Wątek zamknięty
[#151] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@WojT_GL, post #150

Kabel Audio AMIGA :) nie wiedzialem ze COMMODORE produkowalo kabelki AMIGA AUDIO
http://allegro.pl/kabel-audio-amiga-do-glosnikow-pc-rca-cinch-jack-i2148908581.html

interes z tytulem aukcji "AMIGA" kreci sie jak złoto
chyba jak bede sprzedawal wzmacniacz Yamahy to napisze ze certyfikowany pod Amige moze dostane lepsza cene
[#152] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #151

To akurat jest pożyteczna i kiedyś poszukiwana przelotka służąca do podłączenia tanich pecetowych brzęczadełek do Amigi. Mam w domu taką własnej roboty.


Pozdrawiam
[#153] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@WojT_GL, post #150

Tutaj to aż mi się łezka zakręciła w oku :D
Jakbym czytał Super-Supery w SS :D

Burdelu nie dam, ale zawsze może być WARZONE albo GANG CIP 2000 :P

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 22:54:49 przez Tom Rain
[#154] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Dark_luke, post #141

A tego to bym od razu do allegro podał :P
Co zaś chodzi o Coolney i tą resztkę A4000D-T to jak 1szy raz wystawiła pisałem, o negocjację ceny wytykając brak karty procesorowej i całej reszty.
W odpowiedzi przyszło, że jak się nie sprzeda, to rozważy obniżkę ceny... i co?...

O całe 50zł poszła cena w dół! BRAAAAWOOO!!
KUP TERAZ bez zmian...

A patrząc na tego przetrąconego ATARI FALCONA... żenła :P

Szczerze? To ja u niej nic nie kupię... może być nawet perełka ale z takim podejściem do tematu ("orżnij jelenia") to wiele o niej świadczy...

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 23:08:36 przez Tom Rain
[#155] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #151

Przeczytaj sobie jeszcze raz na spokojnie opis produktu. Pokaz mi gdzie w opisie aukcji pisze, ze jest to kabel firmy COMMODORE, bo nie wiem skad wytrzasnales ten tekst, gratuluje fantazji.

Wedlug mnie pisze tam: `kabel Audio DO komputerów Amiga`, a nie `kabel firmy Commodore do komputera Amiga`.
[#156] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #151

Prosze rowniez odpowiedz jeszcze dlaczego twoim zdaniem poszukiwany przez wiele osob nowy kabel, wysokiej jakosci z pozlacanymi koncowkami, trudno dostepny za cene 9.99 zl jest dla ciebie złomem? Bardzo interesowala by mnie twoja opinia.
[#157] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@sordan, post #156

W tytule masz wyraznie kabel audio amiga , taki kabel sobie dorobilem w domu za darmo z resztek chinchy tu dochodzi jeszcze przesylka , pozlacane koncowki masz w kablach za 300 zl anie 9 zl , i sam fakt pieprzenia bzdur w tytule kabel audio amiga mnie doprowadza do humoru jak bede sprzedawal swoj wzmak yamahy napisze yamaha amiga do amigi zaloze się że to ty sprzedajesz kabel. Amiga rca i dlatego tak szybko się zdenerwowales
[#158] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #157

Jeśli chodzi o taki adapter, to przesadą jest cena tego: link. Sam ostatnio z racji, że zwolnił mi się jeden zestaw głośników kupiłem sobie taki: link, więc cena u Sordana, nie jest wcale wyśrubowana. A użycie słowa "AMIGA" w tytule czy opisie aukcji czasami pomaga nieświadomym znaleźć coś, co z Amigą się jednoznacznie nie kojarzy, a jednak do Amigi jest jak najbardziej przydatne - wybór należy do kupującego.

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 07:20:46 przez AmiClassic
[#159] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@pawelini, post #22

Nie wiem czy dobrze widze, ale wy piszecie o dwoch roznych przewodach z dwoch roznych aukcji. Na jednym to jakas przelotka z DIN5 na mini DiN?, a na drugim to przewod DIN5 na DIN5, czyli jak ktos pisal klasyczny przewod audio w starych wzmacniaczach... ale nie tylko...

..tak w Atari XL jak C64 przewod ten sluzy do przesylu audio i video. Wiem bo jeszcze za czasow Atari taki przewod sobie na chinche do wzmacniacza przerabialem, a i ostatnio uzywam takiego do moich atarynek i C64 laczonych z LCD przez wejscia chinch (audio/video). O ile dobrze pamietam to srodkowa nozka to masa, bodaj na prawo od niej to kanal lewy i kanal prawy (o ile jest stereo w sprzecie grajacym). Skrajna nozka z drugiej strony odpowiada za sygnal video (ale tu mam najmniejsza pewnosc, a nie chce mi sie przewodu rozbierac).

------
Ja piernicze, czytam watek od poczatku i odpowiadam na 22 wypowiedz a wy juz tu 158 natrzepaliscie... guuupio wyszlo... monitor mam maly, malo widac na nim i nie wszystko sie miesci ;))))

Co do przewodow chinch 2 chinch, to faktycznie z jednej strony troche zerowanie na Amidze, ale z drugiej dla totalnych laikow moze i jakas tam informacja pomocnicza, ze ten przewod sie nadaje.

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 09:25:55 przez Duracel
[#160] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@AmiClassic, post #158

Nieświadomym pomaga znaleźć umieszczenie w odpowiedniej kategorii w tym przypadku Amiga/Osprzęt, co więcej nieświadomi nie podpinają do Amig monitorów VGA czy podobnych bez głośników a innym taka przelotka się nie przyda, mają monitory/TV z głośnikami.


Pozdrawiam
[#161] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #147

http://allegro.pl/amiga-a-500-w-dobrym-sranie-od-1zl-i2148230757.html


nieświadomie chlopakowi wyszlo s*anie w banie

... a te dyskietki to obstawiam, że 90% nie chodzi, pewnie wysypał je na podłoge z jakiegoś wora znalezionego w zakurzonej piwnicy. ostatnio zrobilem przeglad (formatowanie) dyskietek kupionych na allegro jakis rok czy poltora temu (za 30zl caly karton - 300-400szt.) w pudelkach, ladnie zapakowane (nawiasem mowiac sporo kwiatkow, kilka sprawnych oryginalnych gier, zestaw z amiga magic, pelno programow TSS...) - w kazdym razie jakies 50-60% nie nadawalo sie juz do niczego, wiec po tej "stercie" nie spodziewalbym sie zbyt wiele. A za "Wojnę" -10 do reputacji
[#162] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@mccnex, post #161

Trzymam dyskietki przyzwoicie w pudełkach w szufladzie, ostatnio potrzebowałem przenieść jakiś drobiazg na A2000, płyty CD nie opłacało się wypalać więc złapałem się za dyskietki, dwunasta dała się sformatować i wykorzystać.
Lepiej upływający czas znoszą dyskietki 5,25.

A wystawiający jest oszustem, w aukcji z Amigą pisze że działa tylko nie miał czasu sprawdzić a w tej z yojami pisze że nie sprawdził bo Amiga nie się nie uruchamia, wysłałem do niego pytanie jak to jest z tą Amigą i zacytowałem jego określenia, nie odpowiedział.


Pozdrawiam
[#163] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #162

Czyli typowy szmundak, szukający frajera. Tak jak te wyżej wspomniane przejściówki do głośników. Te c***ki myślą, że jak dodadzą przy byle "gie"dopisek "do Amigi" to od razu cene można podnieść ze 3 razy - taki kabelek - widać jego jakoś(ć) - takie syfy kiedyś kupowałem, tej frustracji jak jeden kanał nie działa i 3-4 wizytach w sklepie z wymianą po prostu nie zapomnę. I ... oczywiście standardowe klauzule zabezpieczające w rodzaju: "z braku czasu". Co za jakaś cholerna kara boska dotyka Amigowy światek, plaga za plagą: Commodore - Upadek, Escom - Upadek, kolejne syfy: Gateway2000, VisCorp, Tyszczenko-nic-nie-robienko, żałosna Amiga.com, a teraz jeszcze retro-złomiarze. God damn it!

"UWAGA MEGA RARYTAS!!! Do sprzedania samochód. Marki nie pamiętam, bo nie miałem czasu sprawdzić, w dobrym stanie, brak jednego koła, silnik do wymiany, dwa lata temu hulał znakomicie, nie posiadam oryginalnej dokumentacji, ale przyjmuję, że wszystko jest w porządku. Cena Kup Teraz 500.000PLN (do lekkiej negocjacji). Na osobnej aukcji sprzedaje też kierownicę (mogę się dogadać i puszczę wszystko w całości. Licytuj ŚWIADOMIE. W grę wchodzi tylko pozytyw. Nie cofam ofert!!!!!!!! Nie odpisuje na maile!!! Nie odbieram telefonów i W OGÓLE DROGI FRAJERZE MAM CIĘ GŁĘBOKO MIĘDZY POŚLADKAMI!!!!!!!!"
[#164] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #157

Widzę, że chyba nigdy nie kupowales nic na allegro, nie szkodzi wytłumaczę ci. Otóż prawie wszystkie sprzedawane przedmioty na allegro wyszukiwane są właśnie w wyszukiwarce, osobiście nigdy nic nie kupiłem wchodząc ręcznie w poszczególne kategorie. I dlatego, ze tak się dzieje sprawa priorytetowa by potencjalnie zwiększyć sprzedaż jest by w nazwie przedmiotów bylo zawarte jak najwięcej słów kluczowych, które mogą ułatwić szybko znalezienia tego czego się szuka. I właśnie słowo 'Amiga' w tytule aukcji jest słowem kluczowym, pomocniczym i wcale nie oznacza, że jest to kabel firmy Amiga, albo najlepiej jak ty pisałes wcześniej kabel firmy Commodore. Nie każdy nawet wie co to jest RCA albo Jack 3.5mm i właśnie tacy wpiszą w wyszukiwarce: 'kabel amiga'.

Potrafisz zrobić sobie sam kabel i to za darmo? Super, moje gratulacje. Jednak nie każdy dysponuje taka wiedzą, nie każdy ma wolne podzespoly, nie każdy ma lutownice, nie każdy ma na to czas i nie każdemu się po prostu chce no i przede wszystkim nie każdy potrafi wyczarowac darmowych wtykow RCA i gniazd Jack.

Jeśli cena 9.99 zł ci nie pasuje, nie ma problemu dzisiaj wieczorem mogę dla ciebie specjalnie wystawić osobna aukcję z jednym kablem za 300 zł i to na dodatek z darmowa wysylka.

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 10:51:38 przez sordan
[#165] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@mccnex, post #163

Podsumowujac twojego posta mogę smialo stwierdzic że w pl jest kolejny upadek amigi a dobijaja ja cwaniaki handlarze kretacze na allegro , jeszcze 2 lata temu w dzial gielda zagladali hobbysci pasjonaci w allegro byly byly przyslowiowe rodzynki unikaty mozna było pamietam naparde ciekawe rzeczy kupic dzisiaj strach cokolwiek kupowac bo 99 proc to kretactwa , pewniaki sa tylko hobbysci z ppa ale ci niechca nic sprzedawac ! :) teraz jest picasso 4 na sprzedaz w dziale gielda rarytas w pl bardzo rzadko spotykany takie oferty od znanych forumowiczow pasjonatow rozumiem
[#166] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #160

W tym miesiącu kupiłem dwa monitory do Amigi, ale naszło mnie na podłączenie czegoś 'mocniejszego' niż piszczałki w tychże. Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu i uświadomienie mi, że jestem nieświadomym użytkownikiem klasyka.
[#167] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #165

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Nazwałes mnie cwaniakiem i kretaczem?
[#168] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@AmiClassic, post #166

No już dobrze, dobrze ;)

Faktem jest, że niektórzy sobie pomagają dodawaniem do swoich aukcji różnych retro-dopisków. ZAWSZE lepiej jednak poszperać, poszukać i znaleźć coś do wszystkiego, a nie tylko do Amigi. Wczoraj przeglądałem któreś z zachodnich forów Amigowskich, wątek dotyczył wymiany kondensatorów, gość radził drugiemu by absolutnie nie kupować w sklepach dedykowanym starym komputerom (bo ten pierwszy tak chciał na początku zrobić) bo zedrą z niego ostatni łach, tylko iść do "normalnego" sklepu ze współczesną elektroniką i kupić co trzeba - chyba wiecie Panowie o co mi chodzi? Czy w PL czy na Zachodzie robi się z tego ekstra pieniądze - jest to przyjęta norma, z etycznego punktu widzenia - zwykłe cwaniactwo :)

Dzisiaj takie trendy są po prostu, wszystko, co "bezpieczne", "zdrowe", "eko", "retro" i oczywiscie "do Amigi" MUSI kosztować więcej! OKok, racja
[#169] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@sordan, post #167

Sordan, weź nie szukaj zaczepki, bo zaraz będzie dym i zamkną temat. Nikt Cię nie nazwał cwaniakiem i krętaczem, więc "take it easy" ok, racja
[#170] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@mccnex, post #169

Ja szukam zaczepki? No prosze cię ;) Zwyczajnie wpadło mi 20 takich kabli zostawiłem sobie jeden dla siebie, przetestowalem, działa idealnie i uznałem że jest to przydatny kabel w naszym środowisku i wystawilem resztę za 9.99zł sztuka. Po czym aukcja ląduje w wątku 'złom na allegro' i zostaje nazwany cwaniakiem i kretaczem. I to ja mam sie uspokoić ? ;)
[#171] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #165

Bo niestety taka prawda.
Handlarze obserwuja tematy tu na forum i odpowiednio podsuwaja oferty albo umiejetnie doradzaja jaki jedynie sluszny, narodowo-czysto-amigowy sprzet kupic. Nieraz bylem swiadkiem kiedy aukcje na alledrogo pojawialy sie odpowiednio do dluzszych topikow na forum.
Amigowi Retro-Maniacy kupuja, odpalaja, sluchaja dzwiekow stacji i staja sie rasowo najczystszymi amigowcami a ich jedynie sluszne poglady post amigowe beda slawic na forum ich wypowiedzi pisane najlepiej amigowa czcionka. Do dzialu grafitti powedruja ich zdjecia na ktorych uwiecznione zostana wszystkie bezcenne acz bezuzyteczne bebechy wpakowane w desktopa.
Potem moze sobie jeszcze poprzestawiac amigowe ikonki na blacie, bo to od kilku lat trend ktory najlepiej prawdziwym amigowcom wychodzi :) Zarowno tym nowym jak i tym juz dobrze zaprawionym w amigowaniu.
Ach zapomnialem, jeszcze wzajemne opluwanie sie nam Amigowcom dobrze wychodzi. To forum sie juz troche nie miesci wiec lepiej na inne przeskoczyc, nowe stworzyc. Szerokie pole do popisu maja Amigowcy.
Dziwic sie potem ze ten retro swiatek tak wyglada? Oj zaraz ktos sie rzuci jaki retrotoz Ax1000 juz u kilku osob stoi i nawet mozna internet przegladac! No tak, zamieszczac kolejne opluwajace posty sie da i to z najnowszymi technlogiami html. UAE pomoze zainstalowac ci retro partycje i jak dawniej mozesz ikonki poprzestawiac :)
Dla tych ktorzy dobrneli do konca zapewnie ze nie jest to moja wycieczka do kogokolwiek, zwyczajnie jest to proba autokrytyki.
[#172] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@WojT_GL, post #150

Amiga, w dobrym sranie...

http://allegro.pl/amiga-a-500-w-dobrym-sranie-od-1zl-i2148230757.html
[#173] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@sordan, post #170

Spoko, trochę przypadkowo Ci się (jeśli można to tak ująć) oberwało z tym kablem, rzekłbym nawet - z rozpędu. Cena za Twoją akurat przejściówkę nie jest zbyt wygórowana. W/g mnie przynajmniej, wierzę, że kolega wyżej miał na myśli inne niż Ty osoby mówiąc o cwaniactwie i krętactwie ;)
[#174] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@AmiClassic, post #166

Dotychczas nie wyprowadziłem Cię z błędu, teraz to zrobię, przeczytaj post na który odpowiedziałeś ale tym razem ze zrozumieniem.


Pozdrawiam
[#175] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Koyot1222, post #171

... dodałbym jeszcze jakiś wrzut o masturbacji w związku z posiadanymi "cackami" ... tak dla smaku
[#176] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #174

Cóż, ja to zrozumiałem tak: "... skoro świadomi podpinają do Amigi monitory VGA czy podobne bez głośników, innym (nieświadomym?) taka przelotka się nie przyda, mają monitory/TV z głośnikami".
Mi się przydała :), a mam monitory z głośnikami, dedykowane Amidze.

Również pozdrawiam
EOT

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 13:35:59 przez AmiClassic
[#177] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@mccnex, post #175

Nie popadajmy w paranoję. Dajcie na luz. Nie róbcie obory z PPA ...
[#178] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #151

W związku z tą przejściówką mini jack chinch chciałem się zapytać, że zostałem oszukany (lub jak kto woli jestem frajerem) kupując taką kartę : KLIK ? Bo ona nie ma nic wspólnego z Amiga, a sprzedawca napisał, że do A1200/600. Producent ten karty zapewne nigdy nie myślał o takim jej wykorzystaniu, ani nie napisał do niej sterowników...

Teraz na poważnie, moim zdaniem wrzucanie takiego sprzętu "nieoryginalnego" w kategorię osprzętu do Amigi, a nawet użycie w temacie słowa Amiga lub innego związanego z naszym sprzętem jest w porządku. Kartę tą kupiłem przeglądając naszą kategorię na Allegro i pomyślałem, że by mi się przydała. Inaczej bym na nią nie wpadł, szukając np. w akcesoriach do laptopów. Oczywiście karta działa wyśmienicie z A1200.
[#179] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #157

No i co z tego, czy sam fakt, że pasuje (został zrobiony z myślą) do Amigi, nie znaczy, że może być "do Amigi"? Z Twojej analogii wynika, że joystick, nie powinien znajdować się w kategorii Amiga, bo oryginalnie został zastosowany w C64 (nie wiem, na którego 8-bitowca dokładnie powstał, więc wstawiam C64 jako przykład), a to że działa z Amigą nie świadczy, że jest do Amigi.

Gdzie w tej aukcji są znamiona oszustwa?
[#180] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@sordan, post #167

Odpuść, zauważ że na tylu "rozmówców" tylko jeden ma takie dosyć nietypowe podejście.
I właśnie zostaje za to podejście zostaje śmiechem zabity propozycjami reakcji na karty sieciowe na PCMCIA czy zwykłych yosticków bo one wszak też nie do Amigi zostały pierwotnie produkowane.
Gość z rozpędu przesadził i tyle.


Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem