kategorie: A600, Programy, Sprzęt
[#1] Dlugi Boot A600 - mountowanie partycji
Witam wszystkich forumowiczow
mam problem z przyspieszeniem startu Amigi 600 z twardego dysku
Problem jest z mountowaniem partycji przydzielaniem jej bufforow pamieci oraz file systemu
jest to sandartowa procedura ROMu i AmigaDOS.
Zauwazylem ze pojawia sie przy wiekszych partycjach powyzje 2 GB

jak to wyglada ? Amiga po wlaczeniu zasilacza robi autoconfig ,nastepnie jest bialy ekran i mountowanie urzadzen podpietych do Amig .. w kolejnosci jaki maja priorytet w Startup BootMenu
trykniecie stacji dodanie 5 bufforow ,potem miganie diody hard drive 5-10 sek i mountowanie partycji
ten czas chcialbym skrocic dodam ze jeszcze dluzej dzieje sie tak przy dysku 40 GB .. ale i dlugo trwa przy karcie CF 4 GB i dysku 4.3 GB .. partycje sa FFS-int po 2 GB , buffory 300 , filesystem po stronie urzadzenia a nie systemu.
wkurza mnie to troszke.. bo zmniejszenie bufforow nie pomaga.. problemem jest rozmiar i ilosc partycji.
Ma ktos patent na quickstartup w A600 ?

dla testu zrobilem sobie na jednaj A600 male partycje po 200 mb i 30 bufoorow w liczbie 5 sztuk i one szybko sie mountuja .. :( .. a 2-3 duze partycje po 2 GB do 10 sek

Parametry Amigi - A600 37.350 (testowane rowniez na 3.1) , 2 MB CHIP + 9.5 MB FAST , CPU standart

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 09:50:07 przez HOŁDYS
[#2] Re: Dlugi Boot A600 - mountowanie partycji

@HOŁDYS, post #1

Może to nie wina wilekości partycji, tylko modelu twardego dysku ?
[#3] Re: Dlugi Boot A600 - mountowanie partycji

@kjb666, post #2

:) nie skomentuje twojego posta :P bo chyba odpisales w formie zartu :P

ale moze masz racje .. dysk IBM 40 GB jest wolniejszy niz Caviar 540 MB
generalnie testowalem na kilku dyskach ...jesli partycja jest spora > 2 GB
Automount wydluzal sie

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 10:18:05 przez HOŁDYS
[#4] Re: Dlugi Boot A600 - mountowanie partycji

@HOŁDYS, post #3

nie montuj wszystkich partycji automatycznie, tylko dopiero jak uruchomi sie Workbench.
bufory dodajesz w s-s czy od razu hdtoolbox?
[#5] Re: Dlugi Boot A600 - mountowanie partycji

@Norbert, post #4

z HDToolboxa .. troche ciezko nie mountowac automatycznie gdy sa porobione assigny
z reszta te partycje sa mi potrzebne .. dziwna spraw ;/
[#6] Re: Dlugi Boot A600 - mountowanie partycji

@HOŁDYS, post #5

Taki eksperyment, wyłącz automontowanie partycji i zobacz czy amiga też będzie tyle czekała? Tylko miej pod ręką dyskietkę z hdtoolboxem żeby włączyć spowrotem :P
[#7] Re: Dlugi Boot A600 - mountowanie partycji

@kjb666, post #6

spokojnie pogenerowalem sobie mount listy partycji :)
sprawdze pozniej
[#8] Re: Dlugi Boot A600 - mountowanie partycji

@HOŁDYS, post #7

nie pomoglo tzn skrocony czas nie jest wartoscia oczekiwana
[#9] Re: Dlugi Boot A600 - mountowanie partycji

@HOŁDYS, post #5

Assigny moga "poczekac" az podmontujesz partycje. Nic to nie przeszkadza ze dyski beda widoczne pozniej.
Osiagniesz dzieki temu szybszy start komputera.
Potem juz reczne lub automatyczne montowanie brakujacych partycji po uruchomieniu Workbencha.
[#10] Re: Dlugi Boot A600 - mountowanie partycji

@Norbert, post #9

rozwiazanie moze i pomoze :)
Dzieki norbercie (jeszcze w ten sposob nie probowalem)
jednak automount jest wygodny .. startujac A600 bez sekwencji startowej
zastanawia mnie ciagle czemu rozmiar partycj ma przelozenie na czas podmountowania jej do AmigaDOS

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 08:46:55 przez HOŁDYS
[#11] Re: Dlugi Boot A600 - mountowanie partycji

@HOŁDYS, post #10

Jak napisałem w poście #2, to po części żartowąłem a po części miałem na myśli żebyś na tym większym dysku gdzie masz partycje 2GB, zrobił takie małe po 20MB.
Będziesz wtedy wiedział czy to wina dysku.
[#12] Re: Dlugi Boot A600 - mountowanie partycji

@kjb666, post #11

otóż drogi przyjacielu partycje po 200 mb szybko sie zakladaja na tym duzym dysku ...
ale maja 40 GB .. troche tych partycji musialbym miec i troche fastu by zabralo na bufory dla tych partycji wiec pomysl odpada
[#13] Re: Dlugi Boot A600 - mountowanie partycji

@HOŁDYS, post #12

A tak całkiem z innej beczki to można chyba spróbować nie wykorzystać na próbę całej powierzchni dysku? Wtedy będziesz mógł zrobić kilka małych partycji 2-4 a reszta leży odłogiem.
[#14] Re: Dlugi Boot A600 - mountowanie partycji

@Tomski, post #13

tak ale jaki jest sen trzymania dysku 40 GB lezacego odlogiem ..pisalem rowniez ze dla porownania mam identyczna sytuacje z dyskiem 4.3 GB jak i karta CF 4 GB .. wtedy gdy partycje sa > 2 GB

myslalem ze to kwestia FileSystemu i trzymania go po stronie dysku .. czy w katalogu systemowym L:
ale niestety nie robi roznicy


Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 10:06:13 przez HOŁDYS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem