kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Amiga 1200, wycena
Witam, odkopałem dzisiaj starego kompa jakim była amiga 1200.
Nie znam się i proszę o rady w tym temacie. Posiadam pełny zestaw z monitorem, joystickami, grami, programami, książkami- dosłownie wszystko.
Komputer ma dysk 850MB Seagate, CD- ROM x24, 2 stacje dyskietek, zasilacz 200w, obudowę tower e/box. I to tyle co udało mi się rozszyfrować. Płyta główna posiada na pewno jakąś kartę dodatkową ale nie umiałem jej rozszyfrować w żaden sposób.
Pod spodem zamieszczam zdjęcia i proszę o orientacyjną wycenę mojego sprzętu.

zdjęcia

Pozdrawiam
Darek

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2011 20:29:14 przez daro121
[#2] Re: Amiga 1200, wycena

@daro121, post #1

Karta turbo ,, chyba Apollo MC68040 33 MHz,, widać klej , wentylatorek chyba odpadł...OK

Tu masz aukcję i taka tam jest karta turbo. Sama ta karta to 500-700 zł..

http://allegro.pl/amiga-1200-big-tower-hdd-cd-apollo-1240-32mb-i1874648373.html

OK

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2011 20:52:58 przez Wojox
[#3] Re: Amiga 1200, wycena

@Wojox, post #2

całkiem możliwe, ma to swoje lata już ;)

Ale działa ;D

@ a ta karta to dobra jakas?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2011 20:59:46 przez daro121
[#4] Re: Amiga 1200, wycena

@Wojox, post #2

Łał, no to w takim razie to wszystko co mam może kosztować nawet 1500zł...
Ludzie to kupują tak w ogóle? :D
[#5] Re: Amiga 1200, wycena

@daro121, post #3

Na procesorze pisze jak byk 68040 33,, karta dobra...w miarę droga...pisałem wczesniej...OK
[#6] Re: Amiga 1200, wycena

@Wojox, post #5

Faktycznie, dopiero teraz to zauważyłem ;) Jakoś w pierwszym momencie te numerki mi nic nie mówiły.
[#7] Re: Amiga 1200, wycena

@daro121, post #4

Kwestia wyceny to może być różnie. Ludzie preferują jednak chyba A1200 w desktopie. Na Allegro jeden E/Box bezskutecznie czeka na kupca już od dłuższego czasu. W miarę atrakcyjna cena to zapewne 150 złotych by było. Płyta od A1200 z ROM 3.0 to może jakieś 120 - 150 złotych. Karta + pamięć, jeżeli wejdzie do desktopa, to jakieś 500 - 600 złotych. Nie jest to wersja 40 MHz, tylko 33 MHz, co robi pewną różnicę (choć bez większego kłopotu można ją przetaktować na 40 MHz). Sprawdź jeszcze czy na karcie masz układ MACH 130 czy 131. Jeżeli 131, to kartę można przerobić na wersję 1260 i pewnie szybciej znajdzie się kupiec. Dysk, napęd CD sprzedasz po cenie złomu lub dorzucisz jako gratis. Teraz w Amidze używa się kart CompactFlash, stare dyski są głośne i zawodne, a dane przenosi się najczęściej poprzez PCMCIA i adapter CF. Czyli sumując najlepsze ceny : 150 +150 + 600 = 900 złotych.

Tak ja to widzę.
[#8] Re: Amiga 1200, wycena

@daro121, post #4

Nie licz na 1500zł, karta jest warta sporo więcej niż cała reszta, Amiga w towerce to będzie jakieś trzysta złotych, no może trzysta pięćdziesiąt jak trafi się zapaleniec chcący to rozbudować o GFX.


Pozdrawiam
[#9] Re: Amiga 1200, wycena

@daro121, post #1

Sprawnego, w miarę zadbanego"golasa" A1200 z ROM 3.0, w desktopie, wraz z pudłem dziwnych dyskietek, dżojem, mychą i kablem RGB->SCART można dorwać za 200 - 250 złotych. Zatem na samej płycie głównej majątku nie zbijesz Blachy, czyli obudowy tower, raczej nie cieszą się popularnością, zatem lepiej rozbebesz i sprzedawaj poszczególne elementy zestawu. Na stacje dyskietek chętni będą. Na zabytkowego twardziela raczej niekoniecznie, zezłomuj albo dorzuć gratis. Napęd CD możesz spokojnie zezłomować. Najciekawsze w tym jest turbiszcze, o ile istotnie sprawne - to pięć stów z kawałkiem możesz zań dostać. Jak trafisz na kogoś, komu bardzo zależy, to i wydusisz nawet 600 - 700 zeta, w zależności od wersji i stanu.
1000 złotych możesz za to wszystko razem wzięte dostać. Z tym, że radziłbym poszukać w okolicy kogoś "kumatego w temacie Amiga", żeby Ci komputer sprawdził w działaniu. No i ewentualnie pomógł rozbebeszyć celem sprzedawania po kawałku.
A ten monitor, który w zestawie jest, to jaki? Bo też różnie z nim może być - albo na złom, albo dla kogoś może być coś wart.

Pozdrawiam
Des
[#10] Re: Amiga 1200, wycena

@Des, post #9

Dzięki za odpowiedzi i wstępne wyceny ;)

Jak będę miał jeszcze jakieś pytania to się odezwę.
Pozdrawiam
[#11] Re: Amiga 1200, wycena

@Des, post #9

Des na tym awatarze wygladas conajmniej jak muamar kadafi :P

co do watku jesli chcesz to sprzedac szybciej rozczlonkuj podzespoly (tower,plyta,karta turbo) i wystaw z osobna..niektorzy szukaja konkretnych czesci do swoich amig sprzedasz na pewno ..ale za ile tego sam muamar nie wie :)

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 21:55:51 przez HOŁDYS
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga 1200, wycena
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem