kategoria: A1200
[#1] a1200 i s-video
Witam własnie zrobiłem taki układ jak w dziale zrób to sam. Niestety brak jest obrazu z tego wyjscia. CZy ktoś z Państwa może mi podać jakie napięcia powinny być pomiedzy luminacja a masa i chrominacja a masą. Czy moze byc elektrolit zamiast tantalowego ?
[#2] Re: a1200 i s-video

@HanSolo, post #1

Zamień lume i chorme miejscami. Tam jest błąd i Cichym nigdy go nie chciał poprawić mimo moich monitów.

Bendykt Dziubałtowski
[#3] Re: a1200 i s-video

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Super, ja sie z tym dzisiaj cały dzień bawię.... ehhhhh
[#4] Re: a1200 i s-video

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

to moze warto dopisac "errate w tym arykule" ?
[#5] Re: a1200 i s-video

@HanSolo, post #1

Jak już nieraz pisałem w artykule jest błąd, zgodnie z tym co napisał Benedykt należy zamienić miejscami luminacje i chrominacje.
Kiedy przygotowywałem ten artykuł zakupiłem kabel, który w jeden z wtyczek ma zamienione te sygnały. Sam Benedykt się o tym przekonał, kiedy montowałem w jego Ami przejściówkę.
Ot cała przyczyna zamieszania związanego wyjściem S-VIDEO.

Przygotuję erratę w najbliższym czasie.
W związku z tym mam pytanie.
Lepiej poprawić istniejące rysunki (do podmiany), czy może ze względu na pewną ilość postów związanych z tym błędem, zrobić dodatkowy rysunek obrazujący poprawne podłączenie sygnałów?
[#6] Re: a1200 i s-video

@cichym, post #5

Cihym zorb erte i dokładnie opisz sytuacje + adnotacja ze aktualny schemat jest prawidłowy.

Benedykt Dziubałtowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem