kategorie: A1200, Programy
[#1] WHDLoad Problem
WHDLoad najnowszy 17.0, sprzęt i system jak w podpisie - żadna gra nie chce działać z WHDLoad - czarno biała fruwająca mozaika na ekranie. Przeczytałem z setkę wątków, zmieniałem ustawienia WHDLoad.prefs, wyłączyłem Genesis, próbowałem uruchomić z palca przy systemie uruchomionym bez s-s. Nic nie pomaga. Może ktoś ma jakieś sugestie co to może być?
Dla porządku - gry z instalatorami działają bez problemu - Dungeon Master, Dune II, UFO Enemy Unknown. A z tym badziewiem - nic.
[#2] Re: WHDLoad Problem

@Jenot, post #1

Witam,

Tak dla pewności, a klucz masz oryginalny ?

Pozdrawiam
[#3] Re: WHDLoad Problem

@asman, post #2

Bez klucza - shareware. Na razie chcę sprawdzić jak to działa, mogę poczekać aż się uruchomi.

Edit: A jasna cholera. Wyłączyłem prism2 w startup-sequence a nie wyłączyłem stosu genesis w user-startup. Co prawda nie wszystko chce działać, ale przynajmniej część gier już śmiga.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 14:42:05 przez Jenot
[#4] Re: WHDLoad Problem

@Jenot, post #1

To urządzenie na pcimcie z opisu masz cały czas podłączone i aktywne?
Jak tak to zdeaktywuj i/lub odłącz fizycznie.

U mnie sieciówka na pcimcie powoduje problemy, z różnymi efektami w różnych grach, ale tylko jeśli mam aktywowany net.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 14:41:32 przez Shoonay
[#5] Re: WHDLoad Problem

@Shoonay, post #4

No właśnie napisałem powyżej, prism2 była usunięta ale genesis nie. Moja wina...
[#6] Re: WHDLoad Problem

@Jenot, post #3

ACA-1230 jest podobno niezbyt kompatybilna z WHDLoad. ACA-1231 ma to naprawić.
[#7] Re: WHDLoad Problem

@mailman, post #6

Oj, już widzę, że nie ma tragedii. Klucz WHDLoad w każdym bądź razie kupiony. Długo się czeka na maila?
[#8] Re: WHDLoad Problem

@Jenot, post #7

Jenot a sprawdz wersje 16.8 albo 16.9 mi 17.0 bardzo słabo działa. Same problemy na A1200 i Blizzardzie MKIV.
[#9] Re: WHDLoad Problem

@Jenot, post #1

mam to samo .. wrocilem do wersji starszej i bangla
[#10] Re: WHDLoad Problem

@miro_78, post #8

O masz. No widzę pewne problemy z niektórymi grami - zawieszają się po intrze albo od razu, z klawiaturą dzieją się dziwne rzeczy - na przykład zachowuje się tak, jakby był wciśnięty ciągle jeden klawisz. Później spróbuję starszej wersji.
[#11] Re: WHDLoad Problem

@Jenot, post #10

Jest jeszcze opcja trzymania w katalogu z gra wersji (programu) WHDLoad takiej samej, do jakiej napisany byl Slave dla danej gry (w przypadku gier klopotliwych). Jesli w katalogu z gra nie ma WHDLoad, to gra (slave) szuka owej "odpalarki" w c:. ;)
[#12] Re: WHDLoad Problem

@miro_78, post #8

Jenot a sprawdz wersje 16.8 albo 16.9 mi 17.0 bardzo słabo działa. Same problemy na A1200 i Blizzardzie MKIV.

Ja proponuję jeszcze inny myk. Każdą grę wypróbować z inną wersją WHDLoad.
A jak to zrobić? Po prostu wrzucić odpowiednią wersję WHDLoad do katalogu z grą - to na początku tam gra szuka WHDLoad, a jak go nie ma to korzysta z pliku umieszczonego w C:
[#13] Re: WHDLoad Problem

@Andrzej Drozd, post #12

Ubieglem Cie ;)

Wracajac do tematu - ciekawostka - na mojej Amidze 1200 i 2000 uzywam wersji najnowszej (17) i problemow nie mam w ogole raczej... A na 1200 mam karte Wi-Fi PCMCIA, mnostwo bajerow w systemie, hmm...
[#14] Re: WHDLoad Problem

@jw_amigowiec, post #13

ja powiem ze na drugiej Amidze 600 2 MB postawilem goly sysytem WHDLOAD 17 i smiga az milo
dziwna sprawa cos musi bruzdzic z rozszerzonego systemu
[#15] Re: WHDLoad Problem

@HOŁDYS, post #14

Mam dwa systemy dosyc odbajerzone, szczegolnie ten na A1200, latka na latce... A mimo to smiga. Moze wersja jakiejs biblioteki lub konkretne kombinacje (nieszczesliwe) kilku?
[#16] Re: WHDLoad Problem

@jw_amigowiec, post #13

Po eksperymentach z ustawieniami wszystko (prawie) zaczyna działać. Okazuje się, że Whdload nie lubi się (przynajmniej u mnie) z opcją acatune "chipcache on". Po jej usunięciu działa jeszcze więcej gierek i nie przeszkadza im już uruchomiona PCMCIA ani stos Genesis. I dzisiaj przyszedł klucz od Berta Jahna. :)
[#17] Re: WHDLoad Problem

@Jenot, post #16

Czy macie problemy z używaniem WHDLoad na partycjach z SmartFileSystem, bo u mnie żadna gra nie chce wystartować ciemny obraz. Kombinowałem z różnymi kickami i nic .
[#18] Re: WHDLoad Problem

@cim, post #17

Nie mam z tym żadnych problemów.
[#19] Re: WHDLoad Problem

@cim, post #17

Nie mam z tym żadnych problemów.
(chyba dwuklikłem na wyślij stąd dubel)

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 07:14:29 przez madman15
[#20] Re: WHDLoad Problem

@madman15, post #19

No to podejrzewam, że problem z Kickami jak by ktoś miał sprawdzone to bardzo proszę :D
[#21] Re: WHDLoad Problem

@cim, post #17

U mnie też śmigają z takich partycji.
[#22] Re: WHDLoad Problem

@cim, post #17

Na mojej A1200 partycja systemowa jest w FFS, pozostałe w SFS (w tym również partycja, na której znajdują się m. in. gry). WHDLoad działa bez problemów.
[#23] Re: WHDLoad Problem

@APC74, post #22

Już wszystko jasne OK miałem "kraka" po wywaleniu ruszyło jako wersja demo . Można jednogłośnie stwierdzić, że WHDLoad v.17.0 działa bez problemu na "Smart File System" nawet z podpiętą Kartą CF pod PCMCIA na n/w konfiguracji.
[#24] Re: WHDLoad Problem

@cim, post #17

Mam 3 partycje na dysku. FFS (system), SFS (gry) i SFS (scena). Regularnie wywala mi partycję z grami (już 4 czy 5 raz). Zgrywanie tego trwa wieczność. Przy okazji - czy jakiś program na pc potrafi klonować dyski z filesystemem Amigi? Chodzi mi o to żeby zrobić kopię dysku na inny dysk.
[#25] Re: WHDLoad Problem

@Red_Bullet, post #24

sprawdz TSGui
[#26] Re: WHDLoad Problem

@Red_Bullet, post #24

Najlepiej zrobić pod linuxem dd if=/dev/NazwaUrządzeniaGdzieJestAmigowyDysk of=/home/NazwaUrzydkownikaLinuxa/KopiaAmigowegoDysku
[#27] Re: WHDLoad Problem

@thorin_1979, post #26

a nie /mnt/ ?

co do kopiowania dysk > dysk mozesz uzyc amigowego HDinstall jest tam opcja kopiowania dysku w trybie "burst" oczywiscie pojemnosc partycji ma sie zgadzac co do cylindra

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 08:32:33 przez HOŁDYS
[#28] Re: WHDLoad Problem

@HOŁDYS, post #27

a nie /mnt/ ?


Nie, bo tu koledze chodzi o zrobienie obrazu dysku.
[#29] Re: WHDLoad Problem

@strim, post #28

ok nie doczytalem (jak zwykle) myslalem ze chcial podmountowac dysk amigowy w linuxie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 08:44:16 przez HOŁDYS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem