Wątek zamknięty
[#211] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #209

fota przedstawia ekran DVD przenosnego.
http://www.ferguson-digital.eu/pl/odtwarzacze-dvd/281-ferguson-cute9.html
[#212] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Norbert, post #211

A to przepraszam, na taka możliwość nie wpadłem.


Pozdrawiam
[#213] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #212

niezły fantasta
normalnie mnie rozbroił ceną

http://allegro.pl/amiga-600-6mb-rom-1-3-3-1-hdd-10gb-a600-i2156506850.html
[#214] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #213

Rozbroił ?
A600 - 200zł z pakietem gier nawet 300zł.
1MB Chip 100-150zł
4MB Fastu tu nie jestem pewien, karty jedno i dwu megowe widziałem po 100zł ale chętnych do kupna nie było, może się okazać ze jest to warte 100 do 200zł.
Dysk twardy z tasiemką jeśli to 2,5 cala to 100zł
Kickstart z przełącznikiem 100 - 150zł.
Minimum 600zł maksimum 900zł, cena kup teraz 850zł cena wyjściowa 650zł.
Dodałem do obserwowanych, zobaczymy czy ktoś kupi.


Pozdrawiam
[#215] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #213

Nie no, ładna ta sześćsetka, wyczyszczona, bielutka, dokładnie opisana i podliczona nawet. Do tego dużo screenshotów i uczciwa cena - nie wiem czego tu się czepiać.
[#216] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@gorzyga, post #215

Troszkę przesadził z wyceną 4MB PCMCIA ale nie bedę się czepiał bo zaraz ktoś powie przygarnął kocioł garnkowi ;) Tak czy siak te 650 na pewno jest warta jego A600.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 21:10:48 przez miro_78
[#217] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@miro_78, post #216

IMO jest warta więcej niż 650 :)
Gdyby nie to, że mam 500tke i ostrzę sobie zęby na 1200 to bym kupił.
Za dobrą cenę mamy komputer przygotowany do tego do czego może się on właśnie nadawać :) Do grania - i jest wszystko, i dużo pamięci i dysk twardy i WHDLoad.
Podejrzewam, że skusiłbym się i na kup teraz :)
[#218] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@WojT_GL, post #217

za zadne skarby , za 300 kupuje a1200
do tego aca 1231 140 euro rowna sie 600 zl i mam za 9 setek calkowicie inny sprzet

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 21:25:41 przez Blendor
[#219] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #218

To jeszcze zależy do czego ten sprzęt :)
Jak ja zaznaczyłem - do grania - A600 wystarczy, tym bardziej z tym wszystkim już zainstalowanym. Pomyśl ile czasu zajmuje przygotowanie systemu, skonfigurowanie go itp. I ile jest ten Twój czas warty :)
Jeśli sprzęt ma służyć tylko do grania w gierki to chyba ta a1200 z 64MB ramu nie jest potrzebna.
A umówmy się, większość ludzi właśnie po to amigę kupuje, żeby mieć konsolę do grania (zamiast PS3 :))
[#220] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@WojT_GL, post #219

niech ci bedzie ale uwazam ze kupujac sprzet zabytkowy trzeba miec troszke o nim teoretycznego pojecia choc troszke na zainstalowanei systemu poinstalowanei odpowiednich bibliotek
pathy i innych jajeczek bo co za frajda kupic amige gotowca i miec wszystko porobione malo tego dysk sie jutro spierniczy bad sectory i ktos taki z placzem przychodzi na ppa bo nie wie jak zainstalowac wb3.1
po wielu lekturach rezygnuje z zabawy bo to nie windows a pracochlonna zabawa

jaka masz frajde z gotowego komputera? bo ja niemam zadnej
sam sie uczylem systemu instalacji sztuczek kruczek

do tego nigdy mi sie a600 nie podobala ale o gustach sie nie dyskutuje
w kazdym badz razie nie za te pieniazki


apropo starych gier to poczatkujacym i niemajacym nigdy amigi a skoro na nie moda
polecam winuae i niech sobie dadza luz z amiga bo szybko im sie zbrzydnie znam paru takich

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 21:44:56 przez Blendor
[#221] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #220

Ja nie mowie o sobie :) bo ja tam moge sie pobawic (nawet kosztem tego ze przez jakis czas sprzet nie bedzie dzialal tak jak chce i czekac na zlot na ktorym nowych rzeczy sie dowiem i ktos mi pomoze.

1) w dawnych latach nie mialem mozliwosci miec hdd i innych bajerow wiec dyskietkowanie zostalo, i nie bylo jak sie nauczyc o hdd (i innych takich) a i zrodel w postaci internetu nie bylo
2) teraz - jak sa inne mozliwosci - zwyczajnie brak mi czasu
3) ja co kilka tygodni moge znalezc jeden dzien na zabawe z amiga dluzej niz 15 minut - wiec moge sie poswiecic i poczytac nieco o tym co i jak ... (ewentualnie kogos dopytac - to wtedy bede wiedzial na pozniej)
4) nie wszyscy tak maja :) i sa osoby, ktore chca wrocic do korzeni... pograc w ulubione gry, ale niekoniecznie wahlujac dyskietkami, bo po prostu sa przyzwyczajeni do tego jak dzisiaj sie odpala gry - i tu przychodzi WHDLoad :) i maja to co grali lata temu w szybkiej formie
5) dla takich ludzi wyglad zewnetrzny kompa nie ma znaczenia - a500, 600 czy 1200 - co to za roznica skoro superfrog czy cannon fodder wyglada tak samo.
6) 650 czy 900 zl? Dla niektorych ludzi to zadna roznica - tyle wydaja na pare butow lub koszule do garnituru i wydatek tego rodzaju to dla nich to co dla niektorych 65 zl.

Zatem to pod takich ludzi ustawiane sa te aukcje (to tak podsumowujac cala wypowiedz i w ogole ten caly watek oraz kilka innych dotyczacych cen amig i cen na allegro).

Masz czas i sie znasz - szukasz, wygrzebujesz, kupujesz tanio, doposazasz, konfigurujesz - masz radoche
Nie masz czasu i masz kase - bierzesz gotowca pierwszego z brzegu (niewazne ze 2x drozej niz jest wart) i sie cieszysz...

To ze sprzet znudzi sie po 2 tygodniach grania - to nic :) albo wyladuje w szafie, albo w koszu, albo spowrtoem na allegro.... tak samo jak 15ta para buttow od gucciego czy 28ma koszula pierre cardin.. :) tak - ten zegarek rolexa tez sie mu kiedys znudzil i dlatego teraz ma maurice lacroix'a :) To jest wlasnie tego typu zabawa.

Skoro poruszyleś jeszcze temat WinUAE to sie nie zgodze :) jest roznica trzymac joy'a w garsci i na podlaczonej do tv amidze grac a grac na jakimkolwiek emu.
Wiem to po sobie, bo mimo ze czasem odpalam winuae to jednak nie jest to to samo co korzystanie z ami.
Tak samo jak odpalam c64 a nie zaden emulator.

Powiedz komus zeby zamiast przejechac sie starym citroenem z lat 50 przejechal sie c5 z wywalonymi siedzeniami i wyrabanymi amorami :) - to ze jego ten citroen z lat 50 kosztuje 2 razy drozej niz c5 i stoi w garazu to tez nie jest zaden problem - znam takich :)

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 21:52:27 przez WojT_GL
[#222] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@WojT_GL, post #221

a co powiesz na ta aukcje
http://allegro.pl/amiga-600-i2157694037.html

? czy sprzedajac takie zloma za 300 zl jako cena wyjsciowa mozna uznac sie za normalnego osobnika?
samym opisem juz mozna lekko sie przebadac w zakladzie psychiatrycznym bo ja za taka cene czegos takiego bym nie wystawil

to tez uwazasz ze jest rolex czy gucci ?

bo ja uwazam to za kupe szamba

co do samochodow zabytkowych to zle porownanie nie porowoj taniej elektroniki do porzadnych aut
citroen nigdy nie byl porzadnym autem i nigdy w moich oczach nie zostanie chociazby mial silnik odzutowy i skrzydla do latania takze zly przyklad :)





Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 22:00:20 przez Blendor
[#223] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@WojT_GL, post #219

Ale co ty dajesz teraz? Ile to potrzeba by gotowego WB ściągnąć (są projekty przecież)?
Bo gry? Też nie raz znalazłem gotowe obrazy dysków w sieci, które zresztą można za góra 60zł kupić na HDD...
Wycena niektórych podzespołów z kosmosu (Rom 1.3/3.1 za 100? sam miałem w mojej A600 takowy kupiony za 50zł)
"Jojstik"? A co to za cudo? Nota bene 1 sprawdził drugiego nie? Śmiech na sali, tymbardziej że gierki na obrazkach...

Dla mnie cena "delikatnie" przesadzona, tymbardziej, że za 850 zł to ja bym wolał A1200 gdzie raczej znajdę jeszcze dopałkę i te CIUDA co są opisywane.

"LUDZIE! NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ!" ;)


Coolney A4000 - poszła???

I ktoś to kupił??? Zapraszamy do Nas po DYSKIETKĘ STARTOWĄ! ;)

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 21:59:38 przez Tom Rain
[#224] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #222

Co innego ta aukcja a co innego ta pierwsza od ktorej zaczelismy.
Ten gosc od rolexa na ta nie spojrzy - bo ta NIE DZIALA :) a tamta jest sprawna i od razu moze ja podlaczyc i korzystac.

Tej za 300 ja tez bym nie kupil - chocbym i byl pasjonatem, to nawet do kolekcji sie nie nadaje :)

Co innego dzialajaca a co innego nie dzialajaca.
I ta druga przez ciebie pokazana jak najbardziej sie tutaj nadaje, ale ta pierwsza - normalna aukcja i tyle :)
[#225] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@WojT_GL, post #224

TOM RAIN rozbiles mnie , COLNEY rowniez
a ten licytujacy jeszce bardziej
normalnie jestem w szoku
i stwierdzam krotko :) zacofany jestem nie umiem robic interesow :)

chyba wyciagne ze strychu stare moje ibm i delle
i zaczne wystawiac jako unikaty za 1600 wyjciowa ;) niestety po uruchomieniu swieci czarny ekran na przednim panelu napisane zeby startowac z dyskietki ale nie znam sie i sprzedaje doswiadczonemu :)
[#226] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #225

nie no jeszcze raz obejrzalem sobie slynna A4000T z szamba i nie moge uwierzyc wlasnym oczom czy naprawde jest dzisiaj taki popyt zeby takie scierwo kupic za 1500 bakcyli?:) jestem w szoku
[#227] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Tom Rain, post #223

Coolney A4000 - poszła???

I ktoś to kupił??? Zapraszamy do Nas po DYSKIETKĘ STARTOWĄ!


Kilka dni temu dostałem cynk że ktoś z mojej mieściny zakupił Amisie 4000. Może to ta...
[#228] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #220

Nie jest ważne ile ty chcesz lub możesz dać, liczy się ile płacą ci którzy kupują.
Poobserwuj trochę aukcje, posprawdzaj ceny będziesz zorientowany w cenach.
W ubiegłym roku padła mi płyta mojej A1200, najpierw przez prawie miesiąc na allegro nie było sprawnej A1200 a jak się pokazały to w takiej cenie że nóż się w kieszeni otwierał.
Wreszcie po miesiącu kupiłem płytę z klawiaturą i kompletną A1200 z HD3,5 w środku, w obu przypadkach dałem po 150zł, wtedy uważałem że przepłaciłem, dzisiaj to wygląda inaczej, przy dzisiejszych cenach to były okazje.

http://allegro.pl/scandoubler-micronik-scandy-wewn-amiga-1200-i2155590062.html
Poprzednio poszło poniżej 300zł a teraz bija się oto na poważnie.

Simy 128MB są po 110 zł.
http://allegro.pl/pamiec-simm-72pin-128mb-60ns-hp-100-sprawne-i2119689122.html
I nikt nie kupuje. A po ile będą simy 64MB ?
http://allegro.pl/pamiec-sim72-64-mb-50-ns-eureka-do-amigi-i2115584144.html
Ale jedno trzeba przyznać, te 128 nie wiem czy wejdą do czegoś innego niż BlizzardPPC, te 64MB są niskie i jednostronne, będą pasować w każdej karcie.

Na zakończenie bezsensowna aukcja i w dodatku w niewłaściwym dziale.
http://allegro.pl/kulka-do-myszki-w-dobrym-stanie-i2151781484.html


Pozdrawiam
[#229] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #226

Heheheh. ja też ;)

Tak tak wiem, tak z A600 jest "jojstick" a nie cytowany przeze mnie "jojstik"... :P za wolną klawiaturę mam :P

Ciekawe ile taka dyskietka startowa kosztuje? Baaa, jak ona się nazywa?? :D

Moją to ja znam: nazywa się CyberStorm MK II i trochu kosztuje, i na pewno nie jest ze złota czy z platyny - jakby to klasyk powiedział "trochu szajsu chińskiego w ładnym opakowaniu" ;)

Łącząc się w szczęśliwych chwilach ze Szczęśliwym nabywcą w/w A4000 zaśpiewam do Księżyca gromkie: "Dobry Jezu, a nasz Panie..." kończąc radosnym psalmem "Anielski orszak niech twą duszę przyjmie..." :P
[#230] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #228

Mam identycznego simma 128MB, wszedł z małymi problemami mechanicznymi (trzeba było przyciąć nóżki w podstawce pod 68060), ale działa bardzo dobrze i stabilnie. Kupiłem go za podobną cenę od jednego z forumowiczów.

Blendor: ciężko Tobie dogodzić ok, racja
[#231] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #218

Hmmm ja wlasnie kupilem aca na vesalii i wyszło prawie 900 ....
Czasami przesadzasz z optymizmem.
[#232] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@gorzyga, post #230

Blizzardy PPC nie są wybredne jeśli idzie o gabaryty simmów, pozostałe Blizzardy niestety są, będą pasowały tylko niskie albo jednostronne. Na upartego w Blizzardzie 040 można radiator z wentylatorem przesunąć i wtedy takie wielkie mają szansę się zmieścić, w pozostałych nic nie wymyślisz.


Pozdrawiam
[#233] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #124

Tak trochę odbiegając.
Jak wiadomo (lub nie) PC Joystik cyfrowy można podłączyć do amigi przez port równoległy za pomocą dość prostej przejściówki.
Analogowy o dziwo podobno też się da link
"Dodam, że istnieje możliwość podłączenia do Amigi joya analogowego od PC, ale potrzebne są do tego specjalne wersje gier (w zasadzie tylko symulatorów). Na Aminecie są chyba odpowiednie patche, ja pamietam tylko do Birds of Prey."

Ktoś testował, jakie jeszcze inne gry obsługują analogowe joye? To mogła by być fajna sprawa pograć na jakimś amigowym symulatorze za pomocą takiego joysticka.
[#234] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@miro_78, post #216

Nie jest tak że 4MB w slocie PCMCIA nie tylko nie przyspiesza ale wręcz spowalnia komputer?
[#235] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@conrdd, post #234

Pamięć PCMCIA spowlania do 69% "gołej" A1200 ale do WHDLoad to nie ma znaczenia bo gry działają i to nieźle do użytku codziennego słuchania modków przeglądania grafiki już odpada. Natomiast taka sama pamięc przyśpiesza A600 o około 30% i tutaj zabawa jest już niezła ale nie jest warta 400 PLN bo takiej ceny nie osiąga nawet A6095. Sam niedawno kupiłem 4MB za 200 z wysyłką gratis. Moim zdaniem sprawa ma się tak im większa pamięć tym bardziej zaciera się różnica między rozszerzeniem typu ELbox 4-8MB PCMCIA 4MB jest warte mniej więcej tyle co te karty. Ponieważ mimo swojej wady z Amigą1200 w A600 ma już sporo zalet w każdej chwili możesz wyłączyć komputer i przełożyć pamięć bez zdejmowania klapek, rozkręcania obudowy, nie wyleje bateria itp.



Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 13:45:11 przez miro_78
[#236] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@miro_78, post #235

Nie bardzo rozumem w jakim celu przekładać pamięć, natomiast pierwsze na co zwracam uwagę to blokowanie PCMCIA co uniemożliwia skorzystanie z karty sieciowej lub przelotki PCMCIA-CF które są bardziej popularnymi dodatkami od takiej pamięci.


Pozdrawiam
[#237] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@conrdd, post #234

Tu masz mały test A1200: A1200 users: dont't buy PCMCIA ram!!
[#238] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Tom Rain, post #223


Wycena niektórych podzespołów z kosmosu (Rom 1.3/3.1 za 100? sam miałem w mojej A600 takowy kupiony za 50zł)


powiedz mi gdzie to chetnie kupie za 50 zl

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 21:14:33 przez HOŁDYS
[#239] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@conrdd, post #234

natomiast pierwsze na co zwracam uwagę to blokowanie PCMCIA co uniemożliwia skorzystanie z karty sieciowej lub przelotki PCMCIA-CF które są bardziej popularnymi dodatkami od takiej pamięci.


nie widze problemu zeby przenosic dane i miec nadal 4 MB FAST RAM w A600/1200

Nie jest tak że 4MB w slocie PCMCIA nie tylko nie przyspiesza ale wręcz spowalnia komputer?

Pamięć PCMCIA spowlania do 69% "gołej" A1200 ale do WHDLoad to nie ma znaczenia bo gry działają i to nieźle do użytku codziennego słuchania modków przeglądania grafiki już odpada. Natomiast taka sama pamięc przyśpiesza A600 o około 30% i tutaj zabawa jest już niezła ale nie jest warta 400 PLN bo takiej ceny nie osiąga nawet A6095. Sam niedawno kupiłem 4MB za 200 z wysyłką gratis. Moim zdaniem sprawa ma się tak im większa pamięć tym bardziej zaciera się różnica między rozszerzeniem typu ELbox 4-8MB PCMCIA 4MB jest warte mniej więcej tyle co te karty. Ponieważ mimo swojej wady z Amigą1200 w A600 ma już sporo zalet w każdej chwili możesz wyłączyć komputer i przełożyć pamięć bez zdejmowania klapek, rozkręcania obudowy, nie wyleje bateria itp.


W konfiguracji defaultowej macie racje A1200 to zolw na SRAMie ..
ale ale .. wystarczy maly trick :) i odpowiednia karta SRAM/DRAM) przyspiesza 020EC dokladnie tak samo jak ELBOX 4 MB FAST RAM ....doszedlem do tego metoda malych kroczkow :) i zawsze bylem mega zadowolony z karty SRAM na PCMCIA w A600 i A1200


Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 21:12:16 przez HOŁDYS
[#240] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@HOŁDYS, post #239

Ja widzę, A600 nie kupisz już za kilkadziesiąt złotych więc każda taka ingerencja jest niszczeniem oryginalnej obudowy, no i dalej zostaje problem wyłączania kompa do wpięcia nowego nośnika.

I zdradź tajemnicę przyspieszenia sramów w A1200, nie użyje tego ale ciekawy jestem.


Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem