[#121] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@nostrum666, post #116

U mnie dziala na Tfie1260 z LC i TF1230 , zainstalowanego fblita , indy mk3 - nigdy z tym tytulem nie bylo problemu z OS 3.2.2.1. Lada chwila doleci pelne 060 i tez potestuje, nie ustawialem stacka . Natomist wiem ze TF bywa humorzasty - np SCUMMaVM nie umiem odpalic na 060LC zarówno wersje 1.5.X oraz ta nowa 2.0.X.
[#122] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@nostrum666, post #116

To nie jest dokladnie ten sam system, bo pod 68060 (LC) uzywasz jeszcze 68060.library i pewnie mmu.library tez, a pod 68020 tego nie uzywasz. Wiec to moze robic roznice jesli by to byl problem zwiazany ze stosem. Wyszlo, ze to problem z cachem, na pewno mozna jakies czyszczenie cache dodac, tym bardziej ze chyba meynaf bedzie chcial wypuscic nowa wersje gry, jak sie nauczy/dowie jak bezrequesterowo otwiera sie ekran w trybie RTG.
[#123] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@Don_Adan, post #122

Mam LC 060 i u mnie chodzi ale pamiętam właśnie że jak przesiadłem się na 060 z 030 to miałem podobny problem.
Plik wykonywalny mam


I chodzi
Mam Fblit Ftext BlazeWPC
I emulator fpu.
Nie mam problemu system 3.2.2.1
[#124] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@mwb113, post #123

To mu napisze, ze jest problem z cachem na niektorych konfigach z 68060. Port gry niczego nie potrzebuje, z tych programow, ktore masz, ani FPU (meynaf przerobil wszystkie oryginalne odwolania do FPU), a c2p tez ma wlasne. 68060 ma bardzo duzy cache w stosunku do 68020/68030, i pewnie jakies smieci czasami w nim zostaja, przynajmniej na to mi wyglada.
[#125] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@mwb113, post #123

A czy to archiwum masz z Aminetu? Ja nie mam takiego pliku jak heroes2.0.6.
[#126] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@nostrum666, post #125

Ostatnia wersja HOMM2 jest tutaj.

link

Sprawdz ja czy dziala, bo moze to juz jest poprawione.
2
[#127] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@Don_Adan, post #126

Za chwilę sprawdzę ale może okazać się że problem leży gdzie indziej. Mianowicie odkryłem że pliki heroes2 i editor2, które pobrałem wczoraj z Aminetu miałem zainfekowane HitchHikerem 4.11 i narobił mi trochę bałaganu w systemie. Właśnie sprzątam po tym a potem zobaczę czy ta nowa wersja działa. Możliwe że stare wersje, które wczoraj usunąłem były zainfekowane i dlatego to tak się zachowywało.

Ok, wszystko już działa. Ta wersja chodzi od strzała. Ale tak jak pisałem możliwe że głównym problemem był ten p*****ony HitchHiker.
Dzięki za wszelkie sugestie i pomoc.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2023 11:39:18 przez nostrum666
1
[#128] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@nostrum666, post #127

Pewnie ktos wrzucil ta gre specjalnie z wirusem na Aminet, bo jedyna oficjalna wersja tej gry to ta ze strony meynafa. On swoich portow na Aminet nie wrzuca. Albo miales wirusa gdzie indziej i on zainfekowal tez gre przy okazji. W kazdym razie na Aminecie ja wersji meynafa nie widze, pewnie zostala skasowana jesli byla z wirusem.
Ale jak ktos ma jakies problemy z wersja gry ze strony meynafa, to moze pisac tutaj, przekaze mu.
[#129] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@Don_Adan, post #128

Raczej wykluczam możliwość że wirus czaił się gdzieś na dysku poniewaz problemy zaczęły się dopiero po próbie uruchomienia tej wersji. Zaczęły mi wyskakiwać problemy z różnymi komendami ze startup-sequence co wcześniej nie miało miejsca. Po zapuszczeniu VirusZ wpierw sprawdziłem dysk systemowy i tam już było nieciekawie ale na szczęście nic się nie stało strasznego. Natomiast później przeskanowalem resztę i zainfekowane były jedynie dwa pliki, o których pisałem wcześniej czyli "heroes2" i "edytor2" pobrane wcześniej z aminetu. Przed tym miałem starsze wersje gry ale te usunąłem wcześniej przed wrzuceniem tej z Aminetu.
1
[#130] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@nostrum666, post #129

Ja potwierdzam, miałem wirusa w heroes2, ściagałem gotową paczke do grania, nie pamietam skąd.
1
[#131] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@Mirq, post #130

Czyli albo ktos to robi specjalnie albo przez glupote. Wyglada na to, ze sprawdzanie programem antywirusowym systemu powinno byc tak samo jedna z glownych opcji do przeprowadzenia/rozwazenia jesli komus cos nie dziala, a nie tylko powiekszenie stosu czy wylaczenie cache.
Swiadczy to tez, ze Amiga jest obecnie popularna. Byc moze w najnowszej wersji AmigaOS powinien byc dodany zarowno stos internetowy jak i program antywirusowy jako standard.
[#132] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@Mirq, post #130

Ściągałem też paczkę z CHOMIKA i chyba też ją próbowałem ale było to wczoraj i nic się nie wydarzyło podejrzanego więc zakładam że to te pliki z Aminetu.
[#133] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@Don_Adan, post #124

Przepraszam ale o jakiej Wy wersji tutaj mówicie?

Ja mam 060 rev 6 i jedno (z trzech?) Heroes2 udało mi się zainstalować, działa (z pamięci) pod AGA, nie ma muzyki ale dźwięk jest.

Nie miałem problemów ani z instalacją ani z użytkowaniem pod 060.
[#134] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@Don_Adan, post #128

A może spróbuj namówić meynafa żeby zrobił port pod RTG .. ja pisałem z nim na eab ale nie był specjalnie zainteresowany..
[#135] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@lukzer, post #134

Pod RTG i Wosa
1
[#136] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@lukzer, post #134

Jest zainteresowany, ale chce to zrobic po swojemu.

Czytaj od wpisu 1209 w tym watku.

link

O ile go dobrze zrozumialem, to chce otworzyc screen RTG (podejrzewam, ze 640x400 jak ma HOMM2) bezrequesterowo. Nie wiem czy jakas gra lub demo cos takiego wczesniej robila. W kazdym razie Thor nie udzielil mu satysfakcjonujacej go odpowiedzi. Wiec jak znasz odpowiedz to napisz.
[#137] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@_DiskDoctor_, post #133

Muzyka juz jest obslugiwana.

Czytaj od wpisu 273 w tym watku:

link

Tylko ktos musi ja stworzyc. JMD zdaje sie, ze ja (s)konwertowal z MIDI na Protrackera, ale wedlug meynaf-a mu tak srednio to wyszlo. Wiec jak ktos jest chetny to moze stworzyc wlasne konwersje utworow z HOMM2. Sa zdolni muzycy trackerowi ale zwykle im sie nie chce tego robic, bo to sporo czasu potrzeba. Muzyka w wersji JMD, gdzies tam byla dostepna do sciagniecia.
[#138] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@Don_Adan, post #136

w MorphOSie jest api w CGX że podajesz jaki chcesz mieć ekran to ci on taki stworzy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem