kategoria: A500 Mini
[#691] Re: A500 Mini

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #687

@aramir i @yerz
i na taką odpowiedź liczyłem, dzięki Panowie za opisanie wrażeń. Dla mnie to właśnie ma być sprzęt do odpalania w robocie w przerwach lub po godzinach, a nie chce mi się dźwigać A500 lub A1200 celem rekreacyjnego uruchomienia pojedynczych gier lub przeglądania starych diskmagów. Jednocześnie ma to mieć jakaś atrakcyjną formę podobną do Amigi, w przeciwieństwie do emulatorów.
1
[#692] Re: A500 Mini

@Biegu86, post #689

Przetestowałem tak na szybko kilka gier, między innymi Pinball Dreams i Swos 96-97, do tego demo 9 fingers, cm93 odpalane z workbencha, działa bardzo dobrze. Jedyne co zmieniłem to w ustawieniach winuae sound buffer size - przy defaultowych 10 był taki lekki lag jak na Rpi, zmniejszyłem na 2 i jest ok :)

Dodatkowo zainstalowałem Amikit, i sprawdziłem dema Ocean Machine i Starstruck. Też bez żadnych problemów
1
[#693] Re: A500 Mini

@Splavinho, post #692

No to fajna nie wielka maszynka.
[#694] Re: A500 Mini

@Biegu86, post #693

Jeśli kogoś interesuje - na grupie AGS na FB pojawił się link do AGS na RPI 5 (nieoficjalny) - link

Właśnie ściągam, wieczorem pewnie rozpakuję, wypalę obraz na karcie i zobaczę jak działa:)
1
[#695] Re: A500 Mini

@Splavinho, post #694

Daj znać jak to będzie działać.
[#696] Re: A500 Mini

@Biegu86, post #695

Jasne, nie wiem czy dzisiaj mi się uda, ale jak przetestuję dam znać
[#697] Re: A500 Mini

@Splavinho, post #696

A ja wrzuciłem AGS 2.51 na A1200 z kartą TF 1230/50 i działa. Na kontrolerze karty TF mam jako dysk kartę CF 32GB z OS 3.2.1 a na kontrolerze A1200 też kartę CF 32GB z AGS. Fajnie to śmiga.
Kupiłem też pod TV Lenovo M92 Tiny, na wewnętrznym dysku mam Batocerę v.39 (ok. 250GB gierek) a z pendrive 128GB odpalam PiMigę 4.0. Odpicowany system na Scalosie naprawdę robi wrażenie.
[#698] Re: A500 Mini

@Nightmare777, post #697

I super opcja:) Akurat na A1200 wolę system skonfigurowany samodzielnie przez siebie - bo mam tam wszystko, co potrzebuję i dokładnie w tych miejscach gdzie wiem, gdzie tego szukać :) Ale może z ciekawości przetestuję na prawdziwym sprzęcie, mam taki sam konfig jak Ty.

Pimiga jest spoko, i działa całkiem nieźle, nie testowałem jej jeszcze pod Windowsem, tylko na RPI 4 (i wczoraj chwilę na 5, ale na nieoficjalnym buildzie i np. whdload nie działał tam wcale).

@Biegu86 - udało mi się wczoraj ten nieoficjalny build wypalić. Tak naprawdę są tam 4 odrębne dystrybucje (AmigaVision, AGS, Pimiga 4, WHDLoad by Zeb Elwood).

AGS sam w sobie nie jest pełny - zawiera ten główny dysk z grami i demami, nie ma katalogu gier extra oraz partycji z Workbenchem. Ale działa, bardzo sprawnie, szybciej i lepiej niż na RPI4 i co ważne - bez lagów dźwięku. Poklikałem na szybko AmigaVision - to w sumie bardzo podobne, takie oszczędne w formie ale robi robotę - też działa bez zastrzeżeń.

Pimiga - część działała, whdload nie, pewnie wymagało to jakiejś zabawy konfiguracyjnej, mi się wczoraj już nie chciało ;)

Whdload by Zeb Elwood - to widziałem pierwszy raz, odpala do Workbencha, takiego totalnie podstawowego, gdzie jest katalog WHDLOAD i tam wrzucone wszystko.

Jeśli chodzi o AGS to działa szybciej i sprawniej niż na RPI 4/400 i przede wszystkim nie ma tego uciążliwego dla mnie lagu z dźwiękiem. Jednak RPI 5 ma sporo mocniejszy procesor i chyba to jest powodem. Niemniej skoro, na RPI 5 działa ok, na RPI 4 z lekkim lagiem to cały czas się zastanawiam jak to działa na A500 mini, kóra jest wydajnościowo na poziomie RPI 3. Może jakiś konfig emulatora jest inny? No ale tam już też się chyba cudów nie zrobi ;)
[#699] Re: A500 Mini

@Nightmare777, post #697

Kupiłem też pod TV Lenovo M92 Tiny


Podaj proszę linka do Twojego lenowo. Jaki tam procesor masz?
[#700] Re: A500 Mini

@Splavinho, post #698

Jeśli chodzi o AGS to działa szybciej i sprawniej niż na RPI 4/400 i przede wszystkim nie ma tego uciążliwego dla mnie lagu z dźwiękiem. Jednak RPI 5 ma sporo mocniejszy procesor i chyba to jest powodem.


Wlaśnie dlatego teraz zastanawiam się czy zakupić bod agsa rpi5 czy mini pc o którym wspomina kolega powyżej.
Jeśli cenowo takie Lenovo bedzie podobnie do rpi zdecyduje sie a lenowo ponieważ z pctem sie bardziej dogadam niż z rpi
[#701] Re: A500 Mini

@Biegu86, post #700

Jasne, to już kwestia gustu, jak lepiej się dogadujesz z PC niż RPI (ja też) to PC jest mniej upierdliwy, zdecydowanie. Choć w przypadku PI, jak korzystasz z gotowych dystrybucji to jest to zwykle kwestia wypalenia obrazu i (ewentualnie) podogrywania własnych rzeczy z pendrive'a.

Aczkolwiek jak już rozważasz mini PC, to popatrz też na te z procesorem N100, one są super tanie (choć nie na allegro, trzeba je ściągnąć z Ali lub tego sklepu co podesłałem), a do takich zabaw wystarczające, i jednak mimo wszystko dość wydajne - na poziomie i5 z 7 czy 8 generacji + grafika zintegrowana na całkiem spoko poziomie (oczywiście cały czas musimy pamiętać, że mówimy o segmencie low-end). To Lenovo m92 tiny jak na szybko rzuciłem okiem mają procki z 3 gen i5, czyli sprzed jakichś 12 lat na oko.
[#702] Re: A500 Mini

@Splavinho, post #701

Mialen taki dell mini pc. Niestety oddałem bo nawet winuae na nim mulił. Kosztował w okolicach 389 zł. Dlatego szukam czegoś takiego ale ciutkę droższego, żeby jednak móc odpalić na tym agsa.
Chociaż jak mówisz na rpi zapewne wystarczy tylko włożyć kartę z gotowcem i działa, pytanie tylko jak z wykrywaniem różnych kontrollerów i dżojstików na usb.
[#703] Re: A500 Mini

@Biegu86, post #702

Na Pi4/400 z wykrywaniem kontrolerów było bardzo ok - mam dwa, do jednego mam na stałe podłączony bezprzewodowy pad od PS4, do drugiego od Xbox-a 360 classic. Ale testowałem też różne inne - podróbki kontrollera do SNES-a czy jakieś inne esperanzy i też działały - pod Retropie, Batocerą czy Amikitem.

Z RPi5 na razie jest - tymczasowy problem - że poza Batocerą oficjalnych dystrybucji takich jak Retropie, AGS, Amikit nie ma. Natomiast pod Batocerą na RPi5 na razie nie udało mi się podłączyć ani bezprzewodowego pada od Xbox Series, ani przewodowego od 8bitDo, zadziała tylko ta snesowa podróbka, która działa ze wszystkim i wszędzie (nawet z MIST) ;) Ale też muszę przyznać, że za długo się tym nie bawiłem. Natomiast pod Windowsem na mini pc - easy sprawa, podłączasz i działa:)

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2024 10:07:27 przez Splavinho

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2024 10:07:36 przez Splavinho
[#704] Re: A500 Mini

@Splavinho, post #703

Windowsem na mini pc - easy sprawa, podłączasz i działa:)

Otóż to, dlatego mi znacznie łatwiej dogadać się z windowsem. Chyba jednak poczekam na opinie kolegi wyżej na temat jego Lenovo tiny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem