kategoria: A1200
[#1] Rasowanie Workbencha
Witam probuje jakos wykorzystac posiadana konfiguracje tak aby system dzialal dosc szybko nadmieniam iz to rozwiazanie robie dla Amigi z kickiem 3.0 gdyz wiadome ze najlepszym rozwiazaniem dla kicka 3.1 bylaby instalacja OS 3.5 (posiadam oryginal). Obecnie zainstalowalem na Workbencha, spolszczenie, sterowniki do cd-romu, pcmcia, magicwb, mui3.8 oraz igame do zarzadzania grami WHDLoad zrezygnowalem z BetterWB 2.4 ze wzgledu na problem z formatowaniem kart CF. Planuje jeszcze zainstalowac MCP, VisualPrefs, ClassAction oraz jakies ciekawe kolorystycznie najlepiej w max 8-32 kolorach podklady i przygotowac sobie taka kompilacje ktora bedzie dosc dobrze dzialac nie pochlaniajac zbyt duzo pamieci nawet na "golej" 1200-tce TinyMeter, Toolmanager, NewIcons lub GlowIcons oraz bardziej kolorowe tla przygotuje dla bardziej rozbudowanej konfiguracji (min 4MB Fast). Nie planuje narazie korzystac z kontrolerow typu FastATA ani niczego co wymagaloby ulepszen biblioteki scsi.device tak aby byly widoczne dyski powyzej 4GB. Karta CF 4GB w zupelnosci mi wystaczy. Jakie jeszcze programy i programiki byscie proponowali zainstalowac aby przyspieszyc nieco rysowanie grafiki (pomijam uzycie kooprocesora), polepszalo wykorzystanie procesora, pamieci itp. Kojarze byly kiedys FBlit i CPUBlit zdaje sie co o tym sadzicie? Z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2011 19:57:04 przez miro_78
[#2] Re: Rasowanie Workbencha

@miro_78, post #1

co do romu 3.1 zawsze mozesz zmapować go do pamięci.
Tu masz opis jak to zrobić (+ opis jak wgrać łatki do kicka) http://www.ppa.pl/forum/amiga/6884/modyfikacja-kickstartu-remusem-poradnik#m83248

Poza tym musisz poczytac bo niektóre łatki w romie zastepują fblita albo blazewcp
nie pamietam juz jak to jest.

Jeśli chodzi o gołą ami to ciężko będzie zbudować coś co fajnie wygląda i szybko działa i jest funckjonalne. :)

Do systemu polecam dorzucić toolsdeamona
[#3] Re: Rasowanie Workbencha

@miro_78, post #1

Hm, na "gołej" A1200 to raczej tylko "goły" Workbench. Bawić się w "rasowanie" WB przy 2 MB Chip... Masochizm. Te wszystkie "bajery" o których piszesz - bardzo pamięciożerne są. MUI, Magic, MCP - no świetne to rzeczy, ale nie na "golasie"... 4 MB fastu to takie minimalne minimum, tak na krawędzi wydajności. To znaczy - przy 4 MB ładnie to będzie wyglądało, ale muliło niemiłosiernie. Zabawa zaczyna się od 8 MB. I właściwie to te 8 MB spokojnie wystarczy do retrogrania z WHDLoad.
Ale jeśli masz tylko podstawową pamięć, czyli 2 megasy czip... To sobie odpuść jakiekolwiek "bajery". Prócz niezbędnych bibliotek i sterowników są zbędne. No owszem, podnoszą walory wizualne Workbencha, ale kradną Ci pamięć potrzebną do komfortowej zabawy.

Fakt, że masz fizycznie kicka 3.0 nie uniemożliwia Ci zainstalowanie OS 3.5. Można, spokojnie i bez stresu używać 3.5 na maszynie z kickiem 3.0. Ale pamięć, pamięć, pamięć i jeszcze raz pamięć...

Osobiście jestem zwolennikiem "minimalizmu Amigowego". Mam w swojej maszynie 64 MB fastu, ale Workbencha prawie gołego, tylko z niezbędnymi sterami i łatami do napędu CD, do PCMCIA, do procka 060.
Kolorki, cudne ikonki, docki... No, fajne są, owszem. Ale li tylko efektowne, a nie efektywne.

Pomyśl też o zamiennikach Workbencha, typu OPUS MAGELLAN, ale to też dopiero wtedy, gdy dodasz swojej Ami te osiem mega fast.

Z szacunkiem
Des
[#4] Re: Rasowanie Workbencha

@Des, post #3

Mam już przygotowane takiego gotowego minimala dla "gołej" 1200 i nie jest tak tragicznie jeszcze tylko skrypt musze przerobić zeby ustawien nie zapisywalo do ramu tylko do katalogu ENV na dysku i ramu zostaje calkiem sporo ponad 1,7 Mb. WB3.1,stery pcmcia,cd-rom (w storage) odpalane z pulpitu w razie potrzeby), magicwb2.1 niewiele pochlania pamięci a system w 8 kolorach wyglada już zdecydowanie lepiej niż ten standardowy nie obyło sie też bez MUI ale to tylko ze wzgledu na iGame poprostu widzi mi się ta odpalaczka aczkolwiek wiem że istnieją prostsze np. KGLoad. System z 4GB Cf uruchamia się 2 sec dluzej niz na "gołym" WB wiec tragedii nie ma. Z MCP mam mieszane uczucia z jednej strony rasuje WB o pare fajnych opcji z drugiej strony karta traci nieco mocy 9.90 mips normalnie z MCP 9.69. To rozwiazanie ewentualnie dla mojej konfiguracji widocznej w stopce SySiHack zdaje się daje gadżetom WB fajny wyglad, myszka dosłownie lata teraz po pulpicie. Zatem po paru kombinacjach stwierdzam że prościej i szybciej będzie dla lepszej konfiguracji mapować rom 3.1 niz łatać ręcznie system i instalacja OS 3.5. Recznie to moge sie bawić w zmienianie ikonek najwyżej bo te w standardowych pakietach Glow albo NewIcons nie zawsze trafiają w mój gust. Ja jestem zwolennikiem rozwiązań optymalnych czyli połączenia wydajności z wyglądem i funkcjonalnością przede wszystkim.
[#5] Re: Rasowanie Workbencha

@miro_78, post #4

zainstaluj łatke BlazeWCP i CompyMemQuick

zaimiast MagicWB zainstaluj nowsze icon.library i podmień ikony na MagicWB - wysietla ikony szybciej, systemowo i chyba wszystkie tj glowicons, newicons, MagiWB itp

filsystem - zainstaluj CacheCDFS, jest szybszy i lepszy od tego z WB 3.1 do znalezienia np. w Boing Bag 1 do OS3.5

wrzuć do l: nowy FastFileSystem


na dłuższą metę nie używaj bibliotek cosmosa, sa jeszcze rozwijane i zaiwierają błędy.(wyjatkiem jest tu chyba scsi.device).

Zobacz na stronę:
http://lilliput.amiga-projects.net/start.htm
[#6] Re: Rasowanie Workbencha

@miro_78, post #1

Fblit+blazewcp. Mapowanie 3.1 koniecznie. 32 kolory maks, polecam 16 /da sie zrobic ladny obrazek, magic wb wygladaja slicznie/ - zassij ppainta z aminetu, ustaw odpowiedni ekran - taki jaki ma Twoj wb wlacz dithering skalowanie jakosciowe i bedziesz mial pikniusie "tapetki". Na golasie zfastem to chyba tylko magic wb - sa naprawde sliczne, retro rulez!:). Do zabaw z plikami to fm abo opus4x. Te badziewiaki menusowe nigdy mi sie nie podobaly:). MCP wywal - smiec, no chyba zes ekspert albo czytaty w ridmi tego ustrojstwa i swiadom co mozesz paczowac a czego nie przy zainstalowanych latach. Zapomnij o zapychaczach typo 3.5, 3.9 - snoopdos w lape - jak bedzie czegos brakowac to sobie dolozysz. Emm, po namysle to olej blazewcp na 020 niewiele da.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 19:23:53 przez fazior
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem