ja sam bym chciał być tyle razy ostrzegany co selur.
11
[#64] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@michal_zukowski, post #63

Rozumiem że pisząc "wszystkich" miał na myśli... właśnie kogo bo jak widać nie wszyscy mieli takie odczucia.

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2024 18:29:37 przez nostrum666
3
[#65] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@nostrum666, post #64

tak, mailman zastosował duży kwantyfikator, który jak wiadomo jest nie do obrony :)
natomiast zasugerowal selurowi zamilkniecie pod groźbą bana, selur nie zamilknął i dostał bana, dla mnie sprawa zamknieta
6
[#66] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@michal_zukowski, post #65

A może po prostu Selur pisząc "nie lubię pożegnań" miał ja myśli że nie chce się żegnać i przyjął do wiadomości ostrzeżenie mailmana ale zrobił to we własny, sarkastyczny sposób? Nie wiemy tego i pewnie się nie dowiemy.
3
[#67] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@nostrum666, post #66

Też odniosłem takie wrażenie...
2
[#68] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #1

A ja tam myślę że Selurowi to wszystko zwisa i powiewa... taka "g...o-burza" o którą zainteresowany nawet nie prosił.
Bedzie chciał to wróci; nie będzie chciał to oleje forum.

Nie ma co się zbytnio przejmować - "każdy jest w takim momencie życia, do którego doprowadziły go JEGO własne wybory".
2
[#69] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@_arti, post #62

https://www.ppa.pl/uzytkownicy/9057 - ten
7
[#70] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@michal_zukowski, post #63

Z mojego doświadczenia na tym forum wiem, że niebezpiecznie jest decydować za innych, czy Selur komuś przeszkadza, czy nie. Po za tym, komu on przeszkadzał, tym, którzy go ignorowali i nie widzieli jego postów? To jest czysty paradoks, wystarczy dodać do ignorowanych i problem z głowy. Trudno mówić o męczeniu kogoś, kto nie robi nic, by temu zapobiec, mimo, że ma przycisk pod ręką - niekarmiony troll umiera. Jeśli złamał regulamin, to trudno mówić o bezzasadności takiej kary i zgadzam się, by nie traktować nikogo ulgowo bez specjalnych okoliczności, ale jeśli ktoś decyduje się na nałożenie sankcji z powodu przeczucia, że wszyscy cierpią, mimo, że mają narzędzie do rozwiązywania takich osobistych problemów od dawna, to robi się to trochę niepoważne i stawia pod znakiem zapytania kwestię ignorowania użytkowników, bo zwyczajnie nie sprawdza się.

Jeśli Selur będzie chciał, to na pewno wróci, nie ma żadnych korzyści przecież z posiadania tutaj wieloletniego konta. A nie wróć, zapomniałem, że nie można nic krytykować ze świeżego konta, bo zostaniesz rozszarpany na kawałki i z miejsca dostaniesz 10 ignorów ;)



Ostatnia aktualizacja: 28.01.2024 19:01:33 przez san_u
[#71] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@nostrum666, post #66

Otóż to, on po prostu, będąc zapytanym, czy chce się pożegnać, grzecznie odpowiedział, że nie lubi pożegnań. Gdyby "organ banujący" wykazał się w tym momencie choć odrobiną empatii, to mógłby odpisać coś w stylu "to skończ offtop, bo naprawdę się pożegnasz" i myślę że na tym by się skończyło. Selura można lubić lub nie, z różnych przyczyn, ale ten ban to IMO gruba przesada. Strata dla forum tylko, obiektywnie patrząc. Tak jak już zostało powiedziane, kto chciał, ten dawno go sobie dał do ignorowanych, pozostałym nie przeszkadzał.
2
[#72] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@diobou, post #71

Mailman dawał bany z bardziej błahych powodów, np. parenaście postów wcześniej w jakimś wątku dawał ostrzeżenie, że dalsze komentowanie będzie karane banem i to w sumie ok, ale jak klikalem na ostatni komentarz i odpowiadalem na niego to nie musialem patrzyć czy mailman coś takiego napisał wcześniej. Z tego powodu raz ja i pare innych osób dostało bana.
2
[#73] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@san_u, post #70

A ty sam masz świeże konto, a nikt ci ignorami nie sypie, ale jak pamiętam miałeś tutaj konto pod innym, ale podobnym nickiem.
Przecież może sobie założyć konto Selur_bis.

Dostał bana, bo igrał z adminem i prowokował. Nie ma tu za dużej dyskusji nad zasadnością. Była już podobna gdy wprowadzono ograniczenie liczby postów dla kont z dużą ilością ignorów.

Ja nie ignoruję nikogo, bo jakoś umiem z tym żyć Na stażu konta mi też jakoś wielce nie zależy. I ogólnie robienie z Selura jakiejś ofiary systemu czy spisku adminów PPA przeciwko biednemu userowi jest naciągane. Administracja tutaj jest naprawdę pobłażliwa i to pewnie wynika z małej społeczności oraz luźnej dziedziny jaką jest retro. No i dużo ludzi zna się tutaj osobiście. Wracając jeszcze do tamtego wątku, to snajper szybko zrozumiał co będzie i po ostrzeżeniu już się nie odezwał. Jednak można?

Jakiś system władzy musi być, bo bez niej forum stanie sie nieużywalne. Testowanie cierpliwości gościa, który może dokonać likwidacji jednym kliknjęciem i to jeszcze zapowiada?

Brak konsekwencji może źle odbić się na przyszłości i jakkści tego forum. Może za rok niech wniesie apelacje? Wyjdzie a raczej wejdzie na warunkowym.
3
[#74] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@nostrum666, post #60

Pełna zgoda
[#75] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #1

Zgłaszam się do Adminów z uprzejmą prośbą o wskrzeszenie Selura. Prośbę motywuję niewątpliwym wkładem Selura w ożywianie forum i jego wielokrotną realną pomocą początkującym programistom.

Selur jest jaki jest. Zazwyczaj sarkastyczny. Czasem złośliwy. Ale jego komentarze często były trafne. Jego krytyka bywała konstruktywna. Był aktywny.

Jeśli ktoś chciałby się też za nim wstawić, to proszę o wpisy w tym wątku.

PS Temat w wątku programistycznym, bo Selur programistom chętnie niósł pomoc, m.in. Tukinemowi i mi.

Jestem za ułaskawieniem.
5
[#76] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@koczis, post #75

Jestem za ułaskawieniem.

Warto by się samego Selura zapytać, czy oczekuje takiego ułaskawienia.
Bo skoro został potraktowany z buta, to może niekoniecznie.
1
[#77] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@snifferman, post #73

A ty sam masz świeże konto, a nikt ci ignorami nie sypie,


Piszę to z własnego doświadczenia, ile razy zakładałem nowe konto, to nie trwało długo, zanim załapałem przynajmniej jednego ignora i to od osób, z którymi w ogóle nie rozmawiałem, nawet od grxmrx mi wpadł :) Zarzut, że nie powinienem się wypowiadać, bo jestem nowy też był :)


Też bym nad Selurem nie płakał specjalnie, zamknęli mu tylko jedne drzwi, a wejść można kilkoma, ale skoro nie chce, to znaczy, że mu to pasuje i nie ma wielkiego znaczenia. Odpocznie chłopak i tyle :) Może to konto budziło jego alter ego za każdym razem, gdy się logował.




Ostatnia aktualizacja: 28.01.2024 20:45:42 przez san_u
[#78] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@snifferman, post #73

Przecież może sobie założyć konto Selur_bis.


Żeby ktoś tego zdania źle nie zrozumiał - multikonta są zabronione, musiałby najpierw poczekać aż minie ban, usunąć konto, i dopiero wtedy założyć nowe.

Tylko jeśli na nowym koncie nie zmieni swoich wypowiedzi (trollowanie, czy tam zwał jak zwał), to nie ma to większego sensu, bo finał będzie taki sam.

Temat jest do zamknięcia, to sprawa pomiędzy selurem i moderacją.
1
[#79] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@san_u, post #77

Rafal a jaki jest cel kasowania i zakladania konta ? ja mam konto od poczatku PPA gdzie bylo luznym portalekiem w glowsowaniu na najlepsze gry w miesiacu
nie wiem po co ludzie obrazaja sie kasuja konto potem zakladaja nowe pod inna nazwa.

co do selura to mimo ze umial dopiec (taki juz byl) ale mial jakas tam wiedze na temat amosa jak ktos zapytal umial pomoc .. drugi nasz nadworny stanczyk snajper tez ma swoj "styl" i mozna go ingorowac lub nie. Dla mnie dozywotnie bany za fikanie to przesada... klawiatura wszystko przyjmie a internet to jak 0.7l czyni kazdego poltorej komandosa w polandi.

Co wam za roznica pozowlic mu sie tu wypowiadac czy pod nowym czy pod starym nikiem.
3
[#80] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #1

Napisz do Dudy to go kurła ułaskawi
7
[#81] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@Vato, post #80

no boki zrywać...
6
[#82] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@Vato, post #80

Panowie, to jest portal amigowy, a nie polityczny!
1
[#83] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@karolb, post #82

Jak to się mówi, ty nie interesujesz się polityką, ale polityka tobą jak najbardziej.
1
[#84] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #1

Wklejam tu słowa osoby, o której mowa w tym wątku:

Jako, ze umarli nie opowiadaja bajek a ryby i zbanowani glosu nie maja, musze jednak zabrac glos.

Niestety ale kolega Rzookol przez brak nowych okularow przeinaczyl nieco fakty, dlatego chcialbym wyprostowac przebieg wydarzen...

Otoz

"Zastanów się czy chcesz dyskutować z tym, co napisałem powyżej, czy też po prostu potraktujesz moją prośbę, będącą również ostrzeżeniem, jako ostatnią próbę przekazania Tobie, że już wszystkich Twoje zachowanie męczy. To jest ostatnia szansa na Twoje być albo nie być na tym forum. "

...na co selur zamiast przymilknąć to nadal trollował.


No wiec, to zdanie nie bylo skierowane do mnie tylko do snajpera poniewaz Snajper udajac lekko uposledzonego napisal lamana polszczyzna w swoim watku

"pojszłem na łatwiznę i znaczną część sampli wziąłem z Turricanów. "


na co dostal odpowiedz od Mailmana

"Mam prośbę. Nie rób chlewu z polskiego słownictwa. Chcesz pisać w ten sposób, załóż własnego bloga. Siejesz takie bzdury w każdym poście, a w innym wątku krzyczysz najgłośniej, że nic nie można znaleźć w wyszukiwarce. Dawaj chociaż dobry przykład, jeżeli wytykasz błędy.

To jest pierwsze poważne i zarazem ostatnie ostrzeżenie jako otrzymujesz w kontekście całokształtu wszystkich Twoich wypowiedzi i całego uczestnictwa w forum. Kolejnych nie będzie i otrzymasz po prostu dożywotniego bana.

Zastanów się czy chcesz dyskutować z tym, co napisałem powyżej, czy też po prostu potraktujesz moją prośbę, będącą również ostrzeżeniem, jako ostatnią próbę przekazania Tobie, że już wszystkich Twoje zachowanie męczy. To jest ostatnia szansa na Twoje być albo nie być na tym forum."


i wtedy ja sie zjawilem dodalem swoj na post Mailmana, faktycznie smieszkujac z tej sytuacji majac wlasnie takie skojarzenie jak ponizej na obrazku

"no panie, to juz nie sa przelewki, zbliza sie..."
z obrazkiem ze slynna scena Jurasic Park
https://media.tenor.com/uuaaZs2sTREAAAAC/jurassic-park.gif

sugerujac, ze Snajper to ta dziewczynka sparalizowana strachem przed nadchodzacym tyranozaurem w postaci Mailmana.
Tak mi sie wlasnie to skojarzylo.


a ze Mailman mial akurat tego dnia cos w sosie, no to poszla riposta
"selur, @szczupi26 Rozumiem, że Wy również macie ochotę się pożegnać z portalem?"

na co Szczupi odpisal
"Jeśli mam się trząść o każde napisane słowo czy opinię którą wyrażoną na forum to tak, bez żalu i sentymentu się pożegnam"

a ja ze " nie lubie pozegnan" szczegolnie wtedy jesli nikogo nie zegnam.

no i sru... polecial golabek pokoju dla nas obu a na koncu rykoszetem dostal jeszcze niejaki bfgmatik, ktory notabene strzelil calkiem ciekawa uwage
"Jak bardzo głupie musi być banowanie aktywnych użytkowników w społeczności która umiera śmiercią naturalną z powodu zmian pokoleniowych?"

ale jednak nie o smierci Amigi wtedy tam dyskutowalismy wiec...



Reasumujac:
--------------

Tak, wtracilem sobie na koniec tamtego watku zarcik z moderatora i jego ofiary (jak widac nietrafiony) za co otrzymalem konkretna riposte A.Gołoty.
Natomiast sugerowanie, ze blagalem o bana i to dozywotniego, to po prostu jakis zart w stylu:
przychodzi zasapany morphosowiec do lekarza ledwo dyszy a za biurkiem siedzi Mufa i mowi " Co Pan taki czerowny ??"


Osobiscie uwazam, ze reakcja Mailmana byla gruba przesada w stosunku do tego co tam wysmarowalismy no ale jak to Recenzent zawsze powtarza "z wyrokiem boskim sie nie dyskutuje czasem tylko piorun z nieba trzasnie..."


Swiadom czy nie, zegnac sie z PPA nie mialem zamiaru.
No wiec chcialbym sie dowiedziec na ile jest ten ban ?
no i dlaczego osoba postronna (szczupi) tez dostala bana, w koncu jednak ten drugi skazaniec nawet nie smieszkowal tylko wyrazil swoja opinie. Zebym mial towarzystwo czy jak...to jakas odpowiedzialnosc zbiorowa z watku czy nowe przepisy w regulaminie ?

Sugerowanie mi tez, ze mam zalozyc nowego nika i zmienic styl bycia i ...dostac bana za multikonto.

plec mam tez zmienic ? Jak sadzicie ?



a co do pewnych postow z tego watku:
Tani niekoledzy! (przeciwienstwo drogich kolegow) nie chce mi sie odpisywac na poszczegolne posty !
15
[#85] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@tukinem, post #84

Praca admina nie należy do prostych czy łatwych. Faktem jest, że niektórzy piszą taką polszczyzną, że za takie kaleczenie języka powinni codziennie butelkę tranu wypijać i ja nie mówię o błędach słownika automatycznego jak się z telefonu pisze. Kolejny fakt to offtopic w tematach, sam nieraz brałem w tym udział, bo jak ktoś już coś wtrąci to z uwagi na mój charakter ciężko zostawić to bez odpowiedzi a później robi się bałagan i... wiadomo. Podobnie działo się na forum Lancii, zdarzały się bany takie czasem z czapy ale one były wynikiem wielu wypowiedzi danego członka i gdzieś finalnie była jedną wypowiedź za dużo co kończyło się banem. Bana tam nigdy nie dostałem ale z uwagi na syf jaki się tam zaczął robić forumowa nie sobie tam odpuściłem. Może trzeba pomyśleć w ten sposób, że admin chce właśnie takiego syfu uniknąć na ppa i dlatego postąpił tak jak postąpił. Nawet jak selur zostanie ułaskawiony to wiadome jest, że się nie zmieni. Jak dka mnie był ostrzeżony, nie zastosował się do ostrzeżenia i stało się co się stało.
4
[#86] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@tukinem, post #84

No taki średni ten powód bana bym powiedział (delikatnie), taki średni...
4
[#87] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@mastaszek, post #86

Uzbierało się i akurat nadszedł moment kiedy czara goryczy się przelała.
1
[#88] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@tukinem, post #84

a co do pewnych postow z tego watku:
Tani niekoledzy! (przeciwienstwo drogich kolegow) nie chce mi sie odpisywac na poszczegolne posty !


Ja jestem za apelacją po roku. Jestem po twojej stronie. OK
Zobaczysz. Szybko zleci i wyjdziesz na warunkowym

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2024 09:17:51 przez snifferman
[#89] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@tukinem, post #84

Oo, to przepraszam, za źle wyciągnięte wnioski.Jak widać, nikt nie zauważył że nie miałem racji. Może podobną pomyłkę zrobił mailman.
5
[#90] Re: Petycja o wskrzeszenie Selura

@karolb, post #78

Ostatnio jeden z członków tego forum chwalił się, że ma około 10 kont...
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem