kategoria: WinUAE
[#91] Re: Komputer do WinUae

@Voyox, post #90

W tej chwili mam athlona 64 3000+, 2GB Ram, Radek X600, grafika będzie zmieniona. Plyta pod Intela wymusza dual-channel i moje kości w niej nie chodzą
[#92] Re: Komputer do WinUae

@dragon_x, post #91

W biosie ustawiasz single-chanel i pójdzie, a dla wydajności to znikomy zysk..
[#93] Re: Komputer do WinUae

@Voyox, post #92

No i tu jest klopot, bo płyta nie ma możliwości wyłączenia dual-channel
[#94] Re: Komputer do WinUae

@dragon_x, post #93

Z moich doświadczeń wynika że płyta automatycznie ustawia single channel jeżeli pamięci nie mogą ze sobą współgrać w dualu. Wystarczy naciskać pauze zaraz po uruchomieniu komputera zaraz po ukazaniu się testu pamięci ram. Mozliwe że nowszy bios ma już tą opcję. Poza tym może się okazać że 2 różne kostki RAM mają problem z jakąkolwiek współpracą. Jestem ogólnie zwolennikiem AMD. Ale naprawdę w wielu zastosowaniach prawdziwe (niby puste jak to tam zaznaczył XoR) gigaherce intela lepiej sobie radzą od AMDka który realnie ma 2000MHz przy oznaczeniu 3000+. Na pewno filmy pójdą elastyczniej na intelu.
[#95] Re: Komputer do WinUae

@Voyox, post #94

Ram ze sobą współpracuję, sprawdzone w innych maszynach.
Przy dwóch kościach maszyna w ogóle nie startuje, tylko "pika" cyklicznie a szkoda bo ten Celeron to nie 2.0 a 2.8 ... Innej płyty na 775 nie mam niestety. Może spróbuję na jednej kości system postawić i zaktualizować bios, może to cos zmieni. Dam znać. Dzieki za porady 😊. Jak nic to nie da zostanę przy and tylko procka na mocniejszego wymienię
[#96] Re: Komputer do WinUae

@dragon_x, post #95

Wg. spec. płyta ma pełne PCI-EX x16
[#97] Re: Komputer do WinUae

@Voyox, post #96

Właśnie niekoniecznie, sa 4 wersje tej płyty i jedna lub dwie mają x16 a pozostałe x4
[#98] Re: Komputer do WinUae

@dragon_x, post #93

jeżeli chodzi o wyłączanie dual channel, to nie robi się tego w systemie, po prostu kosci pamięci muszą być włożone do odpowiednich slotów (z reguły mają ten sam kolor) aby działały w dualu, więc co za tym idzie wystarczy przełożyć jedną z pamięci do innego slotu i nie będzie dual channel, chyba że są tylko 2 sloty to wtedy tylko 1 kość pamięci...
[#99] Re: Komputer do WinUae

@dragon_x, post #97

Rzeczywiście
1 x PCIe x 16 slot (x4 mode)
Ale to i tak nie ma znaczenia. Prawie każda karta x16 wejdzie tylko będzie wolniej przesyłała dane. Bo w trybie x4. Do Twoich celów to nie ma znaczenia. I tak bym wybrał tą płytę do zabawy w emulowaną Amigę..OK
[#100] Re: Komputer do WinUae

@Voyox, post #99

Mam dwie płyty sprawdzę je sobie na spokojnie. W tej płycie pod Intela są dwa sloty tylko.
Ta płyta pod Amd ma cztery sloty i tam pięknie chodzi ram.
Muszę wygrzebać jakiś dysk i będę testował 😊
[#101] Re: Komputer do WinUae

@TechNineWonder, post #1

Do WinUAE takie kompy? :)
Właśnie skończyłem się męczyć z wystawianiem aukcji. Jak chcesz komputer do WinUAE to proszę bardzo:

Dell GX280

Używałem go długo na działce jako centrum rozrywki, także do WinUAE.
Z resztą jest tam nawet zainstalowany z AmigaSYS 4 :) Wszystko chodziło elegancko i demka leciały aż miło na telewizorze 32" i przez głośniki wieży Technicsa :)
[#102] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Komputer do WinUae
[#103] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Komputer do WinUae
[#104] Re: Komputer do WinUae

@dragon_x, post #103

Czy moglibyście się już przestać przerzucać konfiguracjami PC? Posty coraz mniej dotyczą tematu. Jak chcecie pogadać na temat pecetów to wejdźcie na benchmark.pl albo inną podobną stronę. Tutaj jest Polski Portal Amigowy.
[#105] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Komputer do WinUae
[#106] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Komputer do WinUae
[#107] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Komputer do WinUae
[#108] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Komputer do WinUae
[#109] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Komputer do WinUae
[#110] Re: Komputer do WinUae

@dragon_x, post #109

Jakbyś się dobrze przyjrzał screenom to byś nawet dostrzegł na pasku startowym na górze (przyzwyczajenie z Macintosha ) ikonkę WinUAE.

Nie to, że Ci coś na siłę wczoraj zaproponowałem. Siedziałem parę godzin i przygotowywałem aukcje (zdjęcia, obróbka, przygotowanie danych i spisanie tekstu, potem obrobienie w szablonie Allegro). Po tej ciężkiej pracy pomyślałem sobie, że dla relaksu zajrzę na PPA. Zaglądam, patrzę wątek "Komputer do WinUAE" więc pierwsze co mi się skojarzyło, to właśnie ten mój kompaktowy DELL :) Zaglądam a tu taaaaakie konfiguracje mocne i drogie bez sensu.

Oczywiście, pewnie można spokojnie znaleźć mocniejszy sprzęt w tej cenie, ale nie zapominaj, że to jest DELL. Kompaktowy, mały komputer, a nie jakiś składak z czego się nawinie z piwnicy :)

Komputerek jest sprawny i jasne, że jak ktoś ma w domu najnowszy i7 na podstawce 1151 ;) to ten DELL nie jest wart dla niego nawet paczki płyt DVD, bo mu w ogóle nie jest potrzebny, ale jak ktoś szuka taniego, małego, sprawnego komputera do netu i multimediów ze wszystkim co potrzeba (podłącz i używaj), to ten DELL spokojnie da radę. Da, bo sam go do tego używałem.

Zresztą jak widać ma WinUAE oraz MAME w czym bardzo dobrze się sprawdza.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 19:20:09 przez Duracel
[#111] Re: Komputer do WinUae

@Duracel, post #110

ale nie zapominaj, że to jest DELL


HP XW4600 C2D 3GHz/4GB/250GB QUADRO FX 1800 OKAZJA

HP XW duży, ciężki do WinUAE jak znalazł, cena taka sama jak za Della.
[#112] Re: Komputer do WinUae

@Duracel, post #110

Ja jestem"wyznawcą" markowych komputerów a szczególnie Della :)
Jedynym wyjątkiem jest moja stacja robocza która prawie w całości będzie na rozwiązaniach Gigabyte.
Mam troche sprzętu z modernizacji komputerów dla klientów wiec pomyślałem żeby coś z tego złożyć, ale nie ja jestem autorem wątku, wiec może autor bedzie zainteresowany:)
[#113] Re: Komputer do WinUae

@dragon_x, post #112

Ale czym, bo ja chciałem coś nowego. Nakleję sobie naklejkę Amiga na obudowie i będę sobie mówił ale mam fajną Amige.

Nie no żartuje. A co masz coś na sprzedaż? Czy co? Czy chcesz o tym pisać, jak pisać to pisz czemu nie.
[#114] Re: Komputer do WinUae

@TechNineWonder, post #113

Chciałem porady na temat mojej maszyny pod uae a wyszedłem nie wiem czemu na handlarza choć nic nikomu nie proponowałem. strasznie trzeba uważać na wszystko..
[#115] Re: Komputer do WinUae

@TechNineWonder, post #111

HP XW duży, ciężki do WinUAE jak znalazł, cena taka sama jak za Della


No właśnie "duży, ciężki" ...dla Ciebie to atut rozumiem :) Dla mnie wręcz przeciwnie, ale ciekawe jaką wartość użytkową stanowił by ENIAC

Można teraz bez końca polemizować, mógłbym tu nawet rozprawkę napisać jak ktoś za sprzęt Amigowy oczekuje nieporównywalnie większych i nieporównywalnie bardziej abstrakcyjnych cen w stosunku do wartości, ale jakbym chciał pogadać, to bym sobie lepszy temat znalazł.

Choć nie wiem czy jest sens, to jednak zwracam uwagę, że ten DELL jest małym, kompaktowym urządzeniem z uznaną trwałością. Do tego jest to gotowy zestaw do użytku. Jak ktoś pisze, że wart jest 80-100zł to odechciewa mi się dyskutować dalej... tym bardziej, że już poprzednio wyjaśniłem, że taka kwota to drwiny. Dzisiaj zapłaciłem 50zł w warsztacie samochodowym za podłączenie auta do komputera i wykasowanie błędu. Nie wydaje mi się, aby funkcjonalny zestaw komputerowy z licencją Windows był wary m.w. tyle co ta operacja w warsztacie :>

Oczywiście cena jest do rozsądnej negocjacji. Allegro też trochę prowizji zabiera więc jakby ktoś sobie przyjechał i nie trzeba by go wysyłać i płacić prowizji...

Ja już pisałem, że jest druga, cudza aukcja z podobnym w takiej kwocie, ale z połową RAMu, wolniejszymi kośćmi i bez karty graficznej z HDMI :)

W sumie bym go nie sprzedawał, bo dobrze się sprawował i niczego mu nie brakowało przy takich założeniach użytkowych o jakich pisałem. Wstawiłem na działkę większe biurko i skusiłem się na wsadzenie większego gabarytowo i trochę mocniejszego komputera.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 22:39:24 przez Duracel
[#116] Re: Komputer do WinUae

@dragon_x, post #114

Mam troche sprzętu z modernizacji komputerów dla klientów wiec pomyślałem żeby coś z tego złożyć, ale nie ja jestem autorem wątku, wiec może autor bedzie zainteresowany:)



Zrozumiałem że chcesz mi to dać, lub odsprzedać.

Tak że spoko radz się "mi casa es su casa" czyli mój temat jest twoim tematem.
[#117] Re: Komputer do WinUae

@Voyox, post #94

Nic nie pisałem o pustych ghz nie...
Zegar nie jest ważny tylko wydajność a ta szczególnie w programach które są dobrze zoptymalizowane do SSE3 jest dobra tj. lepsza niż inne konkurencyjne rozwiązania bez SSE3 a tym bardziej bez SSE2 (Athlon K7).

Problem tylko w tym że taki sprzęt jest zbyt stary do wygodnego np. używania netu a zbyt nowy do prawdziwego PC MS-DOS retro. Taki Celeron D 2.8GHz będzie wydajniejszy od tego jak net działa na np. AmigaOne X1000 ale to nie jest to jak działać powinien. Jeśli się upierać na tą płytę to należałoby zmienić na jakiegoś Pentium 4 z HT >3GHz, kosztują dzisiaj grosze a różnica w wydajności pojedynczego wątku to jakieś 25% na korzyść Pentium 4 + dodatkowa wydajność i responsywność systemu dzięki Hyper Threadingu. W sumie jedyny powód aby kiedyś brać P4 nad jakimś Athlonem to był właśnie ten HT.
[#118] Re: Komputer do WinUae

@Duracel, post #101

Wiesz, komputer fajny oferujesz, ale ludzie i tak będą kręcić nosem w związku z ceną, ponieważ na Allegro dostępne są c2d np. 2.8 GHz za...80 zł.
Oczywiście te kompy nie mają HDD, ramu i DVD oraz grafika jest tylko zintegrowana, ale realny koszt jaki poniosą to jednak 100 zł (licząc 20 na kuriera). Dodadkowo c2d jest nieco lepszy niż Pentium D.
A każdy kto kupuje taki sprzęt, wyjmie sobie RAM, DVD i HDD z poprzedniego kompa.

Wiem że cenisz sobie tak naprawdę sprzęt dodatkowy, a nie płytę z Pentium D. Myślę że aby sprzedać komputer za tą cenę, po prostu musisz wymienić jak najtańszym kosztem Pentium D na c2d i taki komputer sprzedać. Ewentualnie wszystko osobno na części.

Ale wracając do WinUAE. WinUAE obsługuje tylko jeden rdzeń. Wiem co potrafi Pentium D 3 GHz, bo używam takiego kompa do HBOGO (jest podłączony przez VGA do TV i ma tylko integrę).
Generalnie WinUAE potrzebuje tylko w miarę szybkiego procka np. 2 GHz (ale nie mniej), zintegrowaną grafikę oraz dźwięk, no i np. 1 MB RAMu na WinXP lub 2 MB na Win7.
Idąc tym tokiem myślenia, ostatnio kupiłem "trochę z głupoty" komputer z Pentium D 2.6 GHz, 1 MB RAM, DVD (nie DVDRW) bez HDD, z integrą za 30 zł + kurier. Taki komputer w pełni wystarczy do WinUAE.
Realny koszt jeśli chodzi o komputer dla WinUAE, to 50-150 zł, ponieważ nie potrzeba dodatków. Wystarczą "integry" oraz RAM i HDD ze szrotu.
[#119] Re: Komputer do WinUae

@TechNineWonder, post #116

Przepraszam, ze podłączyłem sie do tematu...ale nie chciałem zakładać kolejnego...
[#120] Re: Komputer do WinUae

@dragon_x, post #119

Ale przecież nic się nie stało. Po to założyłem ten temat aby, poznać zdanie innych Userów Forum na temat kompa do WinUAE. Gdyby nikt się nie wpisał to bym musiał pisać sam z sobą. Tak że pisz śmiało przynajmniej temat się rozwija.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 23:59:14 przez TechNineWonder
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem