kategoria: A500 Mini
[#481] Re: A500 Mini

@juen, post #480

Klawiatura wirtualna jest przydatna do gier , aby coś tam pisać trzeba jednak podłączyć zewnętrzną klawiaturę.
Akurat w A500 mini to jest +
[#482] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #481

Plusem to by była działająca klawiatura :)

Mówiąc o a500 mini mogę oceniać wyłącznie sprzęt. Emulator, który tam jest odpalony to żadna nowość. Sprzętowo to ma więcej minusów niż plusów... Nie wnosi nic więcej niż telefon czy pecet
2
[#483] Re: A500 Mini

@juen, post #482

Bo targetem nie są raczej aktywni amigowcy, tylko osoby u których odezwie się po latach sentymentalna nuta.
The A500 mini wnosi design i wygląd, który znają sprzed lat i który cieszy ich oko.
Pod tym względem przebija PC z emulatorem zarówno klimatem, jak i wygodą (konsola do połączenia z TV do zabawy z kanapy).
Wygoda i prostota dla amatorów, a nie sprzęt dla ekspertów.

I jak z The C64, sukces może spowodować powstanie wersji Maxi z działającą klawiaturą.

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2022 12:22:00 przez Jacques
4
[#484] Re: A500 Mini

@juen, post #482

Sprzęt jest dedykowany jednej platformie , Amidze. Sprzęt jest stworzony do gier , choć można używać Amiga OS.

Nie wnosi nic więcej niż telefon czy pecet


Z perspektywy super Amigowca to racja z perspektywy nowego użytkownika który nie był Amigowcem a nabył sprzęt to idealna Amiga do grania w retro gry.
4
[#485] Re: A500 Mini

@juen, post #482

Jesteś w błędzie. A500mini to chyba na przestrzeni kilku jak nie kilkunastu ostatnich lat najlepszy komercyjny projekt związany z Amigą. A500 mini nie umniejsza, a wręcz sławi na swój sposób klasyczną Amigę i jedynym tragizmem tego projektu jest to, że właściciele praw do nazwy marki ze swoimi zakutymi łbami olali temat. Wszystkie liczące się firmy w podobnej technologii popełniły mini konsolki z emulatorami i nikt tam nie przeżywał, że coś jest mniejsze i działa inaczej. A tutaj obraza majestatu bo stare jest lepsze, a nowe licencjonowane w tym czasie plajtuje bo już niestety jest retro.
A500 mini wnosi więcej niż telefon, PC lub moja ukochana malina przez swoją formę i kibicuję wersji maxi, którą kupię bez zająknięcia jak takowa wyjdzie. Modny komercyjny trend olany przez amigowych włodarzy... Tak uciekają pieniądze na potencjalny rozwój.

P. S. Nie mam w mojej wypowiedzi na celu obrażania aktywnych amigowców, a jedynie wylewam gorzkie żale


Ostatnia aktualizacja: 18.12.2022 14:40:47 przez WojoS
[#486] Re: A500 Mini

@WojoS, post #485

Te wszystkie mini konsolki zarówno tak samo nic nie wniosły, bo tak samo używają ogólnodostępnych emulatorów.
1
[#487] Re: A500 Mini

@juen, post #486

No NES classic to bylo cos.

Oficjalnie poblogoslawione przez Nintendo.

Nie to co te gnioty - C64, Atari VCS, A500 mini; za tym stoja firmy co nie maja majatku tylko prawa IP i - idac za rosnacym trendem retro - chca wydoic nieco publicznosc.

Dlaczego NES Classic mogl byc 2x tanszy od A500 mini? Bo Nintendo nie robilo tego projektu z zadza zysku.

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2022 15:25:51 przez _DiskDoctor_
[#488] Re: A500 Mini

@juen, post #486

Zafiiksowałeś się okropnie na tym wnoszeniu
Dobre gry w dobrze znanych gatunkach też nie są często odkrywcze, ale cieszy zabawa nimi i oprawa, do tego stopnia, że ludzie kupują takiego Bridge Strike (w tym ja)
Zaakceptuj, że kupują A500Mini i są zadowoleni, pomimo tego, że nie jest to techniczny przełom, bo co innego w niej lubią.

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2022 15:30:27 przez Jacques
[#489] Re: A500 Mini

@WojoS, post #485

Tak uciekają pieniądze na potencjalny rozwój


Rozwój nie jest potrzebny. Wystarczy chwycić za nostalgię i mieć coś prostego, co kupią nawet ci, co Amigę ostatni raz widzieli 25 lat temu. Cena mini przynajmniej na rynek zachodni jest w budżecie na zabawkę na święta czy urodziny. Temu jest sukces tych małych konsolek. Vampiry i inne emulatory są dla ludzi wtopionych w środowisko. Czy A500mini nic nie wnosi? Wnosi produkt, który ładnie przypomina stare czasy i jest łatwy w obsłudze.

Widziałem nawet tematy na forach, że ktoś kupił, bo miał Amigę w dzieciństwie i pytał jak wgrać więcej gier. Terminy ADF i WHD były mu obce, ale Superfrog nie
2
[wyróżniony] [#490] Re: A500 Mini

@snifferman, post #489

Można też chyba powiedzieć, że światowa premiera Citadel Remonstered odbyła się na TheA500 Mini
[#491] Re: A500 Mini

@Jacques, post #490

I to jest pozytywne. Może kilku posiadaczy a500mini kupi Jump! OK
[#492] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #484

Jest nowa wersja Aminimiga v200
link
6
[#493] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #492

Przetestowałem tą wersję i odnoszę wrażenie że działa szybciej i stabilniej od wersji v101. Jest więcej programów. Pliki MPG1 Riva odpala wyśmienicie. Pamiętam jak miałem A1200 040/40 i męczyłem się z odpalaniem plików MPG. Na A500 mini to hula. Choć to już przeszłość ale cieszy Całość zainstalowałem na pendrive kingstona "exodia" 32 Gb USB 3.2 - koszt w sklepie 20zł. Jeszcze nie spotkałem się z problemem aby konsola miała kłopoty z jakimś pendrive czy USB hub.
Także kto ma A500mini to polecam zainstalowanie wersji Aminimiga v200
3
[#494] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #493

Jeśli ktoś ma problemy z instalacją to służę pomocą. Nowa wersja wymaga samemu dogrania kikstartów Amigi , oraz systemu 3.1 do odpowiednich katalogów. Zresztą wszystko jest wyjaśnione w plikach readme.
2
[#495] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #494

Czy da się do tego podpiąć cd-rom pod usb ?
[#496] Re: A500 Mini

@luka, post #495

Jeśli Amiberry zobaczy "plik" CD-ROM w \dev\ to nic nie stoi na przeszkodzie żeby to zadziałało .
Po stronie emulowanej Amigi należy postępować tak jak na prawdziwej
Czyli sterownik do CD-ROM i mountlista.
[#497] Re: A500 Mini

@Norbert, post #496

To raczej tak nie zadziała ja w The C64 max dopinam stacje 3,5 na usb
i widzi to jako nośnik danych
[#498] Re: A500 Mini

@luka, post #495

Najprawdopodobniej nie ma takiej możliwości... .Problem najprawdopodobniej tkwi po stronie softu A500mini.
Może doczekamy się aktualizacji do 1.1.2 i taka możliwość zaistnieje. Sprawdzałem u siebie i nie działa.
[#499] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #498

No ale koś sprawdził czy się da, czy tylko gdybanie?
[#500] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #498

A sorry nie doczytałem, pytanie czy podpinałeś napęd przed włączeniem konsoli?
[#501] Re: A500 Mini

@karolb, post #500

Właściwie to nie wiem czy nie popełniłem błędu. Cd podpiąłem przez HUB , chociaż klawiatura i myszka tak podłączone działają.

czy podpinałeś napęd przed włączeniem konsoli?C


Tak.
[#502] Re: A500 Mini

@Dorian3d, post #497

Chodzi oto czy Amiberry w a500mini w zakładce "Hard drives/CD" przy wyborze "Add hardfiles" ma dostęp do plików urządzeń w /mnt/ np. /mnt/sr0 lub /mnt/cdrom.

Jeśli tak, to emulowana Amiga zobaczy CD, DVD
[#503] Re: A500 Mini

@Norbert, post #502

Czy po wgraniu najnowszej aktualizacji jest możliwe załączanie trainerów ktore są w wielu grach whdload? Pre Menu bodajże się to nazywa. Na Youtube widziałem że w a500 mini w tym momencie kursor jest nieaktywny i nie sa się nic wybrać. Czy aktualizacja to zmieniła?
[#504] Re: A500 Mini

@Biegu86, post #503

A z klawiatury? ALT + strzałka, a potem Alt + LAmiga żeby kliknąć?
[#505] Re: A500 Mini

@WojoS, post #485

Zgodzę się z tym. Jako użytkownik klasycznej A500 i dopalonej A1200, uważam A500 Mini za udany produkt. Tym bardziej, że obecnie w MediaMarkcie kosztuje 439 zł.
Zaktualizowałem firmware i na pena zainstalowałem A500 Mini Game Selector 1.5. Spora paczka ponad 4000 gier WHDLoad z miłym dla oka selektorem, wszystko pogrupowane alfabetycznie i tematycznie, do tego zestaw kickstartów, można się pobawić gotowym skonfigurowanym systemem, posłuchać modułów.
Podłączyłem zestaw bezprzewodowy Logitecha MK 220 (klawiatura+mysz), działa bez problemu.
Działa to naprawdę fajnie pod dużym telewizorem. Jako użytkownik klasyka jestem pod wrażeniem.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2023 14:41:19 przez Nightmare777
1
[#506] Re: A500 Mini

@Jacques, post #504

Nie wiem pytam bo nie mam tej konsoli widzialem tylko filmy na YT z poczatku tej konsolki i byla informacja ze nie da sie.
Chcialbym kupic ale ta kwestia jest dla mnie istotna. Stąd moje pytanie.
[#507] Re: A500 Mini

@Nightmare777, post #505

Ten a500mini game selector z grami o ktorym piszesz jest ogolnodostepny? Mozna prosic o link?

Edit.

Ok znalazlem na YT i wg tego filmiku mozna poruszac mysza w pre menu i uzywac trainera :)

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2023 15:35:36 przez Biegu86
[#508] Re: A500 Mini

@Biegu86, post #506

Chcialbym kupic ale ta kwestia jest dla mnie istotna. Stąd moje pytanie.


Może poczekaj 😀 coraz głośniej słychać pogłoski o The a1200 maxi
[#509] Re: A500 Mini

@mike100, post #508

Zapomnij, że zrobią taką kobyłę. I tak spoko, że wypuścili the c64 maxi, ami 1200 lub 500 w 1:1 raczej nie przejdzie.
[#510] Re: A500 Mini

@mike100, post #508

Było by super dla mnie nawet thea600maxi byle było trochę większe niż wersja mini i miała aktywną klawiaturę. To poczekam jeszcze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem