kategoria: Programy
[#1] Programy do testowania sprzętu?
Witam, zamierzam niedługo dosyć dokładnie przetestować sprzęt jaki posiadam pod kątem wydajności i zastanawiam się jakich narzędzi do tego użyć. Mam zamiar przetestować moją Amigę 4000 z Mediatorem oraz CS 060 MKIII. Chcę sprawdzić takie rzeczy jak:
1. Wydajność karty procesorowej;
2. Wydajność kontrolera pamięci zamontowanego na karcie procesorowej;
3. Wydajność działania Mediatora
3a. Szybkość przesyłania danych pomiędzy kartami/slotami PCI;
3b. Szybkość przesyłania danych pomiędzy kartami a Amigą/kartą procesorową;

Jeżeli macie jakieś pomysły pod jakim kątem można jeszcze przetestować taki konfig to piszcie śmiało. Nie będę ukrywał, że na podstawie tych testów mam zamiar napisać jakiś mały art podsumowujący uzyskane wyniki i zamieszczenie go na PPA.

Tak sobie jeszcze myślę, że można by przy okazji sprawdzić wydajność ZIII kontra PCI w Mediatorze.

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 18:52:21 przez ITU
[#2] Re: Programy do testowania sprzętu?

@ITU, post #1

1. Wydajność karty procesorowej;

Pewnie jeden z wielu dostępnych benchmarków, od SysInfo począwszy...

2. Wydajność kontrolera pamięci zamontowanego na karcie procesorowej;
.
bustest

3. Wydajność działania Mediatora

bustest do pamięci karty graficznej, wąskim gardłem i tak jest Mediator (albo raczej, szyna w którą jest wpięty).

3a. Szybkość przesyłania danych pomiędzy kartami/slotami PCI;

Wg. mnie trudne do zmierzenia. Trzeba by napisać program, który jakąś kartą wykona operację DMA do pamięci innej karty. Przy czym trzeba by znać ograniczenia obu kart, żeby wysnuć z tego sensowny wniosek.

3b. Szybkość przesyłania danych pomiędzy kartami a Amigą/kartą procesorową;

Patrz punkt 3 :P.

Tak sobie jeszcze myślę, że można by przy okazji sprawdzić wydajność ZIII kontra PCI w Mediatorze.


Porównać wyniki bustest dla pamięci na szynie Zorro III oraz dla pamięci w Mediatorze.

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 19:16:01 przez strim
[#3] Re: Programy do testowania sprzętu?

@ITU, post #1

AFlops, AmigaMARK.
Gdybyś wykonywał testy m.in. tymi programami to wyślij wyniki (z opisem szprzętu) do Recedenta lub do mnie a umieszczę je na tej stronie.

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 19:56:05 przez APC74
[#4] Re: Programy do testowania sprzętu?

@APC74, post #3

No, można wykonać też więcej testów z wspomnianej strony (np. DigiRoller, LAME, czy PPaint). Też o tym pomyślałem, ale nie śmiałem prosić... :)
[#5] Re: Programy do testowania sprzętu?

@APC74, post #3

Hej, mogę porobić różne testy jeżeli dostanę sugestię co i jakim narzędziem się posłużyć. Jeżeli chodzi o mój konfig to na ten moment jest to A4000+CS 060 MKIII 150MB FAST RAM + 2MB CHIP RAM+Mediator+Voodoo5 (lub Voodoo3 2000 bo też takowe posiadam).

W tej chwili mam goły system 3.9, ale wgryzam się w temat patchowania kickstartu, podmieniania bibliotek - miałem duuuużą przerwę w Amigowaniu ;)
[#6] Re: Programy do testowania sprzętu?

@strim, post #2

Mam "takie sobie pytanie": co w sysyinfo oznacza Smell the Rubber. Nie chodzi mi o tłumaczenie z ang.

Czy kartę M-TEC E-MATRIX DCE VIPER 630 do A600 trzeba jakoś konfigurować?
[#7] Re: Programy do testowania sprzętu?

@TUPCOM, post #6

Zdaje się, że coś w rodzaju, że założyłeś lepsze gumy do swojego 126p.
Jak dopalisz bardziej ujrzysz inne zabawne komentarze, w zależności od uzyskanych wyników.
[#8] Re: Programy do testowania sprzętu?

@Mordimer, post #7

Widać, poczucie humoru programista miał
[#9] Re: Programy do testowania sprzętu?

@TUPCOM, post #8

Podepnę się pod temat - czym najłatwiej sprawdzić, czy przydzielona pamięć jest ok, oraz czy fpu działa poprawnie ? Dokładnie chodzi o test turbo. Z góry dziękuję za pomoc.
[#10] Re: Programy do testowania sprzętu?

@TUPCOM, post #8

Dlatego amigoobcowanie nie jest nudne.
[#11] Re: Programy do testowania sprzętu?

@posylus, post #9

Sprawdzanie pamięci: metoda na dzieciaka, czyli zapchanie pamięci przez skopiowanie plików do RAM: a potem przekopiowanie ich na HD, metoda normalna zassać z aminetu jeden z wielu programów do testowania, wpisz w aminetową wyszukiwarkę "memory test".
FPU dowolnym programem który wymaga sprawnego kooprocesora, też z aminetu.


Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem