[#1] Baza adresów ?
Cześć.

Tak sobie myślę, czyż nie było by dobrze stworzyć w serwisie PPA bazę adresów sklepów, które zajmują się sprzedażą/wymianą itp sprzętu Amigowego? Nie zawsze - nawet miejscowi - wiemy gdzie jest taki sklep(ik) a zapewne chcieli byśmy tam zajrzeć. Czasami człek przejeżdża przez jakieś miasto i zastanawia się "Czy tu jest sklep z Amigą?". Może i jest, tylko "konia z rzędem" temu kto będzie wiedział gdzie się znajduje.

Co Wy na to? Co administratorzy serwisu na to? Można by zrobić przecież miejsce (coś a'la księga wpisów) gdzie można podawać adresy. Dobrym zwyczajem była by też mozliwość umieszczania zdjęcia takiego sklepu (oczywiście jakiegoś małego a nie 1600x1200!) - przynajmniej by człek nie szukał go w miejscu przeznaczenia.
Krótkie informacje: miasto, adres, co (sklep, komis...), fotka, opis dojazdu (tramwaje, busy...) itp. bez rozpisywania się jak w książce.

CO WY NA TO?

[#2] Re: Baza adresów ?

@AlaN, post #1

popieram projekt AlaN'a.

[#3] Re: Baza adresów ?

@arielcpu, post #2

Hmmm, to ja niewiedzialem ze sa jeszcze jakies
[#4] Re: Baza adresów ?

@Fazior, post #3

Od 11-17 "CENTER" P.U.H.
97-200 Tomaszów Maz.
Sklepy tak, ale firmy np. Elbox to nie to co TSS, czy Elsat, to poprostu
tragedia i rozbój. Dobrze że różnice sprzętowe się zacierają.
[#5] Re: Baza adresów ?

@AlaN, post #1

Jeden adres wyżej już jest. To ja dokłądam kolejny:

Poznań, ul.Roosvelta 9, wejscie z boku budynku. Dojazd tramwajem: 3, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, nocny N21 (ale po co? W nocy?). Wysiadka na przystanku "Most Teatralny" i idziemy ul.Roosvelta w dół w kierunku dzielnic "Winogrady" i "Piątkowo"; po lewej stronie ulicy, wejście z boku budynku. Jak ktoś "z buta", to musi się dostać do "Ronda Kaponiera" (jest w centrum) i tam najlepiej spytać - to już blisko.
I dwa zdjęcia dziś zrobione jak wygląda punkt umiejscowienia ;).



PS: chyba robię darmową reklamę komisowi, ale już kilka razy mi pomogli .

[#6] Re: Baza adresów ?

@AlaN, post #5

Nieniejszym zawiadamiam, że (chyba) padł ostatni bastion ze sprzętem Amigi w Poznaniu - sklep który pokazałęm na zdjęciach od jakiegoś czasu nie wystawia swojego logo na chodniku, a logo nad sklepem... zniknęło Oj, coś mi się wydaje, że już po sklepie. Tym samym widać, że ludzie odchodzą od Amigi, skoro jedyny sklep "się zlikwidował" - widac nie było ruchu.
Cóż... szkoda.

PS: piszę "chyba", bo nie byłem przy sklepie, tylko z tramwaju widzę że nie widze logo.
[#7] Re: Baza adresów ?

@AlaN, post #6

widac nie było ruchu.

No, ludzie raczej kupuja w internecie, supermarkecie, a sklepy sluza juz raczej jako serwis-poradnik.
[#8] Re: Baza adresów ?

@AlaN, post #6

Ten sklep nie istnieje już przynajmniej od roku!!! Dzwoniłem na numer telefonu podany na zamkniętych na cztery spusty wrotach do tego obecnie sklepu-widmo. Rozmawiałem z gościem, powiedział mi że sklep już od dłuższego czasu "na papierze" nie istnieje, ale jakby co to można do niego dzwonić, może jeszcze coś mieć. Jego numer to: (061) 866 55 11. Ale nie wiem czy to nie jego domowy... Przez tydzień próbowałem się dodzwonić i w końcu się udało. Pytałem go o kontroler klawiatury GIFTu, chwilę pomyślał i powiedział że niestety ale takiego czegoś nie ma. I szukam dalej, ale w Poznaniu nie znam już więcej sklepów które trudniłyby się amigowaniem... Szkoda... Jest jeszcze jakiś w Poznaniu? Ma ktoś może na sprzedaż kontroler klawiatury GIFTu?
[#9] Re: Baza adresów ?

@Radek, post #8

Nie dziw się, Amiga to już sprzęt "muzealny" w powszechnym mniemaniu. Szkoda że w jakimś śmiesznym vobisie nie sprzedają apolów 040 :)

[#10] Re: Baza adresów ?

@Malin, post #9

Witam

Jako nowy użytkownik forum odkopuje temat :)

Czy sklep Bit-Box w Szczecinie jest już historią, bo podjechałem dzisiaj (niestety dość późno) i wisi tylko wypłowiały szyld i wielka kłódka ?
[#11] Re: Baza adresów ?

@AlaN, post #1

http://www.elbox.com/

https://retroami.com.pl

https://www.efunzine.com/

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 10:18:19 przez Hubez
1
[#12] Re: Baza adresów ?

@Hubez, post #11

ale ze efunzine co? sprobuj cos tam zamowic i chociaz dostac jakakolwiek odpowiedz :)
[#13] Re: Baza adresów ?

@juen, post #12

Do efunzine udalo mi sie dodzwonic w tamtym roku chyba i kupic pare rzeczy, ale wszytsko bylo zalatwiane telefonicznie.

Stronka chyba tylko wisi...
[#14] Re: Baza adresów ?

@Mokry, post #13

efunzine faktycznie nie funkcjonuje (ale stronka wisi), natomiast swego czasu (2017) udalo mi się skontaktować mailowo z p.Marcinem Staniszewskim i kupić "małe conieco". Miał wówczas jeszcze parę drobiazgów, które być może już opchnął. Pozbywał się prawdopodobnie resztek stanu magazynowego. W końcu jak w tym samym roku napisałem, czy może coś wie o prockach 060, to odpisał mi "Niestety od pewnego czasu prawie nie zajmuję się już Amigą i nie mam stałych kanałów dostępu". Tak więc, jeśli dzisiaj coś jest w stanie pomóc, to pewnie tylko "grzecznościowo", na zasadzie, że coś mu jeszcze wpadnie w ręce po starym sentymencie.
[#15] Re: Baza adresów ?

@Hubez, post #11

Za odkopywanie tematu proszę sobie wybrać łopatę
1
[#16] Re: Baza adresów ?

@Michciu, post #14

np. mozna nabyc jeszcze stare gacie w ami-pileczki

1
[#17] Re: Baza adresów ?

@selur, post #16

to obraza uczuć religijnych ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem